Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [sesje] Offtop (Przeczytany 307994 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #360
Mając jedzenie, można wybaczyć wiele, rozumiem. ^w^

uczestniczyła w czterech sesjach i żadnej nie skończyła powodzeniem
Szkoda. Wydaje mi się, że z sesji na sesję, ów nekogryf stawał się coraz bardziej szalony xD

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #361
Przypomniał mi się dialog z wilkołakiem na sesji łowców:
- Czemu zabijasz ludzi?
- Bo głoduję.
- Kup mięso w sklepie!
- Nie mam pieniędzy.
- To idź do pracy!

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #362
Ja nie mogę, co za patologie się tu odwalają. 4 SESJE FAILED?! Najlepiej od razu zróbcie z tych postaci NPCów i Wielkich Złych nadchodzących sesji, co by się profesjonalni Youkai Hunters mogli wyżyć. W mechanice GURPS of course, bo nie ma prostszej i bardziej ogarnialnej.
Avoinding being cryo-frozen with some English beef since 2015

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #363
Otwieram dyskusję, bo się zacząłem w tym gubić. Co decyduje o tym, że postacie mogą korzystać z danmaku, gdy nie mają one pojęcia o magii. Okay, naturalne zdolności. A co jeśli main zdolność postaci nie ma związku z walką, albo nie można byłoby wymyślić zastosowania w walce danmaku? To tak pojawia się samo z siebie?

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #364
Wdług tego, co Raion napisał w temacie informacyjnym, danmaku nie jest tutaj konieczne. IMHO aby użyć danmaku musisz albo znać magię, albo posiadać jakieś inne nadnaturalne zdolności (youkaiem być...), albo ćwiczyć kung-fu, czy coś. W systemie Touhou RPG - Tale of Phantasmal Land każdy sposób walki generuje danmaku, ale tutaj wzorujemy się na bijatykach, więc zasadniczo (tak mi się wydaje), jeśli chcesz odpalić danmaku bazowane na czymś niemagicznym, odpal spellcarda.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #365
Postać musi znać po prostu coś co by pozwoliło na stosowanie jakiegoś rodzaju pocisków.
Jeżeli jesteś zwykłym człowiekiem nie znającym magii, to żadnych pocisków nie stworzysz.
Jeżeli jesteś Forgusem to możesz tworzyć pociski przy pomocy broni palnej - i to jest twoje danmaku.
W przypadku twojej postaci Zhearrimst, raczej nie masz żadnej możliwości tworzenia danmaku. Gdyż postać opiera się bardziej na walce fizycznej. No chyba, że strzelasz z pistoletu ale danmaku to to nie jest, a tylko kilka pocisków.
No a na przykład Astrophel gdyby chciał może stworzyć jakieś pociski używając swojej magii.

Ogólnie więc wszystko zależy od postaci, ale coś takiego jak "tworzę wielki strumień pocisków zawalających cały teren walki, bo w touhou robią tak cały czas" raczej nikomu nie przejdzie.
Chyba, że przeciwnikom (:p)

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #366
Ano. Postać ma tylko rewolwer. Do włóczni potrzebował many, ale tej nawet nie posiada, więc potrzeba mu innego artefaktu. Albo się z kimś dogada, albo w inną broń przeleje swoje ideały, ale wtedy trzymanie takowej będzie go piec po łapach.

W ogóle będzie można modyfikować spellcardy? Np. postać nauczy się wyrzucać pociski z pięści, albo z palców via krew pod wysokim ciśnieniem. xD

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #367
No ciśnienia krwi to twoja postać raczej nie ma xD

Ale będzie mógł się jakiś spellcardów może potem nauczyć ze sporymi ilościami pocisków.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #368
Największy arsenałdanmaku, i to różnego kalibru, to chyba Ratta posiada xD

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #369
Rewolwer starczy. IMHO każda broń palna pozwoli ci sypać danmaku, o ile masz minimum energii magicznej. To Gensokyo, więc pewnie wszystko powyżej 105 powinno wystarczyć, poświęć trochę off-screenu na trening. Bez broni? Ucz się kung-fu, hamon, Hokuto Shinken, stylu Wilka, whatever.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #370
Nie można nauczyć się czegoś nie posiadając wiedzy o tym ^^"

Tak samo nie można sypać danmaku nie znając czegoś co na to pozwoli. Jeżeli pistolet korzysta z pocisków klasycznych lub pojedynczych magicznych znajdujących się w magazynku - nie zacznie nagle sypać setkami pocisków.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #371
Ciśnienia krwi nie ma, ale swoją mocą może się wspomagać. xD

Vitae ma zbliżony koncept do qi - wyjątkiem jest dosłowne wykorzystywanie krwi. W walce wręcz postać bazuje na bajiquan, lecz suplementuje się też innymi stylami. Zobaczę jeszcze w jakim kierunku pójdzie postać. Póki co postanowiła się skupić na pierwotnej naturze swojej magii. Generalnie chce wrócić do korzeni. Nawet po śmierci łowca pozostanie łowcą.

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #372
Bajiquan? To możesz już robić coś, co odwala Meiling w bijatykach.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #373
Prawdę mówiąc nie wiem co styl walki wręcz lub przy użyciu broni ma do pocisków danmaku ^^"

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #374
Dołączam się do dyskusji, bo, znając taki stan rzeczy, w Drwalach mogła wystąpić nieścisłość.

Proszę porównać np. Kartę mojej Postaci z momentem "wystrzelenia racy" podczas nocnej pokazówki w samej sesji.
...
Czy to oznacza, że Yuukoma nagle znów stanie się bezbronny? Pomimo uzyskania karabinka i dziwnej teorii, polegającej na nabyciu zdolności magicznych poprzez 'soulbindowanie' Kart Zaklęć? Jak inaczej (i do tego logicznie) można wytłumaczyć fakt, że Yuukoma - podobno zwykły licealista z Wioski Ludzi - ma magię i zdolności magiczne??
nihil novi but