Touhou.pl ~Human meets Danmaku~

Gensokyo => Touhou => Temat zaczęty przez: Scooter Fox w Październik 29, 2010, 20:47:22

Tytuł: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: Scooter Fox w Październik 29, 2010, 20:47:22
Temat o ulubionych doujinach Touhou.

Jak wiadomo, w grach fabuły jest tyle, co kot napłakał, a większość graczy i tak nie zwraca na nią uwagę. Lukę tę wypełniają fani, tworząc masę amatorskich, na ogół jednorozdziałowych mang opisując wszystko to, czego można się tylko domyślać (albo nawet i to nie) czytając dialogi w oficjalnych grach. I nie mówię tu o erotyce. ;)
Zaryzykuję stwierdzenie, że znaczna większość doujinów to głupiutkie historyjki lub zbiory średniej lub marnej jakości gagów i gierek słownych. Zdarzają się jednak perełki, które spokojnie dają się porównywać do profesjonalnych komiksów, jeśli nie pod względem rysunków, to przedstawienia opowiadanej historii. W związku z tym myślę, że temat z rekomendacjami powinien się na forum znaleźć. Dobrze by było też postarać się o krótkie opisy (byle bez spoilerów) każdej z polecanych pozycji, zawsze wygląda to przystępniej niż ściana gołych linków.

Zacznę od swoich wyróżnień, kolejność losowa:

- At Chirei (ang.)/Chirei de (jap.) - autor: karaagetarou - [link (http://danbooru.donmai.us/pool/show/1407)] - niech nikogo nie zwiedzie słodziutka kreska, to ciepła i nie stroniąca od humoru, ale też dość poważna historia o mieszkańcach Chireiden, czyli o siotrach Satori, ich zwierzątek-podopiecznych i paru innych mających z nimi związek postaciach. Akcja dzieje się przed wydarzeniami znanymi z SA.
- Gensokyo Post Office - autor: gensokoumuten 11 - [link (http://danbooru.donmai.us/pool/show/958)] - zbiór zarówno pojedynczych obrazków układających się w wątki poboczne, jak i główna historia orbitująca wokół Rezydencji Szkarłatnego Diabła. Autor przerobił Gensokyo całkowicie, czyniąc z niego świat podobny do naszego pod względem technologii i poziomu życia, ale nie rezygnując z youkai i wszelkich innych stworów znanych z japońskiej mitologii. Położył przy tym spory nacisk na przedstawienie świata, który jest naprawdę przemyślany, co widać zresztą na nielicznych concept artach. Dodanych zostało też wiele nowych motywów pasujących do otoczenia, np. youkai o aparycji i inteligencji małych dzieci są faktycznie traktowane jak małe dzieci, włączając w to znajdowanie się pod opieką dorosłych ludzi - główny bohater, starszy pan pracujący jako listonosz, jest nazywany dziadkiem przez Cirno. Zdecydowanie warte uwagi.
- Girl of the Dusk - autor: gensokoumuten 11 - [link (http://danbooru.donmai.us/pool/show/2202)] - doujin skoncentrowany na Rumii i jej przybranych, ludzkich rodzicach, osadzony w tym samym świecie co Gensokyo Post Office.
- wszystkie doujiny autorstwa Chado z kręgu Tohonifun - [link (http://touhou.wikia.com/wiki/Tohonifun)] - z naciskiem na serię Yukari vs Ran. Chado znany jest z doujinów pełnych epickich walk; fabuła większości z nich sprowadza się na ogół do "ktoś kontra ktoś". Rysownik ten jest również odpowiedzialny za wprowadzenie do świadomości angielskojęzycznego fandomu Yuuki Kazami jako kompletnie ześwirowanej sadystki żyjącej od jednej krwawej bitwy do drugiej. Polecana przeze mnie seria Yukari vs Ran (składająca się z siedmiu części: Unknown, World, Future, Understanding, Destruction, Break oraz Yukari vs Ran) opowiada o absolutnych początkach Yukari i jej szczególnego związku z Ran. Brzmi to może jak jakieś yuri, ale nim nie jest - w końcu to Chado.
- Red and Black Moon, Jasper Star / Vermilion Moon, Jasper Star - autor: Hashiya - [link (http://touhou.wikia.com/wiki/Hashiya)] - czteroczęściowa opowieść (gdy to piszę, przetłumaczone zostały trzy, z czego trzecia ma tłumaczenie jedynie w formie pliku tekstowego) o tym, jak Marisa, czekając na nieobecną Reimu, przysnęła w świątyni Hakurei i obudziła się w Gensokyo innym niż to, które znała. Chciałbym napisać coś więcej, ale byłyby to już spoilery, czego wolałbym uniknąć. Poważna historia, przedstawiająca jedną z postaci w sposób raczej niespotykany w innych doujinach. By nie zdradzić zbyt wiele - polecam. :)

