Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Imagination (Przeczytany 122283 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
  • Siara
  • [*]
  • Momiji's Henchman
Imagination
ok każdy z nas ma własne wyobrażenie na temat dziewczynek w śmiesznych czapkach które mniej więcej odpowiada temu ZUNowskiemu.
W tym temacie co określony czas (jeszcze nieustalony zobaczymy jak to wypadnie z pierwszą dziewczynką)będziemy młócić jedną wybraną postać czyli jak wygląda w naszej głowie.
Dozwolone są 3 grafiki per POSTAĆ, oprócz prac znalezionych w internecie dozwolona jest także własna inwencja twórcza.
CHODZI WYŁĄCZNIE O WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

Pierwsza Lolita:
Alice Margatroid
-------------------------------------------------------------------
dla spóźnialskich: grafiki ze spóźnionymi dziewczynkami oraz czołgami proszę wsadzać w spoiler z odpowiednim opisem
  • Ostatnia zmiana: Luty 21, 2013, 18:03:51 przez Siara013

Pussy in a pussy's pussy in a room of pussy plushy

Odp: Imagination
Odpowiedź #1
Huh, dziwny temat.

może to
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

Odp: Imagination
Odpowiedź #2
Spoiler (pokaż/ukryj)
Spoiler (pokaż/ukryj)

Alice - dostojna i stylowa lalkarka (2), która wyrosła z początkującej studentki magii, z radosnego dziecka (1). Dla mnie jej obecna sylwetka jawi się zawsze jako dziewczyna w wieku mniej więcej 18-19 lat, średniego wzrostu (tak z 165-168 cm), która jednak wygląda na ciut starszą, a to przez ubrania, które nosi. Różni się trochę od disneyowskiej Alicji przede wszystkim długością włosów oraz mniejszym nasyceniem ich barwy. Delikatna i gładka skóra, cera nie zdradzająca żadnego upływu lat. Szczupła, zgrabna sylwetka, nie za bardzo wydatne kształty, przez co mało widoczne wcięcie w pasie, piersi wykształcone tak sobie, na poziomie miseczki B. Długa, sięgająca do kostek zwiewna i lekka sukienka, białe rękawy oraz skarpetki oraz bielizna plus różowe wstążki do kompletu oraz opaska na włosach tegoż samego koloru. Sposób poruszania się lekki, pełen gracji ale równocześnie stonowany. Uśmiech od czasu do czasu.
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2013, 23:16:10 przez Mayuki

Odp: Imagination
Odpowiedź #3
Jeżeli już chodzi o wygląd Alice to gdy próbuję sobie w głowie ułożyć jej wygląd, to najbardziej mi się kojarzy z tym:
【Touhou MMD】Alice raps Two-Faced Lovers 【東方】
Prawdopodobnie z tego powodu, że bardzo dużo razy to oglądałem...

Odp: Imagination
Odpowiedź #4
Za temat powyższy wpierdol mały chcesz?
Tak czy inaczej:
Spoiler (pokaż/ukryj)
Ta Alicja pasuje mi w 90%. Żadnego moe, wielkich cycków i tsundere/yandere wypisanego na twarzy. Młodszej nie daję, bo nie widziałem nigdy artu, który choćby w niewielkim stopniu odpowiadałby mi. Na wszystkich wygląda jak typowe loli moegówno. W opisy się nie zagłębiam, bo ideału nie da się opisać.

Teraz czas skomentować cudze opinie.

Zbyt szaro.

Jeżeli już chodzi o wygląd Alice to gdy próbuję sobie w głowie ułożyć jej wygląd, to najbardziej mi się kojarzy z tym:
Prawdopodobnie z tego powodu, że bardzo dużo razy to oglądałem...
2/10, bo odpowiadam.

