Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou-jaka część najlepsza? (Przeczytany 18706 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #15
Cytat: Kreton
Zajebisty system punktacyjny, Spell Practice, dobrego Ex, Last Wordy i niezłą muzykę. Ogólnie system gry jest świetny.

FUCK YES

Drewko_x_Flandre moim zdaniem nie warto zaczynac od StB. Aya ma ze 3 możliwe prędkości,jak się przyzwyczaisz (jak ja ostatnio) to nie jest zbyt fajnie.

  • Kainti
  • [*]
Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #16
EoSD i PoFV

Z normalnych (czyt. windowsowych i normal danmaku only):

EoSD > PCB > SA > IN > UFO > MoF

O trudnosci ciezko mi cos napisac, bo EoSD czy PCB jest dla mnie fajnie trudne, MoF i UFO irytujaco trudne, SA czasami fajne czasami irytujace, a IN nudne i blah.

Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #17
Dla początkującego najlepsze jest Imperishable Night. Pociski są nieco wolne, a Extra można już odblokować na Easy. Ci, którzy zaczynają grę niech unikają:
-Subterranean Animism - Absurdalnie wysoki poziom trudności (tutaj juz Easy może być wyzwaniem), duża ilość przeciwników
-Shoot the Bullet - Normalnych ludzi doprowadzi do załamania nerwowego.
-Undefined Fantastic Object - patrz: SA

  • małpa
  • [*]
Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #18
UFO nie jest znowu takie trudne. Sam przeszedłem to na normalnym poziomie trudności za pierwszym podejściem, a nie jestem hardkorowym graczem. Pierwszym podejściem do pełnej wersji, rzecz jasna; pierwsze trzy levele tłukłem wcześniej na demie. Pozostałe 3 okazały się jednak stosunkowo łatwe.

Choć z drugiej strony, po SA każda inna gra wydaje się być  prosta...

Odp: Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #19
Kurczę ciężko powiedzieć...
Najbardziej lubię klimat z EoSD i SA. Potem gdzieś jest IN, PoFV i MoF. Tak, nie wiem czemu ale lubię grać w 10-tkę. o_O
I oczywiście SWR i Touhou Hisoutensoku.

Pierwsza część w którą grałam to była IN a potem zagrywałam głównie w EoSD i SWR.

Gdyby SA nie była taka trudna to byłaby jedną z lepszych części imo.

A dla początkującego proponowałabym PoFV xD
IN do tej pory nie udało mi się przejść. Niestety. Zawszę ginę na ostatnim spellu Erin.

Odp: Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #20
Ja tam najbardziej lubię IN,i wątpię,że coś to zmieni.
Ta część jest taka najbardziej klimatyczna.Dlatego ją uwielbiam.

  • BadApple
  • [*]
Odp: Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #21
Najlepsza cz 07

<<< sory, ale nie musicie mnie śledzić Saké! Saké! Saké!

Odp: Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #22
w sumie napisałem to w innym wątku, ale tutaj bardziej to rozbuduję...

do niedawna (jakiś rok temu) za najlepszą uważałem IN...największa grywalność, bardzo ciekawe oddanie tematyki fabuły...no i księżyc, przestrzeń kosmiczna oraz najlepsza IMO themka z TH - Voyage 1969 i przy okazji Voyage 1970, przy których aż chce się lecieć na księżyc ^^ Jednakże fakt, iż rozegrałem parę partii w UFO stan ten zmieniły. Owszem, nadal sądzę, że IN jest jedna z najlepszych, ale w UFO jest wszystko to, co lubię - nie ma postaci, której bym nie lubił, wszystkie są bardzo ciekawie stworzone, nie mają naciąganych motywów walki (jak to się zdarzało w przypadku np Alice w PCB), ma quite dobrą muzykę, poczynając od title screena, przez wszystkie stage'y, gdzie warto zwrócić uwagę na "Captain Murasa", które jest długo przeze mnie oczekiwaną melodią przypominającą trochę szanty (sic!) ^^ oraz na bardzo klimatyczne "Fires of Hokkai", "Emotional Skyscraper~Cosmic Mind" czy wreszcie moje ulubione "Romance in the night sky" i "Heian Alien", które tak zadziałały na moją wyobraźnię, że zacząłem mieć sny z nimi w tle :P Dodatkowo...Byakuren Hijiri - jedyny boss, który jest CAŁKOWICIE pozytywny, i w momencie, gdy bohaterki podejmują z nią walkę, to ONE stają się evil ones i to jest w sumie ciekawe rozwiązanie ;) No i na końcu bardzo ciekawy system zbierania punktów, dzięki ufosom, które skłaniają do żywszego latania po ekranie i nabijania pts'ów :)

tyle ^^

Odp: Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #23
pierwsze toho najlepszym toho. fabuła i etc.

  • BadApple
  • [*]
Odp: Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #24
Jeśli chodzi o kolejność to nie wybierałbym ze względu na trudność ale na jakość i zaczął od tych z prostrzą grafiką/Troszeczkę ciut ciut gorszych (ale i tak wspaniałych)
Czyli (WEDŁUG, PODKREŚLAM WEDŁUG MNIE:
06 (to akurat jedno z lepszych, ale najmniej zaawansowanych)
10 (chciaż grałem w nią mało więc trudno określić)
09 (2 ekrany jakoś po prostu mi nie wchodzą)
11/07 (trudny wybór)
08 (FABUŁA PO POLSKU, dla człowieka tak obeznanego z Angielskim jak ja to ogromny plus- "(...)to wina Ailce, ale teraz zjeżdżaj dziwko"- fajny dialog, a Deaf to all but The Song po prostu mnie zaślepiła)

A w międzyczasie miedzy wszystkimi Shoot The Bullet, Double Spoiler, Great fairy Wars, ponieważ są oparte na nowatorskich zasadach i trudno przywyknąć.
O bijatykach nic nie wiem.
  • Ostatnia zmiana: Luty 28, 2011, 22:14:19 przez BadApple

Odp: Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #25
SWR i Hisoutensoku!

Odp: Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #26
EoSD, ponieważ Flandre.
Jeśli chodzi o grywalność, to trudno powiedzieć, pewnie UFO na zmianę z MoF. trudne z łatwym

  • Yuke
  • [*]
Odp: Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #27
EOSD, bo SDM i RemiFlany. (Also, nostalgia cian, pierwsze Touhou ever).
IN, bo się przyjemnie gra i jest Mokou.
MoF - jakoś mi się podoba, dunno why.

Odp: Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #28
zdecydowanie IN, potem PCB i EOSD.

Odp: Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #29
Mam sentyment do EoSD.
A sentyment to potężna rzecz.