Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Codzienna Burza Mózgów Touhou (specjal: ULUBIONA POSTAĆ W POFV) (Przeczytany 344766 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 5 Goście przegląda ten temat.
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY / ZNIENAWIDZONY EXTRA BOSS)
Odpowiedź #30
Nue > Mokou > Suwako > Ran > Flandre > reszta

Nue - 絶対領域 + themka = pure awesomeness
Mokou - nieśmiertelna dziewczynka + feniks + spellcardy + trudność
Suwako - w sumie za to co Critz + za beztroskę
Ran - za bardzo ciekawe spelle i czarną magię
Flandre - z sentymentu do loli

Koishi nie za bardzo mi podeszła, no i Mamizou średnia, chociaż pomysł z transformacjami dobry

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY / ZNIENAWIDZONY EXTRA BOSS)
Odpowiedź #31
Znienawidzony? Obligatory Evil eye Sigma i może ewentualnie Reimu z Shuusou Gyoku bo poziom trudności jest lekko przegięty.

Ulubiony? Za dużo mam ulubionych xD
Alicja, Yukari, Mokou, Koishi. Pod względem osobowości, charakteru, themki, spellcard... ogólnie całokształt xDDD
Gengetsu bardzo lubię ponieważ ma świetny theme, baaardzo ciekawe ataki, mini master spark i przesadzony w chuj ostatni atak XDDD
Rucham psa jak sra

  • awesome
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY / ZNIENAWIDZONY EXTRA BOSS)
Odpowiedź #32
Ulubione (kolejność się nie liczy):
- Nue (wygląd - zwłaszcza skrzydła, charakterek, motyw muzyczny, ogółem bardzo ciekawie wykreowana)
- Flandre (słodka loli, która jednym gestem potrafi przerobić cię na krwawy pasztet :33 Plus czerwone oczka i ciekawy design, nie wspominając o 'U.N Owen was her?' - pomimo ogromnej popularności wciąż bardzo lubię.)
- Mokou (cwaniara w spodniach, ogień, historia - wielbię :3 Spellcardy ma fajne, zawsze mam z nią masę radochy z grania.)
- Yuuka - chociaż znacznie wolę ją jako bossa w LLS... (genialny theme w pralkowej grze, zielone włosy, z cyklu "obudziłeś? masz wpierdol", w sumie za wszystko ją lubię.)

Znienawidzone: nikt. Postaci niżej w rankingu albo średnio mi leżą jako extra boss (Maryśka na przykład), albo jakoś nie darzę ich największą sympatią.

Mokou > Yuuka > Flandre > Nue > Koishi > Alice> Yukari > Ran > Suwako > Mamizou > Marisa >Mugetsu&Gengetsu > Evil Eye Sigma

  • Tora
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY / ZNIENAWIDZONY EXTRA BOSS)
Odpowiedź #33
Hm, z dostępnego całego repertuaru na pierwszym miejscu postawiłbym Suwako, a następnie Ran. Pisać dlaczego mi się nie chce, critz wyczerpał temat.
Zwyczajnie jednak na pierwszym postawiłbym Alicję, ale mamy do czynienia z extra stejdżami. A Lolicja to syf, kiła i mogiła, na dodatek śmierdzi zapychaczem i ma nieciekawy theme .
Koishi ogólnie jest zajebista, ale jako bossa nie mogę jej nie hejtować :X Co za troll.
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY / ZNIENAWIDZONY EXTRA BOSS)
Odpowiedź #34
Best - Yukari
Worst - te tanuki ktorego imienia nawet nie pamietam

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY / ZNIENAWIDZONY EXTRA BOSS)
Odpowiedź #35
Mfw Tora podziela moje opinie. No oczywiście poza tą herezyją z Lolice, która już z samego jednego powodu przebija windows Alice:
Spoiler (pokaż/ukryj)
Ale ja w tym wypadku traktuje postać jako całą postać aniżeli wycinek z danej cześci, więc jebau.
Cytuj
Worst - te tanuki ktorego imienia nawet nie pamietam
Zgadzam się w całej rozciągłości, chociaż nie wiem, jak to sie ma do tematu :V.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY / ZNIENAWIDZONY EXTRA BOSS)
Odpowiedź #36
Btw, przetłumaczyłbyś te krzaczki.

siwuple:
アリス:なんで、 私がこんなことしてなきゃいけないのよ = Alice: Czemu muszę to robić ?

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY / ZNIENAWIDZONY EXTRA BOSS)
Odpowiedź #37
Znienawidzone boss loli:

KOISHI. Zaczynam rozumieć Pooky'ego, gdy po raz 9 z rzędu wywalam się z 2-3 życiami na Genetics of Subconscious...

Nue. Gdyby nie jej UFO spellcardy, to nie byłoby tak źle, nawet jej survival jest dość łagodny. Jednak Red UFO of Rage, Blue UFO of Grief i Rainbow UFO of Terror to wrzody na dupie...

Co do ulubionych extra bossów. W sumie Mokou, najbardziej osadzona w historii i związana z nią postać. Żadne deus ex machina. To lubię. Lubię też Mamizou, bo hintuje rozwój fabuły w kolejnych częściach, przynajmniej tak sądzę...
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY / ZNIENAWIDZONY EXTRA BOSS)
Odpowiedź #38
Znienawidzony: Flandre (ogarniaj jednego spela dwa miesiące, FFFFF~~).

