Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Nashi

1
Świątynia Hakurei / Odp: Sugestie 4.0
sugeruję porządek w party hard
2
[17:17:39] 『+Nashi 』 Red_Fedora: co cie wzielo tak na to spotify?
[17:17:46] 『+Nashi 』 pierdolnij sobie touhou lossless i tyle
z wczoraj xD
3
>spotify
4
W moich pierwszych latach konwentowania (2008-2010), gdy ludzie więcej czasu spędzali na atrakcjach a nie na socjalizowaniu się w sleep roomach, chodziło się na atrakcje i tam poznawało ludzi - ludzi, którzy interesowali się konkretnie tym samym, co my.
Cytuj
na konwent jedzie się by spotkać się z ludźmi I wziąć udział w atrakcjach. Obydwie te rzeczy są bardzo ważne...
ja swoje pierwsze dwa konwenty w 2009 przesiedziałam na atrakcjach, ale wtedy dużo rzeczy było dla mnie nowych i faktycznie sporo się dowiadywałam, teraz jak nie ma paneli dla mnie to co mogę poradzić xD Jak jest coś ciekawego na danym konwencie w planie, to można się o tym dowiedzieć jakoś tydzień przed, ale wtedy jest już za późno na ogarnięcie się. Nie jestem osobą, która wybiera niechodzenie na atrakcje, bo jestem uparta/cokolwiek. Jak jest coś ciekawego to tak, przejdę się, wysiedzę, wtrącę się, ale szczerze, ile jest takich paneli? Zakładam, że u reszty wygląda podobnie i mam nadzieję you got the point. Zachęcam na chodzenie na atrakcje, ale niestety trzeba się nastawić, że większość czasu się przegada poza np. panelówką i będzie trzeba sobie znaleźć zajęcie na pozostałe 20h konwentu. Bo tak namawiasz trochę na skupianie się na atrakcjach, ale jak spora część nie jest warta uwagi albo mija się z obiektem zainteresowań, to imo lepiej sobie darować i chociażby pograć z kimś na konsolówce.
5
Cytuj
Nie wiem, stary, musiałeś mieć naprawdę przykrą karierę konwentową i/lub stawiać takim imprezom niewiadomo jak wysokie wymagania, skoro wysmażyłeś taką ścianę płaczu.
ale ScooterFox dobrze mówi. śmierdzi, czasem kradną, panele nieciekawe, ludzie na ogół w stadach

Cytuj
Najważniejsze - bądź sobą
Bądź sobą!

Cytuj
Hmm, cóż ze znajomymi nam trochę ciężko w okolicy.
jechanie samemu na konwent ma sporo plusów, boś niezależny i możesz kiedykolwiek iść na panel/jeść/spać/skakać, ale bym mimo wszystko dała -5 do ogarniętości, bo trza się zakręcić z miejscem do spania
6
Spoiler (pokaż/ukryj)
Cytuj
Tylko że na takowym nigdy nie byłem i nie bardzo wiem jak taka impreza wygląda
są udostępniane sale, w których można spać, kładziesz tam swoje rzeczy i łazisz wszędzie gdzie się da, na jakieś panele/konkursy/karaoke/DDRa/konsolówkę/cokolwiek
Cytuj
jakie realia panują podczas konwentów?
bród, smród, kiła, mogiła, panie. zaopatrz się w srajtaśmę xD
Cytuj
Co zabrać, jak się przygotować, ile pieniędzy i elektroniki zabrać?
ja zawsze staram się brać masę jedzenia, bo to zawsze się kogoś poczęstuje albo sklep daleko. co do elektroniki to polecam zainwestować w zapasową baterię do telefonu, bo nie zawsze można się dobrać do gniazdka albo szkoda czasu pilnować ładującego się sprzętu. zawsze jest też dobrze pomyśleć o przedłużaczu, jeśli planujesz zjawić się z laptopem, miejsca z czajnikami na ogół są. co do pieniędzy - nie mam pojęcia. ja od sporego czasu nic nie kupuję z takich rzeczy jak przypinki/kalendarze/plakaty/pierdółki, bo nie ma dla mnie ładnych rzeczy. weź na jedzenie i bilet powrotny xD
+ to, co wyżej - coś do spania/mycia się

