Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Codzienna Burza Mózgów Touhou (specjal: ULUBIONA POSTAĆ W POFV) (Przeczytany 344774 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #360
Sleeping Terror
Sailor of Time
Corpse Voyage ~ Be of good cheer!
Hiroari Shoots a Strange Bird ~ Till When?
Lunar Clock ~ Luna Dial
Higan Retour ~ Riverside View

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #361
1. Lunar Clock~Luna Dial - kur*a aż słychać te trybiki, melodia ma wiele części a każde lepsza od drugiej
2. Higan Retour~Riverside View - taka melancholijna trochę...rejs małą łódką po spokojnej rzece w towarzystwie duchów...
3. Corpse Voyage~Be of good cheer! - kropla humoru i optymizmu w tym dobijającym podziemiu


Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #362
Lunar Clock ~ Luna Dial
/thread

  • Hotaru
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #363
1.Hiroari Shoots a Strange Bird ~ Till When?
2.The Tiger-Patterned Vaisravana 
3.Corpse Voyage ~ Be of good cheer!
4.Legend of the Great Gods
  • Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2012, 12:16:09 przez Hotaru

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #364
- Corpse Voyage~Be of good cheer!
- Lunatic Eyes ~ Invisible Full Moon
- Lunar Clock ~ Luna Dial
- Hiroari Shoots a Strange Bird ~ Till When?

To jest moja czołówka.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #365
Jak wyżej tylko kolejność inna. Na pierwszym miejscu Lunatic Eyes za mój pierwszy kontakt z Touhou (Overdrive пацаны!).

В бой, защитники Монолита! В бой! Отомстим за падших братьев наших!

  • remiria
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #366
Lunar Clock ~ Luna Dial

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #367
Jak wyżej tylko kolejność inna. Na pierwszym miejscu Lunatic Eyes za mój pierwszy kontakt z Touhou (Overdrive пацаны!).

;_; So bratnią dusze wyczuwam...

Also ja nie jestem pewien co było moim pierwszym kontaktem z touhou :P
Albo był to:
a) Bad Apple
b) Overdrive
c) Herubim
d) Kiedy miałem 40 stopni gorączki i nie byłem w stanie używać myszki. Tedy przypomniałem sobie o "touću" jakimś. IN i jechałem do wyzdrowienia (Thanks Eirin!)

Also on topic:
Z Pralek w sumie jeszcze "Doll of Misery" jest całkiem fajne.
  • Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2012, 21:01:36 przez Archi

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #368
1. Higan Retour ~ Riverside View (PoFV) - cudo. Monotonny, ale słucha mi się go zawsze tak dobrze, że w ogóle się tym nie przejmuję. Fun fact: kiedyś tego nie lubiłem ani trochę, trzeba było miesięcy i lat, żebym się przekonał.
2. Magic Mirror (HRtP) - jeden z moich ulubionych kawałków z HRtP, która ma mój ulubiony soundtrack w serii, zatem wysoka pozycja na liście jest oczywista... Pierwsza połowa - "tylko" dobra, drugą ubóstwiam.
3. Lunar Clock ~ Luna Dial (EoSD) - klasyk i hit. Z Magic Mirror przegrywa tylko minimalnie. Pozostaje żałować, że w EoSD ZUN miał takie słabe sample do dyspozycji. No i Sakuya, obok Yumeko, to jeden z niewielu fajnych przedostatnich bossów.
4. The Tiger-Patterned Bishamonten (UFO) - kompozycja sama w sobie to może nie jakaś wirtuozeria, ale świetnie pasuje do walk danmaku w Touhou. Problem polega na tym, że znalazły się w tej grupie kawałki jeszcze lepsze...
5. Night Falls ~ Evening Star (IaMP) - dobry utwór, polecam i pozdrawiam.
6. Legend of the Great Gods (TD) - coś w tym kawałku jest, albo sam jest dobry, albo po prostu konkurencja byle jaka. ;)
7. Hiroari Shoots a Strange Bird ~ Till When? (PCB) - muzyka lepsza niż walka, choć ostatni czar Youmu jest niesamowity.
8. Staking Your Life on a Prank (FW) - dość krótkie, ale całkiem sympatyczne.
9. Sailor of Time (PoDD) - lubię pierwszą część tego utworu, ma klimat pasujący do tytułu, ale potem się to gdzieś gubi.
10. Faith Is for the Transient People (MoF) - nie przepadam, delikatnie mówiąc, za Sanae w MoF. Motyw ma całkiem, całkiem, ale nic więcej. Gdy teraz go sobie słucham, nie jestem w stanie powiedzieć, dlaczego nie lubię go bardziej, może to złe wspomnienia z gry (ha ha).
11. Corpse Voyage ~ Be of good cheer! (SA) - if I see that damn cat one more time...
12. Crimson in the Black Sea ~ Legendary Fish (SWR) - ni mnie ziębi, ni grzeje.
13. Sad Doll ~ Doll of Misery (MS) - jedna z najlepszych walk w całym Touhou ma byle jaki motyw (poza intro). Szkoda.
14. Sleeping Fear ~ Sleeping Terror (LLS) - nie rusza mnie to ani trochę, uważam, że Yuuka swój najlepszy motyw dostała dopiero w PoFV.
15. Love-coloured Magic (SoEW) - nie lubię tego motywu i nie cierpię rudej Marisy.
16. Lunatic Eyes ~ Invisible Full Moon (IN) - tego motywu natomiast nie lubię jeszcze bardziej niż rudej Marisy.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #369
Zegar~Księżycowa Tarcza
Lunatyczne Oczy~Niewidzialna Pełnia Księżyca
Wiara Jest Dla Efemerycznych się między Ludzi.
co to kurde jest. dla mnie nazwy motywów muzycznych są lepiej rozpoznawalne po ich angielskiej nazwie (nie mówiąc o tym, że angielska wersja lepiej brzmi i jest przełożeniem oryginału, a nie przemiałem innego tłumaczenia).

