Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou - Fakty i Mity (Przeczytany 141782 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #15
Yama: "At this rate, you might receive damage
that cannot be healed naturally."

Cirno: "That isn't true!
I'm the strongest!"

Yama: "In other words, that means death.
If you die, then we will most definitely judge you.
At that time, whether you will go to heaven or hell...
Well, we don't know that yet. "


Tyle na temat spodziewanej nieśmiertelności Cirno. Kanon z PoFV.
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

  • Tora
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #16
Najbardziej interesujący jest kanon. Czysty, niezjebany fanowstwem (...)
Założyłem ten thread byśmy mogli dzielić się ciekawostkami, o których być moze nie wszyscy wiedzą, ciekawostkach, któych nie wysslai sobie z palca fani, tylko prawdziwych faktów.
O ile rozumiem rolę tego tematu, to pogarda dla fanowskiej twórczości jest absolutnie nie na miejscu, kiedy ZUN sam pozwolił fanom wzbogacać jego świat.

Nie zamieni sie w loli, ono już jest drzewem youkai. Nie zamieni się w loli. Tak po prostu.
Nie, ale jak zaczniesz czcić drzewko to może z niego wyskoczyć :P

Cytuj
Also, an individual fairy is short-lived, but they immediately resurrect in the same shape.      
Even if they suffer large injuries so that their bodies are in pieces, they heal immediately.       
In a stricter sense, fairies can't die.
WOW. Można zgwałcić, zabić, wypruć wnętrzności, rozerwać na kawałki i tak w nieskończoność :D I zawsze dziewica! Jak w Baccano!

May your eyes be able to see things better, even if just a little.

  • Hotaru
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #17
Nowy temat xD Z jakiego kraju jest Flandre i Remilia bo faktem jest że są z europy xd

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #18
Mnie zastanawia znajomość systemu kart czarów u takiej Byakuren albo Miko.
Skoro Byakuren po odpieczętowaniu nie miała raczej zbyt wiele czasu by "przygotować się" do walki to raczej nie mogła od tak wyczarować spell cardsów, right? Możliwe IMO jest że ona i Miko zostały zapieczętowane w przerwie fabularnej między pralkowymi grami a EOSD, kiedy były zapoznane z systemem czarów.

A tak po za tym nie mam nic więcej do napisania, dlatego dam zdjęcie Fretki w śmiesznej czapce:
Spoiler (pokaż/ukryj)

@Hotaru-najpewniej Rumunia, ponieważ są potomkiniami Drakuli (A przynajmniej Remilia tak twierdzi)

Oficjalny Wrigglefag

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #19
Znaczy to też tylko teoria ponieważ nie jest to nigdzie wytłumaczone. Sam ZUN napisał też że jednak nie są one potomkiniami sławnego lorda (btw:dziwnie to wygląda że, w grze Remilia mówi że jest potomkinią Drakuli a ZUN twierdzi że jednak to nie jest prawda xD)

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #20
Remilia i Flandre NIE SĄ potomkiniami Vlada Tepesa. Remilia po prostu ma do siebie to, że lubi pokazywać się jako SZLACHTA. Nie wiadomo też dokłądnie skąd pochodzą. Może to być Rumunia, Polska, Bułgaria... ale nie będę dyskutował, ponieważ ZUN kanonicznie nie określił nigdy skąd pochodzą siostry Scarlet.

Co do systemu Spell Cardów - tutaj nikt nie ma zielonego pojęcia, skąd osoby, które teoretycznie nie powinny mieć pojęcia o systemie, go znają. Nie będę propagował fanowskich teorii bo jest ich od groma, a to temat o kanonie.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #21
O ile rozumiem rolę tego tematu, to pogarda dla fanowskiej twórczości jest absolutnie nie na miejscu, kiedy ZUN sam pozwolił fanom wzbogacać jego świat.

... ROLĄ tematu jest to, co napisałem, nie pogarda dla fanowskiej twórczości. chodzi o to by wypierdalać z fanowską twórczością z tego tematu i chuj. a skąd Ci do łba przyszło "ZUN pozwolił"? kanonem jest to, co ZUN powiedział, co sie pojawiło w literaturze, w jego grach i tyle. Dorabiać to se możesz co chcesz, ale ja mówię o kanonie.

Drewko: nie taka zła refleksja z Byakuren.

Małyszeq: jesteś moją jedyną nadzieją na dobry thread tutaj

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #22
Drewko: odnośnie tych spellcard to niewiadomo bo ZUN nie okreslil tego dajac pole do popisu fandomowi, ale w ta strone nie rozpisujmy sie bo nie chcemy tego tutaj. Proponuje przeczytac SSiB gdzie Yorihime jako osoba nigdy nie zaznajomiona z systemem spellcardow walczy z Sakuya, Remilia, Marisa i Reimu.
  • Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2012, 00:27:05 przez Maluetar
Rucham psa jak sra

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #23
Remi nie ma zdolności manipulacji przeznaczeniem.

Przepraszam, ale nie za bardzo mam czasu i akurat to zdanie mi sie rzucilo w oczy. Otoz z tego co pamietam to Remilia ma taka moc, ale nie moze z niej korzystac tak o normalnie jak np. Sakuya z manipulacja czasem tylko Remilia nie ma na to wplywu i robi to bezwarunkowo.