ogółem nastaw się na dziwnych ludzi, bo większość to gimnazjum, und na kolejkę na akredytacji
7
Touhou Music / Odp: Wasze ulubione circle/doujiny
Floating Cloud
Spoiler (pokaż/ukryj)
nie potrafię pisać tekstów dłuższych niż 2 zdania
Spoiler (pokaż/ukryj)
Śmiało mogę powiedzieć, że jeden z ulubionych, bo cokolwiek od nich poleci, zawsze przyjemnie się słucha. W przeciwieństwie do postów wyżej, ta grupa prezentuje bardziej "stonowaną" muzykę z racji na gatunek, określanym jako folk. Dużo gitary (czasem tylko gitara), skrzypiec, akordeonu i
Spoiler (pokaż/ukryj)
nie wiem czego jeszcze.
Często delikatnie, spokojnie, powoli, nostalgicznie, czasami szybciej, żywiej, energiczniej. O ile z reguły wolę szybsze piosenki od jakichś wolnych smętów, o tyle jak taki Floating Cloud leci sobie w tle, nie mam nic przeciwko.

Ich aranżacje z reguły są bez wokalu, ale zdarzają się sporadycznie utwory z chórkami, przypominającymi szepty, co jest bardzo przyjemne dla ucha
【東方アレンジ】 「御霊遷」 【Floating Cloud】
panie wchodzą od ~1:10

Następny link był forsowany na tym forum przeze mnie spory czas temu - wtedy uważałam, że to jest od nich najlepsze, teraz ciężko wybrać
東方07 [Irish/Folkアレンジ] // 幻想郷夜会 ┆ Floating Cloud┆
warto poczekać chociaż do ~2:10

Z nowszych i mniej spokojnych mogę polecić to
東方 [Instrumental/Irish Folk] Floating Cloud - Cherry blossom

I korzystając z okazji podrzucam U.N. dla porównania
Floating Cloud Acoustic Band ~ 紅魔館で踊りましょう

btw, mają bardzo ładne covery :3
serdecznie polecam jako odskocznia od untzów
8
Touhou Music / Odp: Music requester thread
yh, chociaż jakby się tak zastanowić, to oni bardziej w dzwoneczki, jeśli chodzi o takie spokojniejsze utwory, np.
[BITPLANE] Alice Doll

ale mają też coś żywszego
【東方Arrangement】 BITPLANE - NIGHTMARE ALL OVER THE WORLD

więc polecam zespół tak ogółem, nie tylko w kontekście tego wyżej, chociaż to pierwsze, co mi do głowy przyszło

ze smyczkowych to może coś takiego? http://touhou.kuukunen.net/?id=294836
chociaż u ciebie to tak trochę elektroniką zajeżdża, w sumie ciężko
9
Touhou Music / Odp: Music requester thread
^ Bitplane znasz?
10
PARTY HARD / Odp: Sytuacja Konwentowa
na Pyrkonie na sporej hali były wytyczone taśmą miejsca, gdzie można się rozkładać, więc powstawały "korytarze", co było bardzo dobrym rozwiązaniem, bo gasili światło. Tylko tamto pomieszczenie było spore, w małych salkach klasowych to się raczej nie sprawdzi. Ludzie się tego trzymali (tak z grubsza, bo czasami widziałam tylko czyiś zadek poza linią) + od razu rzuca się w oczy gdzie można się walnąć.
11
PARTY HARD / Odp: Sytuacja Konwentowa
Tylko, że w niektórych sleepach grupowych bywało luźno, a na przykład Japaniconie 2 touhousleep był pełny. Nie chcę mówić jak było na innych konwentach, bo tylko widziałam w internetach jak było, noaleno.
No i nie od razu "elitą", po prostu wyrażona została chęć wygodniejszych warunków (w sensie możliwości zebrania się w kupę) dla kilkudziesięciu osób, przynajmniej tak mi się wydaje.
12
PARTY HARD / Odp: Sytuacja Konwentowa
Cytuj
Ja to marzę o touhousleepie, który by pękał w szwach
Nie wiem jak reszta, ale ja bym do zapchanego sleepa nie wchodziła :v ale rozumiem o co chodzi xD

