Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade (Przeczytany 198129 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 5 Goście przegląda ten temat.
Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #390
odpaliłem na practice kilka postaci by sprawdzić jak wykonywać spellcardy. I Uwaga, testowałem na tym pierwszym ich "buildzie" nic nie zmieniałem przy wyborze postaci.

Podstawa:
Są 2 te klawisze które robią, że działają tak jak jednocześnie dwa inne klawisze. Są to klawisze Z (X+Y) oraz C (A+B)

Miko:
Odpalenie bomby walącej wokoło u Miko to: Z + strzałka w dół
Odpalenie globusa: Z + strzałka w górę
Odpalenie spellcardu za 100% atencji: Z + C

Futo:
Atak ogniem: Z + strzałka w tył
Atak wiatrem: Z + strzałka w przód
Odpalenie spellcardu za 100% atencji: Z + C

I powtarza się to tak samo u każdej postaci

Wygląd spellcard:
http://www.youtube.com/playlist?list=PLDgC84WLhl-vvn56NidHf_pqOOenueYeC
  • Ostatnia zmiana: Maj 27, 2013, 19:34:29 przez Raion

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #391
Ta kula to przecież jeden ze spelli Miko z TD - Secret Treasure "Armillary Sphere of Ikaruga-dera" - to nie kula dyskotekowa tylko model układu planetarnego, bdź astrolabium, w zależności od tłumaczenia.

Czas na moją opinię o grze, niedługo walnę recenzję, jeszcze zanim Kreton obrzyga tę grę.

Pomijajać niesamowicie wkurzające niedoróbki, i fakt, ze Tasofro wydało niedorobioną grę, której brakuje jeszcze ze 2-3 patchy, to najlepsza bijatyka Touhou w jaką grałem. Utwory są spoko, "Lost Emotion", czyli motyw Kokoro góruje na liście moich przebojów. Gra wprawdzie nie jest przetłumaczona, ale pojawiają się już pierwsze translacje story mode postaci - suddenly Koishi staje u mnie w rzędzie najbardziej okaleczonych przez życie istot w Gensokyo, a implikacje jej walki z Kokoro wyciskają męskie łzy z oczu. Jeśli to tylko i wyłącznie ZUN był odpowiedzialny za wymyślenie historii tej gry, to zdecydowanie zrehabilitował się za cały pomysł wojen religijnych (które notabene mają swoją kulminację w story mode Kokoro - kilka osób odblokowało go, choć widać, ze jest niedokończony i na pewno zostanie to poprawione którymś tam content patchem). Good job ZUN. You fail at programming, Tasofro.

Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #392
Zgadzam się prawie całkowicie Małysz z twoim zdaniem i o tej grze jak i o tej drugiej.
Aczkolwiek możesz powiedzieć skąd dokładnie czerpiesz informacje o tym co się dzieje w grze na fabule? Przeszukujesz stale wiki czekając na jakieś update i nowe info czy jak?
Bo wiesz, ja to widzę w tej grze tylko krzaki i niewiele rozumiem.

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #393
Touhouwiki oraz shrinemaiden.org - Twoi najlepsi przyjaciele :3

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #394
Jak ktoś planuje grać Koishi lub chce przejść wszystkie story, to polecam unikać tego specjala z różą, bo tylko on wykrzacza mi grę. Drugi i trzeci deck domyślnie go nie mają, w innych możecie go zamienić na coś innego dopóki nie wyjdzie patch.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #395


*Nosebleed Sign - Crimson Waterfall*

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #396
Koishi, Miko, Futo, Byakuren, Nitori - ta gra jest pełna zwycięstwa ^^

Sparkląca się Miko z pelerynką wygląda zaiste królewsko. Do tego miecz, który bije przeciwnika od samego wyciągnięcia.

tkż
[glow=red,2,300]KO~KO~RO~[/glow]

Spoiler (pokaż/ukryj)
Chyba nawet ją postawię na półeczce pod Flan

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #397
Pełne score.dat ze wszystkimi Normal 1cc jak komuś sie nie chce: http://critz.w.interii.pl/score.dat

Kokoro też odblokowana, ale tylko do Story Mode. Ni ma w ogóle żadnych specjali, spell cardów czy last worda, tylko zwykłe fizykale i pociskowe ;_;. Ale za to ostatnia walka u niej nadrabia. Normalnie Concealed the Conclusion all over again.

