Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Gensokyo: World Building (Przeczytany 32407 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
  • Kosiek
  • [*]
Gensokyo: World Building
Nie zauważyłem (nie chciało mi się szukać po prawdzie) tematu całkowicie poświęconego tłu zmagań bohaterek różnych części. Mam naturalnie na myśli tło klimatyczne - jak prezentuje się wioska ludzi, jak wygląda Podziemne Miasto z przyległościami, jak prezentuje się infrastruktura Byłego Piekła, czy jakie przysmaki kulinarne można wydobyć z głębi Świata Demonów i inne rzeczy zazwyczaj pomijane w fabułach gier i komiksów.
Chciałbym poznać zapatrywania szerszego grona ludzi (i nie tylko) na owe sprawy.
Players Wanted:
- TH Sky Arena
- Online RPG sessions (via skype)
- TH 12.3

Odp: Gensokyo: World Building
Odpowiedź #1
pewnie wielu z tego grona odeśle cię po prostu na wiki...

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Gensokyo: World Building
Odpowiedź #2
protip: on chce obgadac to czego na wiki nie ma.
Kanon, ale i fanon

  • Kosiek
  • [*]
Odp: Gensokyo: World Building
Odpowiedź #3
Kanon, fanon i to czego w fanonie nie ma. Zależy mi na stworzeniu opisu świata porównywalnego do tych jakie można znaleźć w takich RPG, jak D&D (głównie Forgotten Realms biorę za wzór), Warhammer, Earthdawn ect.

Odp: Gensokyo: World Building
Odpowiedź #4
Jako że Gensokyo to zamknięty obszar, obstawiałbym raczej coś na kształt Kolonii z Gothica 1 lub Zony ze Stalkera. Pamiętaj, że Gensokyo to nie cały świat, a właśnie odgrodzony teren. Od siebie mogę powiedzieć, że miło by było, gdyby ZUN wydał w końcu jakąś mapę.
Swoją drogą, mnie najbardziej ciekawi jaki obszar może ono zajmować. W kilometrach kwadratowych.

В бой, защитники Монолита! В бой! Отомстим за падших братьев наших!

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Gensokyo: World Building
Odpowiedź #5
O stary, chcesz kontakt do mojego MG ktory jest obcykany w uniwersum touhou?
potrafi rozpisac wszystkie postaci i utworzyc swiat na WoDzie, warhammera prowadzi od kilkunastu lat, swietnie zna D&D i reszte uniwersow...

@lenek
pamietaj ze mayohiga to domena yukari, a ze hakugyokurou ma kilka tysi kilosow

Odp: Gensokyo: World Building
Odpowiedź #6
Heru: mówisz o Dziobaku? ;p

Odp: Gensokyo: World Building
Odpowiedź #7
pamietaj ze mayohiga to domena yukari, a ze hakugyokurou ma kilka tysi kilosow

czyli gensokyo jest roztrzepane w wielu kierunkach i wymiarach na wiele kilometrów

  • Kosiek
  • [*]
Odp: Gensokyo: World Building
Odpowiedź #8
@ Herub: Czemu nie. Ja swoją sesję postawiłem na mechanice Dark Heresy, a prowadzenie zostawiłem w rękach mojego ucznia.

@ Mayuki: z ust mi to wyjąłęś.

Nie mniej mam wrażenie, że nieco odbiegamy od tematu. Byłbym wdzięczny za podzielenie się wyobrażeniami Waszych ulubionych miejsc w Gensokyo, ponieważ chciałbym je skonfrontować z własnymi.

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Gensokyo: World Building
Odpowiedź #9
ta sesja na pałe u theseo :D
zmusze go zeby sie wypowiadal, ten temat chyba bedzie jego domeną :D

hmm, jezeli mowimy o fanonie to ciekawe jak wygladaja okolice gensokyo za bariera/jak barieny nie bylo...
Gory Yatsugatake? :3

edit
dark heresy...
ale tylko z rogue traderem i deathwatchem


hmm moj widok na hakugyokurou....
wchodzac przez brame widzisz sciezke z bialego zwiru idaca przez wspanialy ogrod, idac nia trafiasz na wspaniala posiadlosc z przyleglosciami, a dookola rozciagaja sie jeden wielki japanese garden po horyzont...
tak w skrocie
  • Ostatnia zmiana: Maj 30, 2012, 00:16:53 przez HERUBIM

Odp: Gensokyo: World Building
Odpowiedź #10
Kiedyś widziałem takiego flasha, w którym były rozrysowane różne lokacje w Gensokyo, w formie takiej quazi-mapy, z opisami konkretnych miejsc po kliknięciu na nie. Jak go znajdę, do dostarczę.

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Gensokyo: World Building
Odpowiedź #11
wystarczy wpisac gensokyomap.swf

ale to jest z ktoregostam chana, a po kliknieciu wyskakuja zdjecia i info z thwiki...

Odp: Gensokyo: World Building
Odpowiedź #12
Najwspanialej by było opisać Mound of Nameless...i ten cmentarz wyściełany szkarłatnymi Higanbanami, ciągnącymi się po horyzont, w oddali widać Sanzu, niemal ociężale płynącą...miejsce piękne, a jednocześnie takie martwe...

  • Tora
  • [*]
Odp: Gensokyo: World Building
Odpowiedź #13
Jak fanon i wygląd:

Polecam prace C.Z., pięknie rysuje lokacje Gensokyo:
Spoiler (pokaż/ukryj)

SDM


Forest of Magic


Świątynia Hakurei


Hakugyokuro


Eientei


SDM jeszcze raz


Higan


Genso w szerzej perspektywie


Chireiden i podziemia


Znów Forest of Magic


Youkai Mountain


Mój ulubiony:
Spoiler (pokaż/ukryj)

To wyobrażenie Zounose o wiosce tengu:
Spoiler (pokaż/ukryj)

A to z innej beczki, najbliższe PRAWDY:
Spoiler (pokaż/ukryj)

Ja sam szczególnych wyobrażeń na temat różnych miejsc nie miałem, jedynie że wszystko przepełnione jest najpiękniejszą naturą nieskalaną przemysłem :P A wszystko obecnie pod opieką imouto Suwako.

Jak chcesz to mogę przejrzeć doujiny swoich ulubionych autorów i zobaczyć co oni tam napisali, ale to najbliżej za kilka dni, jak lajf ustąpi.
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

  • Kosiek
  • [*]
Odp: Gensokyo: World Building
Odpowiedź #14
@ Herub: No oczywiście. Do rzuciłem jeszcze Black Crusade, bo 100% broni melee działa tam lepiej. Dodam też, że Genso u nas na sesji to oddzielny wymiar, ale bardzo blisko powiązany ze znanym nam światem, bo stworzony na jego podstawie. Więc wiesz... Jesteś w Japonii, to masz znaną paczkę. W Skandynawii: Jotunheim i Valhalla. Trafiając na tereny słowiańskie także masz już zupełnie inny bestiariusz: dusiołki, rokity, wiły, Jakub Wędrowycz...

@ Tora: dzięki, na pewno się przydadzą.