Cytuj
Jak ściągać jak największą ilość ludzi na konwenty jak nie za pomocą najpopularniejszych tematów?
...ale może chociaż związane z Azją czy coś. Kuce też imo niezbyt pasują do rozkładów atrakcji. Mi się wydaje, że dobry pomysł na warsztaty/konkurs potrafi przyciągnąć ludzi, coś, co wymagałoby udziału uczestników, a nie tylko słuchania. Fandom touhou może mógłby zapewnić warsztaty RSO właśnie, tylko nie wiem jak opisać kwestię grania, bo grać trudno, ale z kolei uczyć ludzi tego to tak niezbyt.
Najpopularniejsze serie (jeśli chodzi o bajki) mogą wygenerować wiedzówkę, panel dyskusyjny i nie wiem czy coś jeszcze, a jeśli chodzi o touhou, to świat jest tak ogromny, że oprócz dużej wiedzówki można by dać rozpoznawanie czapeczek/muzyczek/pv-ek/artystów/doujinów/spelli/teł etc etc, a jest też masa contentu na kilkugodzinne panele dla nowoprzyjaciół (vide Maluetar i jego atrakcje na Falconie).
Wydaje mi się, że fajnie by było zachęcać ludzi serią, która ma mnóóóóstwo fanów w Japonii od lat i zapoznawać ich z bogactwem, z którego sobie nie zdają sprawy. I żeby w końcu wiedzieli skąd jest ta blondyna ze świecącymi skrzydłami czy ta siwa pokojówka albo z jakiego anime jest Bad Apple - wydaje mi się, że mimo wszystko to są rzeczy dosyć popularne, zadaniem touhoupl byłoby w takim razie uświadomić ich, że "tak, to touhou".

Spoiler (pokaż/ukryj)
nie czepiajcie się składni plox, przez ten cały koniec semestru mało śpię ;_;
edit: a, i żeby nie było - nie jeżdżę tak często na konwenty i pewnie nie mam wystarczającej wiedzy na różne tematy, swoją opinię bazuję na śledzeniu stron konwentowych/wydarzeń/galerii (stalku stalku) no i forum
13
Touhou Music / Odp: Music requester thread
ja poszukuję bardzo dobrego arąża Floweright Nighta, najlepiej bez wokalu
14
Świątynia Hakurei / Odp: Sugestie 4.0
Ogółem trochę słabo jeśli chodzi o aktualne youkai d-vision, bo nie dość, że robicie siebie na "hurr władza durr" (patrz: Grupa Trzymająca Władzię), to ludzi, którzy robią w tej chwili najwięcej, sprowadzacie do 2-3 linijek, gdzie jedyny komentarz, jaki mi przychodzi do głowy, to "no co ty kurwa nie powiesz". Fajnie by było zobaczyć u naszych redaktorów trochę więcej, szczególnie, że odwalają kawał dobrej roboty (czemu nie można zaprzeczyć, co widać w odpowiednim dziale, za to artykułów od nowoprzyjętych panów moderatorów chyba nie uświadczymy...) i nawet, jeśli "coś" robicie ze stroną, to tak niezbyt to widać; z punktu widzenia przeciętnego usera - mody cośtam czyszczą, ale robotę (czyli content, najważniejszą część tego typu stron) wykonują inni. Do tego dobrze by było moim zdaniem dodawać newsy za każdym razem, gdy coś jest dodawane, robione, bo to się chwali.
A tak poza tym - dobrze by było sprecyzować czy teksty Pooky'ego to recenzje czy opisy - w różnych miejscach różnie napisane. Taki tam drobiazg, a zawsze przejrzyściej.
15
PARTY HARD / Odp: Konwentowe problemy
To wtrącę coś od siebie jeszcze: z reguły patrzę co jest na konwentach i jak dla mnie to wygląda tak, że jeśli ktoś nie jedzie dla socjalu (ew. dla stoisk, burżuazja i te sprawy), to musi być nowoprzyjacielem konwentowym albo jarać się większością tasiemców, żeby się nie nudzić w natłoku takich oryginalnych i ciekawych atrakcji. Nie wiem, czy już nie te lata, czy jestem aż tak nudną osobą, ale zazwyczaj liczba interesujących paneli mieści się na palcach jednej ręki.