Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou Pocket Wars (Przeczytany 19779 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #30
Cytuj
The random phantasm duel board is unlocked late in the game
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
Czyli kiedy?
Może się zam z siebie odblokuje? Jak się odblokuje mi w końcu to dam znać ;<
Najpierw pewnie jednak muszę zaczekać aż w końcu ufo Yumemi odleci...

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #31
Jeszcze nie omawiałem rang, imo trzeba mieć przede wszystkim rangę Ph, jaką masz widzisz przy wyborze bitw u Koakumy. Kwestii odblokowywania tego jeszcze dokładnie nie opisałem, ale fakt może dopiszę w tym fragmencie. Rangę zdobywasz wygrywając więcej walk, ofc.

Btw, co do Yumemi, to chyba nie ma nic wspólnego z odblokowywaniem tego boardu. Raczej z tym ile encounterów z danymi postaciami miałeś. Poczekasz aż odleci, jak wróci to z nią walczysz i wtedy można ją zdobyć w 12tym catcherze. Gadać z nią można w Wiosce Ludzi.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2012, 16:57:25 przez Ignacy Przybylski
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #32
Wiem wiem, pisałeś to o Yumemi.

Gram teraz cały czas aż odblokuję Phantasm. Jak już będę mieć to napiszę ile dokładnie trzeba mieć walk by odblokować go.

Cieszę się, że w końcu odkryłem jak szybciej dodawać punkty w statystyki. Wcześniej po prostu klikałem myszką i szło to długo. Teraz nakierowuję myszką na statystykę, przytrzymuję spację i poruszam myszką cały czas w górę i w dół po strzałce :3

Spoiler (pokaż/ukryj)
Dzl + Hatate buff na mej Satori =

Coś pięknego

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #33
Cieszę się, że w końcu odkryłem jak szybciej dodawać punkty w statystyki. Wcześniej po prostu klikałem myszką i szło to długo. Teraz nakierowuję myszką na statystykę, przytrzymuję spację i poruszam myszką cały czas w górę i w dół po strzałce :3

Masz jeszcze lvlx50 off/on tak że jeden klik jest jak 50 klików.

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #34
^- ... :| ... ... ... hmm... ok... I'm so sad... now...
Tak czy inaczej, mój sposób nadal jest dobry jak chcę dodać mniej niż 50

Już chyba wiem co zrobić aby ufo z Yumiemi odleciało...
Gdy zakupiłem wszystkie postacie i pogadałem z Yumemi w UFO, wtedy odleciała.
Okazało się, że nie zauważyłem iż mam jeszcze tylko Kasen do kupienia. I po zakupie właśnie Kasen, Yumiemi odleciała od razu po rozmowie.
Tak więc albo trzeba mieć Kasen, albo po prostu wszystkie postacie. Coś z tego. Stawiam jednak na to drugie.

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #35
Ja nie mam ani wszystkich postaci, ani Kasen. Jakoś nie zbierałem Kedam, Ignis Fatuus i innych takich. Co do Kasen nie mam pewności, ale z tego co pamiętam to Yumemi odleciała sama z siebie, niczego poza zwykłymi walkami i spaniem wtedy nie robiłem. Co do sposobu, którego używasz, to spacja po prostu działa jak lewy przycisk myszki w tej grze, tylko że przytrzymanie go jest jak autospam. Ja jej używam głównie do skipowania scenek.

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #36
Mhm, w moim przypadku nie odlatywała sama z siebie. Dopiero właśnie po zakupie wszystkich tylko porozmawiałem z nią i natychmiastowo odleciała.
Być może trzeba stoczyć ileś tam walk i z nią pogadać, ale sama z siebie nie odlatuje. ]

To ze wszystkimi postaciami to była moja teoria, ale skoro w twoim przypadku było inaczej to widać to błędna teoria była ^^"

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #37
Wystarczy grać aż samo się zrobi, nie trzeba specjalnych ruchów wykonywać.