Ulubiony: hurr bo ja wiem? Chyba Ran bo najłatwiejsza z jaką mi się walczyło do tej pory. xD

Odp: Codzienna Burza Mozgów Touhou (teraz: ULUBIONY TYP STRZAŁU)
Odpowiedź #39

Jesteś pewien, że nie pomyliłeś literki z A? xD
Jestem pewien. Tylko B.

Ulubiony temat muzyczny Marisy: za żadnym specjalnie nie przepadam. Loose Rain i to pierwsze z SoEW to nie theme Marisy, tylko stage'ów. Z pozostałych Selene's Light i Oriental Dark Flight są najbardziej znośne, Magus Night ma zaskakujące jak na ZUN-a intro.
Oriental Dark Flight > Selene's Light > Dim. Dream > Magus Night > Casket of Stars > Love-colored Magic > to coś z Seihou

Ulubiony/znienawidzony Extra boss. Znienawidzony? Łatwe, Rika (Evil Eye Sigma). Ulubiony? Hmm, ciężko powiedzieć, może Flandre z sentymentu albo Mamizou za muzykę. Yukari nie liczę, bo to nie Extra, Marisy też nie, bo wymiotuję na myśl o graniu w FW.
Flandre = Mamizou > Ran > Alice > Nue > Mokou = Mugetsu/Gengetsu = Koishi > Suwako > Rika
Mniej więcej tak.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY / ZNIENAWIDZONY EXTRA BOSS)
Odpowiedź #40
hmm...
Marisa,Yukari i Alice
rozpisywać się nie będę,po prostu lubię te postacie.
A Alice w PC-98 była śliczna ;3

  • Hotaru
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY / ZNIENAWIDZONY EXTRA BOSS)
Odpowiedź #41
Mamizou jakoś mi przypadła i jest jakaś taka łatwa xd
Mokou jest tak samo jak Mamizou łatwa

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOU)
Odpowiedź #42
O kurwa, jak parzy:

04. ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOUHOU


Poprzez frakcję rozumiem grupę mieszkającą ze sobą i dzielącą wspolne cele (np. incydenty). Poniżej rozpisuję ile znalazłem, ale że to dość luźny termin to możecie sobie dowolnie wybierać skład i ile chce wam się pisać. Od najfajniejszych, z pozwoleniem sobie na wyznaczenie wewnątrzgrupowe, wy nie musicie:

1. Świątynia Moriya (Sanae > Suwako > Kanako)
2. Świątynia Myouren (Byakuren > Kyouko > Shou > Nazrin > Nue > Murasa > Ichirin > Myouren)
3. Hakugyoukurou (Yuyuko > Youmu > Youki)
4. Eientei (Reisen > Eirin > Tewi > Kaguya)
5. Higan (Komachi > Shikieiki)
6. Mieszkańcy Bambusowego Lasu (Keine > Mokou)
7. Taoiści (Futo > Miko > Seiga > Yoshika > Tojiko)
8. Rodzina Komeji (Koishi > Satori > Okuu > Orin)
9. Rodzina Yakumo (Chen > Ran > Yukari)
10. Góra Youkai (Momiji > Hina > Nitori > Hatate > Aya > Minoriko > Shizuha)
11. Probability Space Hypervessel (Yumemi > Chiyuri)
12. SDM (Patchy > Meiling > Remilia > Sakuya > Flandre)
13. Trzy Wróżki Światła (Luna > Star > Sunny)
14. Mieszkańcy Makai (Shinki > Alice > Yuki > Mai > Yumeko)
15. Mugenkan (Elly > Kurumi > Yuuka)
16. Siostry Watatsuki (Toyohime > Yorihime)
17. Sealing Club (Maribel > Renko)

Z uzasadnieniem posilę się tylko wobec kilku - Świątynii Moriya, którą uwielbiam za świetnie uzupełniające się charaktery, zajebistą dynamikę miedzy nimi i działania w stronę unowocześniania Gensokyo. To że każdą uwielbiam za co innego swoją drogą.
To samo w przypadku Świątynii Myouren, która ma nieco mniej barwne charaktery, ale zajebistość Byakuren nadrabia i popycha resztę do przodu. Hakugyoukurou za fajność Yuyuko i genialne, rozczulające relacje z Youmu, a Eientei za przebiegłość Eirin i sympatię do Reisen.

Nie przepadam za bardzo za mocno przecenionymi SDM (aczkolwiek Meiling i Patchy mają świetne i co ważniejsze, znośne charaktery), Siostrami Watatsuki za tony zarozumiałości i Mugenkan, gdyż zwyczajnie nie znoszę Yuuki za antypatyczność. Reszta albo mniej albo bardziej obojętna, z różnymi odcieniami sympatii.
  • Ostatnia zmiana: Luty 22, 2012, 22:04:16 przez critz

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOU)
Odpowiedź #43
to, co napisał Critz
aczkolwiek lubię Yuukę oraz mieszkańców SDM (może trochę mi się po prostu przejedli), więc nie mam tutaj żadnej antypatii
same sympatie - większe lub mniejsze;
przykłady większych: Myourenji, Eientei
przykłady mniejszych: PSH, SDM

btw, Critz: Lunarianie (tak chyba to powinno zostać nazwane, zamiast tego co napisałeś, tak mi się wydaje ^^)
a gdzie Hakurei Jinja ?

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOUHOU)
Odpowiedź #44
Hakurei złożona z całej Reimu? :V W teorii możnaby liczyć Mimę i Genjiego, ale dla mnie to zbyt mało interakcji i integracji by jakkolwiek ich grupować razem. Oczywiście wam tego nie bronię.