Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Sugestie 4.0 (Przeczytany 88456 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 3 Goście przegląda ten temat.
  • adzi
  • [*]
Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #135
generalnie wypada pamiętać o wspomnieniu, że to pierwsza rzecz z Touhou oficjalnie wydana na Zachodzie i to w wersji pudełkowej, a nawet kolekcjonerskiej.

(chociaż osobiście nie lubię konceptu edycji limitowanych. Nawet jeśli czasem człowiek śpi na pieniądzach, to niekoniecznie zawsze. Ale to tylko taki mój rancik)
Avoinding being cryo-frozen with some English beef since 2015

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #136
    Ja zastanawiam się, czy obecna ilość działów nie jest przesadą. Wiele z nich jest martwe, a nawet nie są tak naprawdę potrzebne.
    Chyba jest możliwość upchnięcia ich do bardziej eleganckiej i przejrzystej formy?  Wypunktuję, choć to tylko propozycja.
    • Dział z DOTS zwłaszcza rzuca się w oczy jako coś co nie potrzebuje być na głównej.
    • Battle arena powina być albo usunięta, albo porzeniesiona do podziału.
    • Dział pochwal się, powinien być podziałem Bazaru, albo w ogóle jego zawartość powinna być przeniesiona tam.
    • Wszelkie działy z twórczością fanowską powinny byś skonsolidowane do jednego + ew podziały. (Na gry, doujiny, muzykę und shit.)

    To takie pierwsze rzeczy. Obecna ilość działów tylko zwiększa optyczną pustkę forum. Ta zmiana na pewno wyjdzie na plus.

Powiem tak, jestem wielkim miłośnikiem dobrego majonezu.

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #137
Cytat: Red Fedora
  • Dział z DOTS zwłaszcza rzuca się w oczy jako coś co nie potrzebuje być na głównej.

Done.

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #138
No i poradniki, changelogi, downloady, replaye, opisy postaci się poszły kochać się razem z działem


Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #139
Cytat: h-collector
No i poradniki, changelogi, downloady, replaye, opisy postaci się poszły kochać się razem z działem

Implaying że były tam jakieś pełne poradniki, download jest w downloadzie, replayów nie było żadnych. Tak samo jak opisów postaci. Sorry, jedyny poradnik jaki był tam pełny to jak odpalić mapę - nie aktualny bo mało kto w tą wersję gra odkąd jest ta bazująca na Docie 2.

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #140
Fajnie by było, jakby logo z Marisą było klikable i przenosiło na stronę główną forum.

  • adzi
  • [*]
Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #141
@PookyFan chciałoby się kliknąć na Marisę, co nie? ;)

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #142
Popieram pomysł. To bardzo ładna Marisa, i chętnie bym dotykał...
Ale tak poważnie, to taki must have który by uprościł nawigację.

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #143
Zrobienie jej klikalnej jest na todo, tylko teraz pytanie czy miałby to być link do strony głównej czy do forum [1], jeśli drugie to gdzie wtedy do strony głównej, hmm.
który jest x2 już poniżej w postaci buttona "Forum" oraz "ikonki domku"

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #144
Raczej by przenosił na stronę główną. Zwłaszcza na mobilnej stronie odnośnik może się przydać.

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #145
Oczywiście, że na stronę główną, ale forume. Skoro poruszam się po obszarze forume, to oczekuję, że wszystkie "duże" odnosniki będą minie kierowały właśnie po tym obszarze. Link do strony (mniejszy) można dodać gdzieś pod spodem.

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #146
Fajnie by było, jakby logo z Marisą było klikable i przenosiło na stronę główną forum.
Podbijam

Od siebie dodam:
-Zablokowanie możliwości tworzenia niewymiarowych sygnaturek
  -Może przy okazji usunięcie funkcji "center" z blokowanych i lekkie powiększenie maksymalnych wymiarów?
-Offtopic jest niewidoczny dla niezalogowanych użytkowników, imo każde świadectwo aktywności strony powinno być widoczne
-Dodanie działu poświęconego powitaniom (Nowe osoby średnio mają co napisać na początek.)


Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #147
Zablokowanie możliwości tworzenia niewymiarowych sygnature
W teorii jest taka opcja aktywna, ale dotyczy nowych sygnaturek, oczywiście "wagi" tutaj ograniczyć się nie da
Btw. napewno dorobię opcję, aby na stronie była widoczna tylko "pierwsza" sygnaturka danego użytownika (w sumie mógłbym to dziś już zrobić)
Może przy okazji usunięcie funkcji "center" z blokowanych i lekkie powiększenie maksymalnych wymiarów?
Hmm, że chcesz centrować coś większego? 1MB 450x200 jest całkiem spore.
Offtopic jest niewidoczny dla niezalogowanych użytkowników, imo każde świadectwo aktywności strony powinno być widoczne
Drobna zmiana - widoczność działów. W sumie, lista recentów na dole forum w InfoCenter widzę też możnaby lekko zmodyfikować pod tym względem
Btw. ostanio nie wrzucam nowych filmików, bo nowy "pomysł" na embedy muszę wpierw zaimplementować
Dodanie działu poświęconego powitaniom (Nowe osoby średnio mają co napisać na początek.)
Jest niby Przedstaw się, może to nie dział, ale w teorii to drugi temat w pierwszym dziale :/

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #148
Hmm, że chcesz centrować coś większego? 1MB 450x200 jest całkiem spore.
Mam na myśłi to, że teraz wszystkie sygny przylegają do lewej strony ekranu i nie da się ich wycentrować (przynajmniej mi się nie udało). + Troszkę większa sygna byłaby fajnym bonusem dla osób chcących bardziej spersonalizować swój profil

Jest niby Przedstaw się, może to nie dział, ale w teorii to drugi temat w pierwszym dziale :/
Dział wydaje się lepszą rzeczą do takich spraw aniżeli jeden mały temacik ogólny. Ba, aktualnie "przedstaw się" jest trochę nieżywe, a raczej nowomyszy nie będą bumpować tematów, gdzie ostatni post był rok temu :v

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #149
Cytat: Scarpi
Mam na myśłi to, że teraz wszystkie sygny przylegają do lewej strony ekranu i nie da się ich wycentrować (przynajmniej mi się nie udało). + Troszkę większa sygna byłaby fajnym bonusem dla osób chcących bardziej spersonalizować swój profil

To jest domyślne. A co do większej sygny - nope. Pamiętam czasy jak na forach nie było limitów żadnych i ludzie wrzucali w sygny grafiki wielkości 300x2000 i 10 mb wagi. Ci co jechali na drewnianym internecie się wkurwiali :P. Teraz masz drewniane internety w telefonach (a nie każdy woli wersje mobilną forum). Podsumowując - sygny i tak IMO są nieco za duże obecnie i większe nie będą.

Cytat: Scarpi
Dział wydaje się lepszą rzeczą do takich spraw aniżeli jeden mały temacik ogólny. Ba, aktualnie "przedstaw się" jest trochę nieżywe, a raczej nowomyszy nie będą bumpować tematów, gdzie ostatni post był rok temu :v

Co to za różnica czy będą bumpować temat sprzed roku czy dział, w którym ostatni post też był rok temu ? Ja nie widzę żadnej... Aczkolwiek kwestia działu jest do przemyślenia.