Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Przedstaw się (Przeczytany 449207 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 8 Goście przegląda ten temat.
Odp: Przedstaw się
Odpowiedź #690
Cóż, zależy czy np. jesteś obserwatorem powiedzmy dramy z udziałem dwóch charakterników, czy sam w niej uczestniczysz...co nie zawsze jest miłe i ciekawe :)

Odp: Przedstaw się
Odpowiedź #691
Mimo wszystko byłbym zwolennikiem wstrzymania się od gangbangu jak pojawi się następny narybek. Ot tak dla sprawdzenia czy takie podejście coś da, czy raczej czy i tak dany nowicjusz pójdzie sobie w cholerę bez pomocy.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Przedstaw się
Odpowiedź #692
Raz już coś dało. Mianowicie Drewko. I Zlewa. I parę innych...
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Przedstaw się
Odpowiedź #693
Yup, i wtedy forum jakoś było bardziej żywe. Chcielibyście od razu kogoś z kanonem w małym palcu?

Odp: Przedstaw się
Odpowiedź #694
Tak jak "żywy" jest pokój, którego mieszkańcy zostali zaatakowani przez stado komarów wpuszczajac je do środka. Nie pochwalam metod "weryfikacji" nowych użytkowników, ale daje to jednak lepsze efekty niż dawniejsze "everybody is welcome".

Odp: Przedstaw się
Odpowiedź #695
Let's agree to disagree then. Będę próbował jakoś oswoić przyszłe pokolenia z tym miejscem xD.

Odp: Przedstaw się
Odpowiedź #696
No cóż, potem się nie dziwcie, że ludzie określają polski fandom th jako "trudno osiągalny".
Nie wiem, czy gdzieś indziej są podobne weryfikacje ale w sumie powoli mnie zaczyna to coraz mniej obchodzić bo walka zarówno z jedną jak i z drugą stroną przy ich (czasami) radykalnych podejściach to niejako walka z wiatrakami.

Odp: Przedstaw się
Odpowiedź #697
No cóż... ja zrobiłem mądrą rzecz i się nie przedstawiłem w tym temacie xD

Odp: Przedstaw się
Odpowiedź #698
Cholera, myślałam że ktoś nowy się przedstawił, a to tylko offtop o hermetyczności fandomu. Requestuję osobny temat do tego, bo widzę że ostatnio często do tego się nawiązuje.

Also. Taka selekcja nie jest zła, o ile robi się ją z umiarem. Dopierdalanie się do tego że ktoś nie lubi mięsa i opalania się jest już nie na miejscu.

Jeśli, jak to już ktoś wcześniej powiedział, będzie zasada "everybody is welcome", to po prostu nazlatuje się tu mnóstwo 4funów i innych osób jego pokroju. Wg. mnie jeśli ktoś trochę chociaż się na Touhou zna, jego wypowiedź ma w sobie odrobinę logiki i potrafi pisać poprawnie po polsku, to nikt się raczej nie przypierdoli.

Odp: Przedstaw się
Odpowiedź #699
Ale nawet w przypadku ciepłego powitania, potem w dyskusji i tak nastąpi selekcja. Bo ten temat to jedna bajka, a reszta forum druga. I według mnie lepiej się wkręcić w normalnej dyskusji, niż w temacie z "listami motywacyjnymi" :P

Odp: Przedstaw się
Odpowiedź #700
UWAGA UWAGA NADCHODZI JEDYNY SŁUSZNY NEWCOMER POST:

"Cześć. Nazywam się <tu wstaw dojrzale brzmiący, krótki total badass nick>. Granie w Touhou zacząłem od HRtP które kupiłem od samego ZUNa za czteropak piasta na Komikecie 52. Te wspomnienia, flower tank pierwszy mid boss na lunaticu dzisiejsze pokolenie tego nie zrozumie. Poza nolifieniem fandomu nie zajmuję się w życiu niczym, mam 34 lata, mieszkam w piwnicy i jestem bezrobotny, ale ja i moja <wstaw imię jakiejś waifu> nie narzekamy <33."

