Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [ex1.2] The Gathering Epilogue - Yuei (Przeczytany 10147 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [ex1.2] The Gathering Epilogue - Yuei
Odpowiedź #15
Post MG #008
Rzemieślnik ożywił się na więść o złocie. Spojrzał się na Yueia, po czym wrócił do swojej pracy. Przytakiwał do czasu, gdy znowu nie spojrzał na Yueia. Odłożył narzędzia oraz zdjął okulary.
- Trzydzieści centymetrów u podstawy i siedem centymetrów u podstawy? Głownia szeroka jak sama dłoń? Nie lepsze naręczne ostrze? A zresztą... Zapiszę w grafiku. Powiedz gdzie mieszkasz, to poślę najmłodszego brata, gdy zajmemy się twoim zamówieniem. Jeszcze się przedstaw bym wiedział na kogo to.
Po przedstawieniu się, bądź nie, kowal przeprosił i udał się do pomieszczenia obok. To by bylo na tyle.

Odp: [ex1.2] The Gathering Epilogue - Yuei
Odpowiedź #16
- Zgadza się, zgadza się i nie. - Odpowiedziałem prosto na trzy pytania. - W sumie racja zapomniałem się przedstawić. Isonokami Yuei. Mieszkam w dużej siedzibie klanu w centrum, raczej łatwo trafić. - Zaleta (a może i trochę wada) pochodzenia z bogatej rodziny. Mniej lub więcej każdy cię zna.
- Do zobaczenia. - Powiedziałem i wyszedłem.

Pora było odwiedzić świątynię.
Się zastanawiałem czy aby na pewno to bezpieczne iść tam bez uzbrojenia. Ludzie mówią, że bardzo często w pobliżu świątyni można zobaczyć youkai. Jednak powinienem sobie jakoś poradzić, w sumie kapłanka się mnie tam spodziewa...
Wyszedłem więc od kowala, prosto w kierunku świątyni Hakurei.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [ex1.2] The Gathering Epilogue - Yuei
Odpowiedź #17
Post MG #008
Wychodząc z warsztatu Yuei minął po drodze wysoką dziewczynę ubraną w strój pokojówki. Kojarzył ją, przynajmniej z widzenia. Nieczęsto spotyka się młode osoby mające srebre włosy. Widać kowal miał pracowity dzień. Tak jak mówił, pełno zamówień...
Tymczasem na ulice miast wychodzili ludzie, a między nimi sporadycznie przewijał się złodzieluch. Zrobiło się trochę cieplej, choć było nadal pochmurno. Przez ten czas nie wydarzyło się nic szczególnego. Nawet po opuszczeniu murów Wioski natura trwała w uśpieniu. Nie było ani wiatru, ani mgły. Na niebie nie było żadnych ptaków, nie licząc losowej pary wróżek.
Chłopak wspinając sie w górę schodów odczuł niewielkie zmęczenie oraz lekki ból nóg. Dlaczego wszyscy chodzą w świecie, gdy można latać? Mógł sobie zadać to pytanie przechodząc pod bramą torii na szczycie schodów. Potknął się nie wiedząc o co, a podniosłszy się po upadku nie widział niczego, ani nikogo. Nawet przez plac prowadzący do świątyni.

Odp: [ex1.2] The Gathering Epilogue - Yuei
Odpowiedź #18
Wchodząc na szczyt schodów świątyni zaczynałem się już męczyć. Nie miałem na sobie wiele obciążenia jednak trochę dystansu przeszedłem. Mam nadzieję, że z wycieńczenia nie umrę - a trochę treningu mięśni zawsze się przyda.
- Ajćć - Wyjąkałem jedynie upadając na ziemię. - Co u licha? - Stwierdziłem podnosząc twarz z podłogi.
Powoli podnosząc się zaczynałem się rozglądać gdy już jednak stałem wyprostowany - postanowiłem obrać kierunek ku świątyni. Aby nie stać w przejściu.
Uznałem, że skoro już tu jestem a nikogo innego nie ma - wrzucę kilka złotych monet do skrzynki na datki. Jeżeli nie ma tu kapłanki to przynajmniej przeproszę w ten sposób, że przyszedłem za wcześnie - albo może za późno?