Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Codzienna Burza Mózgów Touhou (specjal: ULUBIONA POSTAĆ W POFV) (Przeczytany 344818 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 6 Goście przegląda ten temat.
Odp: Codzienna Burza Mozgów Touhou (teraz: ULUBIONY TYP STRZAŁU)
Odpowiedź #15
Lazy Sakujan taki popularny~. Celujcie lepiej :V.
Propsy tym, którzy osiągają sukcesy TD Youmu. Ja jakimś cudem doszłem do survivala Mamizou.

Wspomnę jeszcze przy okazji, że przy braku Yukari/Sanae/Sakuyi w danej grze zawsze lece na kolcową Reimu. Mały hitbox i długi deathbomb ratują, a powolne ruchy to zaleta. I chuj że Missile Marisą moge rozwalić karty typu Royal Flare w cholerę, jak za łatwo rozbijam sie w gąszczu. No i micrododging typu Maze of Love rozdziewicza...
Wspomniałbym jeszcze śladem Awesome, Tory i Mayukiego o Sanae-chan A w UFO. Jak się wkurwie na stage, tudzież mam ochote ponakurwiać z naprowadzającymi rapesnake'ami bez konieczności celowania. Usamodzielnianie się to jedno, ale mógł dać w TD któryś z UFO shottypów bo tamten jest meh >.>. W sumie żabki też niezbyt motzne... ale dopóki jest Reimu homing / balance, Marisa power, Sanae spread, to mi jeszcze pasuje.

Cytuj
Reimu C - duże (większe niż Reimu A) obrażenia i dobra bomba.
http://www.shrinemaiden.org/forum/index.php/topic,181.msg2965.html#msg2965
12.0/18.0 Yukari F
12.0/18.0 Aya F Ontop
Uwierz mi, grałbym nią, ale Yukari ma takie obrażenia bez łaski jak Aya na samej twarzy. Ale z bombą prawda.

Cytuj
UFO: Każdy tryb strzału.
Czy przez każdy rozumiesz też Marisę B? oO
  • Ostatnia zmiana: Luty 20, 2012, 20:15:54 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TYP STRZAŁU)
Odpowiedź #16
Ogółem jestem zwolennikiem masowej rozwałki pojedynczych targetów, przez co:
Persuasion Needle Reimu bez względu na grę. Ten z PCB jest moim ulubionym strzałem ogólnie.
Magic Missile Marisa też jest OK, ale cenię sobie mniejszy hitbox Reimu.
Yuuka w MS, chociaż tutaj to chyba bez większego znaczenia. Solo Youmu w IN, bo jestem leszczem a to odrobinę pomaga w kombinowaniu do maksowania DMG. Phantasmagorie i TD nie mają faworytów w moim przypadku, a w SA nie mam wyraźnego lidera między Yukari i Nitori.

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TYP STRZAŁU)
Odpowiedź #17
Homing Reimu...always. Samo rozwala wszystkie wróżki i nie muszę się tak bardzo martwić o celowanie ^^"
Jak również Mima z MS, jakoś tak łatwo i przyjemnie się nią gra 8D

Odp: Codzienna Burza Mozgów Touhou (teraz: ULUBIONY TYP STRZAŁU)
Odpowiedź #18
Cytuj
UFO: Każdy tryb strzału.
Czy przez każdy rozumiesz też Marisę B? oO
Tak. Ma całkiem duże pole rażenia, więc może całkiem łatwo niszczyć przeciwników planszy. Fakt, że z bossami jest nieco gorzej.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TYP STRZAŁU)
Odpowiedź #19
Reimu A z PCB. Jako jedyna daje szerokie pole do popisu grazem, poprzez cudownie mały hitbox.
Marisa in lazor modo z UFO. Robi to czego oczekuje się od Marisy, pali światy i wciąga popiół nosem.
Border Team w IN. Just because you can play Ran :P.
  • Ostatnia zmiana: Luty 20, 2012, 18:06:31 przez Archi

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY MARISY)
Odpowiedź #20
Nowy temat do dyskusji, jeszcze ciepły:

02. ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY MARISY

Spis wszystkich:
Himorogi, Burn in Violet SoEW stage 4
Love-coloured Magic SoEW (remixy w IaMP, IN, Hisoutensoku)
Dimensional Dream PoDD
Selene's Light LLS stage 1
Vessel of Stars ~ Casket of Star LLS (remix w SWR)
The Witches' Ball ~ Magus Shuusou Gyoku (remix w IaMP)
Oriental Dark Flight PoFV
Loose Rain FW extra stage
Magus Night FW

Dodałem tematy ze stage w których jest Marisa, gdyż w grach typu bijatyki czy PoFV różne tematy z plansz są remixowane jako tematy danych postaci, więc chciałem podciągnąć dla większego wyboru, tak samo Selene's Light występujące tylko przy graniu Marisą. Nie podoba się, olać.

