Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: ulubione utwory (Przeczytany 65635 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Odp: ulubione utwory
Odpowiedź #120
1. Pristine Beat
2. Hartmann
3. Sealed gods

Odp: ulubione utwory
Odpowiedź #121
O matko. Z racji, że ostatni post tu zaserwowałam 2 lata temu, pora na update.
T-to nie tak, że w touciu moim ulubionym elementem jest muzyka czy coś.

Co do moich ulubionych ulubionych tracków, może polecę chronologicznie. Lots of stuff nobody gives a fuck about.
-Eternal Shrine Maiden (HRtP) - jak dla mnie bezsprzecznie najlepszy motyw muzyczny z TH1. Udowadnia on tylko, że ZUN od zawsze miał talent do swoich muzyczek. Ogólnie cały soundtrack z tej gry jest godny polecenia (aktualnie słucham Oriental Magician, listen to this shit)
-Vanishing Dream ~ Lost Dream (PoDD) - najdłuższy motyw muzyczny w TH i jednocześnie mój numer 1 z PoDDa
-Alice Maestra (LLS) - co prawda sam LLS nie jest przeze mnie traktowany jakoś szczególnie, jednakże ten utwór znalazł specjalne miejsce na mojej liście najlepszych kawałków.
Spoiler (pokaż/ukryj)
-Legendary Illusion ~ Infinite Being (MS) - przyznam szczerze, przed przesłuchaniem EWI z tego kawałka Shinki i jej theme były po prostu końcówką MSa. Po przejściu przeze mnie gry she's The Boss. And I mean it.
Spoiler (pokaż/ukryj)
-Ultimate Truth (PCB) - tu nawet nie wiem, co powiedzieć.
-Voyage 1969 (IN) - chyba mój faworyt z IN i od kilku lat mój budzik. Te ZUNpety pod koniec chyba nigdy mi się nie znudzą.
-Judgement in the Sixtieth Year ~ Fate of Sixty Years (PoFV) - w każdym miejscu tego motywu muzycznego widać, że Yama nie jest kimś, z kim tak łatwo się zadziera i powinieneś ją szanować niezależnie od swojego statusu. Dobrze dobrana muzyka do postaci i ogólny pieniądz.
-Lullaby of Deserted Hell (SA) - top tier muzyka z piątego stage'a. Ogólnie od tej gry wzwyż muzyka z przedostatniej planszy jest zwykle lepsza od ostatniej, może ze względu na długość i możliwość "zaszalenia". Cały soundtrack z SA należy do moich ulubionych, jeśli rozpatrywać gry tylko pod względem muzyki.
-nie umiem wybrać najlepszej piosenki z UFO. W sumie podobny problem miałam z SA.
-Futatsuiwa from Sado (TD) - najlepsza postać z gry dostała również najlepszy motyw muzyczny. Way to go, ZUN. To ma ten "tanuki vibe", filuterny i żartobliwy. Bez zbędnych basów czy gitar jak reszta muzyki z tej gry - przypadł mi do gustu właśnie brakiem tych unowocześnień.
-The Shining Needle Castle Sinking in the Air (DDC) - mój Boże, gdy pierwszy raz doszłam do piątej planszy w tej grze, zrobiłam głośne "wow". Nie robiło mi różnicy, czy przejdę stage, czy nie - ta muzyka to jest to. 5 stage u mnie nadal trochę wyżej stoi niż równie dobry motyw Raiko.

SoEW i EoSD nie mają tracków, które bym uznała za swój God Tier, stąd ich brak na tej liście.

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: ulubione utwory
Odpowiedź #122
Cieszę się, że ktoś tu jeszcze poza mną docenia EWI :)

Odp: ulubione utwory
Odpowiedź #123
EWI mają z jednej strony humorystyczny bardzo charakter, z drugiej są całkiem przyjemne w słuchaniu i mają ten bitowy charakter. A niektóre animacje są bardzo przemyślane fabularnie, np Mokou.

