Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: RUMIA) (Przeczytany 157917 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MYSTIA LORELEI)
Odpowiedź #135
Cytuj
dziewczynki-ptaki aż tak mocno jak futrzaki mnie nie drażnią (not sure why).
Oh, akurat po tobie spodziewałem się innej odpowiedzi ._. I tak brałbym wyglądające jak dekoracja królicze uszy na normalnej, pięknej dziewczynie nad te demoniczne pazury i skrzydła, ale to each his own.

Dopiero zauważyłem, że nie ma jej w StB w ogóle '3'. Aż trochę szkoda.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MYSTIA LORELEI)
Odpowiedź #136
Cóż, ja tylko powiedziałem, że nie aż tak, a nie że mi się to podoba. Raczej jej nie lubię, z ptaków preferuję gęsi i kruki.
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

  • Soul
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MYSTIA LORELEI)
Odpowiedź #137
Mystia? Mi dla odmiany z wyglądu się podoba. Urocze różowe włoski, ładne oczy, ciekawa (choć, nie przeczę, dziwna) sukienka i słodkie skrzydełka. Mało hipsterski design, ale miło się patrzy. Z kolei charakter... hoh. Durnowata i tępa. Pod tym względem postać słaba jak mało co. Trudno znaleźć nawet jedną cechę, za którą byłabym w stanie ją polubić. Może ma, ale te złe są na tyle wkurwiające, że dobrych nie jestę w stanie wymienić.

Dewa, rozpiszmy to.

+ theme, jej i stejdża (stejdża barrrdziej)
+ wygląd

- wszystko inne, oh well

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SUWAKO MORIYA)
Odpowiedź #138
Aa-uu-... wybaczta opóźnienie, ale thwiki się zdechło na trochę, a ja akurat miałem co robić...

10. SUWAKO MORIYA

Spoiler (pokaż/ukryj)

Cytat: Zasady
-Znajomość kanonu niewymagana, piszemy o osobistych odczuciach do danej postaci. Każdy z nas ma listę faworytek i antyfaworytek i wie, za co je lubi, dlatego nie narzucam ram typu charakter, wygląd, karty zaklęć czy rasa.
-Dla wzmocnienia swojej opinii można dodać ocenę numeryczną czy wypunktować listę wad i zalet, jak wam się chce.
-Nie trzeba bynajmniej owijać opinii do których mamy prawo w bawełnę ze względu na innych uczestników, choć wskazane byłoby uznać, że inna osoba może mieć odmienne zdanie. Szczerość opinii i dyskusja z polemiką bardzo mile widziana...
-...Aczkolwiek upraszałoby się o możliwe powstrzymanie od ataków ad persona, inaczej nie mogę odpowiadać za poparzenia w wyniku ewentualnej interwencji sił wyższych♥.

Suwako Moriya, oryginalna boginka Świątynii Moriya, posiada kontrolę nad ziemią i naturą, ale szczególnie upodobała sobie żaby. Niegdyś była władcą małego królestwa, a to za sprawą okiełznania przez nią potężnych bóstw żniw i klątw - Mishaguji. Jednak pewnego dnia bogowie chcieli zjednoczyć wszystkie królestwa w jedną Japonię i zaatakowali żabią boginię. Walczyła dzielnie przy pomocy arsenału stalowych broni, lecz Kanako za pomocą pnącz zardzewiła i zniszczyła to wszystko. Widząc różnicę mocy boginka poddała się i oddała królestwo. Jednak mieszkańcy nie oddali Kanako swojej wiary z obawy, że ta nie będzie potrafiła kontrolować straszliwych Mishaguji i w rezultacie wróciła do rzeczywistego rządzenia królestwem, jednocześnie nawiązując współpracę i przyjaźń z jej uprzednią zwycieżczynią.

