Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Ankieta

Jakbyś mógł, kupiłbyś ULiL w wersji na PS4?

  • Mam lub kupię konsolę i chciałbym kupić grę
    0 (0%)
  • PS4 to przecenione gunwo
    3 (60%)
  • ZUN się sprzedał ! Tylko PC98 ! Mima wróci
    1 (20%)
  • Nie mam PS4, ale cieszy mnie ekspansja dziewczynek na konsole
    1 (20%)

Ilość głosów: 5

Temat: Urban Legend in Limbo nadchodzi na PS4 - nowe info (Przeczytany 8195 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Urban Legend in Limbo nadchodzi na PS4 - nowe info
Jak można przeczytać w poniższej nitce, już za dwa dni będzie premiera ULiLa na Play, Doujin!. Wiadomo już, jakie gra będzie miała acziwmenty (tłumaczenia są afaik nieoficjalne). Na ich podstawie wiemy na pewno, że wersja PS4 zawiera oprócz Reisen także tryb tutorial i EX.

Tasofro pracuje też nad patchem do wersji PC.

Dyskusja na shrinemaiden

Odp: Urban Legend in Limbo nadchodzi na PS4 - nowe info
Odpowiedź #1
Żeby nie było podlinkuję i newsa, bo w nim wspominałem kiedy będzie wydane (nie żebym i tak planował kupić PS4...)
Co do wersji PC oznaczonej jako 1.40, szczerze... też mogłem info dać, ale krzaków nie było kiedy rozgryzać :/

12月に入り今年も後一か月、そしてPlayStation 4版東方深秘録の発売も後一週間となりました。PC版も調整アップデートであるver1.40制作中となっており、今年も、そして来年も深秘録を宜しく願いいたします。 pic.twitter.com/6v4snbTBvL
-- tasofro (@tasofro) 1 December 2016


Odp: Urban Legend in Limbo nadchodzi na PS4 - nowe info
Odpowiedź #2
Ulila nie lubię, ale ewentualna możliwość grania jako waifu w wielu innych, przyszłych grach mnie raduje.

Odp: Urban Legend in Limbo nadchodzi na PS4 - nowe info
Odpowiedź #3
nie zamierzam kupować PS4 kiedykolwiek.

  • adzi
  • [*]
Odp: Urban Legend in Limbo nadchodzi na PS4 - nowe info
Odpowiedź #4
żeby chociaż po angielsku było... marzenia.
Avoinding being cryo-frozen with some English beef since 2015

Odp: Urban Legend in Limbo nadchodzi na PS4 - nowe info
Odpowiedź #5
nie zamierzam kupować PS4 kiedykolwiek.

Tak bardzo to.

Jak już miałbym kupić konsole, to xboxa

Odp: Urban Legend in Limbo nadchodzi na PS4 - nowe info
Odpowiedź #6
Ja tam rozważam zakup PS3 (choćby używanego) coby zarchiwizować gry z PS1 i PS2 wraz ze stanami gry.
I o ile Touhou raczej mnie tak szczerze nie skłoni do zakupu PS4 (jakby nie było nie nie grałem w nic od bardzo dawna) to już prędzej remake serii FinalFantasy mnie kusi :/
-----------
Co do zakupu, jeśli jednak ktoś jest wariat na tyle, aby kupować jap. wersje językowe choć do kolekcji, to promocja jest.
【セール開催!】突然ですが「Play,Doujin! 2016プレイバックフェア」を開催します!「幻想の輪舞」「東方紅輝心」「東方蒼神縁起V」「東方スカイアリーナ」など30%OFF!!!!

対象作品はこちらで確認!→https://t.co/JggYUAXZZ0 pic.twitter.com/KzCG4SzJYX
-- Play,Doujin!プロジェクト (@PlayDoujin) 7 December 2016

Odp: Urban Legend in Limbo nadchodzi na PS4 - nowe info
Odpowiedź #7
Wideo z Extra Stage (+ending): http://www.youtube.com/watch?v=9pU3CFKNO-A

Tłumaczenie fabuły dostępne na: https://en.touhouwiki.net/wiki/Urban_Legend_in_Limbo/Story/Reisen%27s_Scenario

Streszczenie zakończenia:
Spoiler (pokaż/ukryj)
Cytuj
Ending: Despite Mokou's obvious advantage in endurance matches, Reisen manages to win, because Mokou poofs back into Reimu. Reimu's sore all over and understandably frazzled, but Reisen explains what happened. Reisen reports to Eirin, assuming that the incident is more Lunar Capital stuff that her master will safely take care of for her. But Eirin, to Reisen's shock, says that she has no idea what it could be; it's solely Gensokyo's problem, so the Earth residents should be the ones to investigate. Just as Reisen told Miko and Byakuren, Eientei always takes a neutral position-- but Reisen herself feels motivated to go out and deal with the incident, proving yet again that she's well and truly become a rabbit of the Earth.

