Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Utwór na fortepian- jakieś propozycje? (Przeczytany 24262 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
  • BadApple
  • [*]
Utwór na fortepian- jakieś propozycje?
Jest prośba- mianowicie czy znacie jakiś fajną aranżację jednego z utworów ZUN-a na fortepian na możliwości kogoś kto ukończył jedynie I stopień szkoły muzycznej w cyklu sześcioletnim? Będę wdzięczny z jakiś link z nutkami.


<<< sory, ale nie musicie mnie śledzić Saké! Saké! Saké!

Odp: Utwór na fortepian- jakieś propozycje?
Odpowiedź #1
Ja mam midi. Jakbym miał kontoler już bym umiał to zagrać.

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Utwór na fortepian- jakieś propozycje?
Odpowiedź #2
meno.client.jp/x_chirei.pdf

Odp: Utwór na fortepian- jakieś propozycje?
Odpowiedź #3
http://easypianoscore.mad.buttobi.net/sheetList_win.php

This.

Wszystkie utwory ZUN'a przekonwertowane na pianino. Prawie wszystko na poziomie większym niż easy jest na więcej niż 2 ręce.

Rucham psa jak sra

Odp: Utwór na fortepian- jakieś propozycje?
Odpowiedź #4
Długo/trudno szła nauka gry na pianinie? I napisz jak wrażenia jeśli spróbujesz zagrać coś z touhou ;o
Zamierzam kupić keyboard, ale jeśli będę musiał uczyć się rok to chyba sobie odpuszczę...

  • Nashi
  • [*]
Odp: Utwór na fortepian- jakieś propozycje?
Odpowiedź #5
youtube > izi modo w katakanie + touhou w kanji
coś na pewno znajdziesz

Odp: Utwór na fortepian- jakieś propozycje?
Odpowiedź #6
Nigdy nie chodziłem do zadnej szkoly muzycznej, kupilem sobie pianino cyfrowe yamaha p-85 i jak juz sie czlowiek nauczy czytac nut i ogarnia najbardziej podstawowe rzeczy jesli chodzi o gre na pianinie to nie ma problemu grac. Jedynym problemem moze byc ewentualny multitasking. Satori Maiden po parudziesieciu godzinach nauki jestem w stanie zagrac prawie calosc. Właśnie mecze druga czesc refrenu.

  • Meduz
  • [*]
Odp: Utwór na fortepian- jakieś propozycje?
Odpowiedź #7
Nawet ja się nauczyłem grać prawie całej sekcji intra :D I to po paru piwach i wódce!
Smutne wallscrolle ;_;

  • BadApple
  • [*]
Odp: Utwór na fortepian- jakieś propozycje?
Odpowiedź #8
Długo/trudno szła nauka gry na pianinie? I napisz jak wrażenia jeśli spróbujesz zagrać coś z touhou ;o
Zamierzam kupić keyboard, ale jeśli będę musiał uczyć się rok to chyba sobie odpuszczę...

Napisałem wcześniej, szecioletni cykl, a do skończenia mam ostatni egzamin.
Wyniki wcześniejszych jak pamiętam (od 21/25 to jest piątka :D):
1klasa- 24/25 pkt (o ile pamiętam najlepiej z całego rocznika, nie chwaląc się ocz. xD)
2klasa- 23/25 (tu chyba też)
2klasa- 22/25 (tu chyba egzekwo)
4klasa- 21/25, egz. techniczny- nie pamiętam poniżej 20 (wiem, staczam sie, a, jakby co to techniczny jest dopiero od 4 i u nas obejmuje a vista :/ )
5klasa- 21/25, egz. techniczny chyba 18
6klasa- końcowego jeszcze nie grałem, egz tech 16/25 :/
Na końcowy gram:
Inwencję 2-głosową Bacha
1 cz. onaty Beetowena Op 49 no 2 ( a żeby szczezła, nienawiedzę)
walc a-moll Chopina (wiem, dziecinnie proste, jak oni mogli mi dać coś takiego???)
coś-tam napisane po niemiecku A. chaczaturiana ( superwyrąbiste w kosmos, powiedzmy lekko świrnięte)
prostą etiudę J. Wanhalla

Dodatkowo w tym roku gram z moim Mentorem paradę gwiazd na dwa fortepiany i z bratem (dopiero pierwsza klasa w muzyku) jakiś dziecinny utworek)
A, i jeszcze koncert bożonarodzeniowy- Lulaj że Jezu na Jazzowo

Razem jakieś 21 stron na pamięć i tak, jestem za****ście skromny, wiem.