Z postępem nauki wiara zaczęła zanikać. Suwako podeszła do tego obojętnie, lecz Kanako spanikowała i stawiając wszystko na jedną kartę przeniosła Świątynię i Jezioro Suwa do Gensokyo, na Górę Youkai. Jak zapewne wiemy z MoFa, plan Kanako by przejąć całą wiarę z Gensokyo spalił na panewce, lecz Suwako zdecydowała się wyciągnąć z przeprowadzki tyle rozrywki, ile się da. Chociaż niechętnie się przyznaje, jest wdzięczna Kanako że ta zabrała ją z życia bez perspektyw i faktycznie zwiększyła wiarę w Świątynię. Od tamtego czasu żyje sobie raczej beztrosko, rzadko opuszczając teren Świątynii, ale nie przepuszczająć okazji by zabawić się w festiwal danmaku, pomóc Kanako w zbudowaniu reaktora jądrowego by zrewolucjonizować technologię kapp, wysłać Sanae na poszukiwanie skarbów latającego statku, pooglądać mecha-eksperymenty Nitori i przyjaciółek czy nawet z pomocą Mishaguji wycisnąć z mieszkańców trochę wiary pod dyrektywą Kanako. Bardzo lubi też żaby i nawet chęć skrzywdzenia ich może ją wnerwić i przyprawić głupca o klątwę.

Suwako jest jedną z moich niekwestionowanych faworytek, głownie ze względu na wielowarstwowość jej charakteru i zalety różnych spojrzeń na żabkę. Po zobaczeniu jej artów prawdopodobnie każdy secondary myśli sobie "Aw, jaka słodka. Pewnie jedna ze słabszych." i robi wielkie oczy dowiadując się, że dziewczę z niepoważną aparycją, przez którą kojarzy się z dziewczynkami typu Rumia, Cirno czy Mystia w rzeczywistości jest bossem Extra Stage! Jej chęć "zabawy w festiwal danmaku", miłość do żab i kapelusz tym bardziej to utwierdzają, ukazując jej jedną stronę - dziewczynki, która umie mieć przysłowiowe wyjebane i w swoim wariackim stylu życia beztrosko i dobrze się bawić, pomagając przyjaciółkce i krewnej w ich Poważnych Planach dla Dobra Wspólnego™.

Jednak jeśli zagłębić się w jej backstory, to takie podejście nie tylko jest przejawem beztroskości, ale także... długiego doświadczenia i mądrości życiowej. Pokonana przez Kanako nie żywi uraz gorszych niż w żartach, potrafi uznać porażkę, wrócić i wyciągnąć dłoń do tej, która ją pokonała, a nawet zaufać i zaakceptować jej szalony plan, patrząc tylko na dobre strony ile się da... Chociaż to ona ma więcej do stracenia od Kanako, z życiem włącznie przy zaniknięciu wiary, a więc była gotowa na najgorsze. Jeśli to nie wystarczy, potrafi też nieraz z dziecinnego języka przejść do enigmatycznej mowy podobnej do Yukari, w której widać ślady jej wiedzy i która miejscami jest przerażająca i zbliżona do gróźb. No i na dodatek trzeba też uznać gołym okiem widoczny jej poziom kontroli nad naturą w walce i okiełznanie Mishaguji pod jej rozkazy, z mocy obu z których zdaje sobie doskonale sprawę i panuje nad nią, oraz jej wiek - wiki klasyfikuje ją jako jedną z najstarszych bogów, o wiele starszą niż inwazja Kanako około 2300 lat temu, a więc jej mądrość jest znacznie ponad poziomem słodkiej loli na jaką wygląda... właśnie tym bardziej, że potrafi ją tak przekonująco ukryć... a przynajmniej dopóki nie próbujesz krzywdzić żab... Czasem może równie dobrze dać Ci błogosławieństwo powrotu, bogactwa czy urody.