Epilogue:
---Then, just after she started to investigate.
Events similar to Reimu and Mokou's experience started happening one after another.
Humans would suddenly appear, seeming to have teleported. And other humans would disappear at the same time.
According to the humans who experienced it, it seemed as if someone had taken over control of their body.
But to outside observers it looked less like mind control, and more like people were switching places, body and all.
In a rather troublesome turn of events, everyone began to get used to this abnormal situation.
Some people even took advantage of it, saying that they could use the phenomenon to visit their favorite places whenever they wanted. This was one of Gensokyo's bad habits.

And at the time...
Nobody had the slightest inkling that this incident
would unfold into an absolutely horrible conflict.

Script: http://pastebin.com/reDR7L5t

Gra dostała też wreszcie Arcade mode - które ma nie tylko poziom trudności botów nad Lunatic (Overdrive), ale także na końcu czeka nas zbuffowana w pizdu (a la Unlimited Mode z BlazBlue czy Gold Mode z Guilty Gear) boss wersja albo EX-Sumireko albo EX-Mokou (wideo zawiera też gameplay Reisen).

Wciśnięcie przycisku Options w menu głównym 128 razy w wersji PS4 automatycznie odblokowuje Extra Stage i Sumireko.

Trofea:
Spoiler (pokaż/ukryj)

Done Reading the Manual
Beat all tutorials.


Inquiring Mind
Spend a little time playing with Practice Mode.


From Now On Even You Could Be Normal!!
Beat Arcade Mode on Easy.


Made Up My Mind to Go Hard
Beat Arcade Mode on Normal.


Lunatic Beckons
Beat Arcade Mode on Hard.


OVER DRIVE!!
Beat Arcade Mode on Lunatic.


A Supernova Falls (Silver)
Vanquish EX Mokou.


Surpasser of the High School Girls (Silver)
Vanquish EX Sumireko.


Urban Legends Drawing Near
Beat Reimu's Story Mode.


Insert a Coin
Use a continue.


From Now On Even You Could Be a High School Girl!!
Unlock Sumireko for Vs. Mode.


So Long, Occult Balls
Beat all Story Modes.


to be continue
Beat Extra Mode.


An Urban Legend Manifests
K.O. the opponent with a seven-Ball Weird Last Word.


Flawless Victory
Achieve a Perfect Win.


Die with Bombs
Fail to use a spell card after declaration.


I'm Not Handing This to You!!
Become the sole owner of all Occult Balls.


Pichuun!! (Silver)
Achieve 10000 combo damage.

Tutorial:
Spoiler (pokaż/ukryj)








Źródło: to wideo.

http://www.youtube.com/watch?v=uO_f7HC3AxA - themka Reisen
http://www.youtube.com/watch?v=cSFRwdpZ6m4 - themka final bossa Extra Stage

Cała lista muzyk na ten moment (upload pewnie soon):
Spoiler (pokaż/ukryj)
1. 狂気の瞳 ~ Invisible Full Moon (BeatMario)
2. ネオ竹林インフレイム
3. 億万劫の鐘      
4. オカルトアトラクト // Occult Attract
5. 境界フォークロア
6. アンノウンX ~ Occultly Madness (ZUN) // Unknown X ~ Occultly Madness
7. 相貌の狂い ~ Horrible Night (U2 & ZUN)

1. Lunatic Eyes ~ Invisible Full Moon
2. Neo Bamboo Forest in Flames
3. Million of Kalpa Bell
4. Occult Attract
5. Boundary Folclore
6. Unknown X ~ Occultly Madness
7. Looks Confusion ~ Horrible Night

Cóż, gra dostała raczej wystarczający szlif żeby uzasadnić port. Czekam ciepło zatem aż (zapewne) dostaniemy cały ten kontent na PC w patchu 1.40 i będzie czym się bawić przed AoCF.
  • Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2016, 04:42:35 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Urban Legend in Limbo nadchodzi na PS4 - nowe info
Odpowiedź #8
Skoementuję to tak. Nowe themki to jakiś szczyt lenistwa.

Unknown X jest zajebiste, ale w pierwotnej wersji. Rearanż jest ok, ale nie pasuje klimatem ni w ząb ni w tyłek.
Zaś themka Reisen  mam nadzieję że to pomyłka albo niesmaczny żart. Na wszystko co dobre i święte, co to ma być?
Mocno estetycznie odstaje od reszty utwórów, i nijak nie pasuje do bijatyki.

Kurtyzany osiągnięciowe będą srodze rozczarowane. Niepokoi mnie też brak osiągnięć za Multika. To może oznaczać że Multik może być równie siermiężny  co na PC.  Acz nie liczyłbym na tryby rankingowe, czy jakieś atrakcje.  Jest jeszcze kwestia ceny. Jeżeli wydadzą ją w cenie pełnego płytowego tytułu, to może boleśnie wykoleić Hype. 
Nie owijając, w bawełnę, wiele indie bijatyk ma o wiele bogatszą zawartość. Osobiście nie wyobrażam sobie by ta mała ekipa rozwijała jedną grę.

Powiem tak, jestem wielkim miłośnikiem dobrego majonezu.

Odp: Urban Legend in Limbo nadchodzi na PS4 - nowe info
Odpowiedź #9
Zaś themka Reisen  mam nadzieję że to pomyłka albo niesmaczny żart. Na wszystko co dobre i święte, co to ma być?
COOL&CREATE