która wyrosła z początkującej studentki magii, z radosnego dziecka (1)
Z pewnością nie z radosnego dziecka. Gdyby miała być radosnym dzieckiem to po pierwsze nie siedziałaby w Makai i po drugie Mystic Square przywitałaby bohaterkę słowami "Neecian! Chodź się pobawić!" zamiast zalewać nas gradem pocisków.
w wieku mniej więcej 18-19 lat
Za stara na tołcze. 18 to górna granica, której i tak raczej nie sięga.
średniego wzrostu (tak z 165-168 cm)
Nie. Jest sporo wyższa.
która jednak wygląda na ciut starszą
To ile byś jej dał? 25 lat? Radzę popatrzeć czasem na młodsze dziewczyny. Patrzenie to nie pedofilia.
a to przez ubrania, które nosi
Co ubrania mają do wieku? Może w ogóle wszystko co nie ma sukienki ultramoekawaii lolity jest stare?
Różni się trochę od disneyowskiej Alicji przede wszystkim długością włosów oraz mniejszym nasyceniem ich barwy
Jeśli już ma być z kimś porównywana to z oryginałem z książki. Porównywanie tej Alicji z Alicją Disneya to tak jak porównywanie jej z Alicją z tej pojebanej gry, która zniszczyła mi dzieciństwo. Żadna z nich nie jest oryginałem, więc porównanie bez sensu.
nie za bardzo wydatne kształty, przez co mało widoczne wcięcie w pasie
Może od razu napiszesz, że ma męską sylwetką? Widziałeś kiedyś dziewczynę bez talii? Poza tym to fakt, że nie ma mocno kobiecych kształtów, ale musi mieć widoczne wcięcie.
piersi wykształcone tak sobie, na poziomie miseczki B
Sugerujesz, że są za małe? Zboczeniec i gynofil.
różowe wstążki do kompletu oraz opaska na włosach tegoż samego koloru
Zniosę każdy odcień czerwieni, ale z pewnością nie są różowe.
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2013, 23:53:37 przez Koinucian

Odp: Imagination
Odpowiedź #5
Z pewnością nie z radosnego dziecka. Gdyby miała być radosnym dzieckiem to po pierwsze nie siedziałaby w Makai i po drugie Mystic Square przywitałaby bohaterkę słowami "Neecian! Chodź się pobawić!" zamiast zalewać nas gradem pocisków.

Flandre dajmy na to, zalewa nas gradem pocisków z podobnym tekstem, więc nie wiem co ma jedno do drugiego. Była radosnym dzieckiem, które radośnie uczyło się magii. Przypominam, że kanon nie jest tutaj obowiązkowy.

w wieku mniej więcej 18-19 lat
Za stara na tołcze. 18 to górna granica, której i tak raczej nie sięga.

Mnie się jawi jako ciut starsza niż heroinowe trio, toteż dałem taki, a nie inny wiek. Jeszcze dochodzi do tego jej powaga, właściwa raczej dla wyższego wieku niż nastolatka.

średniego wzrostu (tak z 165-168 cm)
Nie. Jest sporo wyższa.

Na pewno nie wyższa niż Sakuya czy Meiling. Ale ok, niech będzie 170 cm, powyżej tej granicy mówi się raczej już o wyzszych dziewczynach a Alice na taką mi się nie jawi.

która jednak wygląda na ciut starszą
To ile byś jej dał? 25 lat? Radzę popatrzeć czasem na młodsze dziewczyny. Patrzenie to nie pedofilia.

Owszem, z wyglądu taka dziewczyna kończąca studia, ew. na magisterce.

a to przez ubrania, które nosi
Co ubrania mają do wieku? Może w ogóle wszystko co nie ma sukienki ultramoekawaii lolity jest stare?

Tego nie powiedziałem. Ale przyznasz chyba, że ubrania mogą człowieka postarzać lub odmładzać.

Różni się trochę od disneyowskiej Alicji przede wszystkim długością włosów oraz mniejszym nasyceniem ich barwy
Jeśli już ma być z kimś porównywana to z oryginałem z książki. Porównywanie tej Alicji z Alicją Disneya to tak jak porównywanie jej z Alicją z tej pojebanej gry, która zniszczyła mi dzieciństwo. Żadna z nich nie jest oryginałem, więc porównanie bez sensu.