poza themkami Futo, Shou, Orin i Sakui z EoSD reszta jakoś nieszczególnie zapadła mi w pamięć.

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #370
Na pierwszym miejscu u mnie Doll Story ~ Doll of Misery. Bardzo ukochałam sobie ten utwór. Lubię też Faith Is for Transient People, nieco mniej Sleeping Terror i tak wychwalany tu theme Sakui: Lunar Clock ~ Luna Dial.
Z drugiej strony nigdy chyba jeszcze nie było tak, żeby jakiś kawałek z Touhou przypadł mi do gustu raz i na zawsze, zdarza się też, że jakiś utwór wcale mi się nie podoba, a jednak wraca do łask. Lista może się więc zmienić.
:T

  • Tora
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY FINAL STAGE THEME)
Odpowiedź #371
wiesz...niektórzy uważają, że Cosmic Mind jest na tyle lekkie, że Fires of Hokkai go przebija pod względem powera :P I pomimo mojego uwielbienia do Cosmic Mind,
zastanawiam się, czy nie przyznać im racji ^^
No chyba tylko wiadoma część.

1. Faith is for the Transient People - bezkonkurencyjny numer 1.

2. The Tiger-Patterned Vaisravana - tuż tuż za poprzednikiem.

3. Hiroari Shoots a Strange Bird ~ Till When? - ma to coś.

4. Lunar Clock ~ Luna Dial - wiadomo.

5. Staking Your Life on a Prank - wróżkowe klimaty ftw.
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY MAGICZNY SYMBOL)
Odpowiedź #372
Nein-udanen eksperiment!

22. ULUBIONY MAGICZNY SYMBOL

W universum jak na razie oficjalne są 2 typy symboli, te z Grimoire of Marisa oraz UNLowe:
http://en.touhouwiki.net/wiki/Category:The_Grimoire_of_Marisa_Sigils - GoM
http://danbooru.donmai.us/post/show/783576/alice_margatroid-chart-cirno-crest-everyone-hakure - UNL (przypisy po ludzku)

Ze wszystkich symboli najprawdopodobniej najbardziej podoba mi się Lyrici z GoM za to że jest tak pełnym eye-candy, dokładnie odwzorowanym jebanym fortepianę. Poza tym wrażenie robi na mnie stoper Sakuyi z GoM i UNLowe CAUTION! Okuu.
Mimo wszystko grzechem byłoby z mojej strony nie odznaczenie Asury na UNLowym symbolu Youmu, połączenia węża i żaby na UNLowym symbolu Sanae, oraz genialnego motywu pióra wysuniętego przed miecz u Ayi w GoM.

Kotek Chen, Waza Kisume i żabka Suwako z GoM oraz UNLowa twórczość Cirno proszą się o nagrodę we własnych kategoriach :VVVV.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY MAGICZNY SYMBOL)
Odpowiedź #373
Kula Ying-Yang Reimu z GoM i wachlarz Yuyuko też z GoM ^^"
(Tak naprawdę to pierwszy raz mam z tymi symbolami styczność >_<)

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY MAGICZNY SYMBOL)
Odpowiedź #374
Aya i Marisa z UNL + cebulka Sakuyi z GoM

btw, czemu Wriggle ma uproszczony wzorzec Mountain of Faith ? O.o