Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Nowy serwer (Przeczytany 30799 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Nowy serwer
Obiecaliśmy napisać coś o nowym serwerze dla strony. Cały czas przekładałem datę napisania czegoś więcej, aż będziemy wiedzieć coś więcej.

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zakup serwera VPS.

Specyfikacja serwera wygląda następująco:

Miejsce: 25 GB Raid 10
Wirtualizacja: 64 Bits OpenVZ
OS: Linux
Transfer: 10 TB / miesiąc
CPU: 2 vCores
RAM: 2 GB

Kosz miesięczny wynosi niecałe 25 PLN. Koszt roczny - niecałe 300 PLN (dokładnie 295 PLN).

Serwer zostanie wykupiony w piątek w godzinach popołudniowych (16:00+) na jeden miesiąc.

Po miesiącu zostanie przedłużony na kolejne 12 miesięcy.

Jako, że jest to serwer VPS - wszystko będziemy musieli instalować sami, więc nie wiemy kiedy ruszą zmiany chociaż wszystko winno być przeniesione w ciągu weekendu.

Osoby, które zadeklarowały się pomóc przy opłacie serwera mogą wpłacać pieniądze na nasze - specjalnie założone konto do opłat za serwer i domenę.

10 1320 1537 3428 2342 3000 0002

Pozostałe dane są nieważne bo nawet jeśli wpiszecie je dobrze, a walniecie się w numerze konta to pieniądze pójdą w kosmos. W polu "tytuł" wpiszcie "twoj_nick_z_forum - Dotacja Touhou.pl".
Po przeniesieniu się na nowy serwer postaramy się wprowadzić specjalną range forum - Donor/Mecenat/cośwtymstylu.

Istnieje opcja, że braknie nam miejsca na serwerze i wówczas przeniesiemy się na wyższą ofertę (która jest niestety droższa). Jeśli taka rzecz miałaby miejsce - użytkownicy zostaną o tym poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem.

Aktualny cel: 300 PLN.

Zostawiam do dyskusji.
  • Ostatnia zmiana: Październik 22, 2014, 22:18:29 przez Małyszeq

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #1

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #2
k,dorzucę się

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #3
Od siebie jeszcze chcę dodać, o czym Kreton nie napisał. W wypadku nadwyżek na koncie serwerowym jeżeli:

1. serwer jest opłacony
2. domena jest opłacona
3. mamy zapas na kolejny rok, a wciąż jest więcej nadwyżek

W takim wypadku nadmiarowe pieniądze przeznaczymy na wsparcie puli nagród w nadchodzących konkursach. O dokładną rozpiskę stanu konta będzie można w każdej chwili poprosić, aby była pełna jasność co do tego jak wydawane są z niego pieniądze.

Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

  • Drewko
  • [*]
Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #4
Meh. troszkę szkoda że nie mogę wspomóc pieniężnie tej strony kiedy jest to najbardziej potrzebne (kilka problemów natury pieniężno-domowych się spiętrzyło naraz) ale cholernie cieszy mnie to co się dzieje. Pomimo tych kłótni, wojen, wzajemnego obrzucania się gównem, narzekania wszystkich na wszystko, problemów z organizacją i innych tego typu pierdół KOCHAM tą stronę tak jak KOCHAM Touhou bo to tutaj nauczyłem się tego co to znaczy być Touhoutardem. Takim ludziom jak Maluetar, Lenin, Kreton czy Małyszeq (jest ich dużo więcej ale wymienianie całej ekipy Touhou.pl mógłby ktoś uznać za spam :V) jestem wdzięczny za ich nie zawsze widoczną i owocną ALE JEDNAK pracę bo to dzięki ich staraniom jestem fanem Touhou. Mogę tylko poprosić inne osoby by wpłacały pieniądze bo to też dla nich jest robione.