Dla ciebie. Nie muszę porównywać z oryginałem, żeby móc porównywać at all. Ale jakbyś zapuścił obrazek z oryginalnego, pierwszego wydania Alicji w Krainie Czarów, mogę się do niego odnieść.

nie za bardzo wydatne kształty, przez co mało widoczne wcięcie w pasie
Może od razu napiszesz, że ma męską sylwetką? Widziałeś kiedyś dziewczynę bez talii? Poza tym to fakt, że nie ma mocno kobiecych kształtów, ale musi mieć widoczne wcięcie.

Zależy co dla ciebie jest widocznym wcięciem. Dla mnie widocznym wcięciem jest np. takie, jakie ma moja dziewczyna. Ci z forum, którzy ją widzieli i są spostrzegawczy mogą ci powiedzieć to samo. Dla mnie widoczne wcięcie w talii jest wtedy, gdy pas różni się mocno od bioder.

piersi wykształcone tak sobie, na poziomie miseczki B
Sugerujesz, że są za małe? Zboczeniec i gynofil.

A - słabo, B - takie sobie, C - wykształcone, D - mocno wykształcone, E - lekko przesadzone, itp...jeszcze zależy od kształtu; ale Alice jawi mi się jako posiadaczka takich zdrowych B, które są jak najbardziej miłymi dla oka, nigdzie nie napisałem, że są za małe; gdzieś w którymś ero threadzie napisałem, że gustuję w B-C, zatem moja wypowiedź nie miała negatywnych cech;

różowe wstążki do kompletu oraz opaska na włosach tegoż samego koloru
Zniosę każdy odcień czerwieni, ale z pewnością nie są różowe.

Ja do twojej wyobraźni nie włażę, niech ma ona tam jakie chcesz.

btw, fajny ten art z (góralskim) swetrem, aż sobie ściągnę; ja przedstawiłem bardziej wizję "baśniową"...jako współczesna nastolatka jawiłaby mi się mniej więcej tak jak na owym arcie;
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 00:35:12 przez Mayuki

Odp: Imagination
Odpowiedź #6
Cytuj
Za temat powyższy wpierdol mały chcesz?
Cytuj
To ile byś jej dał? 25 lat? Radzę popatrzeć czasem na młodsze dziewczyny. Patrzenie to nie pedofilia.
Cytuj
Może od razu napiszesz, że ma męską sylwetką? Widziałeś kiedyś dziewczynę bez talii?
Cytuj
Sugerujesz, że są za małe? Zboczeniec i gynofil.
ITT: Flame i ból dupy za opinie o waifu.

Ahem.

Spoiler (pokaż/ukryj)

Uzupełniając to, co kiedyś pisałem o jej charakterze, ze względu na jej pasję i zaangażowanie oraz cudowny w oglądaniu w mordoklepkach styl, utrwaliła mi się ona jako asertywna, pewna siebie i badassowa w walce z nutą ekscentryczności, ale nie tracąca z tego tytułu ani kropli elegancji, do tego epatująca naturalnym, dziewczęcym wdziękiem (co działa na jej korzyść także w NSFW,) a nie wymuszoną moe-słodyczą, a do takiego przedstawienia nadaje się idealnie właśnie jej portret z drugiej Tohovanii, gdzie jej chłodne i kalkulujące spojrzenie oraz gotowość do walki tworzą idealny melanż zajebistości z gracją (nie będąc przesadnie "mhrocznymi" jak reszta portretów z owego tytułu...).

EDIT: Jezus, jedno zdanie oO.

Alternatywnie (pantsu warning): http://i45.tinypic.com/iwu149.jpg

Tu z kolei demonstruje dobre przemieszanie niewinności z prawdziwą urodą. Aprobata.