  • Jedius9Baka
  • [*]
Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #38
To uczucie, kiedy twoi DPSi praktycznie giną w pierwszej turze walki z Toumą, healer pada gdy tylko wejdzie na plansze zostawiając ci tylko dodge-tanka i lejesz się z resztą przez pieprzone dwieście dwadzieścia pięć tur bo wiesz, że drugi raz nie uda ci się farciarsko przebiec przez labirynt na Misty Lake. Do tego wygrywasz z OPyakuren tylko dlatego, że wreszcie ci się odpowiednio ustawiły kulki pogody. :I

Spoiler (pokaż/ukryj)

Durna rzecz - kiedy przy próbie połączenia postaci wylosuje ci zły zestaw kart i zechcesz anulować łączenie żeby jeszcze raz spróbować wylosować ten zestaw który chcesz, i tak zabiera ci Waifu Point.

Szkoda trochę, że ta gra nie ma możliwości pojedynków przez sieć, fajnie by było pobić się z kimś kto faktycznie myśli, AI jest tu dość słabe.

W ogóle, mam 105 dzień, 141 wygranych walk i wciąż brak tej rangi Ph. Chyba nie mam tyle zacięcia, by młócić w to tyle żeby to odblokować. To powinno pojawić się w "Misc" w sklepie, tak?
Prawie jak powrót

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #39
Umierają ci dps postacie? Zrób sobie Eirin w dodge tanka. Będziesz ożywiać cały czas.

  • Jedius9Baka
  • [*]
Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #40
Dotychczas mi w zasadzie wystarczała Orin i jej tarcza zombiaków - powergamer ze mnie żaden i nie pakowałem wszystkiego w ATK, moje ofensywne postaci zazwyczaj potrafiły uniknąć co drugi atak więc wszystko było git, póki... no właśnie. Póki nie znalazł się ktoś, kto trafiał każdym atakiem i nie zdążyłem nawet wycharge'ować Mega Master Sparka. :P Mógłbym w sumie wziąć sobie Eirin, ale nie lubię jej jako postaci z jakiegoś powodu. Może po prostu połączę z nią Orin, czy kogoś.

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #41
Durna rzecz - kiedy przy próbie połączenia postaci wylosuje ci zły zestaw kart i zechcesz anulować łączenie żeby jeszcze raz spróbować wylosować ten zestaw który chcesz, i tak zabiera ci Waifu Point.

Właśnie nie durna, tylko o to chodzi. Chcesz sobie wylosować tak, by Ci pasowało? Płacisz tyle razy aż się uda, albo ładujesz poprzedni zapis gry. Najlepiej mieć po kilka wymaksowanych spelli, na których Ci zależy. Wtedy szansa na dobry wynik będzie większa.

Sama gra trudna nie jest, zależy kogo dobierasz pod ów DPS. Warto jest wziąć kogoś szybkiego i nastawionego na nuke jak Cirno, ale po kilku reformach ktokolwiek może mieć odpowiednią wartość SPD.

phantasm example

  • Jedius9Baka
  • [*]
Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #42
Fakt, nie jest trudna, miałem chyba tylko dwie-trzy przegrane w całej rozgrywce i to tylko z powodu głupiego ruchu który zrobiłem - na przykład pomylenie Reset i Charge. Acz jakieś tam wyzwanie było, nie mogę powiedzieć że przeszedłem to całkiem z palcem w tyłku. Na przykład ta wyżej wspomniana, dwu-trzygodzinna solówa Rin vs Byakuren.

Z tym połączonym zestawem kart to w ogóle jest durna sprawa, bo każdą z nich możesz wylevelować do 10 poziomu łącząc ją z... pustym miejscem w decku. Zgłosiłbym tego buga, ale nie wiem komu. :P

Jeśli o team chodzi, przez całą grę poza samym startem miałem jeden sprawdzony zestaw - Remilia na Far rzucająca dzidami, Marisa na Mid/Far z Master Sparkiem i Meteor Showerem + buff do dmg, Rin na froncie rzucająca wszystkim tarczę i lecząca się Cannibal Spiritem na przecisnikach którzy byli w średniej odległości. W drugiej drużynie miałem Sakuye, Cirno i Rumię, gdzie pozycjonowanie ciągle się zmieniało bo w sumie każda z tych postaci ma ataki na każdą odległość. Supportów nie wymieniam, bo tam zazwyczaj siedziały postaci które "podexpiałem", dopiero pod koniec wziąłem sobie Tewi i Nitori pod uniki by mi leczyły inne postaci.

