Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Ankieta

Czy dostęp do beta skryptu forum ma być ograniczony?

  • Nie - wszyscy zarejstrowani, im więcej sugestii tym lepiej
    5 (62.5%)
  • Tak - tylko ochotnicy, cyberwandalom precz
    3 (37.5%)
  • Zależy - synchronizaja forum co tydzień, można przeżyć drobne wykroczenia
    0 (0%)

Ilość głosów: 8

Głosowanie skończone: Maj 02, 2015, 17:42:01

Temat: Komentowanie i betatestowanie forum 2.0 (Przeczytany 8816 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Komentowanie i betatestowanie forum 2.0
Temat powiązany z newsem, więc trochę dłużej.
Po pierwsze komentarze. Jak wiadomo pewnie większości, niestety te do aktualności od dłużego czasu nie działały (sorry Raion, że nie odpisałem - chciałem to zrobić po naprawieniu), niestety problem okazał się dużo bardziej skomplikowany, bo wiązał się prawdopodobnie z integracją forum (menubar) na stronie głównej i ostatecznie zacząłem szukać alternatyw. Jedną z nich byłoby podpięcie systemu Disqus, lecz problem stanowiło
a) zachowanie komentarzy przy zmianie systemu,
b) moderowanie treści, która ucieka z forum <- dodatkowo jak widać nikt i tak z niego nie korzystał (dość długi czas zasila on nasze artykuły).
Wobecz czego najbardziej sensownym rozwiązaniem wydaje się aktualne: podpięcie tematu forum (aktualnie nie jest dostępny quick reply <- będzie dodane wraz z nowym forum).

Druga rzecz to poruszane w tym temacie właśnie forum w wersji 2.0.
Niestety wbrew deklarowanej pomocy kwestia tłumaczeń stanęła w miejscu (nikomu się nie chciało)...
Kolejna blokująca rzecz to system awardsów, który na chwilę obecną jest nieportowalny - priorytet do zrobienia :/

Mimo jednak powyższego w myśl nowej polityki: oferujemy nowe, nawet jak nieskończone:  chciałbym ten temat posunąć trochę do przodu, tj. oddać w wasze ręce możliwość potestowania go i ew. oceny dot. gotowości do przeniesienia tudzież ankieta (link dawałem na IRC, ale w zasadzie pewnie nie został przyuważony) - odwlekany niemiłosiernie temat.
Jest to jeden z kamieni milowych w przenosinach całość na lepszy serwer (niestety nie udało mi się ustawić synchronizacji pomiędzy dwoma serwerami :/), który pozwoli na wprowadzenie dużej garści nowości:
- lepsza galeria multimediów (aktualnie planowane tylko tapety, ale jeśli będzie potrzeba możnaby tą kwestię przedyskutować np. do zdjęć z imprez itd.)
- odnowiony download (niestety musi być on zmieniony)
- oznaczanie tematów jako "solved" np. w dziale pomocy technicznej
- kalendarz eventów (aktualnie nie do końca sprawny) - dostępny także na stronie głównej
- responsive oraz mobile view, infinite view, ogólnie lepsza obsługa
- lajkowanie postów (aby podkreśli wagę postu)
- mentions, czyli wspomnienie użytkowników poprzez specjalną konstrukcję @user
- notyfikacje (mention, lajk, new award, etc.)
- wstawki ajaxowe
- nowe szablony wizualne
...
- możliwość wydzielenia np. rankingu z gier/wyzwań na stronę główną(api, może widgety dostępne dla innych stron), itd
- możliwość współpracy z chętnymi osobami do pisania rozszerzeń na forum

