Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Którą część najmniej lubisz/nienawidzisz? (Przeczytany 42505 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Którą część najmniej lubisz/nienawidzisz?
Odpowiedź #15
Faily Wars. Mówiłem to już parę razy, ale muzyka w tej grze nie przemawia do mnie, sprite'y wróżek większe od Cirno, która w rzeczywistości jest taka sama jak one, klawiszologia... Ogólnie dla mnie Faily Wars to część wydana przez ZUN-a bardziej na siłę, żeby strollować graczy.
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Którą część najmniej lubisz/nienawidzisz?
Odpowiedź #16
jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze...długo się zastanawiałem nad najmniej lubianą przeze mnie odsłoną i wychodzi na to, że jest to każda z bijatyk; wolę klasyczne shootery, bijatyki TH jakoś do mnie nie przemawiają, wolę jak w bijatyce jest więcej fizycznych ciosów, ewentualnie jeśli już jakaś magia to żeby kombinacji było w ciul i jeszcze trochę; z bijatyk wolę pograć w tekkena ^^' a jeśli chodzi o najbardziej nielubiany shooter to nie mam takiego; jednak by nie pozostać pustym w tym temacie, odwracając moją tabelę ulubionych, najmniej lubię EoSD ^^ (czemu ? bo nie znalazłem dla niej żadnego "naj'a" --> IMO: PCB jest najładniejsza (nie grafika, ale tematyka tła, fabuły, a kto wie czy nie muzyka...), IN ma najlepszy klimat, PoFV jest moja naj...pierwsza, w którą zagrałem (i ma zaje~ pre-battle theme) ^^, MoF ma muzykę najbardziej oddającą tematykę fabuły (chodzi o porę roku - jesień), SA w sumie podobnie jak MoF, ponadto ma najciekawsze rozwiązanie, jeśli chodzi o postacie (i zawsze to o 2 więcej pary niż w IN), no a UFO...heh, chyba moja ulubiona odsłona, po prostu naj, z extra stage theme i extra stage boss theme, których mogę słuchać bez końca ^^)

Odp: Którą część najmniej lubisz/nienawidzisz?
Odpowiedź #17
Najmniej lubię PoFV. odebrali mi całą elegancję fraktalowego danmaku i wstawili sranie pociskami. plus zasada napieprzaj-w-klawisz-Z.

Dla mnie to czarna owca całej serii, razem z HRtP i PoDD, choć tym akurat można wybaczyć, bo są pierwsze.

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: Którą część najmniej lubisz/nienawidzisz?
Odpowiedź #18
A najbardziej nie lubię... uhhh... nie grałem w jeszcze tyle części by to oceniać. Mam na koncie jedynie te od 06 do 08... i w sumie ta ostatnia najmniej mi się podobała. Liznąłem jeszcze te na PC-98... i to klasyka. A klasyki się nie powinno oceniać.

ŁO MATKO, kiedy to było!

Osobiście po prostu nie cierpię systemu wprowadzonego w UFO. ZUN musiał stwierdzić, że gracze mają zdecydowanie za łatwo, więc do standardowych zmartwień w postaci zbierania P-upów i grazeowaniu dodał jeszcze lawirowanie między tym całym szajsem by złapać w odpowiednim miejscu i w odpowiednim momencie odpowiedniego ufoka. Co nie zmienia faktu, że muzyka jest fajna. EX boss miecie.
A najbardziej podoba mi się... hyhyhy, PCB! Wg. mnie najlepsza grafika oraz gameplay, design większości postaci też mi się podoba (Yuyuko wygląda tam o wiele lepiej niż w IN. Yukkuri Letty pomijamy...) efektowne spellcardy, Phantasm Stage... jak tu tego nie kochać?
  • Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2011, 22:33:24 przez Maluetar

  • JCD
  • [*]
Odp: Którą część najmniej lubisz/nienawidzisz?
Odpowiedź #19
Ja mam trochę odwróconą kolejność niż reszta, bo wiem dla mnie UNL/SWR > StB/DS > reszta danmaku. Gdybym miał wskazać danmaku, które lubię najmniej, to będzie to chyba Fairy Wars. Nie ogarniam tej gry + łatwa ona nie jest. Wiem, że gry z fotkami są jeszcze trudniejsze, ale łatwiej mi zapanować tam nad wszystkim. Po prostu je lubię, ciężko mi powiedzieć dlaczego.

