Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje. (Przeczytany 133146 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #345
Ok, myślę, ze wiem o co chodzi. Błąd w rozróżnieniu youkai/oni może wynikać z tego, ze amanojaku był "przedstawiany" w postaci oni, a w rzeczywistości był bardzo złym typem youkai (nie żeby oni były jakoś specjalnie miłe, ale amanojaku bije je na głowę). Seija to po prostu taka "szara eminencja" nie posiadająca jakiejś wielkiej mocy, wykorzystująca innych, żeby wbić się na szczyty. Chyba pierwsza prawdziwie zła postać w serii (Seigi nie liczę, bo jej zło jest jedynie hintowane, np. przez Byakuren).

EDIT: Reverse audio motyw Seiji Reverse version of Reverse Ideology

HARTMANN'S YOUKAI GIRL ONE MORE TIME!
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2013, 12:56:23 przez Małyszeq
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #346
"wydawanie dźwięków samodzielnie"

to akurat mi się dziwnie źle kojarzy :P

Spoiler (pokaż/ukryj)
Ok, myślę, ze wiem o co chodzi. Błąd w rozróżnieniu youkai/oni może wynikać z tego, ze amanojaku był "przedstawiany" w postaci oni, a w rzeczywistości był bardzo złym typem youkai

nie żeby coś, ale chyba mniej więcej to pisałem wyżej w którymś poście xD
albo chciałem napisać tylko cofnąłem na rzecz cytatu z japońskiej wiki ;___;
zresztą huh, to wynika z tego, co pisze na ogólnej wiki~

dla mnie Seija posiada (dość) wielką moc - tyle, że nie umie/nie może działać sama, a polega na innych; taki true boss, działający z cienia, pociągający za sznurki~
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2013, 13:02:32 przez Mayuki

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #347
Mnie bardziej zastanawia, dlaczego nie mogę odpalić na full screenie rozdziałek innych niż najmniejszą. Niby zawsze tak było, ale skoro teraz jest opcja na full screena w (teorytycznie) dowolnej rozdziałce, no to kurczę...

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #348
Możliwe, że to jakiś bug. Ja spodziewam się łatki co do tego, bo zauważyłam, że duża część osób ma problem z fullscreenem. O hitboxach w walce z Sukuną nie wspomnę.

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #349
Jest też bug typu "nieśmiałe wróżki", ale zastanawiam się, czy to faktycznie bug, czy tylko moja wyobraźnia. Mianowicie gdy podlatuję do dużych wróżek (np. sam poczatek 2 stage), to one czasem jakby zatrzymują się w miejscu. Chyba dzisiaj aż to przetestuję na practice, bo dość ciekawie to wygląda.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #350
Bug związany z full screenem mi się...sam naprawił O.o
A tego z wróżkami i hitboxami nie napotkałem. Albo nie zauważyłem, well.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #351
Heh, ja problemu z full screenem na największej rozdzielczości nie mam ^^


Prawie-Full HD mocno
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2013, 13:57:08 przez Maluetar
Rucham psa jak sra

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #352
Spoiler (pokaż/ukryj)
po kilkukrotnym przesłuchaniu całego soundtracka:
- themka sukuny
- themka seiji
- themka 6 stage
- ending theme
- themka 5 stage
.
.
.
- themka sekibanki
- themka raiko
- themka ex stage
- themka tsukumo sisters
- themka 4 stage
- themka 3 stage
- themka 2 stage
.
.
.
.
.
- themka kagerou
- opening theme
.
.
.
.
.
- staff roll theme
- themka wakasagihime
- themka 1 stage

nie będę się (na razie) rozpisywał na temat każdej nutki, ale mogę śmiało powiedzieć, że dwa pierwsze miejsca to naprawdę kawał dobrej muzyki~

Fretka:
Spoiler (pokaż/ukryj)
avek ;___;

  • Roxiee
  • [*]
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #353
Heh, ja problemu z full screenem na największej rozdzielczości nie mam ^^


Prawie-Full HD mocno
Tami paczy

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #354
O matko, dopiero na replayach zwracam na to uwagę. Sprite'y postaci są bardzo ładnie zanimowane w porównaniu do poprzednich części. Sukuna machająca nóżkami zdobyła moje serce ;_;

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #355
A mi się mocno zmienia lista ulubionych tracków z Touhou. Jakim cudem motyw Sukuny na 1 miejscu, przed "Green-Eyed Jealousy", a zaraz na 3 miejscu motyw Raiko, to chyba wielka tajemnica Gensokyo...

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #356
A mi się mocno zmienia lista ulubionych tracków z Touhou. Jakim cudem motyw Sukuny na 1 miejscu, przed "Green-Eyed Jealousy", a zaraz na 3 miejscu motyw Raiko, to chyba wielka tajemnica Gensokyo...

to pierwsze to się zgodzę, ale motyw Raiko to hm...no jest DOBRY ale imho rewelacji nie ma o:
jak pierwszy raz go słuchałem to jakoś fajniejszy się wydawał, nie wiem

(posłuchałem go parę razy i jednak jest zajebisty xD)
to, co mi się tam podoba to te odgłosy bębnów, imitujące gromy~
no i bardzo rytmiczna melodia
bardzo bardzo

ogólnie, poszerzanie instrumentalium przez ZUNa z odsłony na odsłonę ftw
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2013, 23:02:30 przez Mayuki

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #357
A mi się mocno zmienia lista ulubionych tracków z Touhou. Jakim cudem motyw Sukuny na 1 miejscu, przed "Green-Eyed Jealousy", a zaraz na 3 miejscu motyw Raiko, to chyba wielka tajemnica Gensokyo...

ogólnie, poszerzanie instrumentalium przez ZUNa z odsłony na odsłonę ftw
Tu się w pełni zgodzę , bardzo podoba mi się że z części na część wykorzystuje coraz bogacze spektrum instrumentów , sprawiając że muzyka staje się coraz " pełniejsza "  i zróżnicowana :D  ( wg. mnie bardzo dobrze to słychać jeśli porównać po kolei OST z 10 ,11 ,12 ,13 i 14 ; dokładnie od 10 odsłony z części na część słychać coraz większą różnorodność dźwięków ^^ )

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #358
Jeszcze ze trzy części i ZUN zacznie robić naprawdę fajną muzykę, bo póki co ma tak z 15-20 sekund dobrej melodii, a potem wraca do swojego typowego plumkania (np. stage 4 boss). ZUNgitary i ZUNbiwa - kciuk w górę. O ile to ma być biwa, w sumie nie wiem.

Muzyka Sukuny lepsza od walki, niestety. Nie pamiętam tak odpychającego ostatniego bossa wśród strzelankowych Touhou. Nawet Futo była lepsza. Mam jednak nadzieję, że mi się moje uprzedzenie z czasem zmniejszy.

Seiji dostaje nagrodę za największy bullshit w całej serii od PC98 począwszy. Dostałaby też nagrodę za muzykę świetnie pasującą walki, ale tu jest problem, jak w pierwszym akapicie.

Sakuya A na Extra to easy mode, można większość walki przejechać na bombach.

EDIT: dlaczego temat o grze nazywa się "przypuszczenia i spekulacje"? :)

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #359
Bo nikt tego nie zmienił, a wcześniej ten temt właśnie był przypuszczeniami