Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou 13 - Ten Desires (Przeczytany 236913 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 3 Goście przegląda ten temat.
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #525
Walnij ktoś DOBRE streszczenie TD xDDD

tzn ? fabuła ? o mechanice gry ? o wszystkim ? :)

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #526
ja tam się pochwalę jak przejdę całego harda, na razie fruwające ciule ze stage 5 za mocne (chyba, że ktoś radzi mi przestawić się z taktyki "zbieram wszystkie spiritsy, obojętnie czy czarne, niebieskie, zielone czy czerwone/zbieram wszystko" na "byle przeżyć")

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #527
Ta, a Septet ma kawałek prawie skopiowany z Sonaty Patetycznej. Nie wspominając już, że SoEW Stage 4 (Marisy) ma debilnie perfidnie zajebane wejście z FF6 boss battle. Blah blah.
東方 project 似ている曲まとめ [Touhou Music Origins] part 1
東方 project 似ている曲まとめ [Touhou Music Origins] part 2

Zresztą, nawet jeśli kilka nut się powtarza, to i tak oczywista jest ewolucja stylu ZUNa od czasów PC-98 i wczesnych windowsówek :V. Ja tam za S4, S5, S6 i tematy Yoshiki, Futo i Miko mogę tylko dziękować.
  • Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2011, 14:31:10 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #528
polać mu, zwłaszcza za te właśnie wymienione utwory
poza themką Yuyuko i trochę szarymi themkami Kyouko i tej z stage 2 to soundtrack z TD daje radę

Spoiler (pokaż/ukryj)
a tak z trochę innej beczki - właśnie słucham Pavane pour une infante défunte - niby na jej podstawie ZUN skomponował Septette for a dead princess...

nawet ładne

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #529
NIe daje rady i za pierwszym słuchaniem da sie wyczuć ktore kawalki zostaly tam wrzucone

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #530
jak ktoś bardzo tego chce to może i coś wyłapie, nie wiem
ja nie wyłapałem niczego i czuję się z tym dobrze

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #531
Jak ktoś bardzo chcę to dziurę w całym znajdzie.
Te podobieństwa są związane tylko ze stylem ZUN-a, chociaż sam uważam że jeżeli ktoś słyszy tam jakieś bezpośrednie podobieństwo do innych themek to ma coś ze słuchem...

Oficjalny Wrigglefag

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #532
Motyw Seigi to wypisz wymaluj mieszanka motywu Shou z czymś jeszcze. 6 stage nie wyłapałem podobieństw do niczego, nawet mi się zresztą podoba :3
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #533
Old Yuanshen jesz szybszy niż Tiger-patterned Vaisravana i występują w niej trochę inne linie melodyczne.
  • Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2011, 20:08:47 przez Mayuki

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #534
Może to ja jestem głuchy, ale jedyne podobieństwo pomiędzy motywami ZUNa to motyw Nue oraz Flandre. Heian Alien tak mocno przypomina mi UN Owen, że na początku dumałem, czy to nie jaka aranżacja jest przypadkiem tego drugiego utworu...
W TD nie zauważam niczego takiego.
Edit: @down: fixed, źle zapamiętałem tytuł po prostu. xD
  • Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2011, 20:21:18 przez PookyFan

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #535
Może to ja jestem głuchy, ale jedyne podobieństwo pomiędzy motywami ZUNa to motyw Nue oraz Flandre. Heian Alien tak mocno przypomina mi UN Owen, że na początku dumałem, czy to nie jaka aranżacja jest przypadkiem tego drugiego utworu...
W TD nie zauważam niczego takiego.

Poprawione.
I zgadzam się w całej rozciągłości.
I tak, też mogę być głuchy.

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #536
Przepis na seige
Przyspieszony Mayoshima, przerobiona shou,przerobiona Patchy,Shou, patchy, pianinko, potem znowu Mayoshima, nastepnie znowu pianinko przechodzace w necrofantasie, shou, patchy, shou, patchy (narastajace pianino w tle, pianino, znowu Mayoshima, pianino z koncowka necro.... i na koniec znowu shou z wchodzacym Mayoshimą po czym patchy i wyciszenie...
wiec tak sprawa wyglada, jedyna fajna rzecz to to pianinko bo to jedyna nowa rzecz i jest fajne, ale jeszcze ogarne czy go przypadkiem kiedys nie bylo...
  • Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2011, 21:19:33 przez HERUBIM

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #537
No bez przesady człowieku. Początek Eastern Youkai Beauty i tak jest na tyle chaotyczny, że nie wiem dzie ty to słyszysz w przyśpieszeniu, a Locked Girl i Necrofantasia majo inno linie muzyczną. Tylko co do tematu Shou masz z pewnością rację, ale to kilka nut, a nie cała piosenka. Poza tym chciałbym żeby to była taka składanka. Akurat ODH jest dla mnie niskim punktem po Rigid Paradise i Desire Drive a przed wszystkim potem (minus tematy z extra), głównie właśnie przez lolchaotyczność. Jeśli lubie soundtrack z TD, to za eksperymenty z instrumentami a la RP i Legend of the Great Gods, spokojny ale wpadający w ucho rytm na Dream Palace Great Mausoleum, dat bass na Starry Sky of Small Desires, oraz stopniowo rozkręcającą się epickość na Administratorze, która po 2 loopie dochodzi jeszcze wyżej i potem puszcza Cię w przepaść bez spadochronu (chociaż tu swoje znaczenie ma synchronizacja z walką).
  • Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2011, 01:39:06 przez critz

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #538
Tylko co do tematu Shou masz z pewnością rację, ale to kilka nut, a nie cała piosenka.

to.
na takiej samej zasadzie podobieństw można szukać i znaleźć w wielu innych themkach
ale to błędne koło, dlatego nawet nie zaprzątam sobie tym głowy

cieszę się, że ktoś czuje podobnie jak ja :) i chodzi mi tutaj też o drugą część wypowiedzi

chociaż ja ostatnio namiętnie słucham old yuanshena
  • Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2011, 11:51:31 przez Mayuki

  • awesome
  • [*]
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #539
Pozwolę sobie wepchać swój newfagowy nosek.

Ja również słyszę parę podobieństw w motywie Seigi, może inni nie słyszą, ale czemu zaraz flejmować?
Utwór brzmi świetnie, po co doszukiwać się fragmentów innych, skoro można zachwycać się całokształtem.