Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou - Jak to się zaczęło? (Przeczytany 96789 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 3 Goście przegląda ten temat.
  • Ariku
  • [*]
Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #105
No to mam co pisać :D

Japanicon2. Wieje chujem nudą, wygrywam Evil Cosplay i się nudzę. W zasadzie zacząłem wtedy siedzieć na stoisku YHP. Poznałem Archiego i Krissa. Nagle gdzieś wypalili, stwierdziłem, że pójdę za nimi. Trafiłem do throomu, gdzie leciało takie fajne coś z Hatsune Miku i porem. Generalnie poczułem mieszanke zapachów: wóda, fap, pot. Stwierdziłem, że posiedzę dłużej. W sumie potem jeździłem na cony, licząc że kogoś spotkam. Spotkałem na Falkonie. W sumie sporo ludzi, większości nie pamiętam, na pewno był AQ i Malu wraz z zieloną wróżką. AQ namówił mnie na wbicie na irc'a, w lutym zakochałem się w Orin i jakoś poleciało :P
Souls are soft and fluffy.

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #106
Ach ten pamiętny japanicon2 *phew*
Ach te JAVy...

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #107
Po pierwsze, jako nowy użyszkodnik witam wszystkich :). U mnie zaczęło się od doujinów, co chwila ta sama postać - a że mi się nudziło, postanowiłem sprawdzić kto to, była to Hong Meiling, a to, że bardzo lubię gry to sprawdziłem pierwszą na jaką trafiłem czyli EoSD, i od 2006 się zaczęło. Tak mi się spodobał ten świat, że postanowiłem napisać własnego Fanficka XD.

  • Harukichi
  • [*]
Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #108
To i ja się wypowiem.
U mnie zaczęło się od poznania pewnego filmiku, na który wpadłam przypadkowo.
Potem zaczęłam szukać więcej informacji na ten temat. Okazało się ,że te postaci pochodzą z touhou.
Weszłam na stronkę, aby popatrzeć i spodobała mi się pierwsza gra. Mianowicie Scarlet Weather Rhapsody.
 Na końcu założyłam konto na forum.
Derp.

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #109
Za czołem grać w touhou zupełnie przypadkowo gdyż w google wpisałem touhou i mi wyskoczyła ta stronka więc zapoznałem się z wszystkim i tak zaczęła się przygoda. Częściowo odpowiedzialna za to że w to gram jest flandre gdyż to prze jej obrazki i fanarty do wiedziałem się z jakiej gry pochodzi -.-

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #110
Początek mojej gry datowany jest dokładnie na 6.03.13 (wtedy filmy pewnego użytkownika youtuba zachęciły mnie do rozpoczęcia przygody z Touhou) lecz o grze wiedziałem już trzy lata wcześniej kiedy zabłądziłem na youtubie i znalazłem to:
http://www.youtube.com/watch?v=Ssh71hePR8Q
Czytając komentarze dowiedziałem się skąd pochodzi muzyka, po wpisaniu tytułu w wyszukiwarce wybrałem pierwszy lepszy filmik i obejrzałem sobie jak ktoś robił perfecta na extra stage'u EoSDa. Pomyślałem sobie "stary, nie dzięki, może kiedy indziej", no i to kiedy indziej nadeszło ^^.
Jakie życie taki naleśnik

  • Roxiee
  • [*]
Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #111
Ja gram przed czołem.

Kurde, nie jestem grammar nazi, ale srsly, facet, ja nie rozumiem w ogóle co Ty piszesz.
Zadbaj o przekaz bo nikt Cię na poważnie nie będzie brał.

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #112
Historia dosyć prosta otóż, pewnego zwykłego dnia dostała link z muzyką od koleżanki. Posłuchałam i dość szybko przypadł mi do gustu.
Trochę czasu minęło od odsłuchania tego kawałka, ale kiedy zaczęłam grać w Osu! znajdowałam coraz to więcej arranger'ów z touhou. Wtedy własnie rozmawiałam o tym z koleżanką. Pamiętam jak mi powiedziała: "Jeśli ty jesteś tak uzależniona od Osu! to ja cię już widzę jak grasz w touhou." Wtedy własnie poszperałam trochę w internecie i kojarząc tę grę z jednego filmiku, (chyba to była relacja z konwentu nie pamiętam już z którego, ale wiem, ze to był gameplay z PoFV) trafiłam na touhou.pl i zaczęła ściągać wszystkie części po kolei.

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #113
Poka dłonie.

  • NaveZ
  • [*]
Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #114
Dobra, więc ja odświeżę ten temat.

Moja przygoda z Touhou zaczęła się jeszcze w poprzednim roku (czyt. 2012). Pewna osoba miała w avku Suwako. Jakoś zainteresowała mnie ta postać i zacząłem wypytywać o wszystko. Dostawałem kilka artów i utworów. Potem z polecenia lecę na www.touhou.pl i zaczynam czytać. Potem pobrałem pewną część i dalej jakoś poszło.

  • Drewko
  • [*]
Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #115
Dobra, więc ja odświeżę ten temat.

Moja przygoda z Touhou zaczęła się jeszcze w poprzednim roku (czyt. 2012). Pewna osoba miała w avku Suwako. Jakoś zainteresowała mnie ta postać i zacząłem wypytywać o wszystko. Dostawałem kilka artów i utworów. Potem z polecenia lecę na www.touhou.pl i zaczynam czytać. Potem pobrałem pewną część i dalej jakoś poszło.

Avek z Suwako... hmmm...
Pewnie chodzi o Widgeta :P
Does it hurt, Fenice? I'm sorry. But I didn't build you to be put on a shelf for display. I built you to win! The Gunpla I made... My Wing Gundam Fenice... I made you to show the world that you're the strongest! So... Just hang in there a little longer. Okay, partner?"

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #116
Zaczęło się to tak: Po prostu oglądałam filmik, w którym była piosenka Bad Apple. Później znalazłam do tego teledysk Gdy dowiedziałam się, że to teledysk z touhou, to zaczęłam stopniowo oznawać wszystkie postacie i oglądać różne PV z tej kategorii. Pół roku później pobrałam swoją pierwszą grę z touhou, czyli Perfect Cherry Blossom ( z polskim tłumaczeniem ^^  ) Teraz jestem touhou maniaczką.

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #117
PCB miało polskie tłumaczenie?

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #118
Na polskiej Touhou wiki jest link do patcha pl

"Praojciec wszystkich Remifanów"

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #119
Pomijam fakt jakości tego tłumaczenia, które swym tragicznym poziomem nie odstaje od pierwszej wersji patcha do IN :3. Może kiedyś się weźmiemy za lepszą wersję PCB, bo to jest tragiczne...
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3