Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Tematy - [Inactive] Kreton

1
Aktualności / Thank you for playing
Prawdę powiedziawszy, tego newsa winienem napisać półtora roku temu. Cały czas powtarzałem sobie: "A może coś się zmieni ?"
Zmienić, zmieniło się. Niestety na gorsze.

Jeśli ktoś jeszcze nie zauważył, przez ostatnie półtora roku, jak nie dłużej, moja aktywność nie tylko na forum (tu i tak była mała). ale też na samej stronie była zerowa. Zaczęło się w okolicach wakacji w zeszłym roku i trwa to dziś.

To co chciałem napisać, zapewne ucieszy większość ludzi. Mianowicie, schodzę z funkcji głównego admina Touhou.pl oraz opuszczam fandom Touhou. Na tą decyzję ma wpływ trwająca od roku walka z (na początku ciężką) depresją i po części też praca, dzięki, której w domu jestem gościem. Swojego konta, ani adminowskich uprawnień nie usuwam, a dyć wrócę, choć skoro przez półtora roku nie wróciłem, jest to raczej wątpliwe. Odnośnie uprawnień adminowskich, decyzję zostawiam HC.

Trochę dziwnie czuję się pisząc tego newsa... No cóż. Pierwszy raz w historii na pytaniu "Continue ?" wybieram opcję "No".

Trzymacie się.

--
Kreton // Loli-Hunter
2
W końcu zrobiłem coś co miałem zrobić gdzieś 5 lat temu, czyli wtedy gdy było to jakoś popularne. W downloadzie, a konkretniej w dziale z modami wrzuciłem w końcu dwie paczki.

Pierwsza to zestaw modów do programu 3Dカスタム少女 (3D Custom Girl) dodający elementy ubioru rodem z Gensokyo.

Druga to paczka lecząca raka w Labyrinth of Touhou - paczka 255 skórek do postaci, dzięki którym aż chce się grać.

Enjoy.
3
Aktualności / Danmaku Challenge Re:start
Kilka dni temu padł kolejny pomysł by przywrócić do życia pogrzebane przez <ustawa o ochronie> Danmaku Challenges.

Po obadaniu gruntu oraz przemieszaniu zasad - temat został ożywiony.

Wraz z nowym prowadzącym (Tsundere Losik) dodane zostały nowe zasady, podniesiony nieco poziom, a całokształt jest bardziej user friendly bez względu na umiejętności uczestników. Planowane są też nowe osiągnięcia.

Zachęcamy do brania udziału, a więcej informacji jak i aktualne rundy w tym temacie.
4
Świątynia Hakurei / Da(m)nmaku Challenege 2.0 ?
Jako, że są w internetach ludzi, którzy coś robią, tj. Misty, Oni-Blade, Moose i cała reszta, która ostatnio się Osiąga w naszych Osiągnięciach, padła sugestia przywrócenia czelędży Danamku w nowej, nieco odświeżonej formie.

Modyfikacją jak i prowadzeniem całości, zająłby się moderator osiągnięć czyli Tsundere Losik.

Nowe pomysły na Challenge mile widziane.

Kwestia - ile osób było by zainteresowane braniem udziału ?
5
Aktualności / EXZEAL Out!
Degica Games ogłosiło wydanie na Steamie ostatniej gry z paczki Shooting Love 20XX - EXZEAL. Gra w wydaniu na parze kosztuje 11.99€ (około 52 PLN (9.49€ (~41 PLN)do 21.07)). Sznurek do Steam.

Dodatkowo, ogłoszony został w EXZEAL konkurs. Zasady poniżej:

Cytuj
Details: This contest is to compete for the three highest scores in EXZEAL Remix, Stage 1 Score Attack on Hardest difficulty. You may select any of "Unit" weapon types. Make sure you are set to "Very Hard" difficulty with "Save Replays" set to "On" in "SETTING EXZEAL". Replays must be submitted to be counted. Stage 1 Score Attack can easily be unlocked by completing Stage 1 in Arcade Mode. The three highest scoring individuals on the leaderboard at the deadline below will each win the Triangle Service OST (on Steam) of their choice!
 
Deadline:
The contest starts at EXZEAL's launch, 7/14 US (7/15 Japan), and ends at 6pm PT on 7/21 in the US (10am on 7/22 in Japan).
6
Aktualności / Spellz
Aż wstyd się przyznać, pochłonięty pracą, całkowicie zapomniałem o zrobieniu czegokolwiek na stronę.
Tak więc zmotywowany dobrym piwem, wziąłem się do pracy. Efektem jest poprawka jednej karty w DDC, oraz dodane tłumaczenia kart do GFC oraz MoF. Na dniach pojawią się tłumaczenia do LoLK oraz parę video do kart z IN, MoF i może coś jeszcze. Cały czas przypominam o akcji Fill the Site, za którą można otrzymać unikatowe osiągnięcia.

Edit: LoLK dodane. Za tłumaczenia dziękuje Mayukiemu.
7
Aktualności / TRIZEAL Remix na Steamie.
Wspomniany parę newsów wcześniej, zapowiadany przez Degica Games shmup TRIZEAL Remix trafił na steam. Gra dostępna jest pod tym sznurkiem w cenie 11.99€ (9.99€ do 14.07).