  • Hotaru
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #24
O ile wiem to Remilia nie lubi pokazywać swojej pełnej mocy tak samo jak Yukari.

  • awesome
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #25

It is not sure whether or not she is not using it consciously, but her ability to manipulate fate can make people just being around her have a lot of ups and downs in future, and just speaking to her even once could sometimes change the fates drastically.

A więc nie do końca wiadomo, czy używa tej mocy świadomie, czy nie. Te pięć stówek na karku ma, ale wciąż wygląda i zachowuje się jak dziecko, więc może i jej moce nie są w pełni dojrzałe i nie ma nad nimi całkowitej kontroli.

  • Tora
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #26
chodzi o to by wypierdalać z fanowską twórczością z tego tematu i chuj. a skąd Ci do łba przyszło "ZUN pozwolił"?
Właśnie taka gruboskórna postawa powoduje że nie do końca da się odczytać twoje dobre intencje.
A skąd mi przyszło... "Zun stworzył świat, stworzył bohaterów... i tak to zostawił. Dał oficjalnie fanom wolną rękę, by sami  zapełniali luki w świecie Gensokyo." Na wiki mi się szukać nie chce, ale wierzę w rzetelność Miadzielca.

Ale już mniejsza o to.

@Drewko: to już są niedorzeczności i niekonsekwencje w prowadzeniu systemu czarodziejskich kart. Gra musi być zgodna ze schematem, a sensownie wytłumaczyć talii Hijiri i innych się nie da i mamy zgrzyt. Tak samo Yorihime - skąd na księżycu te zasady skoro prawie nic wspólnego z Gensokyo nie ma?

@Hotaru: są śliczne, fajne, urocze i pełne charyzmy. Oczywiście że pochodzą z Niemiec.
Z innej beczki: Remilia i Flandre to imiona które nie istnieją w żadnym języku europejskim (wg "Słownika Imion" wyd. Ossolineum). Można założyć że imię Remilia to nawiązanie to Rumunii (i Drakuli, nawet jeśli Remi nie pochodzi z jego linii, to tak o sobie gada), a Flandre od Flandrii, krainy geograficznej z okolic Belgii. Czyli te okolice.

Chyba, że ktoś do niej przychodził w odwiedziny i mówił o tym co się dzieje na świecie, np. "Wprowadzono nowy podatek od nieruchomości, zabieramy cię stąd".
Skądś podpieprzyła Shinki jej styl walki (albo Makai na to wpływa jakoś). Nie wiemy czy była jakoś uwięziona czy mogła się po tamtym świecie swobodnie poruszać. Ale jeśli to drugie to powinna sobie była skorzystać z usług turystycznych :F

W związku z "Purity", to można wykluczyć fakt, iż Sakuya jest lub może być Lunarianką. Ewentualnie wykorzystuje swoją zdolność manipulacji czasem. Chociaż tekst Remilii "zamordowałaś mi pokojówkę" mógłby wskazywać na Hourai, ale to tylko głupia spekulacja, a nie fakt. Ahs. Ogólnie Sakkyun jest problematyczną postacią pod względem kanonicznym (jak i cała ekipa SDM).
Kanonicznie to jest niemożliwe do ustalenia, bo ZUNek milczy. Ale cały czas jest gadane że Sakuya to człowiek, a lunarianie podobno mają o wiele dłuższy czas życia. Jeśli minie jeszcze x lat, a Saku się nie zmieni to może być lunarianką. Przydałby się time-skip o parę lat i Reimu z cyckami.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #27
chodzi o to by wypierdalać z fanowską twórczością z tego tematu i chuj. a skąd Ci do łba przyszło "ZUN pozwolił"?
Właśnie taka gruboskórna postawa powoduje że nie do końca da się odczytać twoje dobre intencje.
A skąd mi przyszło... "Zun stworzył świat, stworzył bohaterów... i tak to zostawił. Dał oficjalnie fanom wolną rękę, by sami  zapełniali luki w świecie Gensokyo." Na wiki mi się szukać nie chce, ale wierzę w rzetelność Miadzielca.

Ja pierdole, nie widzisz, ze CAŁE forum jest zarazone tym rakiem co sie nazywa "fanon"? Wiec ladnie ciebie prosze nie wpierdalaj tej ostatniej ostoi kanonu na tym forum do tego bagna. Nie mowie odrazu, ze wszystko to co stworzyli fani jest zle, ale ten thread powstal z mysla by omawiac tutaj rzeczy ktore sa potwierdzone przez ZUN'a w 100% wiec nie offtopuj.

Tak samo Yorihime - skąd na księżycu te zasady skoro prawie nic wspólnego z Gensokyo nie ma?

Z tego co pamietam to ona wlasnie nie korzystala z kart zaklec bo nie znala tych zasad.
  • Ostatnia zmiana: Luty 01, 2012, 22:32:52 przez Maluetar

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #28
Tak samo Yorihime - skąd na księżycu te zasady skoro prawie nic wspólnego z Gensokyo nie ma?

Z tego co pamietam to ona wlasnie nie korzystala z kart zaklec bo nie znala tych zasad.

She earned some notoriety for single-handedly defeating four of Gensokyo's finest and having just been introduced to spellcards (not to mention blocking a Master Spark with her sword).

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #29
wogole te dwa przekoksy z księżyca co se przyłażą i niszczą system sprawiło że krytyczniej zaczełem patrzec na nowe pomysły Zuna...