Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [sesje] Offtop (Przeczytany 308041 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #510
Nah, antiwyrusy są niezbyt przydatne w stosunku do ochrony. One nadają się głównie do sprzątania jak już narobiłeś sobie biedy.
Moim zdaniem bardziej istotna jest dobra zapora, i utrzymywanie aplikacji w możliwie najnowszej wersji.  A tą zaporę windowsową niestety o kant doopy potłuc. No i właśnie, z doświadczenia wiem że najwięcej trojanów użytkownik wgrywa sobie sam. Ja sam zainstalujesz program z koniem trojańskim,
to raczej na nic się zdadzą wszelkie zabezpieczenia UAC zapory i inne skanery skoro i tak sam wszystko wyłączasz, by zainstalować sobie jakąś gierkę. Potem okazuje się że zamiast w właściwy link kliknąłeś w złośliwy banner, i mimo tony zabezpieczeń i tak ci narobi biedy.

Powiem tak, jestem wielkim miłośnikiem dobrego majonezu.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #511
Fedora, tyle że wiele antywirów ma wbudowanego firewalla :v

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #512
Na sam antywirus szkoda zasobów. Wolę odseparowany skaner, który odpalam raz na jakiś czas i przeczesuję system. Najlepiej mieć Clam AV na płycie czy USB, który swobodnie przeskanuje system, tak zupełnie poza systemem. Ogółem wg mnie taki live cd/usb to niezbędnik który każdy powinien mieć. Pozwala odpalić komputer i przeglądarkę, i wydobyć pliki i zrobić skan, a nawet pomagać przy naprawie.
Ale może lepiej utnę offtopa. Da radę odkroić posty i wsadzić do innego tematu?

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #513
Dopiero teraz mi się coś komputer zaczął psuć ale to raczej wina dysku.
Raz po dwóch latach bez formatowania windowsa ściągnąłem antywirusa. Po zeskanowaniu miałem bodajże 3 (słownie: trzy) wirusy na komputerze.
Więc jak dla mnie zapora się sprawdza wystarczająco dobrze.

Tylko od czasu do czasu przelecieć komputer adwcleanerem trzeba. Ale to już nie z powodu wirusów.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #514
Szkoda zasobów, lolz. Tylko w momencie, kiedy masz dla nich lepsze zastosowanie. Jeśli ątywirus nie sprawia, że twój komputer umiera, próbując działać jak bozia przykazała, to czemu mu nie użyczyć tych zasobów? Chomikujesz po szafkach ram na czarną godzinę, czy co? Brzmi trochę jak ten francuski piesek.
Szkoda zasobów mogłoby być w momencie posiadania super zaawansowanego programu którego jedynym zajęciem jest konsumpcja tychże.
dziwnie piszę

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #515
Ram Wolny wg systemu zwykle jest wykorzystywany jako bufor. Ładuje tam biblioteki Cache i inne rzeczy dzięki którym system lepiej sobie radzi z ładowaniem programów. Popracuj kiedyś na środowisku które jest skrojone do pobierania 100mb RAM w idle. Mało co dorówna czemuś takiemu responsywnością interfejsu czy prędkością stawania w gotowość. Firewall to oczywiście podstawa, ale moim zdaniem szkoda zasobów na na program który odczuwalnie spowalnia system a przydaje się tylko wtedy gdy już narobisz sobie biedy. Inna sprawa że ja po prostu pracuję na Linuksie na którym zachowanie porządku i bezpieczeństwa jest sporo łatwiejsze.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #516
Wolę nie pracować na czymś takim, jeszcze mi się spodoba i zacznę kląć na swojego kompa.
Also, kiedy na moich oczach topniało mi miejsce na dysku, nie narzekałem na fakt posiadania antywirusa, który to sobie grzecznie posprzątał. Ofc, mogłem się zabezpieczać pięcioma fajerłolami, skanami orbitalnymi i jeszcze ceglanym murem, ale póki nie mam na kompie niczego istotnego, nie widzę takiej potrzeby.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #517
Dams, wpisz się w końcu do sesji :v

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #518
Ech, i znowu wychodzi mi za długi wstęp xD

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #519
Nie ma problemu, porozmawiamy sobie. To też miła część sesji. Nie ma co się śpieszyć.

  • Tremirenes
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #520
Powróciłem.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #521
Witamy z powrotem.

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #522
Planuję przeprowadzić "test run" na trzy osoby. Sesja nie będzie w żaden sposób wliczana do ogólnych wątków - będzie absolutnie niekanoniczna.
Cel tego test runu pozostawię dla siebie. Jednak osoby będę prosił o wypełnienie anonimowe ankiety i jak najszczerszy feedback. Pozostałe osoby zainteresowane, a nie biorące udziału w sesji również będą miały taką możliwość, jednak będą proszone o pozostawienie pól dotyczących uczestników pustych.
W razie gdyby się zgłosiło więcej osób, dobiorę takie które wg. mnie dostarczą mi jak najbardziej wartościowe dane.

Przechodząc do szczegółów
-Poziom trudności nieokreślony - nie będzie nagród, nie będzie kar, wyjdzie jak wyjdzie. Będę próbował różnych rzeczy, więc trudność będzie się zmieniać.
-Można będzie wykorzystać postacie które już tutaj istnieją, jak i jakieś inne koncepty. Jednak te drugie będą musiały być przeze mnie zaakceptowane.
-Setting to Gensokyo. Prosiłbym jednak o opisanie relacji nabytych przez osoby, które zdecydują się prowadzić postacie już uczestniczące w sesjach.

Tyle mi przychodzi do głowy. W razie pytań proszę je zadawać.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #523
Jestem jak najbardziej za. A jutro prześlę ci kartę mojego maga antyteoretyka.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #524
LET'S DO IIIIIIIIIIIIIIT