100% zaakceptowany nowokolega 9/11



That's not the fucking point.
Ile razy było tak, że zostały u nas osoby które nie wiedziały kompletnie nic o Touhou, albo ich zasób wiedzy kończył się na bad apple i un owen? MNÓSTWO razy.
A dlaczego ich nie obrzuciliśmy gównem już na starcie? Bo potrafili się zachować jak na myślących ludzi przystało.
Tutaj nie chodzi o poziom wiedzy nowych użytkowników bo nic nie sprawia większej frajdy oldfagom (a przynajmniej niektórym) niż uczenie nowej osoby o Touhou. Owszem, zawsze fajniej jak jakaś osoba zna się na tym, ale nie jest to konieczne.
Chodzi o to co swoim zachowaniem zaprezentuje nowa osoba, a to, że zachowuje się jak niedorozwinięty analfabeta to tak go traktujemy.

A ponieważ 80% całego polskiego fandomu Touhou zachowuje się w ten sposób to ja nawet się nie dziwię, że wszyscy uważają nas za zamkniętą stroną dla nowych.
Najlepiej jest to zobaczyć na konwentach: Panele na których sam organizator nie wie o czym mówi przez co uczy wszystkich, że Touhou to jakieś muzyczki i flashe, cosplayerki które przebierają się w postacie z tej serii "bo ładnie wyglądają" i nic poza tym, a najgorsze to są większe skupiska tych zjebów którzy po prostu pokazują publicznie jak bardzo zjebani są (odgrywanie jakichś idiotycznych scenek przed innymi uczestnikami konwentu, darcie ryja na cały korytarz z jakiegoś powodu, bieganie po całym conplace itd.)
W ten sposób inni sobie wyrabiają zdanie o tym, że Touhou to jest po prostu gówno ponieważ fani swoim zachowaniem (zjebanie) również reprezentują serię.

Nim zaczniecie rzucać we mnie "No fun allowed" to pozwólcie, że wam wytłumaczę coś.

Owszem, fajnie jest się powydurniać przy innych, ale bez przesady bo o ile to jest fajne dla was to to jest bardzo irytujące dla innych ludzi którzy nie są zaznajomieni z tą serią.
Jak myślicie, dlaczego zawsze jak thpl gdzieś jedzie to ZAWSZE załatwia sobie jakiś room? Aby w nim się na przykład wydurniać.
Pozostaje też kwestia atrakcji które w większej ilości są chujowo prowadzone bo prowadzący jest tak przygotowany jak żyd do gazu, albo w ogóle nie są prowadzone bo prowadzący sobie nie przyjdzie.
Później organizatorzy konwentów mogą krzywo patrzeć na udostępnienie nam jakiejś salki bo jakaś całkowicie obca nam osoba dała ciała przy atrakcji i nam się obrywa BO TO PRZECIEŻ TOUHOU. Wrzucanie wszystkich do jednego worka najlepsze.
I co, teraz pewnie "hehe, czyli rozumiemy, że wy jesteście wielkimi panami i władcami Touhou w polsce i tylko wy możecie prowadzić atrakcje na konwentach?"
Nie, pragnę tylko tego BYŚCIE KURWA NAUCZYLI SIĘ PROWADZIĆ ATRAKCJE JAK JUŻ JE ZGŁASZACIE!

Pruje się wam dupa o to, że nasze społeczeństwo jest zajebiście hermetyczne. Well shit, mamy rok 2013. Szkoda, że nie widzieliście co się działo w 2009 lub 2010 roku bo wtedy zgodziłbym się z waszą opinią bo rzeczywiście było ciężko wpasować się w nasze towarzystwo, ale teraz wystarczy tylko to, że nie będziecie zachowywać się jak debile.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2013, 15:48:04 przez Maluetar
Rucham psa jak sra

Odp: Przedstaw się
Odpowiedź #701
^ten post powinien zostać lekko zmodyfikowany i umieszony obok regulaminu

Odp: Przedstaw się
Odpowiedź #702
That's not the fucking point.
Ile razy było tak, że zostały u nas osoby które nie wiedziały kompletnie nic o Touhou, albo ich zasób wiedzy kończył się na bad apple i un owen? MNÓSTWO razy.

Hm. Wg mnie nadal to mniejszość, jeśli policzyć aktywnych userów. Jakoś ogólnie ostatnio na forum jest spokój, jeżeli chodzi o idiotów. Taki np. 4fun przyszedł, trochę popitolił i teraz milczy. Żyje sobie gdzieś w otchłani forum. Pójdzie w świat przy następnej czystce użytkowników, którą wam polecam. Ze spokojem, ofc :)

Tutaj nie chodzi o poziom wiedzy nowych użytkowników bo nic nie sprawia większej frajdy oldfagom (a przynajmniej niektórym) niż uczenie nowej osoby o Touhou.

