Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Danmaku challenges thread (100 runda!) (Przeczytany 407839 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 5 Goście przegląda ten temat.
Odp: Danmaku challenges thread (100 runda!)
Odpowiedź #1485
Welp, dzięki.
Also, czy wyniki będą jakoś mnożone, żeby PC-98 nie było nic nie warte a IN nie dawało połowy całego wyniku, albo przez poziom trudności, by Easy nie było najlepszą opcją w MoFie? No i czy Extra też się liczy jako poziom trudności? Bo to byłaby całkiem realna opcja w EoSD i SA xD.

Perfect Cherry Blossom:
  • Ostatnia zmiana: Maj 09, 2014, 16:23:19 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Danmaku challenges thread (100 runda!)
Odpowiedź #1486
Z tego co było mówione - nie. IN ma swój swoisty system, daje pół wyniku. Ex nie wchodzą. A Easy w MoFie nie jest najlepsza opcja. Don't die - get better score.

Odp: Danmaku challenges thread (100 runda!)
Odpowiedź #1487
A Easy w MoFie nie jest najlepsza opcja.
Mountain of Faith:



IN ma swój swoisty system
No co ty nie powiesz :V ? Wydaje mi się, że inne gry chyba też. ZUN z pewnością nie planował łączenia scorów pomiędzy grami, ale jak już chcesz wymówki, to w przypadku tego challenga i tak na dobrą sprawę nie ma innego wyjścia - niby można by mnożnik oprzeć o world records, ale jak takie SA ma bagatela trzymiliardową różnicę między Hard a Lunatic, to całą metodę o kant dupy potłuc, bo ktoś i tak będzie pokrzywdzony (w tym przypadku SA-fagi nie katujące Lunatic), a za to pewnie wartość mało granej pralki poszybowałaby w kosmos. Zaś wyciąganie jakichkolwiek średnich z czegokolwiek to raczej syzyfowa praca.

Najbardziej tylko kłuje fakt, że bardziej czasowo opłaca się poprawić wynik ktorejś z windowsówek niż w ogóle rozegrać całą pralkę, ale skoro to lokalna gra dla zabawy a nie hurr poważny scoreboard biznes, to można przeboleć i zagrać PC-98 dla samego funu - w końcu sensem wyzwań jest skłaniać do grania w ogóle, a nie walczyć o punkty jakby od tego zależało życie.
  • Ostatnia zmiana: Maj 10, 2014, 01:03:38 przez critz

Odp: Danmaku challenges thread (100 runda!)
Odpowiedź #1488
Cytat: critz
No co ty nie powiesz :V ? Wydaje mi się, że inne gry chyba też. ZUN z pewnością nie planował łączenia scorów pomiędzy grami

Chodziło mi o to, że w IN wcale nie musisz się starać, żeby przekroczyć 1 miliard score. W innych, to wymaga już nie tyle samego skilla co i doboru postaci oraz pamięciówki 120% per stage.

Jak pytałem Malu o mniżniki - mówił, że nie bedzie. Więc tego się trzymamy.

Cytat: Maluetar
Poziom trudności jest dowolny - sami go sobie narzucacie ^^.
Ponieważ wyzwanie ma charakter "zdobądź jak najwięcej punktów" to nie będzie dodatkowych mnożników związanych z poziomem trudności. Gry same w sobie mają różną ilość punktów za stage, point itemy, graze itd. na różnych poziomach trudności więc w żaden sposób nie muszę komplikować zasad rundy

Odp: Danmaku challenges thread (100 runda!)
Odpowiedź #1489
Phantasmagoria of Dim.Dream

There was a man who had everything
He met a youkai who knows everything
Now she has everything and he knows nothing.

Odp: Danmaku challenges thread (100 runda!)
Odpowiedź #1490
Score podliczę dziś wieczorem i zobaczmy kto jak stoi.

Odp: Danmaku challenges thread (100 runda!)
Odpowiedź #1491
Lotus Land Story

Odp: Danmaku challenges thread (100 runda!)
Odpowiedź #1492
Mystic Square

Odp: Danmaku challenges thread (100 runda!)
Odpowiedź #1493
Mountain of Faith:


Odp: Danmaku challenges thread (100 runda!)
Odpowiedź #1494
Subterranean Animism:


Odp: Danmaku challenges thread (100 runda!)
Odpowiedź #1495
Undefined Fantastic Object:


Odp: Danmaku challenges thread (100 runda!)
Odpowiedź #1496
Mystic Square:


>przedostatni atak Shinki
>399 point itemów
>2 bombs left

Ehhhhhh, kocham swoje szczęście.
Tym razem tylko 4 życia poszły na Yumeko.


Spoiler (pokaż/ukryj)
Gdzie te czasy kiedy prawie clearnąłem to gówno na lunaticu? ;____;
  • Ostatnia zmiana: Maj 17, 2014, 22:29:23 przez Maluetar
Rucham psa jak sra

Odp: Danmaku challenges thread (100 runda!)
Odpowiedź #1497
Phantasmagoria of Flover View:



Te przeklęte hot-dogi Shikieiki...

Odp: Danmaku challenges thread (100 runda!)
Odpowiedź #1498
Koniec rundy setnej!


Dziękuję wszystkim tym którzy poświęcili trochę swojego czasu i przyczynili się do utrzymywania tego tematu przy życiu przez branie udziału w rundach które wymyślałem.
Dziewięć dni temu minęły dwa lata od założenia tego tematu. Naprawdę nie sądziłem, że aż tak daleko uda nam się dojść.
Główny motyw który zainicjował powstanie tego threadu było podniesienie "skilla" w Touhou ludzi na forum. Wielu użytkowników przetoczyło się przez ten thread, więc mam nadzieję, że chociaż w małym stopniu osiągnąłem swój cel.
Dzięki wszystkim za ciągły support aż do tej pory.

Co do tej rundy:
Przez prawie cały czas trwania tej rundy, trzy pierwsze miejsca były oblegane przez te same osoby, ale w ostatnich kilku dniach zrobił się mały przewrót - na pierwsze miejsce wskoczył Losik!
Gratuluję wielkiej trójce oraz wszystkim innym którzy wzieli udział w tej rundzie, a szczególnie tym którzy ukończyli wszystkie gry które były na liście.
Ta runda była wspaniałym podsumowaniem całej setki.


Tabela wyników:
1. Losik:             5.334.302.552
2. Szyna:            5.060.307.060
3. Kreton:           4.790.632.370

4. Tribell:             4.131.250.530
5. Critz:               3.931.940.740
6. Raion:             1.478.233.070
7. Tilval:              0.642.829.210
8. Mauetar:         0.136.936.900
9. Arisu:              0.072.338.440

Dokładne wyniki w tym poście.
Następna runda już wkrótce =]

Odp: Danmaku challenges thread (100 runda!)
Odpowiedź #1499
Również dziękuje wszystkim za udział.

Poniższe osoby zostają wyróżnione:

Losik - Otrzymuje osiągnięcie legendarne, limitowane, za zajęcie pierwszego miejsca w setnej rundzie Danmaku Challenge.
Szyna - Otrzymuje osiągnięcie legendarne, limitowane, za zajęcie drugiego miejsca w setnej rundzie Danmaku Challenge.
Kreton - Otrzymuje osiągnięcie legendarne, limitowane, za zajęcie trzeciego miejsca w setnej rundzie Danmaku Challenge.