Przejdź do głównej treści

Aktualności

 • Atak spam-botów... i po co...
  W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
 • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Dlaczego Reimu stała się zołzą? (Przeczytany 10068 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
 • adzi
 • [*]
Odp: Dlaczego Reimu stała się zołzą?
Odpowiedź #15
No, raczej casus ducha z FS nie jest comic reliefem.

Wciąż należy pamiętać, że Gensokyo się zmienia; przypadków prawdziwych napadów youkai na ludzi jest coraz mniej.

@Zanarhi

...shirikodama?
Avoinding being cryo-frozen with some English beef since 2015

Odp: Dlaczego Reimu stała się zołzą?
Odpowiedź #16
Jak można po komediowych scenkach sugerować, że Reimu jest jak to ktoś określa "szmatą". Reimu jest dość specyficzna, ale po zapoznaniu się z większością jej perypetii można zrozumieć jej postępowanie. Skoro ktoś aż tak dosłownie interpretuje scenki z życia Reimu i jej teksty, to dlaczego nie czepia się tego co robią Kappy ze swoimi ofiarami? Przecież to gorsze niż eksterminacja człowieka wspomnianego wcześniej w FS.
Nie jestem pewny co chcesz osiągnąć porównaniem do kapp - nigdy nie postulowałem że zabieranie shirokodam jest w jakikolwiek sposób dobre, a jedynej imiennej kappy w kanonie w rzeczy samej nie znoszę. Ale w tym przypadku trzeba brać poprawkę na naturę youkai ogółem - ja tam osobiście jestem zdania że youkai zabijające ludzi moralnie zepsute ze względu na hinty że wcale nie muszą jeść innego inteligentnego gatunku jakim są ludzie by przeżyć i robią to tylko dlatego że ludzie są smaczni:
Spoiler (pokaż/ukryj)
*Youkai have longer lifespans than humans. *Youkai have stronger bodies than humans, so even if they're split into five parts, they heal right away. *Youkai are more easily affected by belief than humans, and as a result spiritual damage can cause fatal wounds. *Youkai generally do not move in groups. *Youkai only think of themselves. Youkai are the most dangerous enemies to humans. However, since they are rather varied, one must be informed of each of their traits before heading out to exterminate them.

Potential Harm
Kidnapping, Prededation, Livestock Theft, Crop Theft
Humans have no greater enemy than youkai. Youkai attack humans for food. However, most do not attack when they are full and satisfied. If the human population drops, youkai will face trouble as well. They do not eat only humans, but animals, birds, fish, vegetables, fruits, alcohol and other things humans normally eat. Still, they consider humans a delicacy above all else. They steal crops and livestock as well. This is also serious problem.

Countermeasures
Unless one thoroughly trains in fighting against them, youkai extermination is difficult. Youkai have a history of being physically stronger than humans, and trying to fight them may quickly end up as feeding them. However, the reason most youkai attack humans is because they need prey. That's why one should offer something else to eat in place of themselves. Offering a cow will save you from being attacked for a while. There are many that have a strong sense of duty, and will befriend those who do not turn against them.
ale w tym przypadku zostawiam to każdemu do moralnej interpretacji.

Nie bardzo widzę też punkt z comic reliefem - to Reimu nie może być szmatą w celach humorystycznych? Jest od tego cały trope (Reimu jest nawet na liście w dziale Video Games :^). Mało tego, mogę zrywać boki w sytuacjach z socjopatką Reimu ale nie muszę jej za nie lubić. Tym bardziej że sytuację z Kogasą można było rozegrać łagodniej i nadal byłaby śmieszna - Reimu mogła była ją eksterminować i powiedzieć "ok, twoje igły są faktycznie całkiem niezłe, masz tu zapłatę za dobrze wykonaną pracę <3", a zamiast tego widać że ewidentnie sprała Kogasę żeby nie płacić za zakupiony towar, jak ostatni dres :^).

IMHO, co do tego że jest niewolnicą swojego PRu to prawda. Tylko że w ostatecznym rozrachunku Reimu kończy zarówno jako wróg ludzi (jest kluczowym elementem rezerwatu dla youkai z ludzmi w roli bydła, zabija każdego człowieka który chce "awansować" do roli youkai, jest podejrzewana o kolaborację z youkai ze względu na ich częste odwiedziny w Świątynii Hakurei i nie ma problemu z wciskaniem ludziom kitu że umrą dla zarobku - porównajcie podejście Sanae i Nitori) jak i wróg youkai (eksterminuje youkai czysto dla zasady, niezależnie od tego czy są groźne albo agresywne i jak pokazuje sytuacja z Kogasą nie ma problemu z nadużywaniem swojego autorytetu dla własnych korzyści).

