Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Codzienna Burza Mózgów Touhou (specjal: ULUBIONA POSTAĆ W POFV) (Przeczytany 344756 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 4 Goście przegląda ten temat.
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZY/GORSZY T. MUZYCZNY 4 BOSSA)
Odpowiedź #570
Kapitan Murasa
Fantom Ansambl
Mistrzowska Iskra W Kolorach Miłości
Dziewczęcy Kaprys ~ Walka Snów
Zamknięta Dziewczyna ~ Zamknięty Dziewczęcy Pokój

tak bardzo nieoryginalnie
mój gust jest mainstreamowy

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZY/GORSZY T. MUZYCZNY 4 BOSSA)
Odpowiedź #571
Najlepsze:
Phantom Ensemble
Maiden's Capricco ~ Dream Battle

Najgorsze:
Satori Maiden - od razu słyszę w niej BGM Evangeliona
Captain Murasa - jej zajebistość nie dorasta do hype'u
Theme Seigi ciężko nawet spamiętać

  • Oli-chan
  • [*]
  • Ayatard
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZY/GORSZY T. MUZYCZNY 4 BOSSA)
Odpowiedź #572
Satori mainden~3rd Eye
Capitain Murasa
Love coulored Master Spark
Youkai Mountain~Mysterious Mountain
to te najlepsze, a najgorsze:
temat Seigi i Prismriverek

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZY/GORSZY T. MUZYCZNY 4 BOSSA)
Odpowiedź #573
Top3:

1. 3rd Eye
2. Judas Kiss
3. Master Spark

Bottom3:

1. Locked Girl
2. Phantom Ensemble
3. Mysterious Mountain
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZY/GORSZY T. MUZYCZNY 4 BOSSA)
Odpowiedź #574
Also, co do tłumaczenia, translation nazi się melduję. "Capriccio" w nazwie motywu Reimu to nie "Kaprys", tylko termin muzyczny oznaczający luźny kawałek bez narzuconej z góry formy, bądź znacznik tempa. I NIE TŁUMACZY SIĘ GO.
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZY/GORSZY T. MUZYCZNY 4 BOSSA)
Odpowiedź #575
1.Locked Girl
2.3rd eye
3.Phantom Ensemble

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZY/GORSZY T. MUZYCZNY 4 BOSSA)
Odpowiedź #576
Dzięki Critz! :) Prosiłem o taki temat, bo w Touhou obecnie najbardziej kręci mnie muzyka, a nie jestem w stanie ułożyć gier pod względem ulubionych (poza SoEW, które na pewno wyląduje na końcu).