Judgement in the Sixtieth Year ~ Fate of Sixty Years - jeśli kogoś obrazi moje zdanie o tym kawalku, niech nie czyta
Spoiler (pokaż/ukryj)
Jeden z najtrudniejszych do słuchania, ma niekończący sie patetyczny wstęp, od którego boli glowa, pierwsza czesc tej przesadzonej kakofonii doprowadza mnie do bólu głowy, druga ma teoretycznie robić za wielką glorię i hymn, tymczasem brzmi jakby Yamie się zaciął winyl na starym gramofonie. Krótko mówiąc, themka jest okropna i nie mogę jej znieść

Co do themek, które lubię.. trudno coś wybrać na top. Pierwsze, jakie przychodzą do głowy, to na pewno
Eternal Shrine Maiden
Centennial Festival for Magical Girls
Fires of Hokkai
Shoutoku Legend ~ True Administrator

Z DDC jescze nie wiem, co bardziej mi się podoba.

Odp: ulubione utwory
Odpowiedź #124
Tylko że jak mówię o EWI, mam na myśli samą muzykę :)


Odp: ulubione utwory
Odpowiedź #126
Mikan-Box+Foxtail-Grass Studio - 蟲達の夜想曲

蟲達の夜想曲 - (Night)bugs' nocturne.

Themka, na którą zwróciłem szczególną uwagę. Jestem zdania, że instrumentalne kawałki przekazują nam więcej słów niż te z wokalem. (Bywa, że) bardziej oddziałują na wyobraźnię, niż tekst. Nawet jeśli ktoś nie posiada jej zbyt 'wybujałej', melodia pomoże ją rozwinąć. Tak też jest z tą aranżacją. Foxtail Grass Studio odwaliło kawał dobrej roboty. Aranżacja themki Wriggle, oczywiście. Tak jak oryginał ni ziębi mnie ni grzeje, tak tutaj sprawa wygląda zgoła inaczej. Przede wszystkim spokojny, nastrojowy ton, który od razu winien skojarzyć się z nocą. Ale to konkretna noc. Noc ciepła, prawdopodobnie sierpniowa, może lipcowa - w każdym razie letnia. Skraj lasu, oświetlony blaskiem księżyca. I pełno odgłosów owadów, które bardzo dobrze słychać w tej aranżacji. Trzepot ich skrzydeł, grzechotanie i inne dźwięki. Świetliki, świerszcze i ich znajomki. Muzyka typowo relaksacyjna, przywodząca na myśl właśnie ożywającą nocą łąkę. Dźwięki pianina, trochę przygłuszone, 'zamglone', pozostające dzięki temu jakby na drugim planie, dodają trochę tajemniczości całemu obrazkowi.
Często jej słucham nocą, zaraz przed zaśnięciem.

Odp: ulubione utwory
Odpowiedź #127
Jest wiele racji w tym co napisałeś. Również bardzo lubię tego rodzaju muzykę. Jednym z ulubionych wykonawców to Haru.

Jedną z najlepszych piosenek to motyw Tenshi i Suiki :

Haru - Broken Moon
Haru - Bhava-agra As Seen Through a Child's Mind

Odp: ulubione utwory
Odpowiedź #128
http://duo-keks-kakao.tumblr.com/post/77218348679/welcometomotherworld-i-am-a-mature-person-who

Moja nowa ulubiona wersja theme Flanci, dziękuję, miłego słuchania, polecam.
Ten ogień z dna nie wiem

  • Oli-chan
  • [*]
  • Ayatard
Odp: ulubione utwory
Odpowiedź #129
Ta klawiatura... Czuję się jak na historii :(
EDIT. Od siebie mogę dodać 2 rzeczy imho godne uwagi

Baroque 東方 Touhou Progressive Classic 152

東方 [Piano] Gensokyo Millennium ~ History of the Moon [UtAGe]
  • Ostatnia zmiana: Luty 20, 2014, 21:43:50 przez Oli-chan

Odp: ulubione utwory
Odpowiedź #130
Uuu... temat o ulubionych utworach. Dużo tego jest, ale podzielę to na ulubiony motyw z poziomu i bossa, jak jest.

No to lecimy:

Highly Responsive to Prayers:

Now, Until the Moment you Die!
(motyw Sariel, wersja z gry) - nie ma tu wątpliwości, po prostu świetny motyw na finałowego bossa rozrywki, energiczny, szybki i wzniosły. Wersja z płyty Akyuu's Untouched Score vol.5 niestety nie oddaje nawet po części tej energii.