Gdyby Reimu była jedyną osobą która rozwiązuje incydenty, to wtedy byłaby w zdecydowanie lepszej sytuacji pod względem imidżu jako ktoś na kimś można polegać i ktoś kto ruszy dupę i zrobi swoją robotę jak należy gdy jest taka potrzeba. Ale patrząc na playable, zawsze jest ktoś inny kto ją w tym wyręczy (przynajmniej Marisa, przeważnie ktoś jeszcze), więc wcale nie jest do tego potrzebna. Jedyną "wyjątkową" i potrzebną rolą Reimu jest jej pilnowanie bariery. Co tym bardziej piecze gdy Reimu jest przekonana o swoim autorytecie do tego stopnia że rozwala dyskusję innych religijnych liderów na temat przyszłości Gensokyo.
 • Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2015, 21:34:43 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!
Touhou PvP i turnieje: https://kiwiirc.com/client/irc.rizon.net/#scarletgensokyo

 • adzi
 • [*]
Odp: Dlaczego Reimu stała się zołzą?
Odpowiedź #17
@UP

Koleś utrupiony przez Reimu zasłużył sobie. Alice i Byakuren zapracowały na swoje moce. W ogóle typ youkai "Magician" jest trochę dziwny.

 • Zhearrimst
 • [*]
Odp: Dlaczego Reimu stała się zołzą?
Odpowiedź #18
Well. Osoba, która pragnęła zostać youkai, ponieważ powód - czy to dobry, czy zły - jest na swój sposób zła za samą kolaborację z "siłami ciemności". Zgaduję, że taki cuś może mieć kontrolę nad tym co robi, ale też może się stać bezrozumny, jak większość typów ludzi przeobrażonych w youkai w wyniku takiej czy innej sytuacji. Albo też dopiero co urodzonych, młodych, nie mających kontroli nad instynktem.
Z punktu widzenia bestii, która chce nas pożreć - jest dla nas zła. Z punktu widzenia rozumnego "potwora", z którym da radę się dogadać - to już sprawa indywidualna. Mogę zgadywać, iż Reimu widziała takie przypadki youkai z wyboru, może nawet odpuściła takiemu, aby zobaczyć później, że ten po czasie stracił nad sobą kontrolę. Więc co zrobiła teraz? Zapobiegła przyszłemu nieszczęściu. Czy mógłby się stać złym? Dunno.

Youkai z którymi Reimu jest w kontakcie są na tyle rozumne, że nie będą sprawiać problemów po pogrożeniu im palcem. W pewnym sensie są one zagrożeniem, ale kontrolowanym zagrożeniem. Można przymknąć na nie oko, a zająć się tym czego pełno, czyli youkai w formie berozumnych bestii, albo żyjących w zgodnie ze swoją specyficzną naturą.
Reimu jak na swój wiek jest całkiem dojrzała, lecz nadal ma swoje dziecinne kaprysy. Pomimo swojej potęgi jest wciąż młoda i niedoświadczona. Może przez to da się ją lubić i puścić jej płazem jakiś wybryk.

Gdybym miał wybór zamieszkać w Gensokyo, to jako człowiek wybrałbym Hakurei Shrine. Nawet jeśli nie zajmowałbym się eksterminacją youkai (jeszcze), to mógłbym przynajmniej zająć się świątynią i posiłkami dla naszej walecznej kapłanki.

Spoiler (pokaż/ukryj)
Jest w porządku, ale za niektóre jej występki od czasu do czasu dorzuciłbym swój special ingridient.

Odp: Dlaczego Reimu stała się zołzą?
Odpowiedź #19
W tej sytuacji w pełni rozumiem Reimu: tolerowanie już istniejących youkai to jedno, a pozwolenie na to, żeby ludzie nagle zaczęli się w nie zamieniać to drugie. Zwłaszcza że przepuszczenie jednemu, to ziielone światło dla innych, którzy chcieliby zakosztować takiej egzystencji. Dlatego też nie może sobie pozwolić na żaden wyjątek i musi działąć radykalnie. Nawet jeśli ktoś taki zapanuje nad swoim instynktem, to inni dostali sygnał, że takie praktyki są tolerowane, a to może mieć nienajlepsze skutki i narobić Reimu tylko problemów. Dlatego też łatwiej wyeliminować jednostkowy przypadek ku przestrodze dla innych.