  • Nashi
  • [*]
Odp: Którą część najmniej lubisz/nienawidzisz?
Odpowiedź #20
Cytuj
Fairy Wars. Nie ogarniam tej gry
this

w sumie nigdy się nie zastanawiałam tak na dobre, wiadomo, że każda ma tam jakieś swoje plusy...
jeśli by patrzeć pod względem "gra, w którą chce mi się najrzadziej grać" to Shoot the Bullet, Daburu Spoilah no i Fairy Wars

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Którą część najmniej lubisz/nienawidzisz?
Odpowiedź #21
^THIS

Odp: Którą część najmniej lubisz/nienawidzisz?
Odpowiedź #22
Generalnie 2 część serii , min . za brak deathbomb'ingu , focus'a i ogólne niedopracowanie -_-
( wciąż nie mogę zrozumieć ludzi którzy lubią męczyć się z tą grą , próbując przechodzić w niej extra , ja po którymś podejściu dałbym sobie na dłuższy czas spokój z grami danmaku w ogóle , tak "przyjemne " jest dla mnie przechodzenie extra w Touhou 2 :/ )

Odp: Którą część najmniej lubisz/nienawidzisz?
Odpowiedź #23
Ja nie przepadam za to za 10-tką. Bo po prostu nie ogarniam punktacji i tego systemu continues.
 (a w 11 i 12 jest trochę znośniejsze to wszystko)

Odp: Którą część najmniej lubisz/nienawidzisz?
Odpowiedź #24
Na razie Ten Desires pracuje na rangę najmniej lubianej przeze mnie gry z Touhou. xD

Odp: Którą część najmniej lubisz/nienawidzisz?
Odpowiedź #25
Chociaż na poważnie grałem tylko w gry od 6 do 9, a w kolejne tylko pobieżnie i nie we wszystkie, to zdecydowanie najmniej podoba mi się IN. System czasu jest kompletnie porąbany, last spele to naprawdę bezsensowny rodzaj wyzwań, który dumnemu graczowi zajmuje zbyt wiele czasu, a casualowego w ogóle nie rusza; czas ponadto zmusza jeszcze do takiego kombinowania, by nie tylko łatwo omijać pociski i rozwalać wrogów, ale również by nabić przy okazji go na tyle, by chociażby przejśc grę. A w dodatku sama gra ma beznadziejne grafiki postaci... No i ten zonk, jak po 3ch stageach, które robi się na pamięc po kilku próbach nadchodzi stage 4rty (czy to A, czy B), a po nim - 5 i 6. Damn, takiego kopa w mordę od gry nie dostałem chyba od czasu, jak grałem w EoSD.

Odp: Którą część najmniej lubisz/nienawidzisz?
Odpowiedź #26
Przychylam się do głosów o Mountain of Faith. Poza muzyką i czwartym poziomem nie ma w niej nic, co by mi się podobało. Zupełnie nie ogarniam wiaropunktów i tego, jak mało jest żyć, a niektóre spellcardy są po prostu niesprawiedliwe. Nie przepadam również za Shoot the Bullet, co mnie smuci, gdyż Aya jest jedną z moich ulubionych postaci i miałam nadzieję na większą miodność, a nie ... coś takiego. :(

Odp: Którą część najmniej lubisz/nienawidzisz?
Odpowiedź #27
Przychylam się do głosów o Mountain of Faith. Poza muzyką i czwartym poziomem nie ma w niej nic, co by mi się podobało. Zupełnie nie ogarniam wiaropunktów i tego, jak mało jest żyć, a niektóre spellcardy są po prostu niesprawiedliwe. Nie przepadam również za Shoot the Bullet, co mnie smuci, gdyż Aya jest jedną z moich ulubionych postaci i miałam nadzieję na większą miodność, a nie ... coś takiego. :(
StB jest miodne bardzo... jak jesteś Matherikusem. Albo Kretonem. I umiesz to przejść.

MoF jest łatwe prawie cały czas... albo bardzo trudne. zależy, która karta i poziom. Aya na czwartym jest dla mnie nawet bardziej irytująca niż Kanako (Sanae lubię klepać ze względu na miodny motyw i nawalanie pentagramami).

Odp: Którą część najmniej lubisz/nienawidzisz?
Odpowiedź #28
MoF jest łatwe prawie cały czas... albo bardzo trudne. zależy, która karta i poziom. Aya na czwartym jest dla mnie nawet bardziej irytująca niż Kanako (Sanae lubię klepać ze względu na miodny motyw i nawalanie pentagramami).

i fakt, że ci z gorszym wzrokiem (czyt. ja) muszą przy Sanae trzymać oczy z 10 cm od ekranu, nie więcej bo inaczej nie da się przejść takich spelli jak np. "Gray Traumaturgy" ;) Nie no moim zdaniem MoF nie jest taka zła, a nawet powiedziałbym, że to jedna z łatwiejszych odsłon - mówię to z własnego doświadczenia, MoF jako pierwszą (poza PoFV) przeszedłem na normalu (kiedy już zagrałem we wszystkie) i najdalej doszedłem na hardzie, stąd moja ocena :) No i ta themka z 6 stage...cudo ;3

  • Roxiee
  • [*]
Odp: Którą część najmniej lubisz/nienawidzisz?
Odpowiedź #29
Ja tam MoF lubię, jest to pierwsza z gier TH, w jaką zaczęłam grać i piewsza, którą przeszłam. Więc pewnie dlatego - jeśli chodzi o poziom trudności - jest dla mnie jedną z łatwiejszych.

FW jest wkurzające, jedyne, co mi się podoba w tej grze, to grafiki z postaciami.