Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou - Jak to się zaczęło? (Przeczytany 96757 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 4 Goście przegląda ten temat.
Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #150
Witam wszystkich tohotardów, chyba wypada się krótko przedstawić.

Touhou interesuje się długo, lecz ciężko mi postawić konkretną granicę kiedy zmieniłem się z "osoby, która wie co to Touhou, ale gry mają tak straszne arty, że zostanę przy muzyce i mangach" w "osobę, która ma parenaście gigabajtów muzyki i zażarcie tnie w gry". Prawdopodobnie będzie to moment w którym moja siostra przekonała mnie (w końcu) żeby zagrać w Phantasmagorię - do dziś moja ulubiona część. Od tamtego czasu przeszedłem większość gier z serii (łacznie z PC-98) chociaż z poziomami Extra nie idzie mi już tak dobrze, czego koronnym i bolesnym przykładem jest etap z moją ulubioną postacią, czyli Koishi Komeiji.

Powodem mojego pojawienia się tutaj jest w połowie to, że to forum poświęcone jednej z moich ulubionych gier, a w połowie podejrzenie, że pojawia się tu mój partner z chyba jedynej rzeczowej dyskusji na Hejted: Fandom.

Liczę na owocną współpracę, społeczności touhou.pl.

Krótkie post scriptum - nie oglądałem Strike Witches, mój pseudonim (co powinni zauważać touhoutardzi a wiem, że tego nie robią) ma swoje źródło w mojej sympatii do Koishi. Avatar jest przekorny, bo już wiele osób (łącznie z touhoutardami, podkreślam) pytało się mnie czy jego podstawą jest Erica Hartmann ze wspomnianego anime, stąd ten wybór.
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2014, 00:33:43 przez Hartmann

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #151
chociaż z poziomami Extra nie idzie mi już tak dobrze, czego koronnym i bolesnym przykładem jest etap z moją ulubioną postacią, czyli Koishi Komeiji.

If you haven't spent at least 150hrs on SA extra, you don't know shit 'bout Touhou.

Powodem mojego pojawienia się tutaj jest w połowie to, że to forum poświęcone jednej z moich ulubionych gier, a w połowie podejrzenie, że pojawia się tu mój partner z chyba jedynej rzeczowej dyskusji na Hejted: Fandom.

Ciekawi mnie, kto taki. Bo mam już pewne domysły. xD

Krótkie post scriptum - nie oglądałem Strike Witches, mój pseudonim (co powinni zauważać touhoutardzi a wiem, że tego nie robią) ma swoje źródło w mojej sympatii do Koishi. Avatar jest przekorny, bo już wiele osób (łącznie z touhoutardami, podkreślam) pytało się mnie czy jego podstawą jest Erica Hartmann ze wspomnianego anime, stąd ten wybór.

Well, ja też nie oglądałem SW, więc mi się wcale z tym animcem nie skojarzyło. Prawdę mówiąc to mi Twój nick faktycznie pachniał nawiązaniem do Youkai Girl.

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #152
Powodem mojego pojawienia się tutaj jest w połowie to, że to forum poświęcone jednej z moich ulubionych gier, a w połowie podejrzenie, że pojawia się tu mój partner z chyba jedynej rzeczowej dyskusji na Hejted: Fandom.

Ciekawi mnie, kto taki. Bo mam już pewne domysły. xD

Serio? Bo ja też.

---

Tak z innej beczki, ale nadal w temacie.
Przejrzałem ostatnio stary stuff na youtubie i muszę dodać korektę. O Touhou nie dowiedziałem się przed lipcem 2008 (jak kiedyś pisałem), ale dwa miesiące wcześniej, kiedy to taki ziomek jeden poprosił mnie o przetłumaczenie na angielski jego parodii bleacha, w której został użyty fragment aranżacji dBu, a konkretniej themki Reisen ;) I już wtedy dowiedziałem się, że touhou to gra. Także cóż, niedługo stuknie mi 6 lat wiedzy a przy okazji około 5 lat świadomego zainteresowania się th oraz 4 lata bytności na tym forum. Miło.
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2014, 21:48:55 przez Mayuki

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #153
Witam wszystkich tohotardów, chyba wypada się krótko przedstawić.
Witam, na forum ^^
Prawdopodobnie będzie to moment w którym moja siostra[1] przekonała mnie (w końcu) żeby zagrać w Phantasmagorię - do dziś moja ulubiona część. Od tamtego czasu przeszedłem większość gier z serii (łacznie z PC-98) chociaż z poziomami Extra nie idzie mi już tak dobrze, czego koronnym i bolesnym przykładem jest etap z moją ulubioną postacią, czyli Koishi Komeiji[2].
[1] Twoja siostra przebywa/przebywała na tym forum?
[2] Mógłbyś napisać ścianę tekstu dlaczego właśnie Koishi? :D