Spoiler (pokaż/ukryj)
Dobra, koniec podlizywania się xD Teraz czekam na dalsze efekty i trzymam kciuki za tą stronę ^^.
  • Ostatnia zmiana: Październik 22, 2014, 22:48:26 przez Drewko
Does it hurt, Fenice? I'm sorry. But I didn't build you to be put on a shelf for display. I built you to win! The Gunpla I made... My Wing Gundam Fenice... I made you to show the world that you're the strongest! So... Just hang in there a little longer. Okay, partner?"

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #5
Finally. Obecnie nie mam zbyt dużo kasy ale jeśli progress się nie zatrzyma to z chęcią się dorzucę.

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #6
Tak dodam od siebie, żeby nie było, że myślę w pierwszej kolejności o publicznych beta testach nowego forum, bo będzie to dość diametralny skok jakości i wartoby dać ludziom czas na aklimatyzację (wszystkie kluczowe dane zostaną zachowane).
Ino wpierw muszę zaimplementować na nim system achiwków.
Co bardziej spostrzegawczy powinni wstępny wygląd i ficzery już przyuważyć, jednym z nich będzie to, że w końcu będę mógł robić dowolne mody do niego i (mam nadzieję) forum będzie mimo ich wprowadzania zawsze aktualne (nie żeby było trzeba naprawić coś co nie jest zepsute, ale aktualnie to PIA mocno) :)

Btw. Przydałaby się osoba w administracji odpowiedzialna/znająca się za utrzymanie serwera, samemu nie mogę obiecać, że uda mi się to w weekend wszystko zainstalować i pokonfigurować, a przydałoby się to jeszcze pooptymalizować, pozabezpieczać i backupy jakoś przemyśleć (automatycznych nie ma).
  • Ostatnia zmiana: Październik 23, 2014, 02:54:32 przez h-collector


Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #7
Btw. Przydałaby się osoba w administracji odpowiedzialna/znająca się za utrzymanie serwera

Def? ;D

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #8
Cytat: PookyFan
Def? ;D

R U Fucking Kidding Me ? Żarty się ciebie trzymają.

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #9
Nah, Defa w to nie mieszajmy. Mamy an tym forum oraz na IRCach sporo zdolnych speców od sieci, jeśli żaden się nie zgłosi, to myślę o poszukaniu kogoś spoza tych mediów, może u mnie w pracy, znam tam paru Tohoufanów.

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #10
Tak szczerze, to wolałbym losowym osobom tak od razu nie dawać pełnych dostępów.

Więc może trochę sobie zaprzeczam, ale do tej sprawy wrócimy jeszcze później, wpierw zobaczymy jak w praniu to będzie wyglądać, a nóż może jednak ten panel klienta jakieś dobre ułatwiacze będzie miał.

Jeśli chodzi o defa, to miałem do niego dość duże zaufanie, ale problem jest w tym, że po prostu on od dłuższego czasu nic nie chce zrobić, nie wiem czy to polityka, aby nas wysiedlić z serwera, obrażenie się za wiadomości od Kretona, czy po prostu nie ma dostępów do maszyny, ale fakt faktem, że przez to musimy się przenosić, bo jest kilka problemów nadal mimo próśb nienaprawionych :/
  • Ostatnia zmiana: Październik 23, 2014, 09:31:12 przez h-collector

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #11
sprawdzaliście http://www.hekko.pl/ ?

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #12
@Edit
O kurwa. Wykaż chęć pomocy. Dostań kopa w dupsko. I'm out guys.
  • Ostatnia zmiana: Październik 23, 2014, 14:23:47 przez Kamruz

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #13
Ok, 30 szekli przelanych. Have fun ;)

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #14
@Edit
O kurwa. Wykaż chęć pomocy. Dostań kopa w dupsko. I'm out guys.

Nie Kamruz, widziałem poprzednią wersję Twojego posta i mów co chcesz, ale tym razem to Ty zrobiłeś z siebie idiotę. -.-