1. Crimson Maiden ~ Crimson Dead!! (MS) - padam na kolana przed całą muzyką z czwartej walki w MS. ZUN, tym jednym kawałkiem pokazałeś, że jeśli chciałbyś robić soundtrack do czegoś innego niż do małych dziewczynek w śmiesznych czapkach rzucających w siebie kulkami tuż przed wspólną herbatką, to byłbyś w stanie to zrobić. Uwielbiam intensywne i klimatyczne motywy muzyczne towarzyszące walkom w grach. Pod tym względem Yuki jest fajniejszą Marisą niż Marisa.
2. Treacherous Maiden ~ Judas Kiss (MS) - padam na kolana przed całą muzyką z czwartej walki w MS. Przypominam sobie, że ZUN określił Yuki i Mai mianem zapchajdziur lub czymś podobnym i słuchając tego dochodzę do wniosku, że chciałbym więcej zapchajdziur w jego grach, bo i muzyka jest świetna, i walka ciekawa.
3. Captain Murasa (UFO) - gdyby nie potęga konkurencji, to byłby spokojnie numer 1. ZUN, zrób cały utwór taki, jak pierwsze 30 sekund tego, a postawię ci kapliczkę w swoim domu. Pierwsze sześć sekund z kolei to największe muzyczne osiągnięcie tego alkoholika.
4. Old Yuanxian (TD) - cenię sobie energiczną muzykę w walkach, po prostu.
5. Forsaken Magic ~ Forbidden Magic (MS) - padam na kolana przed całą muzyką z czwartej walki w MS. Pierwsza część tego utworu jest niesamowita.
6. Locked Girl ~ The Girl's Secret Room (EoSD) - cenię sobie w tym utworze nie tyle brzmienie, co jego klimat. Melodia mówi tu więcej niż późniejsze zunowe plumkanie z okresu MoF-a (nie o Ai mówię). Myślę, że ma to coś wspólnego z tymi dziwnymi, nieużywanymi już później samplami.
7. The Youkai Mountain ~ Mysterious Mountain (MoF) - pamiętam, że gdy wyszło demo MoF-a, byłem bardzo rozczarowany muzyką. Potem pokazała się pełna wersja i ten kawałek razem z tematem czwartej planszy od razu podniósł poziom.
8. Maiden's Capriccio ~ Capriccio (LLS) - bardzo lubię intro, resztę w zależności od fragmentu.
9. Maiden's Capriccio ~ Dream Battle (IN) - mimo że ta brzmi lepiej, wolę wersję z LLS.
10. Love-coloured Master Spark (IN) - z kolei w tym przypadku nowe brzmienie pomogło.
11. Phantom Ensemble (PCB) - byłoby znacznie wyżej, gdyby wyciąć drugą połowę
12. Love-coloured Magic (SoEW) - klasyk. Nie przepadam, ale szanuję.
13. Satori Maiden ~ 3rd eye (SA) - rozumiem, co inni widzą w tym kawałku, ale mi nigdy nie przypadł do gustu.
14. Vessel of Stars ~ Casket of Star (LLS) - Marisa w większości nie ma szczęścia do tematów muzycznych, przynajmniej moim zdaniem.

edit: EoSD i MoF zamienione miejscami
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2012, 00:35:21 przez Scooter Fox

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZY/GORSZY T. MUZYCZNY 4 BOSSA)
Odpowiedź #577
Najlepsze? Phantom Ensemble, Kapitan Murasa i 3 Oko najlepsze
Najgorsze?
 Drewko Nocny Robak chowie się przed gniewem Ayatardów

Oficjalny Wrigglefag

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZY/GORSZY T. MUZYCZNY 4 BOSSA)
Odpowiedź #578
W sumie chyba ze wszystkich tu poruszanych tematów na ten chyba czekałem. ZUN wyjątkowo się stara przy motywach bossów z 4 lvl.
U mnie oczywiście wcześniej wymieniana trójca, 3rd Eye, Phantom Ensemble i Locked Girl. Ale Love Coloured Master Spark też me gusta. Niezbyt hipstersko.

В бой, защитники Монолита! В бой! Отомстим за падших братьев наших!

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (ULUBIONE TRACKI Z DOLLS IN PSEUDO PARADISE)
Odpowiedź #579
Abodajeś zdechł obkurwieńcu.

33. ULUBIONE TRACKI Z DOLLS IN PSEUDO PARADISE


Jeszcze jedną pod rząd o muzykach, tym razem się okaże kto fan :3. Dla tych co nigdy nie kojarzą / nigdy nie słyszeli tych klimatycznych arcydzieł ZUNa, oto lista wszystich tematów na płycie:


U.N. Owen was Her?, Japanese Flower i Enigmatic Doll
są niemal identyczne do oryginalnych wersji z EoSD i Kioh Gyoku, reszta to remixy z PC-98, EoSD, Seihou i jedna (Witch of Love Potion) z lolgry danmaku od Amusement Makers zatytułowanej Torte Le Magic :V.

1. Oriental Bizarre Tale - Kurwa, klimat nie do pokonania, może i tęskna, ale przepełniona energią, a melodia mnie rozrywa genialną prostotą.

2. Dichromatic Lotus Butterfly ~ Red and White - Niewiele różni się od Seihou'owego Lotusa, i dlatego jest zajebiste. Intensywność i energia napierdalająca z tego utworu pozostała, a dodany dramatyzm i smutek wyciskają mój szacunek do ostatniej kropli.