Odp: Dlaczego Reimu stała się zołzą?
Odpowiedź #20
Moim zdaniem to, że Reimu wyeliminowała delikwenta z wioski to jest wynikiem próby zachowania statusu quo w Gensokyo. Z racji tego, że Wioska Ludzi w Gensokyo jest ludzką enklawą i głównym źródłem równowagi liczbowej pomiędzy ludźmi a youkai, a youkai potrzebują ludzi, ponieważ większość z nich istnieje dlatego, że ludzie w ich wierzą lub się ich boją (popraw mnie ktoś, jeśli się mylę). Dopuszczenie sytuacji takiej, jak z tym człowiekiem, który dobrowolnie stał się youkai mogłoby (niekoniecznie) doprowadzić do zachwiania tejże równowagi. Jeśli już, to zachowanie Reimu w tym konkretnym przypadku można uznać za prewencję. Lecz na jej zachowania w celu wciskania ludziom kitu na temat gwiazd nie znajduję usprawiedliwienia.
 • Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2015, 17:18:07 przez Tribell

 • adzi
 • [*]
Odp: Dlaczego Reimu stała się zołzą?
Odpowiedź #21
Pozostaje sprawa Alice i Byakuren. Bardzo niejasna. To youkaie, czy ludzie którzy posiadają moce definiujące youkai?

 • Zhearrimst
 • [*]
Odp: Dlaczego Reimu stała się zołzą?
Odpowiedź #22
Ludzie, którzy posiedli taką moc magiczną, żeby osiągnąć status "przeobrażonego" magiciana, tzn. ogarnęli zaklęcia na usunięcie potrzeby spożywania pokarmu, bodajże braku snu i długowiecznośc/nieśmiertelności. Z puntku widzenia człowieka nie są już ludźmi, ale jako youkai są ich najbliższi, bo nadal mają mindset człowieka.

Odp: Dlaczego Reimu stała się zołzą?
Odpowiedź #23
W tej sytuacji w pełni rozumiem Reimu: tolerowanie już istniejących youkai to jedno, a pozwolenie na to, żeby ludzie nagle zaczęli się w nie zamieniać to drugie. Zwłaszcza że przepuszczenie jednemu, to ziielone światło dla innych, którzy chcieliby zakosztować takiej egzystencji. Dlatego też nie może sobie pozwolić na żaden wyjątek i musi działąć radykalnie. Nawet jeśli ktoś taki zapanuje nad swoim instynktem, to inni dostali sygnał, że takie praktyki są tolerowane, a to może mieć nienajlepsze skutki i narobić Reimu tylko problemów. Dlatego też łatwiej wyeliminować jednostkowy przypadek ku przestrodze dla innych.
Tylko że w tym przypadku Prorok-kun upewnił się że nie ma świadków i potem planował żyć z dala od ludzi. Oszczędzenie go nie miałoby w tej sytuacji żadnego negatywnego wpływu propagandowego na kolejnych potencjalnych jinyou (no chyba że Reimu po tym incydencie zebrała prochy Drakuli-kuna, zaniosła je do Wioski Ludzi i powiedziała "patrzcie kuhwy, to będziecie wy jeśli ktoś spróbuje awansować do youkai na mojej zmianie").

Co do Alice i Byakuren, wyjaśnienie które najczęściej słyszę jest takie, że prawo zakazujące przemiany w youkai obowiązuje tylko we Wiosce Ludzi (aczkolwiek w przypadku Byakuren zastanawia mnie czy jej filozofia robienia z ludzi i youkai braci nie zakłóci respektu/strachu przed nimi i w konsekwencji równowagi w Gensokyo -- gdyby tak było to Reimu powinna była posłać do piachu, i to jak najszybciej).

Also, obligatoryjne wspomnienie o niedoszłym tsukumogami-bucie (Kutsutsura), którą Marisa skasowała zanim ta miała w ogóle okazję przeistoczyć się w loli. W FS nawet Akyuu wydaje się strasznie wroga wobec youkai.
 • Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2015, 02:44:01 przez critz

 • adzi
 • [*]
Odp: Dlaczego Reimu stała się zołzą?
Odpowiedź #24
the plot intensifies.

Odp: Dlaczego Reimu stała się zołzą?
Odpowiedź #25
Jeżeli ktoś chce wiedzieć dlaczego ludzie są wrodzy wobec youkai to cóż... Youkai wpierdalają ludzi.

Ponad to w tekście o Yukari w PMiSS jest zapisane, że youkai który nigdy nie atakuje ludzi nie powinien być nazywany youkai. Czy jakoś tak...
Więc nie ma co się dziwić, że ludzie specjalnie za nimi nie przepadają.

Alicja i Byakuren nie wiadomo kiedy stały się youkai.
Za czasów byakuren ludzie i youkai nie przepadali za sobą, i nie panowały wtedy takie zasady jak teraz w gensokyo. A prawo nie działa wstecz jak widać.
A Alicja gdy ją poznajemy jest już jakąś tam wiedźmą...