Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Eternal Negi Fever !! - fanowskie danmaku z Mahou Sensei Negima !  (Przeczytany 2333 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Eternal Negi Fever !! - fanowskie danmaku z Mahou Sensei Negima !
Jakiś czas temu siedząc na japońskich stronach poświęconych mojej ulubionej a zarazem jednej z bardziej niedocenianych mang , czyli Mahou Sensei Negima ! trafiłem na bardzo ciekawy fanowski projekt .
Otóż grupa japońskich fanów , nie mogąc wytrzymać faktu że na podstawie ich ulubionej mangi mangi nie powstało żadne dobre anime ani gra ( nie licząc pierwszego sezonu , który streszczał pierwsze 3 z ponad 33 tomów i drugiego , który był na podstawie DOUJINSHI T_T ) postanowiła własnymi siłami stworzyć danmaku shootera na podstawie wspomnianej mangi ( dokładnie na podstawie końcówki pierwszego olbrzymiego arc'u ,  czyli Wielkiej Wojny Mahora  pod koniec magicznego festiwalu ; tomy 16 -18 ) i co tu dużo mówić , wyszło im naprawdę całkiem nieźle !  ^^
Kierujemy Negi'm ( głównym bohaterem mangi ) , mającym przy rozpoczęciu gry do wyboru 3 różne typy strzelania/ poruszania się ( coś jak Reimu A i B w Touhou ) różniące się parametrami , takimi jak szybkość , siłę ataku czy ilość bomb .
W grę gra się jak normalne danmaku , lecz jeśli miałbym ją przyrównać do Touhou to najbliżej jej do LLS , MS i EoSD , gdyż pomimo że posiada tzw. tryb " Fever " to do tej pory ciężko mi powiedzieć do czego konkretnie służy ^^' ( głównie ze względu na wszechobecne krzaczki ; gdyż zapewne jak się domyśliliście gra jest po japońsku ;) ) ; tym co może wyróżniać ją od Touhou jest brak możliwości deathbomb'ingu czy też wyjątkowo mały ( w porównaniu do Touhou ) hitbox co jednak nie przeszkadza specjalnie w grze , gdyż nie jest ona specjalnie trudna ( przynajmniej na niższych poziomach trudności ;) ) .
Jeśli już o poziomach trudności mowa , mamy ich do wyboru 4 , czyli "starter " , " standard " , " shooter " oraz " super shooter " , które odpowiadają tym z Touhou , czyli easy , normal , hard oraz lunatic .
Tyle jeśli chodzi o mechanikę gry , generalnie spell'e są łatwe bez udziwnień , osoby dobrze pamiętające spellcard'y z Touhou mogą kilkukrotnie  być zaskoczone ich wyjątkowym podobieństwem do tych z Touhou ;) , poza tym patterny spell'i są często bardzo proste , lecz nie ubogie co niestety po części wynika z grafiki ( o której trochę więcej wspomnę później ) .
Fabuła , pomimo że w całości po japońsku wiernie podąża za wydarzeniami w mandze ; wszyscy przeciwnicy , boss'owie czy nawet ich spell'e ( ! ) są wzorowane na ich mangowych odpowiednikach ( a trzeba dodać że już w mandze walka z ostatnim boss'em z gry była prawdziwym danmaku  , to nie żart ;) ) także z wyglądu każda osoba zaznajomiona z mangą nie będzie miała problemu z rozpoznaniem postaci .
Grafika jest niestety największą bolączką tej gry , gdyż pomimo  że jest w całości fanowska ( a jej najnowsza wersja , wydana 2 dni temu [ ! ] ma numer 0.31 ) to jednak pamiętając o tym fakcie po uruchomieniu gry ma się przez krótki czas pewien niesmak , który na szczęście szybko mija .
O ile sprite'y postaci , przeciwników czy boss'ów są naprawdę nieźle wykonane ( niestety słabo animowane ) tak  tła ( szczególnie w 2 i 3 planszy ) są , co tu dużo nie mówić słabe . Podobnie można przyczepić się face'ów postaci , które choć podobne rażą nieco kanciastym wykonaniem . Można jeszcze przyczepić się do spell'i lecz tylko na niższych poziomach trudności , gdyż na tych wyższych wyglądają naprawdę dobrze ( poziom EoSD jak nie wyżej ) , tyle odnośnie grafiki .
Z muzyką jest na szczęście o wiele lepiej , jest naprawdę porządna ; choć wszystkie utwory to czyste midi , kompozycje są naprawdę zróżnicowane i całkiem dobre ^^ . Mamy tu spokojnie melodie , typowy boss theme ( co nie znaczy że złe ) , powolny utwór pełen trwogi i patosu  dobrze pasujący do walki potężnym boss'em , bardzo szybki utwór w konwencji elektro - techno pasujący do przedzierania się przez setki , jak nie tysiące ( dosłownie ! ) przeciwników na ekranie ,  symfoniczny pełen rozmachu i emocji  utwór ostatniego boss'a , czy też naprawdę udany semi - rockowy utwór z ostatniej walki ^^ . W creditsach wyczytałem że za ścieżkę dźwiękową odpowiada SAMfree co mnie zaskoczyło , gdyż choć jest dobrze znany w środowisku vocaloid'ów ( odpowiada za kilka znanych utworów ) to do tej pory znałem go jako przede wszystkim z typowo j-pop'owych utworów i nie sądziłem że mógłby podołać stworzeniu soundtrack'a ; jak widać całkiem mu wyszło ^^ .
Podsumowując , grę polecam wszystkim fanom tej mangi ( gdyż jest to jedyna gra na jej podstawie która przedstawią ją taką jaką jest naprawdę , czyli nie jako komedię / romans , ale jako świetną , pełną walk, dynamiki i zwrotów akcji historię :D ) oraz miłośnikom gier danmaku , gdyż jest naprawdę sympatycznym danmaku shooter'em ^^.

Link do strony oraz download
http://www7b.biglobe.ne.jp/~meril/enf/top.html