Mamizou wydaje mi się z deka OP, ale Koishi to już zupełny chaos i nie zdziwie się jeśli to ona jest teraz najbardziej unbalanced ('3'). Also:
Spoiler (pokaż/ukryj)


Jeden ze spellcardów. A myślałem że kanoniczna oppai Byakuren to szczyt odwagi twórców xD.
  • Ostatnia zmiana: Maj 28, 2013, 01:30:45 przez critz

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #398
Dzięki za score :3 przydało się, bo strasznie nie chciało mi się tego wszystkiego przechodzić ^^"

Spodziewałem się raczej Koishi jako ostatniego bossa dla Kokoro :< szkoda, że się zawiodłem

Ogólnie nie powiedziałbym, że Koishi jest taka mocno unbalanced. Gra się nią po prostu inaczej niż innymi postaciami ale wcale nie wydaje się być aż taka niezbalansowana. Są na nią sposoby jak na każdego. Nawet mniej więcej ogarnąłem jak nią comba robić (choćby najsłabsze) i po tym spodobała mi się już gra nią.
Akurat balans jest między wszystkimi postaciami, trza tylko ogarnąć którą postacią jak grać. Bo jednak wszystkimi gra się z deka w inny sposób.

Also, po wydaniu tej gry Mamizou wzrosła prawdopodobnie trochę w oczach wszystkich (lub prawie wszystkich). Sporo urozmaicona została.

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #399
Kokoro też odblokowana, ale tylko do Story Mode. Ni ma w ogóle żadnych specjali, spell cardów czy last worda, tylko zwykłe fizykale i pociskowe ;_;. Ale za to ostatnia walka u niej nadrabia. Normalnie Concealed the Conclusion all over again.

Dzięki za score dat, ale dla klimatu... szczerze? To wszystko wygląda strasznie leniwie. Najciekawsze z tego wszystkiego był spellcard ReimuxByakuren. Reszta... naprawdę, to wszystko zyskałoby gdyby do tego wszystkiego dodać conajmniej z 5x więcej pocisków, które nawet gdyby niewiele robiły to przynajmniej robiłyby pozory jakiegoś danmaku. Bo jedyną ścianą jaką tutaj widziałem były te promyczki wokół Kokoro przy przedostatniej/wokół trójkącika w ostatniej. To trochę za mało...
...mam tylko nadzieje, że jak w końcu moja ostatnia wymówka do nieco głębszej niż smarowanie czołem po klawiaturze gry w postaci japońskiej wersji zniknie, to chociaż gameplay mnie zadowoli. Jakiś Fix na, dosłownie, gamebreaking Koishi też by się przydał.

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #400
  • Ostatnia zmiana: Maj 28, 2013, 07:31:39 przez Chris

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #401
Gwoli informacji, na stronie tasofro pojawił się patch 1.02.
Bezpośredni link do downloadu

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #402
Gwoli informacji, na stronie tasofro pojawił się patch 1.02.
Bezpośredni link do downloadu
i co podobno naprawia:
Cytuj
- Fixed an issue with Koishis Glowing Pain (sp?) crashing the game.
- Fixed an issue where the game does not advance at K.O.
- Fixed an issue with clear flags not getting saved in story mode.
- Fixed an issue with being unable to cancel when spectating.

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #403
yup, patch działa. Można po nim swobodnie grać Koishi.

Ktoś wie gdzie pisze jak idą prace nad tłumaczeniem na eng?
Znaczy się co jest już przedłumaczone a co jeszcze nie? Czy nikt nie robi takich aktualizacji?
Bo przy tym na wiki co jest do ściągnięcia nie widzę nigdzie czegoś takiego. A i nie ściągam, bo nie wiem na ile zrobione jest

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #404
Ktoś ogarniał już Koi? Na niemalże wszystkich przyciskach macha rękoma. ;<
Spoiler (pokaż/ukryj)

Śmieszkowy spell, zwłaszcza jak się go włączy w tym samym czasie.