Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou - Fakty i Mity (Przeczytany 141836 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #165
Jestem bardziej zainteresowany Gensokyo bo wiadomo, że księżyc technologicznie wygrywa ze wszystkim.
Nie chodzi też o rakiety tylko właśnie o strzelby, pistolety itp.
Fajny rozdział. Podobał mi się.

Spoiler (pokaż/ukryj)
I nagle Kasen jeszcze wyżej skoczyła w mojej drabince ulubionych postaci.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2012, 00:02:18 przez Maluetar
Rucham psa jak sra

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #166
Za wyglad?

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #167
Gensokyo w teorii zostało całkowicie oddzielone od reszty świata w czasach, kiedy istniały bronie palne (nasz 1884 r.), więc istnienie tego typu rzeczy nie powinno być niepokojące. Cieszy fakt, że mimo wszystko nie używa się tego nagminnie i głównym źródłem mocy nie jest oręż, tylko pociski i karty zaklęć.

Według Reimu, zwierzęta w pałacu są tylko dobrze traktowanymi niewolnikami.
Ciekawe czy Satori naprawdę trzyma te zwierzaczki tylko po to aby nie była taka samotna, chociaż one ją kochają przez to, że je rozumie.
Te zwierzęta i tak nie są na tyle "rozwinięte" jak Utsuho czy Rin, więc myślę, że nie muszą mieć aż tak znaczącego zadania w Pałacu.

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

  • Xoth
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #168
Broń palna występuje w Gensokyo od...ohoho SoEW? Rika przecież budowała czołgi :P
Później chociażby były Rakiety Nitori w SA i Hisou Tensoku. Co prawda nie ma w kanonie opisanego uzbrojenia jakie ma w sobie, ale to raczej pewnik że w jakieś działa musiał zostać uzbrojony.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #169
Broń palna występuje w Gensokyo od...ohoho SoEW? Rika przecież budowała czołgi :P
Później chociażby były Rakiety Nitori w SA i Hisou Tensoku. Co prawda nie ma w kanonie opisanego uzbrojenia jakie ma w sobie, ale to raczej pewnik że w jakieś działa musiał zostać uzbrojony.

Chodziło o coś bardziej poręcznego Maluetarowi. Wiesz, właśnie jak muszkiety, pistolety i takie tam. Czołgi i rakiety są mało poręczne :P

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #170
To co Smoku napisał.
Also, jakie uzbrojenie Hisoutensoku?
To jest kurde balon i tylko Sanae WYDAWAL się z daleka jak jakiś mech.
Ja pierdole, za dużo fanonu na poważnie bierzecie. To jest thread o kanonie więc gtfo z tym bullshitem.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #171
Lol, nawet nie zauważyłem tego na temat Hisou tesoku w tamtym poście! Również jestem oburzony. to tylko pusty w środku model nadmuchiwany ciepłym powietrzem. Nie żaden mech, zero właściwości bojowych

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #172
Nagle mnie niezwykle oświeciło, o ile nikt tego wcześniej nie mówił.
Mianowicie chodzi mi o Alice i jej tablety na dobre sny od Eirin.
Wielu zastanawiało się nad tym czy to jakiegoś rodzaju uzależnienie, czy to jest jakoś związane z Makai (lol) albo z tym, ze ma straszne koszmary.
Otóż przypominam istotny fakt- Alice jako youkai magician wcale nie musi spać, jeść itd. ALE JEDNAK ROBI TO.

Kanon: Alice nie musi spać, jeść itp., ale robi to + Alice kupuje tabletki od Eirin na dobre sny.
Mój wniosek jest taki: Alice NIE MOŻE spać, poniewaz jest youkai magician i własnie dlatego kupuje te pillsy. Takie jest moje zdanie na ten temat, jednak to pozostaje niestwierdzone.

I chciałbym zaznaczyć, że wszelkie gdybanie na ten temat to mit, ale jestem pewien, że część o Makai to już 100% nietrafienie

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #173
A mój wniosek jest taki, że Alice CHCE spać i śnić. Można zatem powiedzieć, że albo interesują ją jej własne sny |(tak po prostu), albo czegoś tam szuka (jakiś profit z tego będzie, hm?)

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #174
A mój wniosek jest taki, że Alice CHCE spać i śnić.
Smoku właśnie powiedział to samo. xD

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #175
tak, ale ja go rozwinąłem...a przynajmniej się starałem to zrobić ; ) aha i jeszcze jedna kwestia - jak wygląda stwierdzenie "dobre sny" w oryginale ? bo jeśli "dreams" to niekoniecznie zgodziłbym się z tym, że Alice nie może spać (w sensie zasnąć)...wtedy po prostu kupuje piguły u Eirin na dobre sny a nie na dobre spanie ; )

wszystko sprowadza się do pytania: czy Alice kupuje te pile bo chce zasnąć a jej natura jej na to nie pozwala, czy kupuje je po to, by po prostu śnić o fajnych rzeczach...

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #176
Zaciekawiło mnie coś co przeczytałem ale wcześniej nie zwracałem na to jakoś uwagi.
Cytuj
Reimu
それにしてもこの館って、外から
見て、こんなに広かったっけ?
Was this mansion really so big from the outside?

Patchouli
家には空間をいじるのが好きな人]]が
いるのよ
There is someone here who likes to play with time and space.

Czytając to zrozumiałem, że Sakuya potrafi używać swoich zdolności do powiększania przestrzeni w jakimś miejscu.
To wyjaśnia w jaki sposób upycha przy sobie te wszystkie noże.
Co prawda wiadome było, że kontroluje czas i przestrzeń, ale tworzenie pomieszczeń większych w środku może być interesującą ciekawostką.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #177
no... myślałem, że to powszechnie znany fakt xD

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #178
Cóż nie dla mnie ;< Mnie zawsze zastanawiało gdzie te jej "kontrolowanie przestrzeni" poza tym, że noże się pojawiały znikąd. Teraz w końcu wiem. Dlatego pomyślałem, ze może kogoś jeszcze oświecę xD

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #179
Co do tej zdolności (powiększania przestrzeni) zastanawia mnie czy to pojedyncze rzucone "zaklęcie"/jednorazowy efekt mocy, czy Sauyka musi utrzymywać taki stan rzeczy na bieżąco swoją mocą a jeśli tak to jak ona sobie z tym radzi (moc nie jest niewyczerpalna), skoro ma tysiące innych zadań na głowie. :)

A co do noży to imho nie musi ich nigdzie upychać gdyż w większości* jest to po prostu sposób materializacji jej danmaku...to tak jakby Kanako musiała upychać onbashiry pod kiecką xD

*chodzi o aspekt typowo ilościowy