Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Rosenkreuzstilette ~Blades of the Rose Cross~ (Przeczytany 1181 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Rosenkreuzstilette ~Blades of the Rose Cross~
(Jeśli jest lepszy dział do tego, to przepraszam i proszę o przeniesienie.)

Gra jest doujinową platformówką 2d hołdującą klasycznym grom spod znaku Mega Mana z elementami Castlevanii. Technicznie jest ona klonem tego pierwszego, jednak posiada ona urocze mangowe dziewczyny jako postaci, piękne tła z nieco renesansową stylistyką i różnorodną, wyjątkowo wpadającą w ucho muzykę, a także zaskakująco dobrze zakreślone charaktery postaci i historię (z faktycznym plot twistem) jak na oldschoolowego platformera.

Gierka jest dość wymagająca pod względem poziomu trudności, lecz nic czego nie da się przejść. Główną bohaterką jest Spiritia "Tia" Rosenburg, dziarska blondynka zmuszona walczyć z rebelią swoich dawnych przyjaciółek z imperialnej organizacji magów - RKS. Kontrolujemy  ją dokładnie tak samo jak Mega Manem - możemy skakać, strzelać pociskami naprzód, ładować silniejszy strzał, robić szybki wślizg wciskając dół i skok jednocześnie, oraz co najciekawsze używać specjalnych broni bossów po ich pokonaniu, za pomocą których można ułatwić sobie drogę i wykorzystać słabości bossów. Jest też tryb Rosenkreuzstilette Grollschwert, gdzie kontrolujemy wojowniczą Grollą Seyfarth, która walczy jedynie z bliska za pomocą szybkich i ładowanych cięć mieczem, a także może biec i wspinać się po ścianach - zupełnie jak Zero z serii Mega Man X oraz Zero.

Kolejność pokonywanych plansz jest pozostawiona naszemu wyborowi, przez co możemy każdą z nich zostawić na później i przejść już po zdobyciu potężniejszego arsenału. Grę można kontynuować za pomocą wpisywania krótkich haseł otrzymywanych po każdym poziomie. Można także zapisywać replaye aby np. pochwalić się speedrunami.

RKS posiada patch zmieniający język na angielski, lecz występuje w niej bardzo dużo niemieckiego tekstu, włącznie nawet z nazwami broni (zapewne by brzmiały bardziej egzotycznie). Klimat mangowo-fantasy utrzymywany jest przez dokładne i bardzo miłe dla oka postaci (jak miotająca bombami Zorne, przywołująca trujący deszcz Liebea czy zatrzymująca czas i rzucająca nożami w nas a la Dio Brando Sichte), dopracowaną grafikę 2d, przyjemną dla uszu muzykę od syntezatorowej aż po rock i metal, a nawet smaczki w rodzaju obrazków nawiązujących do oldschoolowych gier po każdym game over.

Podsumowując, jeśli jesteś fanem Mega Mana, a tym bardziej jeśli nie jesteś, a lubisz platformówki 2d w stylu anime, to warto dać tej grze szansę na spalenie nieco godzin z życiorysu w zamian za godną, oldschoolową i wymagającą zręczności zabawę. Nie zawiedziesz się.

Wiki: http://rks.wikia.com/wiki/Rosenkreuzstilette_Wiki
Angielski patch: http://www.darksidetranslations.com/index.php?page=projects&project=rks

Kod do trybu Grollschwert:
Cytuj
Lewo, Prawo, Zmiana broni w prawo, Zmiana broni w lewo.
Wpisywać od razu po uruchomieniu gry, na ekranie z napisem [erka:es].
Uwaga: Grę najlepiej rozpocząć od prologu, który jest dodatkową planszą wprowadzającą i grać story mode, gdyż arcade mode to to samo, lecz bez scenek. Jeśli jednak chcemy grać w Grollschwert, to przed ukończeniem gry Tią radziłbym grać na arcade mode, gdyż inaczej dostaniemy sporym spoilerem w twarz.

Przykładowe video:
RosenkreuzStilette: Stage 6 - Grolla Seyfarth
RosenKreuzStilette - Grolla Mode 1 Life Clear - Part 1 of 6
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2011, 15:02:50 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!
Touhou PvP i turnieje: https://kiwiirc.com/client/irc.rizon.net/#scarletgensokyo

Odp: Rosenkreuzstilette ~Blades of the Rose Cross~
Odpowiedź #1
Grę ostatnio ciężko dostać. ViperAcid dostał od twórców maila i gra zniknęła z DoujinStyle. W sumie dobrze - gdzieś na necie widziałem ładną pudełkową wersję, aż chyba się zaopatrzę.