Dodatkowo Degica ogłosiła, iż ostatnia część Shooting Love 20XX - EXZEAL - pojawi się na Steamie 14.07. Cena nie znana. Steam Page.
8
Aktualności / MINUS ZERO


Z dniem dzisiejszym, na Steamie pojawiła się druga gra będąca częścią Shooting Love 20XX. Jest to MINUS ZERO. Koszt to 1.99€ (1.49€ w pierwszym tygodniu).

Kolejną częścią Shooting Love 20XX będzie TRIZEAL Remix. Data wydania zapowiadana jest na 7 lipca (8 lipca czasu polskiego).

Sznurek do Steam: MINUS ZERO
9
Aktualności / Shmups Skill Test wydane.
Dnia dzisiejszego wydane zostało zapowiadane przez Degice - Shmups Skill Test. Gra dostępna jest na platformie Steam pod tym sznurkiem w cenie 4.99€ (3.99€ do 16 czerwca).

Dodatkowo Degica ogłosiła wydanie gry MINUS ZERO - kolejnego tytułu w ich serii - Shooting Love 20XX. Data wydania MINUS ZERO to 16.06.

Trzecią rzeczą jest konkurs związany z Shooting Love 20XX.

Zasady poniżej:

Spoiler (pokaż/ukryj)
Cytat: Degica
Celebrating the release of Shmups Skill Test, there are two Shmups Skill Test contests. You may enter both.

Lowest Gamer Age Contest Rules
Contestants will play in Solo Test mode. The 3 lowest "gamer age" entries submitted in Solo Test mode win. Matching gamer ages will be tie-broken by highest scores. Replays must be uploaded for entries to be counted.

Prizes: All three winners each get a TRIZEAL Remix Steam key (given before official launch!)

Mystery Age Contest Rules
Contestants will play in Solo Test mode. The first three contestants to achieve one of three different mystery ages and post their screenshot to Twitter mentioning and following @DegiGames and using #ShmupsAge win. Once a mystery age is achieved, no other contestant can submit the same age. The mystery ages are Fujino-san's age, the amount of years since Gradius 3 (the game that inspired Fujino-san to design games) came out, and the amount of shots a second that Takahashi Meijin is famous for firing.

Prizes: All three winners each get a beautiful, signed poster covered in XIIZEAL and DELTAZEAL ships.

Deadlines:
Both contests start at Shmups Skill Test's launch, 6/09 US (6/10 Japan), and end at 6pm PT on 6/16 in the US (10am on 6/17 in Japan).

Sznurek do Steam odnośnie konkursu.
10
Aktualności / Shmups Skill Test


Degica Games - Wydawca shmupów od Cave ogłosił rozpoczęcie akcji Shooting Love 20XX. W ramach akcji na platformie Steam wydane zostaną cztery gry studia TRIANGLE SERVICE.

Pierwszą - wydaną 09.06 (10.06 czasu polskiegi) będzie Shmups Skill Test.

Następne to kolejno: MINUS ZERO, TRIZEAL Remix oraz EXZEAL.

Cena jeszcze nie znana.

Shmups Skill Test na Steam.
11
Aktualności / RefRain -prism memories-


Zapowiadany niedawno przez Degica Games cyberpunkowy Shmup - RefRain -prism memories- wyszedł w dniu dzisiejszym na Steamie. Gra kosztuje 15€ (~65 PLN) i póki co dostępna jest w promocji za 12€ (~50 PLN). Dodatkowo całkiem niezły Soundtrack dostępny jest jako DLC w cenie 5€ (~20 PLN).

Steam Page
12
Aktualności / Dodonpachi Daifukkatsu!
Świeże info od Degica Games: już niedługo na platformie Steam pojawi się kolejny produkt od Cave - Donpachi Daifukkatsu. Dokładna data wydania jak i i cena nie są znane (cena 20€, jak Mushihime i Matrweśmieszki). Przypuszczalnie również możliwa będzie zniżka 10% w pierwszym tygodniu po wydaniu.

Dodatkowo, Matweśmieszki wzbogaciły się o dwa DLC będące muzyką. Są to Deathsmiles Arrange Album oraz Deathsmiles Manabu Namiki Selection Premium Arrange Album. Cena każdego to 4.99€ (3.99€ do piątego maja, promocja).
13
Aktualności / RefRain -Prism Memories- na Steam
DegiGames ogłosiło dzisiaj wydanie kolejnej gry - tym razem nie jest to produkcja Cave, lecz mało znanego studia RebRank. Mowa tu o RefRain -Prism Memories-. Utrzymany w klimatach cyberpunku shmup zawiera ciekawy system rozgrywki, trzy postacie i dość wysoki poziom trudności. Gra dostępna na parze od 12 maja. Cena nieznana.
14
Aktualności / Wszystkiego najlepszego ZUN
Twórca Małych Dziewczynek w Śmiesznych Czapkach obchodzi dziś swoje 39 urodziny. Z tej okazji w imieniu nielicznej ekipy Touhou.pl pragnę życzyć mu wszystkiego najlepszego, więcej jego ukochanego piwa oraz dobrych inspiracji do tworzenia nowych dziewczynek. Sto lat ZUN!

Source: Szyna
15
Aktualności / Deathsmiles released
Zapowiadany Cave'owy Deathsmiles pojawił się na Steamie. Gra dostępna jest w wersji angielskiej w cenie 20€ (~85 PLN), OST drugie tyle. Chwilowo jest promocja i gra dostępna jest jako bundle (gra+OST) w cenie 18€ (~77 PLN). Gra pod tym sznurkiem.