Na pewno o czymś dobrym zapomniałem, liczę więc, że następne osoby dorzucą tu coś wartościowego od siebie. ;)
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: Maluetar w Październik 29, 2010, 22:13:55
Ja od siebie bardzo polecam wszystkim czytać wszystko alfabetycznie twórcami. Na touhou wiki jest lista cała. Kiedyś był bardzo fajny serwer gdzie leżało wszystko z bardzo łatwym dostępem dla ludzi ale niestety tego już nie ma i ewentualnie zostaje ten bardzo duży torrent.

Jeśli chodzi zaś o ulubione / fajniejsze doujiny to raczej beda to:

-Though the Wind Cries od Iyokan (bardzo fajnie narysowane backstory MoFa)
-Touhou Battle Royale od ACID CLUB EAST
-Two by this Side, Three by the Other Side od Personal Color (Naprawdę epickie backstory PCB)
-King of Moriya od Gigameka (kolejne świetne backstory MoFa)
-WSZYSTKO od Pageratty bo chyba nigdy tak bardzo nie śmiałem się przy jakichkolwiek doujinach / komiksach touhou jak z jego prac
-7 części Yukari vs Ran od Tohonifuna i ogólnie wiekszość jego doujinów
-Pure Jade Anthocyanin od RED-SIGHT i pare ich innych doujinów
-Ogólnie wiekszośc od FLIPFLOPs

Jest jeszcze mnóstwo o wiele lepszych i troszeczkę gorszych tytułów ale jak ktoś chce zacząć czytać to te bardzo polecam.

Oooo prawie zapomniałem dodać że wszystko od Happy Flame Time jest bardzo fajne ^^
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: [Inactive] Kreton w Październik 29, 2010, 23:30:43
Ja od siebie polecę wszystko od Saku Saku Tei. Mają dobry humor i ładną kreskę. Same doujiny - każdy o czymś innym i ogólem mało związane z fabułą gry i nie są powiązane ze sobą.
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: Kaito w Styczeń 25, 2011, 00:35:16
Od siebie dodam Touhou - Udongein vs Remilia (imizu) (http://danbooru.donmai.us/pool/show/2591), Touhou - In Gensokyo, danmaku dodges YOU! (Tagawa Gengo) (http://danbooru.donmai.us/pool/show/1805) oraz różne prace Tima (http://danbooru.donmai.us/post/index?tags=tima) i angeltype (http://danbooru.donmai.us/post/index?tags=angeltype&page=1).
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: Smoku w Styczeń 27, 2011, 16:43:18

Flaxen Twilight (http://www.mediafire.com/?ahef1zljzw2eu3a)- Kaguya wciska się w prywatne życie Mokou i jej miłosne sprawki.

Youkai in Love- Romantic Fall (http://www.mediafire.com/?apt46adybj5pqhw)- luźne miłosne opowiastki z całego Gensokyo.

Koishi- The Loving Gourmet (3 volumes) (http://en.touhouwiki.net/wiki/Anatawo_Haijindesu)- Koishi włazi niepostrzeżenie ludziom na posiłki i smakuje wielu różnych potraw. Bardzo fajne.

Ware wo yobu ni yo wau nya nya nya nya! (http://www.mediafire.com/?blhjdhslbimndkj)- Neko Kanako. Kawaii, zaprawdę.

 When the Wind Blows (http://www.fakku.net/viewmanga.php?id=5067)- Moriya Shrine zanim trafiło do Gensokyo

Generalnie polecam artystę Gigameka (akurat nie mam żadnego linka, ale dwa powyższe sa jego dziełem). To tyle z non-ero :3
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: deFco247 w Styczeń 30, 2011, 12:14:46
Cirno and Reimu's 1-2-3 Part1 (http://gallery.gensokyo.org/archive/Honey_Sakura_-_Cirno_and_Reimus_1-2-3_Volume_1.zip) + Part2 (http://gallery.gensokyo.org/archive/Honey_Sakura_-_Cirno_and_Reimus_1-2-3_Volume_2.zip) - dwuczęściowa historyjka o rozterkach uczuciowych Reimu i Cirno.