Tsundere Alice raczej na nie. W sensie że na pewno podoba mi się z nutą zawiedzenia / irytacji / chłodnego spojrzenia na widza, natomiast ciężko mi przetrawić ją gdy wykazuje faktyczną złość aniżeli dąsanie się, bo wtedy daje wrażenie marudnej i wiecznie niezadowolonej, co po prostu kłóci mi się z jej dobrymi manierami i pasją w kanonie. Podwójnie nie trawię w kontekście Marisy, gdyż widzę w tym spłycanie postaci. Natomiast co do wersji yandere... idź pan. Co ten fandom ci robi ;_;
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 00:25:51 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Imagination
Odpowiedź #7
Ten drugi obrazek (Alice w wersji wedding underwear) mam od dawna na kompie a kompletnie o nim zapomniałem, ech. Mógłby on funkcjonować w moim opisie parę postów wyżej jako uzupełnienie o lekko erotyczny smaczek, którym Alice się odznacza. Jest ona taką dziewczyną, że w jej przypadku taki właśnie obrazek (jak Critz zapostował), a nie full naked pic wydaje mi się more sexy. W sumie biała bielizna do niej najbardziej pasuje, więc tym bardziej ten obrazek jest aww~. Nie wspominając już, że imho w niektórych przypadkach im dłuższa kiecka, tym większa ciekawość, co jest pod nią. I Alice jest przykładem takiego przypadku.

Jeżeli miałbym wybierać, to bardziej pasuje mi Alice radosna niż chłodna (no, powiedzmy 65% do 35%) i taką też sobie ją wyobrażam.

ps. ten pierwszym critzowy rysunek...matko, co za nogi O.o jakby się miały zaraz połamać...
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 00:37:29 przez Mayuki

Odp: Imagination
Odpowiedź #8
Flandre dajmy na to, zalewa nas gradem pocisków z podobnym tekstem, więc nie wiem co ma jedno do drugiego. Była radosnym dzieckiem, które radośnie uczyło się magii. Przypominam, że kanon nie jest tutaj obowiązkowy.
Ale zdrowych psychicznie do Flandre to nie porównuj.
Mnie się jawi jako ciut starsza niż heroinowe trio, toteż dałem taki, a nie inny wiek. Jeszcze dochodzi do tego jej powaga, właściwa raczej dla wyższego wieku niż nastolatka.
Powaga nie ma nic do wieku.
Na pewno nie wyższa niż Sakuya czy Meiling. Ale ok, niech będzie 170 cm, powyżej tej granicy mówi się raczej już o wyzszych dziewczynach a Alice na taką mi się nie jawi.
Jak Meiling z pewnością nie, ale nawet ZUN gdzieś kiedyś stwierdził, że jest wysoka.
Owszem, z wyglądu taka dziewczyna kończąca studia, ew. na magisterce.
Jeśli Alicja ma 25 lat to nawet nie chcę wiedzieć na ile wtedy wycenione byłyby old hagi.
Tego nie powiedziałem. Ale przyznasz chyba, że ubrania mogą człowieka postarzać lub odmładzać.
Mogą, ale z pewnością nie takie jak nosi Alicja.
Dla ciebie. Nie muszę porównywać z oryginałem, żeby móc porównywać at all. Ale jakbyś zapuścił obrazek z oryginalnego, pierwszego wydania Alicji w Krainie Czarów, mogę się do niego odnieść.
Ale porównywanie z Disneyowską Alicją to jak stwierdzenie, że to właśnie ta Disneyowska jest pierwowzorem. Co do ilustracji z książki to one są nic nie warte i jeśli coś ma znaczenie to wyłącznie opis stworzony przez autora.
Zależy co dla ciebie jest widocznym wcięciem. Dla mnie widocznym wcięciem jest np. takie, jakie ma moja dziewczyna. Ci z forum, którzy ją widzieli i są spostrzegawczy mogą ci powiedzieć to samo. Dla mnie widoczne wcięcie w talii jest wtedy, gdy pas różni się mocno od bioder.
Widoczne jest wtedy gdy je widać, ale nie wnikam w twoją skalę.
A - słabo, B - takie sobie, C - wykształcone, D - mocno wykształcone, E - lekko przesadzone, itp...jeszcze zależy od kształtu; ale Alice jawi mi się jako posiadaczka takich zdrowych B, które są jak najbardziej miłymi dla oka, nigdzie nie napisałem, że są za małe; gdzieś w którymś ero threadzie napisałem, że gustuję w B-C, zatem moja wypowiedź nie miała negatywnych cech;
Z tego wynika, że powinieneś nazwać je przeciętnymi a nie "takimi sobie".

