Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: 燕石博物誌 ~ Dr.Latency's Freak Report (Przeczytany 4374 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
燕石博物誌 ~ Dr.Latency's Freak Report


http://kourindou.exblog.jp/24299864/

Nowy, ósmy już album CD z muzyką ZUNa pojawi się na Reitaisai 13 - 8 maja 2016.
Zostanie on zatytułowany 燕石博物誌 ~ Dr.Latency's Freak Report.

(燕石博物誌 - Enseki Hakubutsushi - Historia Naturalna Kukułczego Kamienia)

Lista piosenek:
1. The Natural History of Two Childlike People (nowa)
2. The Frozen Eternal Capital (oryginał: Legacy of Lunatic Kingdom, temat 4 poziomu)
3. Dr. Latency's Sleepless Eyes (nowa)
4. September Pumpkin (oryginał: Legacy of Lunatic Kingdom, temat Ringo)
5. Beyond Planck for an Instant (nowa)
6. Schrödinger's Bake-neko (nowa)
7. Castle of Shining Needle Sinking into the Sky (oryginał: Double Dealing Character, temat 5 poziomu)
8. Membrane Wall of Taboo (nowa)
9. The Sea Where the Home Planet is Reflected (oryginał: Legacy of Lunatic Kingdom, temat 6 poziomu)
10. Pure Furies ~ Whereabouts of the Heart (oryginał: Legacy of Lunatic Kingdom, temat Junko)
11. Eternal Short-Lived Reign (oryginał: Impossible Spell Card, temat poziomów 8-10)

Więcej informacji można znaleźć na forum Maidens of the Kaleidoscope: https://www.shrinemaiden.org/forum/index.php/topic,19472.0.html
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2016, 18:17:44 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: 燕石博物誌 ~ Dr.Latency's Freak Report
Odpowiedź #1
Dobry album, podoba mi się większość nowych kawałków; aranżacje już nie tak mocno, głównie dla tego że te ZUN'owe marginalnie różnią się od oryginałów. Czuć dalsze eksperymentowanie z elektroniką i stylami pochodnymi, w 5 utworze czuć nawet nawiązanie do Yellow Magic Orchiestra, po raz pierwszy od dłuższego czasu ( choć tym razem zamiast melodią bardziej samym stylem grania i paroma przejściami ). Utwory 1, 3, 5 i 8 bardzo mi się spodobały co jak na większość z nowych kawałków oznacza że album bardzo przypadł mi do gustu ^^.

Odp: 燕石博物誌 ~ Dr.Latency's Freak Report
Odpowiedź #2
Bakeneko jest moim ulubionym nowym utworem. Wyobrażam sobie Orin w kartonowym pudle. Z aranżacji preferuję DDC.
Planck także mi się podoba, scjencystycznie.
Fajną rzeczą jest też to, że ZUN dał trochę komento-story do jewelcase'a i ktoś natrudził się z tłumaczeniem. (.txt znalazłem w torrencie) Akurat stawiam sobie listę odtwarzania i czytam w miarę ambientu.
nihil novi but

Odp: 燕石博物誌 ~ Dr.Latency's Freak Report
Odpowiedź #3
Bardzo fajny album, ZUN'e niestety autografów nie udziela i można było zakupić tylko jedną płytę na osobę. Utwór 3. Dr.レイテンシーの眠れなくなる瞳 najbardziej przypadł mi do gustu. ZUN arty z okładki dalej w formie.