Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: UFO General (Przeczytany 16235 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
UFO General
Co do UFO mam mieszane odczucia; z jednej strony strasznie trudne damnaku

Nie danmaku jest tam trudne, ino zwodzące w gąszcz pocisków ufoki. Bez nich ta gra byłaby banalna. Tak o to łatwo się wpieprzyć w coś prostego.
MoF w sumie mi się też nie bardzo podoba, z drugiej jednak strony nie jest tak wkurzające jak IN, no i znacznie odeń łatwiejsze. IN pod względem ssania nic chyba na mojej liście nie przebije.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2011, 16:44:30 przez Maluetar

Odp: UFO General
Odpowiedź #1
Nie danmaku jest tam trudne, ino zwodzące w gąszcz pocisków ufoki. Bez nich ta gra byłaby banalna.

czyli nudna, dlatego dobrze, że są ufoki :)

Tak o to łatwo się wpieprzyć w coś prostego.

tutaj uwielbiam stage 4 i te drugie, lekko zielonawe danmaku ;3

  • Roxiee
  • [*]
Odp: UFO General
Odpowiedź #2
Jedyne, co mnie w UFO wkurza, to deszcz zlatujących itemów, który mi wszystko zasłania... [stage 4 np.]
Serio, ZUN przesadził. Wolę jak itemów do zbierania jest dużo mniej i o nie trudniej, a więcej dają.
A nie takie - za przeproszeniem - zasranie ekranu >___<

Odp: UFO General
Odpowiedź #3
Nie danmaku jest tam trudne, ino zwodzące w gąszcz pocisków ufoki. Bez nich ta gra byłaby banalna.

czyli nudna, dlatego dobrze, że są ufoki :)

No znaczy bez ufoków przypominaoby trochę MoF pod względem poziomu trudności. Nie to, że MoF był nudny, tylko prosty.
Tak o to łatwo się wpieprzyć w coś prostego.

tutaj uwielbiam stage 4 i te drugie, lekko zielonawe danmaku ;3

Mój rekord wkurwu: złapanie ufoka i wpieprzenie się w danmaku Kogasy, która na ułamek sekundy przed tym, jak zacząłem uciekać, wchodzi na planszę. Ffffffffffff~~...
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2011, 16:44:57 przez Maluetar

Odp: UFO General
Odpowiedź #4
Nie wiem kurwa na jakim wy poziomie trudności gracie, że UFO jest dla was nudne, ale ja kurwa pamiętam jeszcze jak przechodziłem na hardzie i nim 1ccnalem to zginałem z 6-9 razy na Byakuren.

Danmaku w UFO jest cholernie trudne.
Nawet wywalając z gry ufa to ta gra by była bardzo ciężka.
Rucham psa jak sra

Odp: UFO General
Odpowiedź #5
ja nigdzie nie napisałem, że ufo jest nudna, obojętnie czy z ufokami, czy bez :) dla mnie ufo to po prostu urozmaicenie systemu punktowania, bardzo przydatne (gdzieś pisałem, że UFO to moja ulubiona odsłona)...a o trudności sam sie przekonałem - to odsłona, w której najwięcej się męczyłem na normalu, no może poza SA...

Odp: UFO General
Odpowiedź #6
ja nigdzie nie napisałem, że ufo jest nudna, obojętnie czy z ufokami, czy bez :)
Nie danmaku jest tam trudne, ino zwodzące w gąszcz pocisków ufoki. Bez nich ta gra byłaby banalna.

czyli nudna, dlatego dobrze, że są ufoki :)

XD

Odp: UFO General
Odpowiedź #7
ja nigdzie nie napisałem, że ufo jest nudna, obojętnie czy z ufokami, czy bez :)
Nie danmaku jest tam trudne, ino zwodzące w gąszcz pocisków ufoki. Bez nich ta gra byłaby banalna.
czyli nudna, dlatego dobrze, że są ufoki :)

XD

dooooobra, niech będzie :D ale nudna nie ze względu na poziom trudności, tylko właśnie ufoki ^^ bo bez nich ta gra wg mnie byłaby mało charakterystyczna (pomijając Byakuren, o której się już wypowiadałem ^^)

Odp: UFO General
Odpowiedź #8
Byłaby to normalna fajna gra bez żadnych udziwnień jak EoSD np.

Każda gra ma swój własny czasem powtarzający się system scoringowy, ale jednak w UFO ZUN troszkę przesadził. Gdyby chociaż powtórzył system z SA który też nie był wybitny byłoby o wiele lepiej.

Odp: UFO General
Odpowiedź #9
no cóż, co racja, to racja...za dużo tego cholerstwa do zbierania; ale to chyba jedyna taka większa wada, którą zauważyłem;

Odp: UFO General
Odpowiedź #10
Danmaku w UFO jest cholernie trudne.

To.

No, ale ja się nie za bardzo staram, Ufo jednak jest najtrudniejsze zaraz po SA

Odp: UFO General
Odpowiedź #11
Nie wiem kurwa na jakim wy poziomie trudności gracie, że UFO jest dla was nudne

Po pierwsze - na normalu, i po drugie - NIE jest nudne, ale powiedzmy sobie szczerze - danmaku bez ufoków jest dość proste. 80% speli Murasy ogarnąłem już za drugim do niej podejściem, do 6. stage doszedłem po kilku tygodniach bardzo luźnego grania (od czasu do czasu, jak akurat nie cisnę w SA), podczas gdy w SA właśnie do 6. stage doszedłem dopiero po ponad miesiącu ciężkich prób i treningów. Już nie wspomnę, że w UFO live stars lecą jak deszcz na Wyspach Brytyjskich (jeśli się dobrze korzysta z ufoków) oraz że generalnie patterny są naprawdę łatwe do wyuczenia się.

Odp: UFO General
Odpowiedź #12
Dobry boże, powiem tylko, ze cholernie duzo czasu marnujesz przy Touhou, ale fakt. Przyznam, ze UFO na normalu jest banalne. Ale tylko na normalu xD
Na hardzie pocisków jest naprawdę duuuuuuuuuuuuużo więcej.
UFO hard dam na poziomie SA lunatic.

Odp: UFO General
Odpowiedź #13
cholernie duzo czasu marnujesz przy Touhou

Implikowanie że powoli mi idzie ogarnianie? Masz rację, nawet normale zajmują mi mnóstwo czasu. So what?
No ale o hardzie chwilowo nie rozmawiamy, bo wątpię, by dostatecznie dużo ludzi by go przeszło. xD

Odp: UFO General
Odpowiedź #14
ja np nadal nie przeszedłem ^^ w co do Murasy to fakt - o ile pamiętam, więcej mi szkody robiły danmaku w 4 stage niż spelle samej Murasy ;) (pamiętam tylko, że jej drugi spell jest dość trudny, ten z wirem)