Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Nowy serwer (Przeczytany 30796 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #31
Co do legendarnego folderu Temp - został wczoraj komisyjnie opróżniony z zawartości, która nie powinna się tam znaleźć :P

Yay~!
Fajnie, że serverek się znalazł. Gdyby nie to że NFZ nie działa i muszę bulić z własnej kieszeni to bym się jeszcze w tym miesiącu dorzucił. A tak to czekam do pierwszego :P.

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #32
Yhym.
Jaki jest status nowego serwera? Jesteśmy już na nim, czy jeszcze nie? Jeśli tak - jak się sprawdza? Jeśli nie jesteśmy, to dlaczego? Od dawna nie było żadnego updejtu.

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #33
bump

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #34
HC odmawia odpowiedzi więc dunno.

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #35
Nie ma mnie parę dni i już się coś odflandra tutaj?

Spokojnie, dowiem się skąd to opóźnienie i jak tylko będę miał więcej szczegółów, to poinformuję.

W sumie strona jakoś zaczęła wolniej chodzić, więc podejrzewam, że coś z bebechami absorbuje h-c (a nie mam z nim kontaktu na codzień i na zawołanie)...
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #36
Eh... taki głupi temat, że naprawdę nie mam siły odpowiadać, wolałem skorzystać ze snu...
Zwyczajnie nie mam czasu (deadline pierwszy miałem na dziś), aby coś robić dużego, w krótszym czasie, a sytuacja wygląda tak:
- małe zmiany na obecnej stronie - i tak nikt tego nie komentuje, nawet tych głupich komentarzy, więc nie wiem czy robić coś aby było to "widoczne"
- nowy serwer przyniósł tylko dodatkowe problemy, na które dodatkowy czas gdzieś znaleźć się musi - wiele razy pisałem, że to nie jest lekarstwo na wszystkie problemy, ale bo ludzi cisną...
Spoiler (pokaż/ukryj)
- na nowym serwerze aktualnie jest tylko postawiony i skonfigurowany serwer (konto, nginx+php5.6.2, itd., poczta w sumie jeszcze nie) poza tym jest tylko robocza beta strony przeniesiona (co do płatności tym sobie głowy zawracać nie musicie, od siebie jako docelowy na razie od siebie też dorzucam)
Spoiler (pokaż/ukryj)
- parametry nowego serwera są fajne, ale... 
a) Damian w prezencie halloweenowym naprawił jednen z problemów (poświęcił 5 min czasu i wklepał komende, którą dałem), drugi jako tako obszedłem (więc...) i bumbpnął php do 5.6.2... cieszyć się czy płakać, nie wiem... ja się nawet cieszę
b) przenieść 1-1 się strony nie da z różnych przyczyn (prawnych, miejsca itd.), a że większe zmiany gotowe nie są, to na chwilę obecną tylko strzał w stopę... na ch* przenosić tylko i jedynie po to, aby połowę kontetu wywalić, ew. zbytecznie ryzykować (można ale naprawdę sens?)
- na chwilę obecną z przyczyn też powyższych pracujemy, więc nad pierwszym elementem tj. forum, które będzie zintegrowane ze stroną - download oraz content typu tapety będzie dostępne, zarządzane i ograniczne z poziomu forum (nowy serwer jeśli nie chcemy zbytnio ryzykować wymusza poniekąd, abyśmy dostęp ograniczyli do zarejestrowanych)
Spoiler (pokaż/ukryj)


- sama nowa wersja forum 2.0 jest aktualnie postawiona także i synchronizowana z obecnym co tydzień, powiem szczerze bym myślał nad publicznym testem bety, ale jest nadal trochę bugów (developerzy nie mają też czasu kiedy je naprawić, więc sam muszę) oraz kilka rzeczy do zrobienia, głównie system achievmentów z obecnego + język polski
wrzucałem jakiś czas temu screenshoty, więc tylko jeden

- z prac serwerowych to jeszcze pracuję nad sposobem uaktualniania stony i forum korzystając z gita w wolnym czasie, którego dużo nie miałem ostatnio
Spoiler (pokaż/ukryj)


Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #37
- małe zmiany na obecnej stronie - i tak nikt tego nie komentuje, nawet tych głupich komentarzy, więc nie wiem czy robić coś aby było to "widoczne"
To że nikt nie komentuje nie oznacza że nikt tego nie czyta. Nawet jeśli progress leci powolutku to warto co jakiś czas to przedstawić chociażby po to by nie powstawał złudny obraz bezczynności. Lepsze relacje z administracją są lepsze. :P
Anyway czekamy na dalsze postępy. Własny facebook na forum to całkiem zabawna opcja.

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #38
Uff, dzięki za poświecenie czasu na odpowiedź, bo zaczynałem się martwić trochę. kreton jak zwykle w typowo niedyplomatyczny dla siebie sposób przedstawił sytuację. Anyway, z informacji okołostronowych, wkrótce restartuję sesje RPG, a jesli się uda to do końca tego roku zajmę się jeszcze jedną nowością, zatem fret not...

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #39
>Screen z forume
>NEET Palace
>Ostatnia wiadomość: luty

Huhu. Dużo to się tam u was w Loży Masonów nie dzieje. ;p

Za to na plus, że pieniądz z dotacji nie poszedł na folder "temp".  Keep up the good work, HC.

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #40
Ta, większość decyzji tak naprawdę zapada teraz poza forum - NEET Palace było nam przydatne, jak było nas nieco więcej...

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #41
Cytat: Małyszeq
kreton jak zwykle w typowo niedyplomatyczny dla siebie sposób przedstawił sytuację.

Mogłem tak:


Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #42
Dobrze że tego nie zrobiłeś. :D

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #43

Odp: Nowy serwer
Odpowiedź #44