Yama też lubi uczyć i niektórzy ponoć jej nauki nazywają jeszcze "nauczaniem" xD

Chodzi o to co swoim zachowaniem zaprezentuje nowa osoba, a to, że zachowuje się jak niedorozwinięty analfabeta to tak go traktujemy.

Stop. Czyli rozumiem, że ludzie, którzy faktycznie mają np. problemy z pisownią albo są po prostu dziećmi (sory, dla mnie wiek 12-15 to jeszcze dzieci), nie mają wstępu na forum th.pl, a jeśli już mają to muszą mieć w ciuuuuuuul samozaparcia i silną psychikę (co w ich wieku jest raczej niemożliwe) ? ;) Bo na przykład ta ostatnia userka, co się przedstawiła, to wygląda mi po prostu na zwykłe dziecko. Albo trolla. Ale ja jej daję szansę na tę bardziej niewinną możliwość.

Najlepiej jest to zobaczyć na konwentach: Panele na których sam organizator nie wie o czym mówi przez co uczy wszystkich, że Touhou to jakieś muzyczki i flashe, cosplayerki które przebierają się w postacie z tej serii "bo ładnie wyglądają" i nic poza tym, a najgorsze to są większe skupiska tych zjebów którzy po prostu pokazują publicznie jak bardzo zjebani są (odgrywanie jakichś idiotycznych scenek przed innymi uczestnikami konwentu, darcie ryja na cały korytarz z jakiegoś powodu, bieganie po całym conplace itd.)

meh, tu akurat się zgadzam, bo cały czas mam w pamięci to, co się działo na mokonie 2

Później organizatorzy konwentów mogą krzywo patrzeć na udostępnienie nam jakiejś salki bo jakaś całkowicie obca nam osoba dała ciała przy atrakcji i nam się obrywa BO TO PRZECIEŻ TOUHOU. Wrzucanie wszystkich do jednego worka najlepsze.

Tip: oficjalne oświadczenie, że "to nie my" powinno zadziałać; a w ogóle...how about podpisywanie się pod naszymi atrakcjami na konwentach zbiorowo "touhou.pl" ? Coś jak pzta robi; albo np. "Maluetar/Smoku/itp. (th.pl)". W ten sposób i można lepiej wyrobić markę już przed samym konwentem i uniknie się wrzucania do jednego wora ;)

I co, teraz pewnie "hehe, czyli rozumiemy, że wy jesteście wielkimi panami i władcami Touhou w polsce i tylko wy możecie prowadzić atrakcje na konwentach?"
Nie, pragnę tylko tego BYŚCIE KURWA NAUCZYLI SIĘ PROWADZIĆ ATRAKCJE JAK JUŻ JE ZGŁASZACIE!

Dopsz, nauczymy się. Proszę cię tylko o niekrzyczenie. Mam nadzieję, że moja wiedzówka nie była jeszcze taka zła i z Phorem też daliśmy radę.

Pruje się wam dupa o to, że nasze społeczeństwo jest zajebiście hermetyczne. Well shit, mamy rok 2013. Szkoda, że nie widzieliście co się działo w 2009 lub 2010 roku bo wtedy zgodziłbym się z waszą opinią bo rzeczywiście było ciężko wpasować się w nasze towarzystwo, ale teraz wystarczy tylko to, że nie będziecie zachowywać się jak debile.

Ok. Zgadzam się z 70-80% tego, co mówisz, ale popatrz też trochę na wasze metody walki z rakiem. I sam oceń, czy one są na pewno dobre i skuteczne.
Tylko tyle :)

Odp: Przedstaw się
Odpowiedź #703
I o to przez cały czas mi chodzi. to, co Maluetar
10/10, quality post.
nie umiałbym teog ubrać w takie słowa.

Odp: Przedstaw się
Odpowiedź #704
@Malu: dobrze gada. Polać mu.

@Raion: myślałem o czymś w stylu "Guide for Nowomysza's - How to use forum and avoid haters" :D

Cytat: Mayuki
Ale ja jej daję szansę na tę bardziej niewinną możliwość.

IMO już jej nie spotkamy tutaj. Sad thing.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2013, 16:07:20 przez Aya Shameimaru