Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje. (Przeczytany 133178 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
  • Phor Cillic
  • [*]
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #180
Pierwsze tołciu, który zaliczyłem w pierwszym podejściu na cc. To już musi cos oznaczać.

Komentarz co do przeciwniczek
 - Syrenka? Ciekawie się zaczyna
 - Sekibanki nowa Cirno? Chyba blindspota znalazłem
 - Kagero? Toż nasza lokalna Saya z sesji RPG pokazuje większy pazur.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #181
- Sekibanki nowa Cirno? Chyba blindspota znalazłem

srsly ? a mi się wydaje, że te jej jasne streamy pocisków w spellach i nonspellach nie idą zawsze tym samym torem (w sensie nie zawsze się powtarzają), co wykluczałoby istnienie safespota na 100% skutecznego O:

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #182
Zagrałem w triala... czara goryczy się przepełniła.
Gemplej nieszczególny i  skrzywdzoną zunartem Sakuyę jestem w stanie wybaczyć... ale od zbioru niezwiązanych ze sobą dźwięków tzw. "soundtracku" dostałem nowotworu, dosłownie. Rany nie zarastają sześcioma milimetrami tkanki w ciągu godziny, Wolverinem nie jestem. Nie wiem, zapiszę się na kurs japońskiego tylko po to, żeby wysłać do zuna petycję o jego samobójstwo. Zdarzały się mu faile w soundtrackach, ale z reguły zawsze można było znaleźć jakieś godne fanowskie aranżacje. Tutaj nie ma nawet czego aranżować; szukanie w tych "utworach" melodii kończy się błędem 404.
Panie zun, czyżby czas na emeryturę?

В бой, защитники Монолита! В бой! Отомстим за падших братьев наших!

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #183

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #184
Jak dla mnie tylko themka 2 i 3 stage jest warta uwagi, reszta jest mchem.
Chociaż i tak nie są one tak dobre jak themki 2 i 3 stage np. w TD.
Głównie można zwrócić na nie uwagę ze względu na pojedyncze momenty. A że ja czasami lubię niektóre piosenki właśnie w ten sposób, przyjemnie mi się przechodzi 2 i 3 stage pod względem wrażeń muzycznych ;)

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #185
@Lenek: Przecież jakość themek to tylko kwestia czyjegoś gustu. Owszem, jestem w stanie usłyszeć całą historię tworzenia Touhou w co poniektórych motywach (motywy z IN czy UFO, żeby daleko nie szukać), niemniej jednak mi się muzyka w tej grze póki co bardzo podoba - zwłaszcza motyw Mami bossa drugiego stage'a oraz motyw trzeciego stage'a. W moim osobistym mniemaniu nie jest źle, mogło być dużo gorzej, a jeśli podczas walki z bossem pierwszego stage'a mam myśl "kurczę, ten motyw się całkiem zajebiście zapętla, gitary elektryczne takie zajebiste", to - jak dla mnie -  ZUN całkiem jeszcze chyba nie spoczął na laurach.

...za dużo razy użyłem słowa "motyw", ale nie chce mi się wymyślać synonimów. ;S

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #186
Są gusta i guściki. Soundtrack z dema TH 14 podobam się zdecydowanie bardziej niż TD (może poza Rigid Paradise, które było w demie jedynym NAPRAWDĘ dobrym kawałkiem). Mamy tu do czynienia trochę jakby z syndromem Herubima, który TD również niesamowicie hejci. Jak na którąś tam z kolei grę serii nadal jestem zdziwiony, ze ZUN potrafi nowe motywy tworzyć. Motyw drugiego bossa to wyraźny popis ZUNa odkrywającego elektryczne gitary w swoim tołczu. I to jest zajebiste. Sam motyw drugiego stage'a ma chyba najbardziej typowy dla ZUNa klimat Touhou, czyli dużo ZUNpetów, lekko podniosły nastrój, lekkie pianinko... Jestem jak najbardziej za i czekam na pełną wersję, całe szczęście że już w sierpniu.
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #187
Po demku stwierdzę iż ta gra część jest : zajebista czekam na pełną wersję.

Druga sprawa muzyka wyborna w sumie jak zwykle ale theme drugiego bossa to normalnie majstersztyk.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #188
Wah...chyba nikt poza mną i Sulejem nie lubi tu TD ;__;

Dla mnie jeśli chodzi o muzyczną stronę obu demek, jest co najmniej remis 2:2, a tak naprawdę 3:2 na korzyść TD.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #189
Wah...chyba nikt poza mną i Sulejem nie lubi tu TD ;__;


O, przepraszam. ja lubię.

http://www.touhou.pl/?site=squad

  • Siara
  • [*]
  • Momiji's Henchman
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #190
Wah...chyba nikt poza mną i Sulejem nie lubi tu TD ;__;

Dla mnie jeśli chodzi o muzyczną stronę obu demek, jest co najmniej remis 2:2, a tak naprawdę 3:2 na korzyść TD.
ja też... znaczy pojedyncze postacie i themki ale to chyba też się liczy :o
 

Pussy in a pussy's pussy in a room of pussy plushy

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #191
Dobra, odsłuchałem wszystkie tracki na spokojnie i moim favem jest jednak Dullahan under the willows. Mam nadzieję, że tę gitarkę usłyszymy w późniejszych stage'ach, użytą w jeszcze lepszy sposób, bo niedosyt jest.

Spoiler (pokaż/ukryj)
theme rank:
1. 2 stage boss theme
2. 3 stage theme
3. 2 stage theme
.
.
.
.
.
.
4. 3 stage boss theme
5. 1 stage boss theme
6. 1 stage theme

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #192
Gusta imminent.

Osobiście najbardziej podoba mi się motyw trzeciego stage'u i bossa 1 stage'u. W tym pierwszym jest tyle pchającej do przodu epickości, a drugi ma spoko gitarki elektryczne. 2 stage boss theme is fine, too. W ogóle póki co ta gra ma jakiś niedosyt, jeśli chodzi o kiepskie tracki. ;p

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #193
Dla mnie ma, a mianowicie obie themki z 1 stage i boss 3 stage theme, która, poza początkowym jebnięciem, powstałym z dwóch nam znanych, ex-boss themek, dalej nie daje nic, jest dla mnie trochę pusta ^^' nawet się zastanawiałem, czy nie dać jej niżej niż stage 1 theme~

I tak Dullahan under the willows na razie najlepsza. W najlepszy jak do tej pory sposób użyta gitarka. A jakby themka 2 stage miała więcej momentów, takich jak ten, w którym pojawiają się wróżki, strzelające niebieskimi, wydłużającymi się bulletami, było by ekstra : D Ale z kolei chyba wtedy była by zbyt dobra jak na 2 stage~

  • Drewko
  • [*]
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #194
Tak sobie przeglądam Wikipedie i znalazłem to:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hyakki_Yak%C5%8D
Nie wiem, coś czuje że to na tym ZUN mógł się opierać w tej grze, ale ciut się boję loli z głową jak Nurarihyon.
Does it hurt, Fenice? I'm sorry. But I didn't build you to be put on a shelf for display. I built you to win! The Gunpla I made... My Wing Gundam Fenice... I made you to show the world that you're the strongest! So... Just hang in there a little longer. Okay, partner?"