Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Czy istnieje jakikolwiek sposób by odczytać pliki thbgm.dat ? (Przeczytany 5714 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
  • D12
  • [*]
Czy istnieje jakikolwiek sposób by odczytać pliki thbgm.dat ?
Siema świry.
To mój pierwszy post na forum.

A więc nie przeciągając zbędnego tematu zapytam się wprost : czy jest to możliwe? (patrz tytuł tematu)
Chcę podmienić jeden track na drugi (zabawa z thcrap i niedociągnięcie autora - nie zmienił muzyki i teraz mnie to irytuje podczas grania w zmodowany IN oraz PoFV)
Próbowałem z thbgm changer ale format .wav pieprzy każdy następny utwór (dla kontrastu: jeżeli podmienie track 1 to każdy track od 2 i wzwyż będzie popsuty, jeżeli podmienę track 3 to każdy track od 4 i zwyż się popieprzy itp.)

A więc, czy istnieje opcja zmiany ost poprzez wprowadzenie zmian w pliku thbgm.dat ?
Jeżeli tak - to czy jest opcja by odczytać ten plik?

Chętnie też przyjmę rady o alternatywnych sposobach podmiany muzyki.

Dumny posiadacz trzech fumo.
Żałosna forma życia.
-D12

Odp: Czy istnieje jakikolwiek sposób by odczytać pliki thbgm.dat ?
Odpowiedź #1
Hmm, chciałbym pomóc, ale szczerze nie potrafię.
Niestety akurat nigdy nie korzystałem z tej apki.
Co do psucia się, może trzeba by sprawdzić czy aby na pewno "długość" jest dokładnie taka sama i czy nie ma jakichś dodatkowych exifów tagów w pliku.
Do samej apki jeszcze, a masz możliwość samemu skompilować?
Na Githubie kod źródłowy wydaje się trochę świeższy niż dostępna w necie apka
  • Ostatnia zmiana: Październik 13, 2020, 17:30:48 przez h-collector


  • D12
  • [*]
Odp: Czy istnieje jakikolwiek sposób by odczytać pliki thbgm.dat ?
Odpowiedź #2
Znalazłem sposób jak tego dokonać.
Dla zainteresowanych odsyłam do linka poniżej do strony Thcrap BGM modding. Specjalnie napisałem wersję poradnika ,,na chłopski rozum".

Temat uważam za zamknięty.
link do artykułu na oficjalnej stronie (nagłówek ,,Touhou BGM changing for dummies") - https://www.thpatch.net/wiki/BGM_modding