Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Sulejman

1
yo,
czyżby przepadła możliwość pobierania gier ze strony głównej?
3
O panie, jak to zamula mocno.
4
Jak można przeczytać w poniższej nitce, już za dwa dni będzie premiera ULiLa na Play, Doujin!. Wiadomo już, jakie gra będzie miała acziwmenty (tłumaczenia są afaik nieoficjalne). Na ich podstawie wiemy na pewno, że wersja PS4 zawiera oprócz Reisen także tryb tutorial i EX.

Tasofro pracuje też nad patchem do wersji PC.

Dyskusja na shrinemaiden
5
Wszystko przyszło dzisiaj, zrobię zdjęcie, jak będą lepsze warunki. Może nawet bym zrobił skanlację.
Strange Creators ma sporo wywiadów i artykułów, które wymienił h-collector. Są też artykuły(?) o czterech postaciach grywalnych: Sakuyi, Marisie, Reimu i Sanae. Jest też malutki screen z Tojiko, więc chyba będzie grywalna w patchu/dodatku/DLC do ULiL.
Ale najwięcej miejsca mają mangi. Każda z nich jest innego autora i jeśli dobrze rozumiem, to są one wybrane spośród fanowskich, więc chociaż są zabawne, nie są kanonem. Ale kolejna historia o tym, że Marisa znalazła śmieszne grzybki jest zabawna.

Jutro chyba strzelę temat o całości czasopisma, ze zdjęciami.
6
Aktualności / Odp: 20 rocznica Touhou
Czy można potwierdzić, że Reimu i Marisa przybyły na imprezę? Ostatnio YY Gapservice miał awarię systemu. Czekamy na 30lecie. Na pixivie było kilkanaście przynajmniej prac pod hasłem tej rocznicy, można je znaleźć na danbooru, powstał stosowny pool dla nich. ;]
7

Teraz zostaje tylko liczyć, że kiedyś przyjdzie. Forbidden Scrollery dodane, bo lubię.
8
Touhou / Odp: Legacy of Lunatic Kingdom
Easy mode, continuous continue continuum...
Dotarłem do last bossa. Niestety, jeszcze trochę minie czasu, zanim odblokuję extra.

Nie mam ochoty pisać recenzji, ale powiem, że od czwartego poziomu serce biło mi mocniej, a wrażenia z gry miałem naprawdę przyjemne. Demo zostawiło mnie z mieszanymi uczuciami - jest Reisen, są spoko spelle, może być, ale skąd te dziwaczne postacie i o co chodzi? Za to pełna wersja mi się naprawdę podoba, sasuga Shanghai Alice. Gra ma żartobliwy charakter, w porównaniu do poprzednich części, z dziewczynkami ubranymi w piżamki i śmieszne czapki. Tak, wiem co mówię, od jakiegoś czasu nie było żadnych śmiesznych czapek.

Clownpiece w odbiorze chyba będzie większym trollem niż Tewi, dziwi mnie, że chociaż wszyscy zorientowali się w jej kolorach pasujących do flagi amerykańskiej, to nikt na wiki jeszcze nie napisał o oczywistych skojarzeniach: część jej spelli ma taki sam gwiezdno-pasiasty układ a ze swoją pochodnią przypomina Statuę Wolności. Zresztą, na Księżycu amerykanie zostawili flagę, która już była parę razy żartobliwie była przytaczana w serii jako niepoważny symbol amerykańskiego "podboju Księżyca" - czy to nie z tego satyrycznego podejścia wzięła się postać Kuraunpisu?
A Junko (ZUN-ko, get it?) jest po prostu śliczna. :3
9
Touhou / Odp: Legacy of Lunatic Kingdom
Pointdevice wcale nie jest taki świetny i dobry. Raion ma rację częściowo, że przechodzenie gry z nieskończoną ilością żyć nie daje satysfakcji. Ale nie zgodzę się, by to było łatwe -bez zapasowych żyć/bomb potrafi być cholernie frustrujące dla kogoś takiego jak ja, lepiej spróbować zagrać jeszcze raz niż spędzać pół godziny na jednego nonspella Doremy. Pointdevice jest za to dobry do ćwiczeń, tego chyba nie muszę tłumaczyć.
10
IN miało swoją sławę jako łatwa część, ale to przez dużą ilość dropów, łatwy deathbombing i to, że zestrzelone wróżki anulowały pociski dookoła siebie. Gra jest świetna jeśli chodzi o muzykę, historię, zaklęcia są ładne, ale ma solidne tempo i łatwa nie jest. I podpisuję się pod zdaniem poprzedników o złych przyzwyczajeniach do deathbomb. To, że takie coś jest uwzględnione, moim zdaniem wynika z nieuniknionego opóźnienia między decyzją gracza a reakcją komputera.