O teorii chyba nie bedę pisać, ale szło mi wiele gorzej

Arigato z linki
  • Ostatnia zmiana: Luty 23, 2011, 22:28:44 przez BadApple

  • Nashi
  • [*]
Odp: Utwór na fortepian- jakieś propozycje?
Odpowiedź #9
zapomniałam o tym:
Cytuj
Długo/trudno szła nauka gry na pianinie? I napisz jak wrażenia jeśli spróbujesz zagrać coś z touhou ;o
Zamierzam kupić keyboard, ale jeśli będę musiał uczyć się rok to chyba sobie odpuszczę...
Uczyć rok, czyli? To nie jest tak, że cały czas się uczysz? Chyba, że masz podejście, że w rok się nauczyć wszystkiego, co mnie trochę... dziwi.
Bo jeśli chodzi o jakieśtam podstawy, to to tylko (o ile dobrze pamiętam, bo za dzieciaka trochu na pianinie grałam) kwestia wyuczenia się czytania nut jak już wcześniej wspomniano + właśnie tego podziału uwagi, nic trudnego. Bo według mnie pianino jest jednym z łatwiejszych instrumentów :P

  • BadApple
  • [*]
Odp: Utwór na fortepian- jakieś propozycje?
Odpowiedź #10
Bo według mnie pianino jest jednym z łatwiejszych instrumentów :P

Dlatego można grać na nim grać trudniejsze kawałki i wtedy poziom się wyrównuje
  • Ostatnia zmiana: Luty 23, 2011, 23:37:25 przez BadApple

  • Czoopik
  • [*]
Odp: Utwór na fortepian- jakieś propozycje?
Odpowiedź #11
Jakbym chodził sześć lat do szkoły muzycznej to już dawno nakuhwiałbym Heian Alien czy inne Nuclear Fusion. Łap za nuty i do roboty. Chodziłem 2 lata do prywatnej, ale to było 8 lat temu. Zapomniałem większość teorii, ale czasem sobie gram, głównie ze słuchu, bo czytanie nut mi nie wychodzi, i umiem kawałek pierwszego podanego tytułu, znam Canon bodajże d-dur, i jakieś ledwo co początki paru utworów touhou. Już mnie to nie pasjonuje jak kiedyś (niestety) i smutłę mocno, bo zmarnowałem naukę, a gdybym miał choć trochę więcej chęci i by mnie to nie nudziło to bym grał dalej. I nakuhwiałbym właśnie jakiegoś bacha. W tym momencie.
Carkamel: jak myślisz, że rok nauki to dużo, to weź nie graj. Chyba, że cię to baaaaaardzo interesuje i nie będzie cie bolało wydać tysiaka po to, by pograć przez kilka tygodni, a później przestać. Do tego trzeba mieć zapał, jak ktoś nie ma, to długo nie pogra. Z resztą, grać najlepiej jest od małego.

  • BadApple
  • [*]
Odp: Utwór na fortepian- jakieś propozycje?
Odpowiedź #12
(...) Łap za nuty i do roboty. (...)

No właśnie chyba po to zrobiłem ten temat.
Chciałem zagrać Deaf to all but the Song, ale trochę bardziej skomplikowane niż w
http://easypianoscore.mad.buttobi.net/sheetList_win.php

  • Czoopik
  • [*]
Odp: Utwór na fortepian- jakieś propozycje?
Odpowiedź #13
BadApple: google, youtube. Wystarczy jak wpiszesz tytuł z dopiskiem piano.
東方 [Piano] Deaf to all but the Song Łap.
Nutki w opisie. (Sam spróbuje to zagrać, hihi)
  • Ostatnia zmiana: Luty 26, 2011, 00:41:38 przez Czoopik

  • BadApple
  • [*]
Odp: Utwór na fortepian- jakieś propozycje?
Odpowiedź #14
BadApple: google, youtube. Wystarczy jak wpiszesz tytuł z dopiskiem piano.
東方 [Piano] Deaf to all but the Song Łap.
Nutki w opisie. (Sam spróbuje to zagrać, hihi)

Dzięki, ale te już umiałem. Little too easy.