Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Lubiane/Nielubiane Spellcardy (Przeczytany 5893 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Lubiane/Nielubiane Spellcardy
Jak w temacie.

Najgorsze:
Colorful Sign "Extreme Color Typhoon" [Hong Meirin] - dowolnie spadające pod różnymi kątami, szybkie pociski od których można łatwo zginąć.
Metal & Water Sign "Mercury Poison" [Patchouli] - kojarzy mi się z atakami Youmu. Nie cierpie tego cholerstwa na Hardzie.
Conjuring "Eternal Meek" [Sakuya] - Randomowo, cholernie szybkie pociski. Takie coś mogę zrobić w Danmakufu.
"Red Magic"/"Scarlet Gensoukyo" [Remilia] - 1.Nie można użyć bomby, by go ominąć. 2.Tworzy czasem ścianę której nie można go ominąć.
Każdy czar z 4. planszy PCB - Random bullet spam.
Deadly Dance "Law of Mortality <coś>" [Yuyuko] - duży spam pocisków + duże powodujące, iż manewrowanie jest niemożliwe.
Ambition Sign "Yoshimitsu Crisis" [Keine] - Lecące dowolnie sieć pocisków, które blokują manewrowanie.
Border World "Hakurei Danmaku Bounded Field" [Reimu] - Clusterf*ck.
Magic Space "Asteroid Belt" [Marisa] - Seria pocisków już nie dająca manewrować między nimi + spam małych gwiazdek biorące się z lewej i prawej krawędzi oraz wystrzeliwane przez Marisę.
Love Sign "Master Spark"/Loving Heart "Double Spark" [Marisa] - lagi i denerwujące trzesięnie ekranu.
Visionary Wave "Mind Blowing" [Reisen] - przenoszenie dwóch kręgów z jednego miejsca do drugiego. Bardzo dezorientujący.
Lunatic Gaze "Illusion Seeker" [Reisen] - Bajzel + Łatwość zginięcia na tym spellu.
Lunar Eyes "Tele-Mesmerism" [Reisen] - Pociski z lewej i prawej strony, łatwo zginąć.
Mind of God "Omoikane's Brain" [Eirin] - Clusterfu*k. Pieprzone lasery i spirala pocisków od których łatwo zginąć.
Curse of the Heavens "Apollo 13" [Eirin] - Random bullet spam.
Future "Next History" [Ex Keine] - Bomb run session.
Forgiveness "Honest Man's Death" [Mokou] - Nienawidzę tego, łatwo zginąć, prawie niemożliwe do przejścia.
Spellcardy Hiny Kagiyamy - Różne poukładane pocisków, OGROMNA ilość oraz chaotycznie porozmieszczane.
Water Sign "Kappa's Pororoca" [Nitori] - duża ilość pocisków tworzących ścianę pocisków.
Kappa "Monster Cucumber" [Nitori] - laser spam
Spellcardy Ayi - Jak dwa powyższe
Spellcardy Yuugi - clusterf*cki
ORIN - DIEEEEEEEEEEEEE!
Oraz wielka trójca w UFO: Murasa, Shou i Byakuren (poza "Devil..."), które mają nieżyciowe spelle.

Najlepsze: Wszystkie pozostałe niż te wymienione.
  • Ostatnia zmiana: Luty 26, 2012, 18:58:46 przez Michał

Lubiane/Nielubiane Spellcardy
Odpowiedź #1
Prawie wszystkie ktore podales są łatwe / łatwe kiedy ogarniesz co sie dzieje i ogolnie nie zgodzilbym sie z twoja opinia ale nie chce mi sie pisac do kazdego ktory podales jak to zrobic.
Zgodze sie natomiast jak najbardziej z Magic Space "Asteroid Belt" (lunatic), Curse of the Heavens "Apollo 13" (hard/lunatic) i ewentualnie Orin jesli sie idzie na lapanie kart (hard/lunatic). Na Normalu jest jeszcze dosyc latwo
Rucham psa jak sra

  • Lenin
  • [*]
Lubiane/Nielubiane Spellcardy
Odpowiedź #2
Ten watek powinien tak naprawde zawierac spelle glownie z StB / DS. Nawet ja twierdze ze spelle ze standardowych gier sa easymodo (wystarczy troche cwiczyc).

Lubiane/Nielubiane Spellcardy
Odpowiedź #3
Cytat: Lenin
(wystarczy troche cwiczyc).

To, tak samo tyczy się STB i DS. Jeśli chodzi jednak o randomizację to IMO, mistrzem w klasycznym danmaku bedzie EoSD... Ech... Meirin, z checią bym jej zasadził kopa z półobrotu, a następnie ******* tak, że niewiedzialaby jak się nazywa, a wszystko to za Spelle na hardzie...

  • Mataha
  • [*]
Lubiane/Nielubiane Spellcardy
Odpowiedź #4
Spelle na Hardzie są łatwiejsze od tych na Normalu. Wyjątkiem może być Illusion Sign "Flower Dream Vine", czyli pociski spawnujące się na Tobie. To to, co lubimy, nie?

Lubiane/Nielubiane Spellcardy
Odpowiedź #5
Ja tam poza niektórymi czarami z EoSD niczego nie pamiętam z nazwy. Nie pomaga fakt, że do niektórych części nawet nie instalowałem tłumaczenia. Co do fajnych ataków (nie tylko czarów):

- non-spelle Yumeko z Mystic Square - niesamowite, kto grał, ten wie.
- Sakuya w szóstej planszy (przed Remilią)
- Scarlet Gensokyo Remilii, tylko na Lunaticu, trudne, ale po wielu, wielu próbach nauczyłem się kochać ten czar trudną, bolesną miłością ;)
- ostatni czar Youmu w piątej planszy PCB, najlepiej na Lunaticu - nie cierpię non-spelli Youmu, jej czary ni mnie ziębią, ni grzeją, jak dla mnie mogłaby kopnąć w kalendarz na dobre, ale ostatni czar ma świetny
- Kanako w MoF, najlepiej na Lunaticu. Jedna z najlepszych walk w Touhou i jedyna dobra rzecz w MoF, pomijając może niektóre znośne kawałki muzyczne

I to chyba tyle, SA i UFO nie męczyłem jeszcze na Lunaticu (bo za cienki jestem), więc żadnych czarów czy walk nie darzę szczególnym entuzjazmem.

Nie lubię (z tego, co pamiętam):
- non-spellów Youmu
- rudej wiewóry z SoEW, którą z jakiegoś powodu nazywają Marisą i którą należałoby odstrzelić dla wspólnego dobra
i pewnie jeszcze wielu rzeczy, ale jakoś nic mi nie przychodzi szczególnego do głowy, a nie będę przecież wymieniał całego MoF, nie?