Najlepsze części do przejścia na początek to PCB, EoSD i może MoF, gdyby nie jego zepsute hitboxy. Dwie pierwsze mają prostą mechanikę, życie za punkty, świetne postacie, 2hu classic, a w PCB dodatkowo jest phantasm border będący sporym ułatwieniem (grunt to korzystać z niego jak zapasowego zabezpieczenia, nie mechaniki do czyszczenia ekranu - ćwiczysz unikanie, więc unikaj, nie kombinuj).
PoFVa nie lubię, ale to prawda, że dobrze się na tym nauczyć hipergrejzu, przez losowość wzorów.
11
Osobiście szanuję i lubię Reimu. Lubię obserwować, jak się zmienia jej charakter przez części, lubię jej wygląd, motyw. Nawet jeśli chodzi o jej wady czy błędy jakie popełnia, wydają mi się bardzo ludzkie i myślę, że chociaż często pokazuje zniechęcenie, tak naprawdę chce jak najlepiej pełnić swoją funkcję. Potrafi być bardzo uparta i niechętnie przyznaje się do błędu. Wszystkie komiczne akcje, które robiła w WaHH pokazują, że zależy jej na sukcesie świątyni, chociaż popełnia często błędy, ale imho wyciąga z nich wnioski. Publikacje z Touhou zawsze mają nieco humorystyczny charakter, więc nie powinno się tak krytykować jej powtarzających się wad.
W FS jest pokazana z bardziej radykalnej strony w tym, jak zwalcza youkai. Nie widzę w tym czegoś tak bardzo złego - zapomina się, że ludzie są w dużej mniejszości i rolą miko Hakurei jest bardziej obrona ludzi niż zachowanie równowagi.
12
Touhou / Odp: Legacy of Lunatic Kingdom
Chwilę, powrót systemu żyć za punkty?
I skoro jest ich tak mało, to taka ilość pozycji na dodatkowe serduszka jest... niezłym trollem.
13
Konwenty są spoko, ale niestety swoich rzeczy trzeba pilnować. Mam doświadczenie z kilku konwentów, gdzie zwyczajnie smarkacze zapierdoliły mi parę rzeczy, bo były fajne. I nie odeszli z wypiętą piersią, dlatego nazywam ich złodziejami.

Prawda jest taka, że wystarczy nie zostawiać nigdy fajnych rzeczy na wierzchu, nawet jak ktoś powie, że ci przypilnuje. To chyba dość oczywiste. Jak pilnujesz swojego stuffu to nikt ci go nie podpierdoli.
Jak pilnujesz swoich rzeczy to co najwyżej ktoś je zdobędzie, ale zrobi to dumnie i z wypiętą piersią.
14
Touhou Music / Odp: ulubione utwory
Próba zrobienia z tego wszystkiego, co polecacie, playlisty... :P

Zaprawdę powiadam wam, ZUN dał nam krainę muzyczną trąbkami i bitami płynącą, która daje plon urodzajny każdego rodzaju muzyki znanego światu.

@Mayuki - o, Foxtail Grass. Znam i lubię ich album w całości z aranżacji suikowych (Broken Moon, Onigashima, motywy menu z bijatyk). Nie wiedziałem, że aż w takie słuchowiska się bawią.
15
Touhou Music / Odp: Touhou Music Translation Project
Liczę w tym wypadku na Mayukiego jeśli chodzi o japoński ^^.

Co do angielskich tłumaczeń, najchętniej sięgam po te od kafka-fuura => link link. Nie znam innych dobrych tłumaczy, jeśli nie ma u niego to szukam na touhouWiki (ale przynajmniej jeśli chodzi o tę Byakuren, też korzystają z kafki).

Mój pomysł jest taki, żeby treść aranżacji ubrać w estetyczną formę. Często oznacza to PEWNE odejście od słów użytych w oryginale, chyba nie muszę tłumaczyć jak z tym jest. :P