PS. jeśli znajduje się na forum w ogóle jeszcze ktoś zainteresowany zainwestowaniem choć chwili wolnego czasu w próbę rozwoju, to pisać w temacie lub nawet lepiej bezpośrednio na IRC. Aktualnie naprawdę nie jestem w stanie zaplanować i wykonać samodzielnie wszystkich rzeczy...
PS2. Ciekawostka, www.touhou.pl jest dostępne także po https (niestety protokuł ten obsługuje dopiero forum 2.0)
PS3. Możliwość komentowania także dla gości? (niestety weryfikacja wizaulna aka captcha na tym serwerze/skrypcie jest aktualnie niemożliwa)

  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2015, 17:57:18 przez h-collector


  • Yaket
  • [*]
Odp: Komentowanie i betatestowanie forum 2.0
Odpowiedź #1
Hmm... zmiany brzmią bardzo fajnie. (Dziwię się, że chce ci się nad tym siedzieć)
O ile od części czysto technicznej nie pomogę, to przynajmniej postaram się potestować forum 2.0 ;)

Odp: Komentowanie i betatestowanie forum 2.0
Odpowiedź #2
Wydaje mi się, że i tak nie ma tu na tyle osób, by ktokolwiek mógł poważnie "zagrozić" przyszłym i ewentualnym zmianom. Technicznie raczej pomocny nie będę, ale opinią czy sugestią mogę się podzielić.
(PoDziwięam się, że chce ci się nad tym siedzieć)
xD

Odp: Komentowanie i betatestowanie forum 2.0
Odpowiedź #3
No jeśli ktoś by powiedziałl że jest konkretna rzecz, w której potrzeba coś pomóc, to coś możnaby zrobić. Podaj konkretny przykład czegoś, w czym potrzebujesz np. pilnej pomocy programisty.

Odp: Komentowanie i betatestowanie forum 2.0
Odpowiedź #4
W zasadzie... we wszystkim, bo zawalony jestem robotą... i tak już wychodzę z domu raz na tydzień...
W planowaniu i realizacji, bo np. Malyszeq pod naciskiem, nie wytrzymał z tego co wiem nerwowo, kreton też się zajął bardziej pracą - stres
(to zajęcie powoduje depresje jak nie ma kto robić, a wszyscy chcą rezultatów)

Ale wstępnie, dla programisty co najbardziej priorytetowe, to przeportowanie modyfikacji awards na nowy skrypt tj. przerobienie search & replace na pluginowe hooki. Jest możliwe, że będzie z tym naprawdę mniej roboty niż się wydaje, ale trzeba się w to wgłębić...  miłoby by było też naprawić kalendarz...

Jak to pójdzie to po kolei:
- domena pójdzie na nowy adres np. landing page z wyborem stara strona/nowa strona/IRC/Forum/etc, jest w zasadzie taki kijowy na szybko przygotowany... ale, wyszedł zupełnie inaczej niż w koncepcie, więc czy zostanie...
- ostatnia synchronizacja forum 2.0 i przeniesienie całości na drugi serwer na subdomene, bo cholerstwo też trzyma
- "zamrożenie" aktualnej strony i działanie na nowej z elementami już dochodzącymi w trakcie robienia <- nie będę czarował, oczekiwania zabiły zamiary i za cholere "w pełni" funkcjonalej wersji się nie da zrobić na wstępie
- tutaj wartoby znów, aby ktoś pomógł robić pluginy na OctoberCMS
- możnaby się zastanowić nad wykorzystaniem aktualnego serwera jako magazynu dla downloadu, mang itd... choć to bez udziału Damiana wiąże się z korzystaniem z proxy, trochę niefajnie...
- wejście na Facebook z dedykowanymi aplikacjami <- jeśli jest ktoś zainteresowany, to ssl'a i subdomene już pod to mamy, konto deva... poświęcę numer telefonu, jestem także skłonny nauczyć co i jak

Druga rzecz, która potrzebna na gwałt to kreatywność...
Potrzebaby opracować znów jakiś lay/kilka lub choćby grafiki... ale serio i bez obrazy... taki na czasie - responsive + fantasy oriented theme, nie gimnazjalny design lub z ubiegłej epoki, bo to naprawdę sensu nie ma - aktualny w wyglądzie nie jest "aż tak" tragiczny, ale tablet/smartphone friendly też nie jest
Alternatywa to nawet szkic ołówkowy lub makieta byleby grafiki (rendery MMD tyż mogą być) do tego były, które da się wykorzystać, bo ściąganie booru to krótka piłka...

