Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [challonge] Hisoutensoku2016 - Turniej Touhou.pl (Przeczytany 10931 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
[challonge] Hisoutensoku2016 - Turniej Touhou.pl
Celem przywrócenia życia forum, chciałbym wszem i wobec ogłosić spontaniczny turniej Touhou Hisoutensoku!


(Żródło arta: http://www.pixiv.net/member_illust.php?mode=medium&illust_id=19150233)

http://challonge.com/tournaments/signup/xC2CSFofbg - strona rejestracji do turnieju
http://challonge.com/Hisoutensoku2016 - strona turnieju

Ci, którzy pamiętają mój poprzedni turniej z Touhou 14.5 pewnie kojarzą platformę Challonge. Jeśli nie, to rejestracja jest bardzo prosta, a sposób zgłaszania wyników jest dokładnie opisany na stronie turnieju.

Różnica polega na tym, że ten turniej odbywa się w systemie każdy z każdym, a więc po starcie pojawi się tabela i zadaniem uczestników będzie na przestrzeni miesiąca od startu turnieju złapać resztę graczy, rozegrać z nimi 2 albo 3 walki (do 2 zwycięstw) i zgłosić je do tabeli (w razie problemów z połączeniem albo oponentem pisać do mnie). Dane kontaktowe będą w zakładce Discussion.

Przewidziany termin startu to poniedziałek, 14 Marca, godzina 22:00. Najlepiej prosiłbym o rejestrację do tego momentu, choć dodanie kogoś po czasie też nie powinno sprawić problemu.
IRC dyskusyjny turnieju: https://kiwiirc.com/client/irc.rizon.net/#ScarletGensokyo
Poradnik do gry: http://www.touhou.pl/4um/index.php/topic,776.0.html

Zapraszam każdego do wzięcia udziału i życzę miłej zabawy!
  • Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2016, 02:22:49 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Turniej Touhou.pl Hisoutensoku 2016
Odpowiedź #1
no spoko, chętnie pogram

Odp: Turniej Touhou.pl Hisoutensoku 2016
Odpowiedź #2
Jeżeli by ktoś mi pomógł z ogarnięciem połączenia, mogę robić za worek treningowy. Poprzednio mi problemy z połączeniem zepsuły zabawę.

Powiem tak, jestem wielkim miłośnikiem dobrego majonezu.

Odp: Turniej Touhou.pl Hisoutensoku 2016
Odpowiedź #3
Co powiecie na stworzenie kanału youtube poświęconego turniejowi?

Proponuje wrzucanie po jednym replayu (decydującym w grach 2 - 1 i losowego w 2 - 0) do tego tematu przez zwycięską osobę, a po wszystkim znaleźć ochotnika, który by to wszystko wrzucił do internetu. Przyjemnie jest po długim czasie obejrzeć własne rozgrywki, a kto wie, może jakaś zbłąkana duszyczka przypadkiem nadzieje się na wideo z rozgrywkami i podłapie touhou bakcyla?

Oczywiście jeśli ktoś nie będzie chciał publikować swoich gier, nie ma problemu. Uważam że turniej powinien być przede wszystkim dobrą zabawą, a jeśli ktoś nie życzy sobie publikowania filmów, bo dostaje łomot czy tam z innego powodu, to jego strata.

Odp: Turniej Touhou.pl Hisoutensoku 2016
Odpowiedź #4
Tylko że przy turnieju typu każdy z każdym tych gier będzie sporo (w chwili pisania tego, 66 pełnych starć w po 2/3 walki w całym turnieju, przy 12 uczestnikach and counting). Więc wątpię byś znalazł "ochotnika" który poświęci tyle godzin procesora i łącza, o uploadnięciu tego w jakimś sensownym terminie nie wspominając.
Natomiast nagrywanie swoich własnych walk i wrzucanie ich czy to na swój kanał czy to na jakiś wydzielony dla turnieju jest zdecydowanie niegłupie.

Odp: Turniej Touhou.pl Hisoutensoku 2016
Odpowiedź #5
Sam zgłosiłbym się jako ochotnik, ale to się raczej nie uda :p.
Mimo to, wciąż uważam że postowanie repków dla potomnych w tym temacie jest dobrym pomysłem. Można by do tego użyć tej strony

Również prosiłbym wszystkich uczestników o dodanie swoich danych kontaktowych. Co prawda turniej będzie trwał cały miesiąc, ale chciałbym aby komunikacja przebiegała najsprawniej jak to możliwe.
  • Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2016, 00:21:29 przez Scarpi

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: Turniej Touhou.pl Hisoutensoku 2016
Odpowiedź #6
Zawsze możemy podsyłać replaye z walk, które odpalisz u siebie.
  • Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2016, 21:32:27 przez Zhearrimst

  • Marcisław
  • [*]
Odp: Turniej Touhou.pl Hisoutensoku 2016
Odpowiedź #7
Czas pokazać kto jest największą pokraką Soku na biegunie południowym.
Dane kontaktowe podałem na Challonge.

Odp: Turniej Touhou.pl Hisoutensoku 2016
Odpowiedź #8
Rysowana pedofilia to nadal pedofilia.