Red and Black Moon, Jasper Star Part 1 (http://gallery.gensokyo.org/archive/Hashiya_-_Red_And_Black_Moon_Jasper_Star_Part1.zip) + Part 2 (http://gallery.gensokyo.org/archive/Hashiya_-_Vermilion_Moon_Jasper_Star_Part2.zip) - pewnego dnia Marisa odkrywa, że Gensokyo w którym się znajduje jest inne od tego, które znała...

Bym zapomniał, ale dopiszę to jeszcze w tym poście...
VISIONNERZ Funeral Phantasm, First Part (http://g.e-hentai.org/g/300785/1e4982b9e7/) - znakomity doujin mający miejsce w czasach, gdy Yuyuko była zaklęta przez Saigyou Ayakashi. Yukari chcę ją za wszelką cenę uwolnić, mimo iż poprzednia próba skończyła się dla niej zapadnięciem w roczny sen... Jeden z niewielu doujinów z udziałem Youki Konpaku.

Wersja do pobrania (http://hotfile.com/dl/78831856/189f736/visionnerz-maiden-illusionary-funeral-phantasm-first-part.zip.html)
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: Tusia w Styczeń 30, 2011, 12:20:27
Lovely Dream : http://danbooru.donmai.us/pool/show/2777
niestety doujin jeszcze nie skończony, update co tydzień

Historia, dość nietypowa...
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: deFco247 w Luty 27, 2011, 01:22:19
Konwaku Youmu!!! (http://www.solelo.com/blog/index.php/2011/02/touhou-konwaku/)
Youmu chcąc stać się lepszą osobą w oczach Yuyuko szuka razem z Reimu, Marisą i Cirno sposobu na... powiększenie biustu.
W tym celu szukają odpowiedzi u lepiej "obdarzonych" pań.

Sakuya Izayoi Enters the Fantasy ~ Double Scarlet Side Story (http://www.mediafire.com/?qe03gc6itv3gl7e)
Czyli jak Sakuya zdobyła swą posadę w SDM.

1. Flowers that bloom in my hand (http://www.yurikai.com/releases/9433/flowers-that-bloom-in-my-hand)
2. Covered with flowers (http://www.yurikai.com/releases/10934/covered-with-flowers)
3. Little Bug & Little Flower (http://www.solelo.com/blog/index.php/2010/07/touhou-project-doujin-little-bug-little-flower-umenomi-gahou/)
Yuuka przychodzi z wizytą do domku Wriggle. "Przypadkiem" Marisa Master Sparkiem zmiata z powierzchni ziemi domek Wriggle, więc nie mając się gdzie podziać Wriggle postanawia zamieszkać u Yuuki.
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: deFco247 w Maj 03, 2011, 12:56:56
Tematy z ero-doujinami wręcz kwitną, więc przydałoby się trochę i ten temat podbudować.

Eternity Meal, One Portion (http://gallery.gensokyo.org/archive/Chihagura_-_Eternity_Meal_One_Portion.zip)
Kaguya urządza ucztę dla Mokou, aby stać się lepszą osobą w jej oczach. Niestety w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności w daniach Kaguyi wylądował pewien specyfik, który wywołuje u Mokou przypływ niepohamowanej mięty...
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: Mayuki w Maj 04, 2011, 17:07:27
http://g.e-hentai.org/?page=8&f_non-h=on&f_search=touhou&f_apply=Apply+Filter (http://g.e-hentai.org/?page=8&f_non-h=on&f_search=touhou&f_apply=Apply+Filter)

tu jest tego od zajarania, jeśli nie chce się hentajców, to wystarczy wcisnąć odpowiedni filtr ;3
osobiście polecam:

1. Nue-chan Raper (http://g.e-hentai.org/s/46e99c70b3/291544-1)
2. Happy Life (http://g.e-hentai.org/g/274799/389a6186ea/)
3. Hakurei-Kouma Rally (http://g.e-hentai.org/g/319389/6390cade66/)
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: deFco247 w Maj 14, 2011, 14:34:07
Flower-viewing Sake in a Dream's Interval (http://g.e-hentai.org/g/343395/e77ac86baf/)
Nietypowa mieszanka: Suika i Youki Konpaku wspominają stare dzieje, zanim Oni zostały zmuszone do ucieczki pod ziemię.
Bardzo elegancka kreska.
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: BuraQ w Wrzesień 20, 2011, 22:33:01
Zapomniany thread, a szkoda, bo jest pełen zajebistości (o kurwa, Malu...) i warto pamiętać o tym że doujiny są nie tylko do fapania.

