Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Problemy z Phantasmagoria of Flower View (Przeczytany 7072 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Problemy z Phantasmagoria of Flower View
Szukałem i szukałem i na forum się nie doszukałem więc zakładam temat z zapytaniem.
Jak grać w PoFV przez internet?

Zamierzam dzisiaj streamować gry z Touhou 9, grając przeciwko swoim widzom ale jakoś nie potrafię znaleźć na necie dobrego poradnika (ahh ten mój wybitny angielski).

Bardzo proszę o wytłumaczenie co i jak ustawić :)

PS. Grę oczywiście ściągnąłem z touhou.pl
  • Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2013, 15:37:24 przez Kamruz

Odp: Problemy z Phantasmagoria of Flower View
Odpowiedź #1
http://www.touhou.pl/4um/index.php?topic=1264.0

czytaj "Jak grać przez internet w PoFV"

Poza tym "Jak grać przez w PoFV online?"... W temacie mógłbyś ominąć słowo "przez" które trochę psuje to zdanie :<

Może zanim będziesz coś streamował, to pokarzesz swojego skilla w turnieju naszym? :3
  • Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2013, 15:15:37 przez Raion

Odp: Problemy z Phantasmagoria of Flower View
Odpowiedź #2
lol ale fail z tą nazwą tematu x.x
na początku chciałem napisać "przez internet" ale się rozmyśliłem
widocznie skasowałem tylko internet i nie zauważyłem xD

anyway dzięki za info, a z turniejem ogarnę co i jak
skilla dużego to ja nie mam ale pograć sobie lubię ^^

Odp: Problemy z Phantasmagoria of Flower View
Odpowiedź #3
Sorry za double post ale mam jedno pytanko.
Czy jest jeszcze na forum temat tłumaczący strategię w Touhou 9?

znalazłem co prawda po angielsku ale dużo z tego nie rozumiem ;s

Odp: Problemy z Phantasmagoria of Flower View
Odpowiedź #4
Nie ma takiego tematu na forum, strategie do gier zwykle są na stronie głównej Touhou.pl, po lewej stronie. Akurat do PoFV nie ma na tutaj strategii w języku polskim.

Następnym razem, zamiast multipostować, po prostu edytuj ostatnią wiadomość.
regulamin - http://www.touhou.pl/4um/index.php?topic=187.0
Cytuj
6.1. Double posting, triple posting i więcej jest zabroniony. Używamy opcji edytuj. Nagminne łamanie będzie nagradzane ostrzeżeniami za każdy double post, aż do zablokowania możliwości pisania.

Odp: Problemy z Phantasmagoria of Flower View
Odpowiedź #5
Skorzystałem z tego poradnika w zasadach ale mi nie działa multi...
Próbowałem każdym adonisem.

Odp: Problemy z Phantasmagoria of Flower View
Odpowiedź #6
Pisałem tobie na pw byś mi na skype zadzwonił to się spróbuje ogarnąć, łatwiej ogarnąć sprawdzając wszystkie możliwe opcje niż pisząc.
Jeżeli nie możesz połączyć się do kogoś każdym rodzajem adonise, ani nikt do ciebie nie może się połączyć a ponad to wszystkie zapory masz wyłączone, znaczy to tyle, że nie dasz radę się połączyć.
Niektórzy ludzie już tak mieli, że w żaden sposób nie dali radę.

Jest jeszcze opcja zmieniania ip do łączenia się w plikach touhou 09. Aczkolwiek nie jest to tak stabilne jak w przypadku adonise, ale działa w sumie zawsze. No ale też praktycznie zawsze są spadki fps'ów.

Odp: Problemy z Phantasmagoria of Flower View
Odpowiedź #7
Nie ma takiego tematu na forum, strategie do gier zwykle są na stronie głównej Touhou.pl, po lewej stronie. Akurat do PoFV nie ma na tutaj strategii w języku polskim.

Zabieram się od jakiegoś czasu za napisanie tego więc powinien jakoś niedługo się pojawić xD
Poprzednia osoba która miała tym się zająć robiła to 2,5 roku i w końcu nie skończyła xD

Kamruz: Sprecyzuj co dokładnie robisz. Krok po kroku. Możliwe, że o czymś zapominasz.
Jak wywala przy łączeniu się to spróbuj uruchomić PoFV w trybie zgodności z WinXP (tak samo gościu z którym chcesz się połączyć).
Jak to też nie działa to próbujcie obie wersje językowe gry. Adonis jest od japońskiej, a adonise od angielskiej.
  • Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2013, 20:11:25 przez Maluetar
Rucham psa jak sra

Odp: Problemy z Phantasmagoria of Flower View
Odpowiedź #8
Próbowałem z nim chyba wszystkiego, i łączenia się przez ip z hamaka i bez hamaka, i przez adonis i przez adonis2.
W adonisie jest znany pewnie wszystkim problem:
1. osoba1 hostuje
2. osoba2 się łączy
3. dla osoby 2 wyłącza się adonis i nic się nie dzieje.

Możesz malu wyjaśnić jak się dokładnie łączyło przez ip bez użycia hamaka, lub przez ip z hamaka bez użycia adonisa? Bo w tym mogłem coś pomylić.

Odp: Problemy z Phantasmagoria of Flower View
Odpowiedź #9
W IP.txt wpisujecie IP swojego przeciwnika z którym chcecie się połączyć i taki sam port.
W grze wybieracie (najlepiej w tym samym momencie) tryb Youkai vs Youkai i modlicie się, żeby się połączyło. Jak nie zadziała to próbujcie różnych metod jak np. zmiana gry na japońską wersję itp.

EDIT: Próbujcie jeszcze ze zmianą zgodności PoFV ORAZ adonisa na Win98, WinME i WinXP. Oboje.
  • Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2013, 20:45:39 przez Maluetar

Odp: Problemy z Phantasmagoria of Flower View
Odpowiedź #10
^czyli dobrze z tym ip robiliśmy, w takim razie próbowaliśmy wszystkiego, zmiana wersji językowej i zgodności też była.

To smutne, ale Kamruz'em nie mogłem więc się w żaden sposób połączyć ;\ się zobaczy może na turnieju ktoś inny będzie dał radę.