Story of Eastern Wonderland

World of Empty Dreams
(motyw 3 poziomu) - OST z tej gry jako całość jest średni, ale ten motyw jest niezwykle melancholijny
Love-Colored Magic (motyw Marisy) - Oryginalna wersja Love Colored Master Spark. Spośród motywów bossów, ten mi narbardziej przypadł do gustu.

Phantasmagoria of Dim. Dream:

Strawberry Crisis!!
(motyw Yumemi, wersja z Akyuu's Untouched Score) - Mimo że motyw z gry już brzmi doniośle, to wersja z płyty dodaje jeszcze więcej głębi do utworu. Aż czuć, że się walczy z finałowym bossem.

Lotus Land Story:

The Inevitably Forbidden Game
(motyw poziomu Extra) - bo są lepsze utwory od przehypeowanego "Bad Apple!". Oto jeden z nich.
Cute Devil ~ Innocence (motyw Gengetsu) - Utwór, w którym już po pierwszych 10 sekundach wiesz, kto tutaj rządzi.

Mystic Square:

Maple Wise
(motyw 4 poziomu, wersja z gry) - na poziomie, w którym większość rzeczy jest koloru niebieskiego, ten utwór świetnie oddaje uczucie pośpiechu.
Grimoire of Alice (motyw Alice z poziomu Extra) - bo nie chcesz zadzierać z osobą z przedmiotem o magii potrafiącej zniszczyć Gensokyo.

Embodiment of Scarlet Devil:

Voile, the Magic Library
(motyw 4 poziomu)
Beloved Tomboyish Girl (motyw Cirno) - prosta linia melodyczna, która idealnie oddaje charakter naszej lodowej wróżki.

Perfect Cherry Blossom:

Mystic Oriental Dream ~ Ancient Temple
(motyw 5 poziomu) - ten utwór aż rozbrzmiewa tradycyjną Japonią.

A Maiden's Illusionary Funeral ~ Necro-Fantasy (motyw Ran) - IMO lepsze od Necrofantasii. ZUN-pety uderzają w najwyższe oktawy w serii, ale biorąc pod uwagę pozycję Ran, są one jak najbardziej na miejscu.

Imperishable Night:

Retribution for the Eternal Night ~ Imperishable Night
(motyw 4 poziomu) - motyw idealnie oddający wrażenie pośpiechu przed wschodem słońca. Najlepsza moim zdaniem aranżacja Theme of Eastern Story
Gensokyo Millenium ~ History of the Moon (motyw Eirin) - wzniośle, jak na jedną z najstarszych istot mieszkających w Gensokyo.

Phantasmagoria of Flower View:

Wind God Girl
(motyw Ai)

Shoot the Bullet:

Retrospective Kyoto
(motyw ostatnich dni) - najbardziej wpadł mi w ucho i sprawia, że potyczki przeciwko Kaguyi nie są takie ciężkie.

Mountain of Faith:

Gensokyo the Gods Loved
(motyw 3 poziomu)

Youkai Mountain ~ Mysterious Mountain (motyw Ai) - podczas gdy Wind God Girl przedstawiało Ayę jako reporterkę, to ten motyw ma większy Tengu feel do tego.

Subterranean Animism:

Lullaby of a Deserted Hell
(motyw 5 poziomu) - niezwykle spokojny utwór nastrajający nas na walkę z jednym z najtrudniejszych bossów z serii.

Hartmann's Youkai Girl (motyw Koishi) - pokręcona melodia mająca podobne brzmienie, gdy się ją puści z tyłu. Nieźle kręci twoją podświadomością.

Undefined Fantastic Object:

Interdimensional Voyage of a Ghostly Passenger Ship
(motyw 4 poziomu) - "Welcome aboard the HMS Palanquin. Enjoy your trip"

Tiger-Patterned Vaisravana (motyw Shou) - chyba raczej Curvy-Patterned Curvy Lasers. Daje niezły zastrzyk adrenaliny.

Double Spoiler:

Bell of Avici ~ Infinite Nightmare
(motyw dni 10,11 i 12)

Fairy Wars:

Ruse (Loose?) Rain
- (motyw poziomu Extra)
Magus Night - (motyw Marisy) - dobry utwór, ale Oriental Dark Flight z PoFV i Casket of Star z LLS biją go o głowę

Ten Desires:

Night Sakura of Dead Spirits (Spirit World)
(motyw 1 poziomu) - ten utwór w wersji Trance nabiera zupełnie nowego, mistycznego brzmienia.
Futatsuiwa from Sado (motyw Mamizou) - podoba mi się mocno folkowe i wesołe brzmienie tego utworu. Nowa jakość w poziomie extra.