Rzucam całymi grupami, sporo z tego co bym dał już było wspomniane:
Ennui Akadako (http://en.touhouwiki.net/wiki/Ennui_Akadako) - świetne komedie, bardzo polecam całość, do tego sporo smaczków i odniesień do samych gier (czyli 'Jak Marisa śmieje się z Astronomical Entombing' xD) i canonu.
Asatsuki Dou (http://en.touhouwiki.net/wiki/Asatsuki_Dou) - skrajnie odwrotne, poważne doujiny z ciężkim klimatem. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza "Laughing Crescent Moon" gdzie 'coś poszło bardzo nie tak w SDM', oraz "Water Mirror" czyli Ran troszcząca się o dobro Yukari
Stripe Pattern (http://en.touhouwiki.net/wiki/Stripe_Pattern) - też poważniejsze, trup ściele się gęsto. Dosyć znany doujin "Love and Peace" przedstawiający jak w praktyce może wyglądać równość ludzi i youkai, do tego Sanae upijająca się władzą jaką daje stanie się Playable Character ("SEIRENSEN", część pierwsza, druga jeszcze nie zeditowana =/ ), Nue robiąca zamieszanie ("Morphine") + parę innych
One Night Stand (http://en.touhouwiki.net/wiki/One_Night_Stand) - cała seria Advent Cirno. Coś dla fanów Final Fantasy i samej wróżki.
Omchicken (http://en.touhouwiki.net/wiki/Omchicken) - kompletnie niepoważne, z ich "Drunkards in Eientei" pochodzi "I'm just a useless little bunny only good for my sex appeal", doujiny tej grupy wspomniał już Mayuki
Wi-Z GARAGE (http://en.touhouwiki.net/wiki/Wi-Z_GARAGE) - Cho-Marisa, Cho-Yuuka i seria "30", MANLY AS FUCK
bkub (http://danbooru.donmai.us/pool/show/738) (+ obowiązkowo seria "Charm" (http://danbooru.donmai.us/pool/show/1481)) - nikt nie wspomniał bo wszyscy pewnie znają, ale dla pewności...

Touhou - Udongein vs Remilia (imizu) (http://danbooru.donmai.us/pool/show/2591)
Do tego pojawiła się niedawno na danbooru kontynuacja (http://danbooru.donmai.us/pool/show/4129), a przy okazji jeszcze jeden doujin imizu (http://danbooru.donmai.us/pool/show/4136). Najlepsze rozwałki w doujinach touhou, a jak zobaczyłem Mokou to z minutę siedziałem z rozdziawioną gębą xD Warto przejrzeć choćby dla samej kreski.
Jeszcze na koniec dam jeden doujin od One-Way Ticket (http://en.touhouwiki.net/wiki/One-way_Ticket), mianowicie A Letter Arrived (http://g.e-hentai.org/g/330683/0210d90383/), w którym nie dzieje się nic niezwykłego (ot, szykuje się standardowa impreza w Reimu), ale bardzo przyjemnie (przynajmniej mi) się czyta.

Można by jeszcze długo wymieniać, w sumie wybierałem dość losowo, ale jestem ciekaw czy po wskrzeszeniu tematu ktoś jeszcze będzie chciał coś polecić.
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: LVY w Styczeń 03, 2012, 01:34:48
RESURECTION BUTTERFLY!

http://g.e-hentai.org/g/446955/a3fb1f4f30/ (http://g.e-hentai.org/g/446955/a3fb1f4f30/)
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: HERUBIM w Styczeń 03, 2012, 01:43:52
Polecam
(http://50.7.234.234/ehg/image.php?f=8a9c6ab35789a758235be735d71f1ac113b6a0b6-167306-1200-836-jpg&t=368208-5393b863ed02031a8557a62d810271257588f8ba&n=silver_duo_latter_001.jpg)
http://g.e-hentai.org/g/347465/dd6f551221/ (http://g.e-hentai.org/g/347465/dd6f551221/)
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: LVY w Styczeń 03, 2012, 02:47:12
http://g.e-hentai.org/g/446726/e0fae45fdb/ (http://g.e-hentai.org/g/446726/e0fae45fdb/)

aż zacytuję komentarz do tego:

HNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNG!!!!!!!!!!!!!

