Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [sesje] Offtop (Przeczytany 311261 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 3 Goście przegląda ten temat.
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #345
Welp, mój błąd :v Za parę minut poprawię

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #346

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #347
A pisanie długiego o zgodnie z romanizacją Hepburna jak się czyni?
Avoinding being cryo-frozen with some English beef since 2015

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #348
Spoiler (pokaż/ukryj)
Powinno być z kreską nad, bo czytanie (a tak naprawdę to długie 'o') istnieje w jednym znaku. Gdyby było złożenie znaków i długie 'o' byłoby z połączenia krzaka kończącego się na o z krzakiem zaczynającym się na o (przykł. 小踊り こおどり) romanizacja podwajałaby 'o' zamiast dawać kreskę (koodori).
Chętnych więcej WoT odsyłam do Googela.

mimo że ja napisałbym 'teatr Nou'
nihil novi but

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #349
Tak naprawdę nie mam pojęcia. Czytam to intuicyjnie i zapisuję intuicyjnie. Ookami, Shirou czy wspomnianie Noh. Niby "ō" powinno się czytać jako "oo", ale każde z tych słów marginalnie brzmi w inny sposób. Pierwsze jest wyraźne, drugie jest miękkie, a trzecie kończy się krótko, jakby je urwano. Grunt, że tonacja ta sama.

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #350
...chodziło mi o to, jak to napisać na klawiaturze (Bo ⑨ już ogarnąłem. BTW Happy Cirno Day)

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #351
Ahso. Kopiuję i wklejam.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #352
Cthullo, proszę, czasami przejedź wpis autokorektą. Ostatni post zrobił z twojej postaci trapa. Wiem że się śpieszysz, ale poprawienie literówek chyba cię nie zabije?

Powiem tak, jestem wielkim miłośnikiem dobrego majonezu.

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #353
Ja ostatnio napisałem do Zhearrimsta w formie żeńskoosobowej, bez przesady : p

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #354
Dobrze, że się myli. Przynajmniej widać, że facet siedzi przed komputerem.

Widzę, że sesje się pokończyły. Gdzie potrzeba...?
Spoiler (pokaż/ukryj)

  • Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2015, 19:43:27 przez Zhearrimst

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #355
Byłbym zapomniał:
Poszukiwacze zaginionych drwali, w sprawie statystyk skontaktujcie się z Raionem :v

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #356
W0t, dzika sowa najpierw ich atakuje, potem wesoła niczym szczeniak, wcina jedną z ciekawszych postaci, by po chwili oddalić się rozpromieniona jak czarnobylski aparatowy, dziękując jednocześnie miłym ludziom, którzy ją postrzelili i połamali xD Masochistyczne sowie dziecko z krótkotrwałą pamięcią - to jest to. W sumie szkoda takiego obrotu spraw.

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #357
Postać może byłaby ciekawsza, gdyby nie była prowadzona w tak idiotyczny sposób.

Sorry za brutalność, ale uczestniczyła w czterech sesjach i żadnej nie skończyła powodzeniem. Wth.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #358
Welp, wcina postać, która ją połamała :v

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #359
Ta sowa była bardzo szczęśliwa, bo nic nie jadła od tygodni. Rzuciła się w amoku na tych którzy ją zranili więc nie miała im tego za złe, bo mimo wszystko się najadła.