Z całej tej menażerii Zwyczajnej Czarodziejki o długość włosa najbardziej podoba mi się Himorogi. Wstęp zerżnięti z FF6 boss theme, a całość jest wystarczająco intensywna, by stworzyć epicki klimat zbliżającego się wielkiego starcia, dość chaotyczna końcówka także.
Drugie i trzecie miejsce przyznam kolejno Casket of Star i Love-coloured Magic. Obydwóm za to samo. Niezbyt ciężki, ale intensywny rytm podnoszący ciśnienie akurat na gąszcz gwiazdek i genialne melodie. Casket trochę wyżej za rockową wersję w SWR, Love-coloured Magic ma zajebisty remix w IN, ale bijatykowe zawodzą.

Osobisty ranking:
Himorogi > Casket > LCM > Selene > Magus Night > Loose Rain > Witches' Ball > ODF > Dim. Dream
  • Ostatnia zmiana: Luty 20, 2012, 20:11:58 przez critz

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY MARISY)
Odpowiedź #21
Vessel of Stars ~ Casket of Star  > Love-coloured Magic z SoEW > Dimensional Dream > Inne

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY MARISY)
Odpowiedź #22
Himorogi, Burn in Violet > Love Coloured Magic > inne

  • awesome
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY MARISY)
Odpowiedź #23
Himorogi, Burn in Violet, Dimensional Dream i Magus Night.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY MARISY)
Odpowiedź #24
Magus Night i Witches' Ball.

Himorogi za bardzo zerżnięte, by się liczyło. I żeby to chociaż tylko początek był. :X

  • Tora
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY MARISY)
Odpowiedź #25
1. Love-coloured Magic
2. Magus Night
3. Loose Rain
4. Himorogi, Burn in Violet
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY MARISY)
Odpowiedź #26
z pralek Himorogi, Burn in Violet

a z windowsowych Magus Night i IaMP'owe Witches' Ball

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY MARISY)
Odpowiedź #27
Theme z Shuusou Gyoku i Casket of Star kawalek za nim.
Rucham psa jak sra

  • Berzul
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY MARISY)
Odpowiedź #28
emm... Love-coloured Master spark z IN ? Ten

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY / ZNIENAWIDZONY EXTRA BOSS)
Odpowiedź #29
Łapajta nowy temat.

03. ULUBIONY / ZNIENAWIDZONY EXTRA BOSS

Temat muzyczny, poziom trudności, spellcardy, osobowość i charakter, całokształt, wszystko dozwolone. Miał być tylko ulubiony, ale każdy kij ma dwa końce, więc kto chce może i ponarzekać. Nie widzę też problemów by zaliczyć Reimu i Marisę do poczetu (przez Shuusou Gyoku i FW), jak i oczywiście Alice.

Do moich ulubionych zaliczę przede wszystkim Ran - za świetny wygląd (kitsune, ładna figura, puchaty ogon i ta czapeczka :3) i charakter (oddanie wobec Pani Jukari, stawanie w obronie Chen i super intelekt). Świetny boss theme i bycie jedną z prostszych do pokonania też mi nie przeszkadza.

Jeszcze do ulubionych dodam Suwako. Jedna z najoryginalniejszych i pozytywnie walniętych postaci. Genialny design (zettai ryouki, latanie na rękawach, prosta ale ładna sukienka no i Pyonta). Z charakteru też fajna, zazwyczaj wyjebane na wszystko byleby tylko się zabawić, ale groźna gdy zajdzie poczeba - idealna przeciwwaga Kanako. Jej umiejętności też rozwalają system (przywoływanie rzek, drzew, penisowęże, etc). Na minusy zaliczyłbym tylko Native Faith, nie pasujące mi na temat extra bossa i nieco wkurwiające karty w MoFie, z których większość jest na sposób, zazwyczaj głupi. Ale to tylko małe minusy.


Nie lubiawszy... Koishi jest śliczna i fajna. Tylko jej spellcardy krzyczą do mnie bym kopnął niemowlaka. Nue jakoś nigdy mnie nie ziębiła ani parzyła, dlatego jeszcze jej nie pokonałem, a jej spellcardy też mi nie podchodzą, ale to tylko drobnostki.
Flan denerwuje mnie charakterem i theme ma moim skromnym zdaniem przeciętny (chociaż walka jest wymagająca, a design nawet nawet).
Nie przepadam póki co za designem i charakterem Mamizou, ani za jej spellcardami i theme, więc zapewnę ją powinienem odhaczyć jako nielubianą, ale to sie jeszcze może zmienić.
Najgorszy jednak oczywiście będzie dla mnie Evil Eye Sigma, z oczywistych względów. Tak nawet po wliczeniu Riki - obaj odrzucają mnie zarówno wyglądem jak charakterem, theme wkurwia a ataki są jebnięte.

Osobisty ranking:
Ran > Suwako > Koishi > Mokou > Reimu > Alice > Yukari > Marisa > Nue > Flan > Mamizou > Mugetsu & Gengetsu > Evil Eye Sigma
  • Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 20:37:29 przez critz