Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Danmakufu (0.12m/ph3) (Przeczytany 8621 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Danmakufu (0.12m/ph3)
Danmakufu jest to darmowy program umożliwiający tworzenie gier w stylu Touhou. Posiada swój własny, prosty (do czasu kiedy nie trzeba liczyć dość duże liczby...) język oprogramowania. Niestety posiada problemy z stabilnością, pociski wyglądają paskudnie, a system daje dużo do życzenia (ale zawsze można zamienić/zrobić swój własny).

Powstało wiele gier, walk bossów i plansz do tego programu. Jedne bywają lepsze:
Iku Nagae (by Johnny Walker, Touhou Danmakufu)a jedne bywają gorsze:
tilde2
(choć ta gra pokazana w drugim filmiku jest fatalna nawet jak na standardy złych plansz)
Czy jest tu jakiś użytkownik, który interesuje się tym?
***
Od jakiegoś czasu stworzono nową wersję Danmakufu ph3, dzięki któremu można stworzyć z mniejszym wysiłkiem gry podobne do trzeciej generacji gier Windows (aka Touhou 10-13) i ma większą stabilność, ale za to ma całkowicie zmieniony sposób programowania.

Bulletforge - strona, w której można znaleźć angielskie skrypty do 0.12m i ph3.
  • Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2012, 16:52:50 przez Michał

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Danmakufu
Odpowiedź #1
Jak tylko będę na normalnym kompie to to poogarniam

  • Jedius9Baka
  • [*]
Odp: Danmakufu
Odpowiedź #2
Jeśli dobrze pamiętam, to wyszła na tym cała fanowska gra, przyjemna zresztą, tylko za cholerę nie pamiętam tytułu. Jak znajdę na dysku to powiem. ;]
Prawie jak powrót

Odp: Danmakufu
Odpowiedź #3
Momiji z MoFa i Mitori z SA?

Mitori - tak, ale Momiji - nie.

  • Jedius9Baka
  • [*]
Odp: Danmakufu
Odpowiedź #4
"Concealed the Conclusion", o. Fajna gra, a właściwie cztery krótkie gry w jednym. :P
Concealed the Conclusion Hard 1CC - Final Stage.

Odp: Danmakufu
Odpowiedź #5
było już o tym, ale fajnie, że wróciło.
Danmakufu ma jedną wadę - mnie i chyba Leninowi nie działało na kompie wcale, wywalało na pulpit. Pozostałych nie pytałem.

Odp: Danmakufu
Odpowiedź #6
Na Touhou Wiki jest napisane, że ustawienia regionalne kompa mają być ustawione na Japan, bo inaczej nie będzie działczyć (or something like that).

Robiłem to. nie działało.

  • Jedius9Baka
  • [*]
Odp: Danmakufu
Odpowiedź #7
Ale przy instalacji.

Albo spróbuj MS Applocale.

Odp: Danmakufu
Odpowiedź #8
Ale przy instalacji.

Albo spróbuj MS Applocale.
Tak, też próbowałem. Program nawet działał, do momentu, aż wcisnąłem pierwszą opcję w menu.

Odp: Danmakufu
Odpowiedź #9
Ale przy instalacji.

Albo spróbuj MS Applocale.
Tak, też próbowałem. Program nawet działał, do momentu, aż wcisnąłem pierwszą opcję w menu.
Wszystkie opcje nie działają poza Directory (przez który można spokojnie grać), jeżeli jest jakiś japoński skrypt.
Przede wszystkim przy całkowicie "swieżym" folderze Danmakufu musisz wywalić wszystko co jest związane z Rumią (z scriptu i z playera), a reszta wtedy powinna działać.

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Danmakufu
Odpowiedź #10
Banują Rumię? ;_;

Odp: Danmakufu
Odpowiedź #11
Tak.

Ale mamy jeszcze kilkadziesiąt innych skryptów z Rumią/Ex-Rumią/Phantasm-Rumią.

Odp: Danmakufu
Odpowiedź #12
Cytat: Deviol
Na Touhou Wiki jest napisane, że ustawienia regionalne kompa mają być ustawione na Japan, bo inaczej nie będzie działczyć (or something like that).

Mi działało. Ale przez Applocale Całe. A CnC też śmigało... ... ... na 15 FPS przy wyłączonej grafice i muzyce.
Co do programowania - to NIE jest prosty język. Patrzałem na te skrypty domyślne... Zrozumiałem chyba tyle kiedy wczytyje grafiki. Być może teraz zrozumiałbym więcej.

  • Jedius9Baka
  • [*]
Odp: Danmakufu
Odpowiedź #13
Ja właśnie włączyłem przez AppLocale, działają normalnie wszystkie opcje. Also, wbudowane spellcardy są przysrane, szczególnie że nie widzisz własnego hitboxa. :F

Odp: Danmakufu
Odpowiedź #14
Czy ktoś z tego forum próbował swoich sił w tym ?
Nawet jeżeli efekty prac są skromne  napiszcie co się komu udało , gdyż warto się takimi informacjami dzielić ^^