Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Achievements. (Przeczytany 21950 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Achievements.
Odpowiedź #15
Jedynie przeszłam Mystic Square.
No i chyba z 4 countinue użyłam.

Odp: Achievements.
Odpowiedź #16
wszystkie 2-5 1cc na normalu. z tym, ze miałem coś nie tak z emulem, o czym nei miałem wtedy pojęcia, i grałem jakby na nieco zwolniony tempie....
Zwolnionym na tyle by grało się ok i omijało łatwo wszystko.
Potem odkryłem mój błąd i juz przestało byc tak fajnie.

Odp: Achievements.
Odpowiedź #17
LLS Lunatic 1cc, Reimu A. Najłatwiejszy Lunatic w całej serii, z windowsowymi strzelankami (PoFV i PoDD nie liczę) włącznie.



Spodziewałem się fajniejszego ZUNservice'u za przejście Lunatica, ale ten, który jest, też może być. :)

Odp: Achievements.
Odpowiedź #18


HRtP Normal 1cc Makai route. Super sposob na ostatniego bossa - omijaj pociski, nawalaj w Z ile wlezie, a orb i tak w końcu w Sariel jakoś trafi.

Odp: Achievements.
Odpowiedź #19
Wczoraj (a dzień po moim ostatnim poście) zaliczyłem też Jigoku route, więc mam już full Normal 1cc. Teraz Hard, ha ha.

Odp: Achievements.
Odpowiedź #20
HRtP Hard 1cc Makai route, już bez bezpośredniego wklejania screena, żeby nie zapychać widoku. Jigoku przejdę wcześniej czy później (choć nie spieszy mi się za bardzo, plansze 16-19 są zdrowo pochrzanione), ale za Lunatica się chyba nie wezmę; bossowie co prawda chyba nie są wcale trudniejsi (lub bardzo niewiele), ale plansze to już zupełnie co innego, na niektóre w tym momencie w ogóle nie mam pomysłu pamiętając, jak wyglądały na niższych poziomach trudności.

Odp: Achievements.
Odpowiedź #21
Wykorzystując okazję by wskrzesić thread, zamieszczę swoje achievementy do tej porty:
HRtP: 1cc Normal Makai i Jigoku
SoEW: 1cc Normal Reimu B
PoDD: 1cc Normal Mima i dojście do 9 poziomu z 4 życiami na hardzie, ale co z tego jak Yumemi mnie zrejpiła jak tylko chciała.
LLS: 1cc Hard Marisa A i 1cc Extra Marisa A (To uczucie jak nigdy nie grałem Reimu XD)
MS: 1cc Hard Mima i Marisa, 1cc Extra Mima

Zamierzam się wziąć na poważnie za lunatic w MS i LLS kiedy skończę tą durną szkołę i będę miał trochę więcej wolnego czasu...

Tak czy inaczej, zachęcam wszystkich do grania i postowania w tym threadzie ;D

  • Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2012, 10:48:18 przez Maluetar
Rucham psa jak sra

Odp: Achievements.
Odpowiedź #22
W sumie, moje są na stronie, ale mogę powtórzyć

PoDD: Normal 1cc Reimu, Marisa, Mima, Kana, Rikako, Chiyuri, Yumemi.

W inne nie grałem dla niczego poza muzyczką, więc nie robiłem 1cc. Jak mi się zachce to zrobię...
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Achievements.
Odpowiedź #23
SoEW: 1cc Normal Reimu B
LLS: 1cc Normal Reimu A
MS: 1cc normal Mima i Reimu

Tak, uczyniłem to, ale to było bardzo dawno temu, na jakimś słabym emulatorze, który odtwarzał mi.... 1/2 fpsów. i nie wiedziałem wtedy, że to była nieprawidłowa szybkość wiec praktycznie cheatowałem.

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: Achievements.
Odpowiedź #24
Udało mi się do tej pory zrobić:
MS:Normal 1cc Reimu i Mima (
LLS:Hard 1cc Homing Reimu
W tych starszych to niestety czysty continue spam ^^" Muszę jeszcze trochę popracować nad techniką.

Odp: Achievements.
Odpowiedź #25
Dokonanie ostatnich dwóch wieczorów.

LLS: normal 1cc Homing Reimu
MS: normal 1cc Reimu

Albo nabrałem wprawy, albo te gry są dużo łatwiejsze od windowsowych. LLS za drugim podejściem przeszedłem. Już zasugerowałem się tym co @Smoku napisał, że mi może też emulator spowalnia, ale obejrzałem powtórki na żydrurze i szybkość jest OK

Dalsze granie na PC-98 sobie odpuszczę (przynajmniej na jakiś czas), bo boję się, że raka oczu dostanę. Shmupy, w które jako dzieciak grałem na 8bitowcach, lepiej wyglądały.
Spoiler (pokaż/ukryj)
(Wiem, że offtop dlatego w spoiler wrzuciłem. Nie wiem gdzie indziej na forum mógłbym to umieścić)

Miałem (i mam nadal) szczęście posiadać oryginalnego MSX Spectravideo X'Press SVI-738  Dostępny jest bardzo dobry emulator BlueMSX. Jak ktoś szuka fajnych retro strzelanek to mogę polecić:

Zanac
MSX ZANAC Round 0 Na zachętę: "The game is known for its intense and fast-paced gameplay, level of difficulty, and music which seems to match the pace of the game. It has been praised for its unique adaptive artificial intelligence, in which the game automatically adjusts the difficulty level according to the player's skill level, rate of fire and the ship's current defensive status/capability."

Knightmare
MSX Knightmare Long Play / 魔城伝説 Na zachętę: "Knightmare was an innovative upward-scrolling shoot 'em up game on the MSX system. The top-view graphics were considered very sophisticated for its time."
Muzyka w MS świetna i chyba docenić ją można dopiero podczas gry. Tak jak gdzieś przeczytałem - bardzo dobrze dopasowana do tego co się dzieje na ekranie np. mój ulubiony moment wejścia midbossa w drugim stage.

Odp: Achievements.
Odpowiedź #26
Jak grałeś na emulatorze, który spowalniał grę, to nie licz tego jako zaliczenie.

Odp: Achievements.
Odpowiedź #27
Napisałem przecież, że nie spowalniał. Przynajmniej tak mi się wydaje jak porównywałem prędkość odpalonej u mnie gry z filmikami na youtube :)

Da się gzieś w konfiguracji włączyć wyświetlanie fpsów lub w jakś inny sposób sprawdzić prędkość gry. Chciałbym z czystym sumieniem móc sobie 1cc pisać ;)

edit
Emulator Anex86. Ustawienia standardowe. Komputer faktycznie za mocny nie jest...
  • Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 14:16:44 przez xravenx

Odp: Achievements.
Odpowiedź #28
Jak grałeś na emulatorze, który spowalniał grę, to nie licz tego jako zaliczenie.

no to napisałem chyba, no nie? Nie liczę.

Odp: Achievements.
Odpowiedź #29
Cytat: xravenx
Da się gzieś w konfiguracji włączyć wyświetlanie fpsów lub w jakś inny sposób sprawdzić prędkość gry. Chciałbym z czystym sumieniem móc sobie 1cc pisać ;)

Nope.

Przyznaje bez bicia, że na starym kompie tez na Anexie robiłem cleary na spowolnieniu, ale wyniki są to nie aktualne bo ostatnio je fixlem na NEXT, który na tym kompie śmiga jak trza.