3. The Strange Everyday Life of the Flying Shrine Maiden - Megaepicki początek wraz z ZUNpetami sprawia, że czuje się niczym bóg. Póżniej ZUNpety wchodzą w mroczne tony przeplatane melancholią, aby potem nagle powrócić z gorzkim ale potężnym triumfem. Story of life.

4a. Forest of Dolls (Tak, nie do oddzielenia z poniższym) - Spokojny, ale żywy i wzniosły ze skocznym rytmem w tle. Osobiście małe arcydzieło, zwłaszcza wplecenie pianina i tego syntezatora w tle.

4b. Witch of Love Potion - Dokladnie na tej samej zasadzie jak TSELotFSM, wjeźdza na skocznej i triumfalnej nucie, by potem przejść w spokój, powoli przybierający na intensywności ale nie tracąc melancholii. Kolejne dzieło.

5. Legend of Hourai - Kurwa mać. Ten klimat, spokój nocy i japoński instrument, którego nie potrafie zidentyfikować. Jak przy tym się genialnie nie zasypia, to przy niczym nie da rady.

6. Enigmatic Doll - Także spokojny i jednocześnie bijący życiem, a miejscami przechodzący w zabawną i wpadajacą w ucho groteskę.

7. Eternal Shrine Maiden - Spokojny niczym Hourai, ale znacznie mroczniejszy, no i epicki jak wszystko.

8. Romance Hill of Cherry Petals ~ Japanese Flower - Żywcem z Kioh Gyoku, ale tak samo wyluzowana i piękna nuta, chociaż nie powala mocą tylko spokojem.

9. Shanghai Alice of Meiji 17 - Jak EoSDekowa wersja, tylko niestety sporo energii wyparowało. Mimo wszystko przyjemnie słuchalna.

10. Circus Reverie - Tym razem nieco ZBYT cięzka atmosfera przez znacznie większą część melodii, tylko w połowie jest pozytywne przejście. Mimo wszystko szanuje pianino.

11. Reincarnation - Każdy chyba zna, niegdyś jedna z ulubionych, teraz pierwszy kawałek wydaje się strasznie przeciągły a ZUNpety już tak nie odbierają oddechu, ale remix robi co może by dodać wzniosłości i za to punkty.

12. U.N. Owen was Her? - Niemal idealna kopia z EoSD więc chyba nie musze nic dodawać. Ma jakiś tam urok w mieszance groteski i chaosu, ale nieco odstaje nastrojem od reszty płyty, no epickością toto nie bije.
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2012, 00:58:40 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (ULUBIONE TRACKI Z DOLLS IN PSEUDO PARADISE)
Odpowiedź #580
Reincarnation
Spoiler (pokaż/ukryj)
Idealne podczas ćpania.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (ULUBIONE TRACKI Z DOLLS IN PSEUDO PARADISE)
Odpowiedź #581
Jeszcze jedną pod rząd o muzykach, tym razem się okaże kto fan :3
a jak słuchałam (i bardzo lubjem) wszystkich płytek z Maribel i Renko poza Unknown Flower, Mesmerizing Journey, a Dolls in Pseudo Paradise nie tykałam, to nie jestem fanem? ;_;

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (ULUBIONE TRACKI Z DOLLS IN PSEUDO PARADISE)
Odpowiedź #582
Nie ;_;
Spoiler (pokaż/ukryj)
jesteś fanką.
A z CDków tylko Dollsy znam bardziej niż z jednorazowego słyszenia, ale do następnej okazji na pewno się zapoznam jak kolejne będą trzymały ten poziom '3'.

  • Blanchefleur
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZY/GORSZY T. MUZYCZNY 4 BOSSA)
Odpowiedź #583
eien no miko :3

Drewko> Spierdalaj, Twoje prawdziwe nazwisko brzmi Houraisan i to jest powód dla którego nie mam zamiaru Ciebie słuchać :<
how cool is that

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (ULUBIONE TRACKI Z DOLLS IN PSEUDO PARADISE)
Odpowiedź #584
1. Reincarnation

Reszta taka sobie. Wolę album Ghostly Field Club.