Z całości wyłania się jeden z najciekawszych mi znanych typów podwójnej głębii charakteru i podejścia do życia. W całości widzę ją jako prawdziwą władczynię Świątynii Moriya. Jej relacje z resztą mieszkanek są kopalnią złota - Kanako potrafi nazwać przeciwniczką jak i przyjaciółką dla której robi znacznie więcej, niż musi, a jej relacja z Sanae-chan jest trudna do opisania - w Hisoutensoku drażniła się z poważną Sanae nią i ukrywała sekret wielkiego robota, chociaż Sanae do niedawna słabo ją znała i w rezultacie trudno tu ocenić czy ją bardziej jak przyjaciółki, siostry czy może matka i córka, a jeśli tak to która z nich pełni rolę matki dla której? Skoro jednak rzeczywiście jest bystrzejrza i bardziej rozumna niż wygląda, to zapewne zależy jej na Sanae tak jak Kanako, do tego stopnia że udziela jej swojej mocy w walce i atakuje lub chroni Sanae gdy jest przez nią przyzwana. Jej wyluzowanie, energiczność i figlarność kontrastują z ambicją, motywacją i dostojnością Kanako, a jednocześnie mieszają się w zajebistość w osobie Sanae, przez co dynamika tej trójki jest genialna, a Suwako jest tego zasługą. Trochę tylko szkoda, że poza nimi ma tak mało interakcji z innymi mieszkankami Gensokyo, ale z zyskaniem popularności i ważności w fabule Moriyów to prawdopodobnie ulegnie zmianie :3.

A jak tam wygląd?... Na pierwszy rzut oka widać że idzie w jej dziecinną stronę, i nie robi tego na pół gwizdka a zajebiście. Mała dziewczynka z długimi blond włosami i czerwonymi kokardami od razu włącza instynkt aby ją przytulić, a nie się jej obawiać, ale finałowe uderzenie zadają prosta jednoczęściowa fioletowa sukienka idealnie pasująca pod jej przepysznie płaski dekoli i rozchodząca się niżej, ustępująca tam miejsca zettai ryouiki ponad kolanami, oraz te wielkie i za długie rękawy przez które tym bardziej kojarzy się z nieporadnym dzieckiem i do tego na których potrafi przesłodko latać. Tak. Latać. Właśnie jej szalony sposób bycia widoczny jak na dłoni w Hisoutensoku oraz ten szalony, dziwaczny kapelusz uwydatniają jej inną cechę - ekscentryczność i wyjebanie na ludzkie zasady. Właśnie w prostocie oraz jednocześnie kompletnej nietypowości stroju tkwi cały jej urok, który nie mógłby się ujawnić, gdyby nie była tak uroczą dziewczynką.

Umiejętności to kolejne cudo. Potrafi ona tworzyć ziemię, co jak widać ma baaardzo szerokie zastosowanie. Miotanie wodą w różnej formie, od strumienia do rzeki, rzucanie skał i jadeitów we wroga czy rzeźbienie ich w mgnieniu oka w kształty jak łapy, żaby czy wielki wąż, natychmiastowe wyrastanie lilii czy lasku drzew w danym miejscu, rozdzielanie ducha na części i nawet ataku płatkami sakury a la Yuyuko, czy też ogniem jako boss wewnątrz reaktora jądrowego. Zresztą sam fakt, że potrafi WPŁYNĄĆ POD ZIEMIĘ I NAWET TAM ZASNĄĆ I ODNOWIĆ ZDROWIE gdy ma ochotę może być zarówno kolejnym oczywistym nawiązaniem do chorego stylu walki Fausta z serii Guilty Gear jak i demonstracją jej wielkiej kontroli nad ziemią.
Poza tym jest jeszcze jej stalowy arsenał, a konkretnie ostre jak brzytwa metalowe pierścienie oraz moc klątw Mishaguji, które potrafi materializować jako chmura bądź wir na ziemii i które zadają zarówno obrażenia jak i osłabiają obronę lub oddają obrażenia. Szczytem tej mocy jest po prostu sparaliżowanie przeciwniczki falą klątwy na ziemii i przywołaniem skalnych węży Mishaguji by rozszarpały ją. Styl kompletnie szalony ale i bogaty, imponujacy, wymagajacy respektu i po prostu zajebisty.

Co do themki to nigdy specjalnie nie lubiłem ani Native Faitha ani UNLowej wersji ze stage, ale MoFowa stage jest całkiem przyjemna dla ucha i jej klimat jest niczym balsam, więc aprobuję.