Do ho ho, te obrażenia na screenie. A ja myślałem, że moje 5k z combo Suika/Yuugi to było cholernie dużo. :P

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #43
Z tym połączonym zestawem kart to w ogóle jest durna sprawa, bo każdą z nich możesz wylevelować do 10 poziomu łącząc ją z... pustym miejscem w decku. Zgłosiłbym tego buga, ale nie wiem komu. :P

Ja tak nie mam, na szczęście. Coś dziwnego Ci się tam zrobiło.

Jeśli o team chodzi, przez całą grę poza samym startem miałem jeden sprawdzony zestaw - Remilia na Far rzucająca dzidami, Marisa na Mid/Far z Master Sparkiem i Meteor Showerem + buff do dmg, Rin na froncie rzucająca wszystkim tarczę i lecząca się Cannibal Spiritem na przecisnikach którzy byli w średniej odległości.

Zwykła Marisa na midzie to trochę kiepski pomysł imo. Owszem jej buff jest git, no ale lepiej ją połączyć z Sanae (jak ja) i zrobić z niej mid-supporta. W ataku jednak zdecydowanie najlepsza jest na F, już Remi się bardziej nadaje na mid tak ogólnie, imo. Tak to od midowania byłyby na przykład Mokou lub Rumia i inne.

Do ho ho, te obrażenia na screenie. A ja myślałem, że moje 5k z combo Suika/Yuugi to było cholernie dużo. :P

Najlepiej jak się jeszcze załączy "Heartbeat of a Sadist", ale wtedy musiałbym czekać na kolejną turę, a tak to wygrywa się jednym kliknięciem. :v Z boostami, ale bez critów:

Spoiler (pokaż/ukryj)
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 15:35:49 przez Ignacy Przybylski

  • Jedius9Baka
  • [*]
Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #44
Zwykła Marisa na midzie to trochę kiepski pomysł imo. Owszem jej buff jest git, no ale lepiej ją połączyć z Sanae (jak ja) i zrobić z niej mid-supporta. W ataku jednak zdecydowanie najlepsza jest na F, już Remi się bardziej nadaje na mid tak ogólnie, imo. Tak to od midowania byłyby na przykład Mokou lub Rumia i inne.

Wydaje mi się, że to już kwestia strategii, czy coś. Dopiero co ukończyłem grę i dopiero zaczynam łączenia, Waifu pointy się poowli zbiera więc zanim będę mieć DreamTeam pewnie jeszcze trochę czasu minie. W Każdym razie, zawsze starałem się ustawiać drużynę tak, by Marisa w środkowej kolumnie i tak miała przynajmniej dwóch przeciwników na Far - widząc ich rozstaw można to sobie łatwo policzyć. Marisa może i ma większe obrażenia ale ten cały Mega Master Spark wymaga aż 92 many, podczas gdy Gungnir kosztuje tylko 33 nie mając wcale dużo mniejszych obrażeń. Remilia może walić nim bez problemu co te dwie tury (strzał-reset-strzał-reset) i mana jej się nigdy nie skończy, Marisa nie ma tak łatwo. Poza tym, jeśli jest taka potrzeba, zawsze w trakcie walki zmieniałem pozycje Gachy. Czy Gachów?

Co do tego buga, to zauważyłem, że to działa tylko przy kartach które tracą nazwę podczas łączenia postaci. Czyli prawie wszystkich. Nie wiem, może spróbuj połączyć Rin i Flandre jak będziesz mieć wolne punkty, bo to na razie jedyne połączenie jakie zrobiłem. :P