Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: HRtP i brak możliwości sterowania joypadem (Przeczytany 4905 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
HRtP i brak możliwości sterowania joypadem
Problem wielki może to nie jest, ale mnie to zastanawia. Jako chyba jeden z niewielu preferuję grę na joypadzie.
Emulator to standardowo Anex86, reaguje on prawidłowo na wciskanie przycisków w ustawieniach.
W TSoEW, PoDD, LLS i MS mogę normalnie sterować wszystkim za pomocą joypada, natomiast w HRtP już nie i muszę grać na klawiaturze.
Czy to tylko przypadłość tej konkretnej części i czy tak wygląda sytuacja u innych?

Odp: HRtP i brak możliwości sterowania joypadem
Odpowiedź #1
Może spróbuj inny emulator? Najlepszy byłby Neko Project II UR ale testowałem coś Touhou tam nie działa albo ja nie umiem uruchomić xD
http://fullmotionvideo.free.fr/forum/viewtopic.php?t=954&start=0  tutaj masz właściwie wszystkie emulatory

Oficjalny Wrigglefag

Odp: HRtP i brak możliwości sterowania joypadem
Odpowiedź #2
Neko Project II u mnie również nie uruchamia żadnego Touhou. W HRtP pojawia się tylko intro, a potem przechodzi do wiersza poleceń.
Reszta się nawet nie odpala, tylko pojawia się error w j. japońskim.

Ja bym chciał tylko wiedzieć, czy u innych przy uruchamianiu HRtP na Anex86 też nie działa joypad.
Mały update: 2 część, czyli TSoEW również nie toleruje joypada.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2011, 22:45:28 przez deFco247

Odp: HRtP i brak możliwości sterowania joypadem
Odpowiedź #3
Na forum shrinemaiden.org sugerują po prostu używać programów przypisujących klawisze pada pod klawisze klawiatury (w sensie - komputer myśli, że naciskasz np. Z, gdy tak naprawdę operujesz tylko padem), takich jak Joy2Key czy Xpadder.

Odp: HRtP i brak możliwości sterowania joypadem
Odpowiedź #4
Szczerze powątpiewam w działanie takich programów bo w 4 testowanych grach nie działało. w 1 tylko

Odp: HRtP i brak możliwości sterowania joypadem
Odpowiedź #5
Dopiero teraz mogłem sprawdzić to i owo, no i faktycznie Xpadder rozwiązał problem.
Bez problemu można go używać z Anex86.