+Prosty i genialny wygląd
+Śliczna i pełna uroku osobistego
+Cudowny dystans w podejściu do życia
+Głebia charakteru i skrywana mądrość
+Interakcje z Sanae i Kanako
+Bogata i imponująca paleta mocy

-Można ją interpretować jako przerażającą lub bezwzględną
-Jak na razie niewiele interakcji poza Świątynią


Werdykt: 9,75 / 10
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2012, 05:12:14 przez critz

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SUWAKO MORIYA)
Odpowiedź #139
Znalazłem chwilę wolnego czasu i postanowiłem przeczytać pierwszy akapit.
Cieszy mnie to, że się tak interesujesz Touhou, że takie ściany tekstu walisz, ale jak człowiek coś takiego widzi to odechciewa mu się wszstkiego xD

Tak czy inaczej:
>Walczyła dzielnie przy pomocy arsenału stalowych broni
>stalowych

Shiiiiiit, dalej nie czytałem, ale to jest olbrzymi błąd xD
One były z żelaza, chociaż stal to żelazo z około 3% węgla, ale to dwie różne rzeczy.
Stali za czasów Suwako raczej nie było i jej spellcardy wyraźnie mówią (Divine Tool "Moreya's Iron Ring").
Nawet jej profil napisany przez ZUN'a mówi w sumie dokładnie to co ty napisałeś, ale tam jest żelazo (aż sprawdziłem z czystej ciekawości).
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2012, 05:47:14 przez Maluetar
Rucham psa jak sra

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SUWAKO MORIYA)
Odpowiedź #140
ja za zwyczaj nie czytam pierwszych text walli critza, tylko ewentualne dyskusje jakie się wywiązują, końcowe oceny xd

Mi Suwako nie podchodzi za bardzo, jednak mimo wszystko ją całkiem lubię.

+wyluzowana, fajna postać
+potrafi zrobić sie poważna w dobrych momentach
+badass nature powers
+należy do jednej z moich ulubionych band w Gensokyo

-loli (ja po prostu wolę starsze dziewczynki od młodszych wizualnie)
-ta czapka (Pyonta-kun mnie przeraża xD)


ogólnie oceniam na 6.5/10
Ocena jak na postać Touhou, a nie postać w ogóle oczywiście.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SUWAKO MORIYA)
Odpowiedź #141
W sumie ciekawa postać, niebrzydka z wyglądu i z interesującymi mocami. Jej ruchy i kapelusz jednak zawsze mocno mnie odpychały tak, że nieraz uważałem ją za jedną z mniej lubianych postaci. Mimo wszystko charakter i wygląd (bez kapelusza) są całkiem całkiem. Ocenę dam raczej nieco słabą, jako że ogólny design i stuff związany ze zwierzętami mnie odpychają.

+ Moce
+ Ubranko
+ Wygląd

- Japońskie nazwisko
- Kapelusz

40/99
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 18:44:02 przez Ignacy Przybylski

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SUWAKO MORIYA)
Odpowiedź #142
Jedna z tych niefajnych dla mnie postaci więc na szybko...

plusy
+została sklepana przez kanako

Minusy
-Wygląd
-Design ubrania
-Theme

hmmm z 1/10

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SUWAKO MORIYA)
Odpowiedź #143
Cytuj
Shiiiiiit, dalej nie czytałem, ale to jest olbrzymi błąd xD
One były z żelaza, chociaż stal to żelazo z około 3% węgla, ale to dwie różne rzeczy.
Stali za czasów Suwako raczej nie było i jej spellcardy wyraźnie mówią (Divine Tool "Moreya's Iron Ring").



Yup, mój błąd zam xD. Ale szłem po tekście z wiki, który odnosił się do ewentualnego arsenału jako całości, a nie żelaznych pierścieni.
Cytuj
However, gods from the Yamato (Ancient Japan) invaded her kingdom, saying that they were going to unify all the kingdoms to create a single country known as Japan. Unwilling to let this happen, Suwako resisted and fought with the finest steel weapons of the time. However, Kanako held out a thin vine, and Suwako's large steel arsenal instantly rusted away. Suwako realized the difference in their divine powers and her defeat; she graciously forfeited and relinquished her kingdom.