ITT: Flame i ból dupy za opinie o waifu.
Nie jest moją waifu.
co działa na jej korzyść także w NSFW
Nie.
W samej bieliźnie, zwłaszcza takiej, wyglaa jak kurwa przy drodze. Z pewnością niewinna nie jest.

lekko erotyczny smaczek, którym Alice się odznacza
Nie. Jest zbyt chłodna i aseksualna.
Jest ona taką dziewczyną, że w jej przypadku taki właśnie obrazek (jak Critz zapostował), a nie full naked pic wydaje mi się more sexy
Te full naked pic w jej przypadku są równie obrzydliwe co full naked pic pięciolatek dla zdrowego seksualnie faceta. Wygląda zbyt niewinnie by cokolwiek jej odsłaniać.
im dłuższa kiecka, tym większa ciekawość, co jest pod nią. I Alice jest przykładem takiego przypadku.
Nie.
ps. ten pierwszym critzowy rysunek...matko, co za nogi O.o jakby się miały zaraz połamać...
Widywałem nawet cieńsze w 3D. Te z rysunku są w porządku.

Odp: Imagination
Odpowiedź #9
Niezły butthurt Koinucian.
W sumie jeszcze nie wspomniałem o charakterze. Wg, mnie tsundere średnio pasuje do jej oryginalnego charakteru w grze, ale nie zaprzecza też jemu aż tak mocno. Ogólnie rzecz biorąc, lubię to co zrobił z nią fandom. Bez niego byłaby dla mnie zbyt nijaka. Dlatego właśnie w moich wyobrażeniach jest lekką tsundere.  Alice pc-98 się nie wypowiem. Jest dla mnie tylko zwykłą loli bez niczego specjalnego.

Odp: Imagination
Odpowiedź #10
To nie butthurt. To obrona tego co dla mnie najcenniejsze przed oszczerstwami.
Ogólnie rzecz biorąc, lubię to co zrobił z nią fandom. Bez niego byłaby dla mnie zbyt nijaka.
Umrzyj. Fandom to rak psujący jej wizerunek.
Jest dla mnie tylko zwykłą loli bez niczego specjalnego.
Ponownie umrzyj.

Odp: Imagination
Odpowiedź #11
@Koinucian weź te ściany tekstu w jakie spoilery ujmuj...
Also. Ciężki i trochę abstracycjny temat... ciężki w ujęciu, że znaleźć jakieś najlepsze grafiki, których jest multum :/

Ok. Więc tak... w skrócie...
Jak dla mnie Alice to taka postać o kilku obliczach, z jednej strony, tajemnicza, majestyczna, poważna, inteligentna i trochę skryta postać, taki typ samotnika, bardziej interesujący się zgłębianiem magii/wiedzy niż ludźmi (także bardziej strateg, niż wojownik z natury).
Z drugiej pogodna, życzliwa i ciepła postać, z którą da się mile spędzić czas i nie odmówi ci filiżanki herbaty, jeśli nie okazujesz jakichś złych intencji.
Dodatkowo obdarzona nieprzeciętną urodą (szczególnie widoczną w niektórych bardziej ecchi obrazkach jak np. tym od @critz, tak bielizna podkreśla wdzięki, bo standardowy ubiór jest dość aseksulany, choć urody nie umniejsza jak dla mnie).
Spoiler (pokaż/ukryj)





  • Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 01:36:48 przez h-collector


Odp: Imagination
Odpowiedź #12

Teoretycznie ma. Owszem są wyjątki, ale potwierdzają one regułę, przysłowiowo.

Jak Meiling z pewnością nie, ale nawet ZUN gdzieś kiedyś stwierdził, że jest wysoka.

Source plis. A nawet jeśli, to sugerowałbym zwrócić uwagę na pierwsze zdanie w pierwszym poście Siary.

Jeśli Alicja ma 25 lat to nawet nie chcę wiedzieć na ile wtedy wycenione byłyby old hagi.

dla mnie taka Kanako na 35-40 lat, tyle samo Eirin

Mogą, ale z pewnością nie takie jak nosi Alicja.

mamy inną wyobraźnię zatem; wow, serio mnie zmusiłeś, żebym ci to powiedział wprost

Ale porównywanie z Disneyowską Alicją to jak stwierdzenie, że to właśnie ta Disneyowska jest pierwowzorem.

