Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Ankieta (Przeczytany 8831 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Ankieta
Odpowiedź #15
Ujmę to tak: walki jako takie będą się opierały o pewną umowność, jaką kierują się też bijatyki. Sakuya używa noży, Youmu katany, czy Kokoro naginaty, lecz ich celem nie jest zabicie przeciwnika, a same bronie stanowią element ich stylu walki. Ba, danmaku Sakuyi w dużej mierze bazuje na nożach. Jednakże pojedynki będą się opierały na systemie danmaku, którego celem nie jest eliminacja przeciwnika, lecz zwyczajne pokonanie go.
Śmiertelność pojedynków budzila parę kontrowersji i nie do końca zgadzała się z systemem bijatyk, co nie wszystkim pasowało. Poza tym, jako MG zawsze byłem przeciwny zabijaniu postaci i trktowałem to tylko i wyłącznie jako ostateczność, lub podsumowanie losów danej postaci (jak na przykłąd zdecydował się poświęcić swoje życie i w klimatyczny sposób pożegnać się z postacią).
Oczywiście ktoś może intencjonalnie chcieć kogoś pozbawić życia, ale wtedy musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami w postaci wkurzonej Reimu, jak jakiś youkai postanowi zacząć ukatrupiać mieszkańcow wioski, bądź też linczu ze strony wieśniaków, jak jaki człowiek dokona zbrodni.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: Ankieta
Odpowiedź #16
Welp. W koncepcie łowcy zostawiłem ranseur z dwiema opcjami ataku: "przebija - zabija" oraz "przebija - oczyszcza". Ta pierwsza zadawała normalnie rany i służyła do dobijania. Ta druga zadawała obrażenia "duchowe", tzn. nikogo nie rozcinała, ale osłabiała cel - zadając przy tym ból. Z tym, że to "phantom pain".