Cytuj
Cieszy mnie to, że się tak interesujesz Touhou, że takie ściany tekstu walisz, ale jak człowiek coś takiego widzi to odechciewa mu się wszstkiego xD
Cytuj
ja za zwyczaj nie czytam pierwszych text walli critza, tylko ewentualne dyskusje jakie się wywiązują, końcowe oceny xd
Eeee... yyyy... ;_; Zboczenie humanisty. Zazwyczaj walę na początku kawałek kanonu w pigułce dla ciekawskiego luda, więc całość siłą rzeczy jest większa od postów innych osób, zam. Spróbuję się ograniczać, tym bardziej że jak pewnie zauważyliście tylko wobec Moriyów i ich szerokich backstory i charakterów chce mi się walić takie textwalle. Siedziałem nad tym do 5, więc chociaż przeskanujcie wzrokiem, co? xD
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2012, 12:34:56 przez critz

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SUWAKO MORIYA)
Odpowiedź #144
Najbardziej lubiana przeze mnie postać z Touhou. Według mnie ma ciekawy wygląd, może i wygląda słodko, ale pod tą postacią skrywa się wielka mądrość. Moce tej postaci bardzo mi przypadły go gustu gdy grałem nią pierwszy raz w UNLa, a jej temat muzyczny "Native Faith" jest jednym z moich ulubionych utworów.

Plusy:
+wygląd zewnętrzny
+kapelusz (nie wiem dlaczego, ale bardzo mi się podoba)
+temat muzyczny
+moc
+charakter
+pasja do żab
+mieszka z Sanae i Kanako, a obie postacie lubię

Minusy:
-Nie znalazłem żadnych minusów dla tej postaci

Ogólna ocena: 10/10

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SUWAKO MORIYA)
Odpowiedź #145
Wypiszę tylko + i -. Nie mam za bardzo chęci myśleć nad zdaniami opisującymi Suwako.

+ Czapka
+ Jedyna fajna postać z Moriya Shrine
+ Kapelusz
+ Interesujące zdolności
+ Jej nakrycie głowy
+ Fioletowe ubranie
+ Przyjemny charakter
+
1:27
http://www.youtube.com/watch?v=5QqyFuEbY9M&feature=player_detailpage#t=87s

- żaby na ubraniu
- kolegowanie się z innymi z Moriya Shrine

8/10
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2012, 15:18:05 przez Raion

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SUWAKO MORIYA)
Odpowiedź #146
Critz: na dole strony masz profil suwako z MoFa gdzie po lewej stronie masz tekst ZUNa, a po prawej tłumaczenie.
ktos popelnil blad przepisujac to, albo celowo chcial wprowadzic czytelników w błąd bo w profilu suwako masz wyraznie napisane "iron".
Nawet jak znajdziesz odpowiednie słowo i wsadzisz w google translate to też ci wyskoczy "iron".
Drobna rzecz, ale bardzo wazna.
Jak już przepisujesz wiki to staraj się zwracać uwagę na takie rzeczy jak profile postaci.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SUWAKO MORIYA)
Odpowiedź #147
^ Przed każdym artykułem czytam dla inspiracji dane na wiki, profile postaci, dialogi z gier i endingów, PMiSS/SoPM i BAiRJ jak jest, stronę postaci na TV Tropes oraz kompendium alternatywnych interpretacji charakteru :3.
Cytuj
- kolegowanie się z innymi z Moriya Shrine
Widzisz dla niej jakąś alternatywę? :V

On topic, ostatnio przeglądam randomowo mecze z Tag Dreama i stwierdziłem, że gdyby Suwako z jakiegoś powodu miała się wnerwić i zrzucic maniery loli, to efekt byłby piorunujący, zam. Holy shit oO
http://danbooru.donmai.us/post/show/614909/4koma-check_translation-comic-flandre_scarlet-hied
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2012, 17:48:07 przez critz

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SUWAKO MORIYA)
Odpowiedź #148
Widzisz dla niej jakąś alternatywę? :V

Powinna pomagać Yuuce podlewać ogród? Albo ogarnąć Saigyou Ayakashi.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2012, 17:33:56 przez Ignacy Przybylski

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SUWAKO MORIYA)
Odpowiedź #149
^ Przed każdym artykułem czytam dla inspiracji dane na wiki, profile postaci, dialogi z gier i endingów, PMiSS/SoPM i BAiRJ

Widac niedokladnie skoro umknelo ci cos takiego.
Ciekawe jak to wyglada z innymi postaciami xD