Liczę na owocną współpracę, społeczności touhou.pl
Kto wie, może od nas nie uciekniesz ^^" Polecam przeczytać regulamin tak na start

nie oglądałem Strike Witches, mój pseudonim (co powinni zauważać touhoutardzi a wiem, że tego nie robią) ma swoje źródło w mojej sympatii do Koishi. Avatar jest przekorny, bo już wiele osób (łącznie z touhoutardami, podkreślam) pytało się mnie czy jego podstawą jest Erica Hartmann ze wspomnianego anime, stąd ten wybór.
Ja tam spojrzałem na twój nick, oraz avatar i ze zdziwieniem pomyślałem: Dlaczego do cholery on ma Erice a nie Koishi w avku? Oo
Tu się Hartmann powinno kojarzyć tylko z jednym xD

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #154
Cześć człowieku
Ten ogień z dna nie wiem

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #155
No nie wiem, mi się Hartmann kojarzy głównie z latającymi majtkami :P

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #156
A mi ze środkami opatrunkowymi.

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #157
A nazwa motywu przewodniego Koishi nie odnosi się przypadkiem do osoby Heinza Hartmanna (osoby, która opracowała teorię ego, jednej z części osobowości)?
Takie jest moje skojarzenie.

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #158
Jak już to może też byc odniesienie do Karla Roberta Eduarda von Hartmann, autora "Filozofii podświadomości"
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #159
[1] Twoja siostra przebywa/przebywała na tym forum?
Nie, bywa na konwentach i zna sporo ludzi (może nawet touhoutardów, kto wie), ale nie czuje się częścią żadnego fandomu i chyba nie udziela się w internecie za bardzo.

[2] Mógłbyś napisać ścianę tekstu dlaczego właśnie Koishi? :D
Może innym razem. Najbardziej ogólnie za "inność".

Cześć.

No, widzicie, że to nie takie oczywiste z tym Hartmannem od Youkai Girl.


Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #160
Cytat: PookyFan
If you haven't spent at least 150hrs on SA extra, you don't know shit 'bout Touhou.

Been there, done that, still not cleared, fuck you.

Cytat: Mayuki
Także cóż, niedługo stuknie mi 6 lat wiedzy a przy okazji około 5 lat świadomego zainteresowania się th

U mnie jakoś w lutym będzie... wiat... *parzy na acp*... ... ... ... ... Nope. 10 dni temu stuknęło mi 8 lat zainteresowania Touhou, 2 miesiące wcześniej była pierwsza styczność z demem IN, 4 miesiące wcześniej styczność z dwoma kszokami oznaczającymi Touhou.

Ile to ja wtedy miałem... ? 18 lat ? Kurwa, jaki ja stary jestem >_<. A jeszcze nie dawno nabijaliśmy się z Kaintiego i Foxa, że to dziadki. A teraz co ? Jak tak teraz pomyślę... Kreton - Toho dad, Fox - Toho... dad2 lub Toho mum.

あやや~

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #161
U mnie jakoś w lutym będzie... wiat... *parzy na acp*... ... ... ... ... Nope. 10 dni temu stuknęło mi 8 lat zainteresowania Touhou, 2 miesiące wcześniej była pierwsza styczność z demem IN, 4 miesiące wcześniej styczność z dwoma kszokami oznaczającymi Touhou.

Pomimo tego, że IN wyszło w 2004 roku, zaczynałeś od demka w listopadzie 2005?


:3

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #162
Cytat: Mayuki
Pomimo tego, że IN wyszło w 2004 roku, zaczynałeś od demka w listopadzie 2005?

Ta. Kumpel zassał całość od 1-9.5, ale, że było za duże, dał mi demko, a pełną dostałem dopiero na konwencie jakiś czas później.

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #163
http://natemat.pl/90423,prof-jan-hartman-nie-byloby-dla-mnie-problemem-gdyby-mezczyzni-chodzili-w-sukienkach :3
Ale serio, mnie osobiście się ofc kojarzy z Koishi, chociaż zajęcia z psychologii miałem tak szczątkowe (filologia angielska here), że nic nie wiem ani o Eduardzie von Hartmannie ani o Heinzu Hartmannie. Jeno dwie Fridy kojarzą mi się z siostrami Komeiji, jeden z moich znienawidzonych obrazów.
Tak czy siak, witam pozdrawiam :3.

Cytuj
Been there, done that, still not cleared, fuck you.
Nihihihi.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Touhou - Jak to się zaczęło?
Odpowiedź #164
Witamy na pokładzie. Jak chcesz trudne gry jak danmaku to polecam eryi's action. Też jest mała dziewczynka i jest okrutnie trudne.