Double Dealing Character:

The Shining Needle Castle Sinking in the Air
(motyw 5 poziomu) - ten utwór ma brzmienie bardzo podobne od twórczości ZUN'a z czasów PC-98.
Kobito of the Shining Needle - Little Princess (motyw Shinmyoumaru) - wielki utwór na małą bohaterkę. Determinacja, chęć walki i zawziętość w akompaniamencie wyrazistych gitarowych brzmień. Miód i cukier.

Impossible Spell Card:

Eternal Transient Reign
(motyw dni 8,9 i 10)

Odp: ulubione utwory
Odpowiedź #131
Próba zrobienia z tego wszystkiego, co polecacie, playlisty... :P

Zaprawdę powiadam wam, ZUN dał nam krainę muzyczną trąbkami i bitami płynącą, która daje plon urodzajny każdego rodzaju muzyki znanego światu.

@Mayuki - o, Foxtail Grass. Znam i lubię ich album w całości z aranżacji suikowych (Broken Moon, Onigashima, motywy menu z bijatyk). Nie wiedziałem, że aż w takie słuchowiska się bawią.

Odp: ulubione utwory
Odpowiedź #132
1. The Primal Scene of Japan the Girl Saw
2. Last Remote
3. Desire Drive
4. Native Faith
5. Reach for the Moon, Immortal Smoke
6. Poison Body ~ Forsaken Doll
7. Beware the Umbrella Left There Forever
8. Higan Retour ~ Riverside View (SWR)
9. Welcome to Youkai Temple
10. The Dark Blowhole

Odp: ulubione utwory
Odpowiedź #133
Jako że muzyka to coś, co przy Touhou trzyma mnie najmocniej, to muszę się wypowiedzieć. Kolejność natomiast będzie losowa, ponieważ nie chcę porównywać utworów i zastanawiać się które lepsze, bo wszystkie są.

Charming Domination - motywy extra są zazwyczaj bardzo dobre, ale to jest chyba mój ulubiony. Część "pianistyczna" jest bardzo szybka, ale o dziwo możliwa do zagrania (Marasy). Słowo "charming" bardzo do niej pasuje.

Youkai shrine's back road - Kolejny extra stage. Muzyka z TD zawsze bardziej kojarzyła mi się z gatunkiem drum'n'bass niż z resztą toho, ale przy tak pozytywnych i energicznych melodiach wychodzi to bardzo dobrze. I ain't even mad.

True administrator - Po prostu te triole... Reszta utworów z TD wypada raczej słabo w porównaniu z innymi częściami, ale ta dwójka zasługuje na miejsca na mojej liście.

Missing Power - Nie wiem co tu napisać. Jest poważny i podniosły w porównaniu do Broken Moon, który mógłby być themem do melanżu (ale też lubię, żeby nie było)

Night Falls ~ Evening Star - Na koniec zostawiłem najlepsze; i rzeczywiście o wiele bardziej mi się podoba od Necrofantasii, która jest wałkowana przez wszystkich (nie bez powodu, bo to dobry utwór, ale po jakimś czasie wszystko staje się nudne). Evening Star o wiele lepiej pasuje do Yukari imo. Ma w sobie zarówno chaos, jak i elegancję. Polecam posłuchać rozszerzonej wersji z Changeability of Strange Dream. Akordeonowa wersja z SWR też jest okej, ale zupełnie zmieniła jej klimat.

Za jakiś czas pewnie będę musiał zupdate'ować, no bo tak to już jest...

  • Mishuki
  • [*]
Odp: ulubione utwory
Odpowiedź #134
Decisive Magic Battle!
Przyjemna melodia, nieco schematyczna, co nadaje jej uroku.
Reverse Ideology
Theme z 14.(Baka D:), żywiołowe i bardzo dopasowane do klimatu, a co za tym idzie miłe w odsłuchu.
Native Faith
Cudowne "piano", co tu więcej mówić :3
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2014, 05:13:36 przez Mishuki