Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje. (Przeczytany 134690 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
  • Drewko
  • [*]
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #285
Jakby ktoś chciał patch w wersji "zrób to sam" (i przy okazji custom.exe można tak odpalić, ale trzeba jeszcze ustawić zgodność programu na windows 2000 :V)

Cytuj
I seem to remember there being a patch somewhere but I don't remember where it was. Anyway, here's how the Japanese are fixing it:

* Download the software from http://www7.atwiki.jp/win2000/pages/17.html
* Run fcwin2k.exe. There's a checkbox for English.
* In the topmost box select your TH14 executable (the button to the right is Browse, or you can drag it into the box).
* Select "Windows 7" for OS Ver. and press CompatSave.<-- probably unnecessary
* Check the boxes "Checksum" and "Executable" and click Rewrite.

You may have to exit and reopen the program before the last step.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2013, 17:10:55 przez Drewko
Does it hurt, Fenice? I'm sorry. But I didn't build you to be put on a shelf for display. I built you to win! The Gunpla I made... My Wing Gundam Fenice... I made you to show the world that you're the strongest! So... Just hang in there a little longer. Okay, partner?"

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #286
No, nareszcie przeszedłem, za drugim razem (tylko między pierwszym a drugim razem nastąpiły godziny practice i spell practice) : D
Nadal jest dużo spelli (zwłaszcza tomcio palucha), które muszę złapać, ech...

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #287
Moje zaskoczenie kiedy ten hitbox. Welp skill mi zardzewiał, bo dopiero przy drugim podejściu zrobiłem 1CC Normal, ale still - done. Extra jesczez nie ruszałem, może jutro... ale ogólnie gra w porównaniu z TD prezentuje zajebisty poziom (a TD też nie uznawałem za kiepską grę). Grałem Sakuyą z jej bronią zaklętą, bo... bo to Sakuya (zawsze to lepsze niż tyle razy wałkowana Reimu czy Marisa). Muza ostatniego bossa klimatycznie dziwnie kojarzy mi się z Byakuren if you know what i mean (i trochę Kanako).
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #288
Spell "Stań się wieeeeeelka" wkurwia i to nieźle. Spell z nożami podobny do części ostatniego nonspella Kanako, tylko imho trudniejszy. Ogólnie gra bardzo ciekawa, jeśli chodzi o spelle. Co do muzycznej strony to nadal u mnie króluje "Dullahan pod wierzbami", ale themki 5 i 6 stage oraz 6 stage bossa pną się do góry. Łagodny klimat, pasujący do małej (tak ją będę nazywał, dopóki nie nauczę się jak ma na imię), całkiem fajny. Jeśli chodzi o wygląd stage to zarówno 4, 5, jak i 6 stage są miłe dla oka, a burza w 4 stage jest po prostu wyborna. Jestem ciekaw tych lokacji. Wszystko wskazuje na to, że 4 stage toczy się w niebie, 5 w jakiejś posiadłości a 6 w jakimś pałacu (tyle wywnioskowałem na szybko).

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #289
Lol, w tej grze rzeczywiście jest spell practice.
Rucham psa jak sra

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #290
burza w 4 stage jest po prostu wyborna.
A, to ma być burza? Od tego migotania tła myślałam, że mnie coś trafi xD

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #291
^ w tytule stage'a napisane jest, że burza...i rzeczywiście się błyska :D Zresztą Raiko, Yatsuhashi i BENBEN (xD) to pewnie jedna banda, związana z burzowymi chmurami;
i już wiemy, że jak grzmi, to wcale nie aniołki przetaczają beczki z winem, tylko Raiko nawala w BENBEN*

Btw, a w 4 stage mamy biwę a nie shamisen O: Do pary z koto. W pierwszej chwili myślałem, że Yatsuhashi gra na swojej kiecce xD
Rozwala mnie tytuł Sukuny - potomek karłów* :P

*wszystkie skojarzenia dozwolone xD
**liliputów


Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #292
Chryste, o ile gra główna daje kopa, tak Extra Stage jest jednym z najłatwiejszych. To chyba źle że piąty i szósty boss stosują gorsze gimmicki niż EX-boss, ale w sumie jest całkiem przyjemne w przechodzeniu, mimo że nie trudniejsze od PCB. A ja się spodziewałem drugiej Nue/Mamizou...
https://www.dropbox.com/s/2jlmi4pt353r3em/th14_02.rpy

Also, ta przepaść między normalem i hardem. Będzie co masterować. Aczkolwiek na ostatnim spellu tej oni chyba zacznę obracać monitor xD.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #293
Also, ta przepaść między normalem i hardem. Będzie co masterować. Aczkolwiek na ostatnim spellu tej oni chyba zacznę obracać monitor xD.

ty, dobre...albo jak najmocniej można obracać głowę :D
p.s. co to są gimmicki ?

i co do extra...w miaaaaarę proste, takie średnie (dotarłem za pierwszym razem do 5 spella (2 złapałem) - a na mnie to zajebisty wynik :P)
tzn korekta - spotkanie z Raiko jest prostsze niż spotkanie z bębenkiem i jatsuhaszi

jak dla mnie to trochę jak w UFO EX - stage trudniejsze niż sam boss :P

[p.s. proszę o usunięcie postu niżej, gdyż usunięto post wyżej :V]
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2013, 19:07:22 przez Mayuki

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #294
burza w 4 stage jest po prostu wyborna.
A, to ma być burza? Od tego migotania tła myślałam, że mnie coś trafi xD
TO

Etam, jest fajnie (jak ktoś był przygotowany na to, że będzie burza) :D
wiesz, moim zdaniem bardziej oślepiające było Guze Cannon Laser Halo of the Guse Kannon, czy jak tam mu było, z arsenału Miko
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2013, 19:01:53 przez Mayuki

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #295
cotojest.avi

  • Drewko
  • [*]
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #296
Well, według tego co podaje wikia to jednak nie jest Oni tylko Amanojaku :<

W ogóle podoba mi się fabuła tej gry. Słabe Youkai, które nigdy nie były zauważane doszły do wniosku że zbiorą się w grupę i razem zrobią rozpiernicz. Ale jako że nie mają żadnej super mocy to są zmuszone wykorzystywać różne sztuczki.

Mayuki - Gimmick to chyba z angielskiego sztuczka, w grach to coś co opiera się bardziej na zakręconym pomyśle niż na czystym powerze.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #297
Z tym, że Amanojaku to JEST oni, tylko takie małe :3

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #298
Z tym, że Amanojaku to JEST oni, tylko takie małe :3

dokładnie to "amanojaku of counterattack" :3
ogólnie jeśli chodzi o projekty postaci to te z DDC dorównują tym z TD (cicho, hejterzy)
siostrzyczki (?) mają fajne i zwiewne kiecki, plus instrumenty...wszystko takie lekkie :D
no i Seija - takie goth amanojaku, też ładny dizajn, jak to bywa z połączeniem czerni i bieli - moim zdaniem lepszy niż Futo~

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #299
Co do Amanojaku to w końcu spekulacja którą forsowałem od czasu HM okazała się prawdą (choć jedynie 5 stage boss, nie 6). Seija dziwnie kojarzy mi się z Yoshiką, aczkolwiek nie dałbym sobie ręki uciąć, że należy do Big Four of The Mountain - pozostałe oni, które widzieliśmy nosiły kajdany i łańcuchy, więc Seija raczej nic wspólnego z tą czwórką nie ma (i bardzo przypomina mi designem Yoshikę)