  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2015, 01:56:35 przez h-collector

Odp: Komentowanie i betatestowanie forum 2.0
Odpowiedź #5
Co do tych awardsów to poczytam, zobaczę, czy jest to coś, w czym mógłbym bardziej pomóć, niż przeszkodzić. Jakbyś mi mógł tak jeszcze łopatologicznie rozpisać to (choćby pokrótce) gdzieś na PW czy coś, na pewno by mi to ułatwiło zapoznanie się z tematem. W sensie założenia, bo szczegóły będę potem ew. sam poznawał.

Odp: Komentowanie i betatestowanie forum 2.0
Odpowiedź #6
Ja chciałbym pomóc, jednak nie posiadam żadnych umiejętności technicznych i jedynym atutem jest nadmiar wolnego czasu.
Jakieś zajęcie dla takiego jelenia się znajdzie? 

Powiem tak, jestem wielkim miłośnikiem dobrego majonezu.

Odp: Komentowanie i betatestowanie forum 2.0
Odpowiedź #7
Ja ci na wstępie mogę podziękować, że choć wstępnie na wersję 2.0 spojrzałeś jakiś czas temu coby testnąć notyfikacje XD

Co do umiejętności, powiem szczerze pewnie tylko testowanie lub ew. moderowanie by podeszło
<- dużo do roboty i tak by nie było z moderowaniem, bo ludzie sfochowali i poszli pisać gdzie indziej, reszta poszła za nimi (psychika tłumu).

Nie mniej feedback napewno się przyda.

PS. Tak na marginesie, pewnie jakie cuda na forum by nie były (pomysł na eventy z rankinkiem rodem z gry VC) i tak będzie trzeba pewnie liczyć na kogoś nowego...
Nie mniej i tak próbować będę nowości wprowadzać (nie żeby kiedykolwiek kogoś intersowały zbytnio zmiany, czy innowacje przykład <- przeszedł kiedyś bez echa).

Odp: Komentowanie i betatestowanie forum 2.0
Odpowiedź #8
ŁOOOOOOOOOOOO, CO TO : O
Zupełnie nie wiem jak się doczytać w tej pajęczynie, ale można się pobawić i strzałki są w drugą stronę wygląda jak pre alpha czegoś fajnego ^o^
Faktycznie jakoś to umknęło mojej uwadze, albo za późno dołączyłem.


Odp: Komentowanie i betatestowanie forum 2.0
Odpowiedź #9
Znaczy to była wizualizacja powiązań/relacji postaci między sobą, robiona pod spis listy znanych postaci z touhou.
Wykonane wg. dat plików na serwerze ok maja 2013 roku ^^"
Kafelki są klikalne i prowadzą do opisu postaci, liczba powiązań oraz głębkość do zmiany z linka....
Z tego co widzę niestety aktualnie nie do końca funkcjonalne - ostatnie zmiany na serwerze pozbawiły nasz biblioteki gd, więc miniaturki i generacja...
(a wezmę zaraz to jakoś obejdę)
-------------------
Dobra, powiedzmy, naprawione
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2015, 22:55:08 przez h-collector

Odp: Komentowanie i betatestowanie forum 2.0
Odpowiedź #10
Jbc. ankieta się wprawdzie już zakończyła, ale dziś chyba nie uda się jeszcze tego udostępnić mimo usilnych chęci.
Próbuję to przemigrować już na docelowy serwer i pod docelowym adresem i jest kilka z tym problemów.
Z drugiej strony, może na razie próbować na testowym na obecnym?
  • Ostatnia zmiana: Maj 03, 2015, 23:02:48 przez h-collector