Odp: Turniej Touhou.pl Hisoutensoku 2016
Odpowiedź #9
Przykro że was zawiodę, laptop nie nadaje się do sieciowego grania. Zaś w weekendy będzie za za mało czasu by odbyć walki.
Aczkolwiek Casualowo mogę pograć w weekendy.

Odp: Turniej Touhou.pl Hisoutensoku 2016
Odpowiedź #10
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2016, 16:08:15 »
Niestety cierpię na straszliwy brak czasu ostatnio, wiec dużo pomocny być nie mogę, ale
- jeśli ktoś przygotuje news, to go przeformatuję i postnę na głównej ✓
- temat na irc mogę zmienić ✓
- kanał IRC mogę dodać pozycję domyślną na webowym kliencie ✓
- tabelę wyników mogę podczepić pod temat ✓
- ew. sugestie dodatkowe mogę spróbować zrealizować jak są
---------------------------------------------
Blah trzeba było mi na utworzenie tematu wyciąć wcześniejszą odpowiedź
----------------------------------------------
Shi.... Tabela wyników się spsuła... widzę, że challonge interpretuje zapytania jako atak DDoS i mi filtr się załącza :/
( przynajmniej via API widzę coś może iść, nawet dla konta nieuczestnika...)
----------------
PS. Co do replayów, to przynajmniej wstępnie można je załączać jako załączniki do raportów, możnaby je teoretycznie je w taki sposób upublicznić bez pomocy dodatkowych stron :)
----------
Blah... niech będzie na razie tak
  • Ostatnia zmiana: Maj 08, 2016, 21:51:08 przez h-collector


Odp: Turniej Touhou.pl Hisoutensoku 2016
Odpowiedź #11
Tabelka według mnie wygląda lepiej niż na początku. Kciuk w górę.

Repki podłączę po zakończeniu turnieju do wynikow na challonge. Heh, dużo ciężej złapać ludzi do odegrania turniejówek niż myślałem...

Odp: Turniej Touhou.pl Hisoutensoku 2016
Odpowiedź #12
Wreszcie, po miesiącu rozgrywek mogę uznać turniej za zamknięty. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału!



Gratuluję każdemu zdobytego przezeń miejsca, a w szczególności zwycięzcom:
1sze miejsce - Wielki Mistrz: Futa a.k.a RGB.
2gie miejsce - Godny Przeciwnik: Oni_Miko a.k.a MidnightBlade.
3cie miejsce - Następnym Razem: 11dam.

No i, tego... jak wam się podobało?
Sama formuła turnieju jest na tyle sprawdzona że osobiście przypadła mi do gustu - wolność w doborze czasowym walk, ich mnogość oraz szansa na sprawdzenie się z każdym z pewnością wpłynęły pozytywnie zarówno na miarodajność turnieju jak i ogólną atmosferę zagrzewającą do walki w okresie jego trwania. Zastanowiłbym się natomiast nad tym czy miesiąc to nie przypadkiem za długo, gdyż był okres gdzie mało kto grał i standardowy rush na koniec żeby jeszcze zdążyć.

Niemniej jednak myślę że przy takiej ilości uczestników to najlepsze rozwiązanie. Drzewka lepiej sprawdzałyby się przy masie uczestników: ze względu na to, że każdy-z-każdym jest wtedy z deka niewykonalny, zaś duża liczba uczestników nie stanowi przeszkód przy drzewku - a i hajp na jednorazowym evencie jest znacznie większy i może przyciągnąć zaciekawionych obcych widzów do zagrania samemu i wejścia w Touhou ogółem.

Co do samej gry to... eh. Nie powiem żebym był z siebie dumny jako eksterminator Moriya, bo było parę walk których nie powinienem był skiepścić - trochę jednak zardzewiałem, a i niektóre strategie wyprowadzały mnie z równowagi przez co grałem jeszcze głupiej. Nevertheless, nie było tak źle - odświeżyłem się i było na tyle ciekawie że nie żałuję. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak szybko wyrosła tu kasta graczy na poziomie globalnym albo z potencjałem wejścia na takowy w bardzo bliskim czasie. Jak sądzicie, kiedy powinienem wyjść z kolejnym takim turniejem?
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2016, 01:00:58 przez critz

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: Turniej Touhou.pl Hisoutensoku 2016
Odpowiedź #13
Dla odmiany może być miesiąc ULiLa, a po nim miesiąc UNLa.
Co do samych rozgrywek jestem mile zaskoczony. Ze starej ekipy grającej w UNLa kojarzyłem Postala, Critza oraz Ekkusu z tych najlepiej ogarniających. W ogóle nie spodziewałem się tego, że "nowe twarze" okażą się takim wyzwaniem. Kompletnie zardzewiałem i otrzymałem zasłużony wpieprz. Just as planned.

PS: Czuję źle grać Okuu.

Odp: Turniej Touhou.pl Hisoutensoku 2016
Odpowiedź #14
Dzieki dzięki, ale... Ekkusu gdzie był w turnieju? xD