*breathes in and out*

HNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNG!!!!!!!!!!!!!
HNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNG!!!!!!!!!!!!!
HNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNG!!!!!!!!!!!!!
HNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNG!!!!!!!!!!!!!

*Dies from over Hnnng*
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: HERUBIM w Luty 26, 2012, 17:33:58
Satori's Funtime Zoo jest dobre.
Fajne fanowskie postaci tam sie pojawiaja (no moze poza 3 siostrami - krukami za bardzo traci wrozkami)
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: critz w Styczeń 08, 2016, 00:15:17
Though The Wind Cries:
http://g.e-hentai.org/g/170723/71511db613/ (http://g.e-hentai.org/g/170723/71511db613/) - part 1
http://g.e-hentai.org/g/564632/858153f53f/ (http://g.e-hentai.org/g/564632/858153f53f/) - part 2
(non-hentai)

Szeroki retelling fabuły do Touhou 10. Gorąco polecam, nie dość że świetny pod względem przekonujących charakterów i kanonicznego prawdopodobieństwa, to jeszcze mocno uderza w feelsy.

PV:http://www.youtube.com/watch?v=F4Yezm8yMEg (http://www.youtube.com/watch?v=F4Yezm8yMEg)
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: Red Fedora w Lipiec 12, 2016, 19:07:13
Postanowiłem odkopać temat.

By nie zacząć tak z "gołym tyłkiem", podrzucę takie coś:
Tytuł: Touhou - Canni-Can
Autor: zounose
Zarys Fabuły: Krótka historia kręcąca się wokół "racji żywnościowych" dla Youkai. W jednej z puszek znaleziono jednak coś, co mięsem nijak nie jest. Mimo tematyki, całość jest pozbawiona scen gore i graficznej przemocy(z drobnym wyjątkiem).
Link: Safebooru (http://safebooru.donmai.us/pools/7982)
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: adzi w Lipiec 13, 2016, 13:59:07
Canni-Can

waaaaaaat

to było dziwne

Dla rozluźnienia trzewi po przeczytaniu tego dzieła powyżej: Life of Maid!

https://danbooru.donmai.us/pools/678

taka tam zabawna seria yonkom.
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: Red Fedora w Lipiec 13, 2016, 18:38:28
Mam jakieś dziwne szczęście do dziwnych rzeczy. Minie sporo czasu zanim znajdę coś jeszcze dziwniejszego.

Tytuł: The Story of Koishi Being Lodged In Satori-Sama's Ureter
Autor: Minato Hitori
Zarys Fabuły: Bazowane (ponoć) na Prawdziwej Historii. Randomowa Koishi jest randomowa, ale czasami jej losowość nie zawsze jest taka słodka na jaką wygląda. Tym razem w wyniku z nudów postanawia... Eksplorować cewkę moczową swojej siostry. Brzmi jak scenariusz Yuri? Tutaj otrzymujemy dziwną mieszankę dramatu i komedii. Osoby które które doświadczyły kamienicy nerkowej raczej nie będą się śmiać.
Link: Safebooru (http://safebooru.donmai.us/pools/11096)

@adzi Life of maid zna chyba każdy. Ale dobrze jest jak klasykę pozna jak najwięcej ludzi. BTW, zauważył ktoś jak rozwinęła się kreska artysty? Ma determinację, skurczybyk.
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: Scarpi w Lipiec 17, 2016, 12:58:39
Macie może do polecenia jakieś ciekawe Doujiny, w których główną bohaterką jest Remilia?
Tytuł: Odp: Doujiny Touhou (nie 18+)
Wysłane przez: Red Fedora w Lipiec 17, 2016, 14:52:38
Specjalnie dla @Scarpi mam pozycję z Remilką. Nie wiem czy linkowałem ale...

Tytuł:  Hunted Hunter
Autor: Neko Tofu,Grinp (niezweryfikowane)
Zarys Fabuły: SDM wpada w tarapaty Finansowe, a Remilia zostaje wygnana na kilka dni. Oczywiście uchodzi z życiem ale czy ujdzie z godnością?
Link: Kissmanga (http://kissmanga.com/Manga/Touhou-Hunted-Hunter-Doujinshi)