Nie, w mojej opinii to porównanie z Alicją, która najbardziej mi zapadła w pamięć.

Co do ilustracji z książki to one są nic nie warte i jeśli coś ma znaczenie to wyłącznie opis stworzony przez autora.

Skoro ilustracje są nic nie warte to może jednak ten pierwowzór taki super nie był, hm ?

Z tego wynika, że powinieneś nazwać je przeciętnymi a nie "takimi sobie".

Serio chce ci się czepiać nazw ? ^^' Niech ci będzie - przeciętne. Dla mnie ma to określenie taki sam wydźwięk jak "takie sobie". Mogę jeszcze dodać "nice middle".

Nie. Jest zbyt chłodna i aseksualna.

to spróbuj sobie ją wyobrazić jako mniej chłodną, od razu ci się inna wyda pod względem seksualności;

Wygląda zbyt niewinnie by cokolwiek jej odsłaniać.

niewinność zawsze u mnie była jedną z najbardziej pociągających cech u dziewczyn/kobiet - i mówię tutaj o 15+
co z tego, że dziewczyna jest wyzywająca...wszystko masz podane na tacy; owszem, seksowne to może być, ale radość z odkrywania...żadna (i "odkrywanie" ma tutaj znaczenie niematerialne, że tak powiem)

im dłuższa kiecka, tym większa ciekawość, co jest pod nią. I Alice jest przykładem takiego przypadku.
Nie.

Nikt nie każe ci być ciekawym. Ja jestem.

ps. ten pierwszym critzowy rysunek...matko, co za nogi O.o jakby się miały zaraz połamać...
Widywałem nawet cieńsze w 3D. Te z rysunku są w porządku.

Ja też widziałem i zarówno te w 3D i te na rysunku są zbyt cienkie w moim odczuciu.
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 01:44:53 przez Mayuki

Odp: Imagination
Odpowiedź #13
To nie butthurt. To obrona tego co dla mnie najcenniejsze przed oszczerstwami.
Butthurt... Próbujesz wcisnąć innym swoje nie specjalnie dobre zdanie, z którym przynajmniej ja nie mogę się zgodzić... Choć nawet nie wiem jak sobie dokładnie wyobrażasz tę postać, wstaw może opis jej napisany przez siebie a nie tylko odpowiadasz na wiadomości innych zaprzeczając prawie wszystkiemu?

Przy okazji, gdy myślę o Alicji często też przypomina mi się ten art:
Spoiler (pokaż/ukryj)
na touhou.pl nie jest +18 więc chyba jest w porządku
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 01:56:09 przez Raion

Odp: Imagination
Odpowiedź #14
Na wstęp, oprócz tego pierwszego obrazka od hc (który najbardziej mi się z Alice kojarzy w ogóle)
Spoiler (pokaż/ukryj)
Wyobrażam ją sobie jako dość wysoką (koło 172? dla mnie to już wysoka), nastoletnią (17lat gdzieś) dziewczynę.
Bardziej poważną, niż wiek by wskazywał, pełną gracji i wdzięku młodą damę. Schludną, nie pozwalającą sobie na niedopatrzenia.
Strój z gry dość ciekawy, pokazuje jej indywidualizm tak jakby (dużo postaci ma stroje na podstawie schematu koszula + kamizelka + spódnica), podoba mi się też zestawienie kolorów. Pod pewnymi względami tajemnicza, np. to, że nosi wszędzie ze sobą Grimoire. Zdolna do poświęceń, to raczej dezdyskusyjne xD
Gdyby przerzucić ją do naszej rzeczywistości
wyobrażałam ją sobie jako solidną, ambitną uczennicę liceum z zapędami na jakiś wymagający kierunek.

Proszę tylko o nie czepianie się mojego zdania, bo jest subiektywne i nie ma na celu ubliżenia postaci w jakikolwiek sposób, a nie chce mi się wdrażać w kłótnie w tym temacie.

[glow=red,2,300]Zjebałaś hotlinkowanie. Spróbuj jeszcze raz, bo warn pójdzie. Hotlinkowanie z  booru jest wbrew zasadom, BO NIE DZIAŁA[/glow] poprawiond
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 20:56:31 przez Piscilla