Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou - Fakty i Mity (Przeczytany 141786 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #330
Jeżeli jest to skierowane do mnie, to myślę, że bez problemu w odpowiedzi mogę wysłać to:



Cytat: Critz
to moje cytaty z kanonu spotykają się z reakcją typu "tak bardzo wyjebane"
Jeden przykład z tego tematu proszę.
  • Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2014, 00:32:07 przez Raion

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #331
In addition, I received a great number of requests from youkai (*2), so what started out as a guide to help humans defend themselves from youkai became, before I knew it, a manual for youkai to help others learn about them. In fact, a number of the youkai threat levels have been inflated somewhat in this volume. This probably isn't cause for too much concern, as humans are almost never kidnapped and eaten by youkai in today's Gensokyo.

2: Such as, "Make me sound stronger," or "What do you think of this power?"
Niezmienialna przez Keine != nieomylna/stuprocentowo rzetelna. Sama to przyznała.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #332
No tak. Przyznała to. I? Co dalej?

Napisałeś cytat. Mam się z nim nie zgodzić? Czy jakoś tobie potwierdzić, że akceptuję ten cytat? Bo nie wiem.
No stwierdziłeś fakt. Masz jakieś wnioski na podstawie tego faktu?

Stwierdziłeś rzecz, ok. Ale jeżeli się coś stwierdza to wypada powiedzieć jakie ma to przełożenie na teorię z którą się nie zgadzasz.

Bo co ja mam z tym zrobić? Odpowiedzieć na pytanie którego nie zadałeś?
Zadaj pytanie, to odpowiem.

Nie olewam twoich postów. Ale jak nie mam na nie jak odpisać to co mam zrobić? Lać wodę? No nie rozumiem czego wymagasz w tym momencie.
  • Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2014, 00:47:29 przez Raion

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #333
Zapomniałbym w sumie. Jeszcze z wcześniejszej dyskusji - co prawda to była odpowiedź wobec Meva, ale musiałem ubrać to w inne słowa i napisać jeszcze raz, by w ogóle dostać odpowiedź, mimo że bezpośrednio stawało wbrew temu, co wtedy argumentowałeś:
Spoiler (pokaż/ukryj)
Krótko mówiąc stwierdzenie że Yuukę ten system nie rusza znaczy tylko tyle że się mu nie podporządkowuje (nieświadomie, albo świadomie) a nie że jest najmocniejsza.
Tylko że samo stwierdzenie, że Yuuka się nie podporządkowuje systemowi danmaku jest całkowicie z próżni. Chyba że jesteś w stanie wskazać sytuację w kanonie, w której to nastąpiło. Bo przejście od "parasol może blokować danmaku" do tego stwierdzenia to nadinterpretacja jak stąd do Tokyo.

Inna sprawa to to, że wyjście poza system danmaku nie powinno być teoretycznie w ogóle możliwe - mamy sobie Okuu w berserku której motywem było rozpierdolić Gensokyo albo Byakuren / Miko, które po odpieczętowaniu po setkach lat nie powinny wiedzieć o systemie danmaku w ogóle. A jednak się do niego dostosowują, co sugerowałoby że wewnątrz bariery Hakurei działa jakiś automatyczny system limitowania magii aktywujący się w pojedynkach, właśnie na takie przypadki nieposłusznych albo nieznających zasad osób. Nawet w ISC, które miało być tym momentem, w którym postaci przestają się pierdolić i łamią system, takowym wcale nie było - Tribell może poświadczyć, że każda z kart w ISC jest do przejścia, i to bez przedmiotów do oszukiwania.

Zatem pomysł że Juka mogłaby rozłożyć parasol i mieć wyjebane na każdy atak każdej oponentki brzmi absurdalnie w świetle powyższych, a nawet gdyby technicznie miała taką możliwość, to "system" powinien jej to w jakiś sposób uniemożliwiać aby zachować równość szans (i jak widać, Yuuka wcale tego nie robi).
No ale tamto to już w porządku, grunt że dostałem odpowiedź.

Nie olewam twoich postów. Ale jak nie mam co na nie odpisać to co mam zrobić? Lać wodę? No nie rozumiem czego wymagasz w tym momencie.
Cóż, ja odpowiedź do Drewka odebrałem jako zaprzeczenie tego cytatu. Wskazałem cytatem od samej Akyuu, że wątpliwości w jej słowa mają podstawę, gdyż sama stwierdziła że opisała youkai jako silniejsze niż są. Then you went:
Skoro masz pewne rzeczy opisane według osoby która w gensokyo mieszka, wolisz dopowiadać je sobie według własnej woli zamiast przyjąć jako faktycznie mające miejsce?

Mówisz "ZUN zostawia wiele do interpretacji", on mówi wiele rzeczy wprost. Ale zamiast przyjąć je wprost, wolisz powątpiewać w to czy aby na pewno są rzetelne.
To już nie jest to co ZUN zostawia, a to co ty myślisz, że on zostawia.
Masz tekst Akyuu wyraźnie napisany. Zamiast przyjąć go jako dar od ZUN'a pomagający w zrozumieniu pewnych rzeczy, wolisz powątpiewać w to czy Akyuu jest dobrym źródłem informacji.

That make no sense.
To brzmi jak "nie podoba mi się część uniwersum powiedziana przez Akyuu, więc uznam, że jej nie ma".
Rozumiem, dyskusja zapierdala i jeśli Ci umknęlo przy odpowiadaniu kilku osobom naraz, to normalne. I just felt kinda irritated, bo nie wiedziałem czy to specjalnie czy nie :p.
  • Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2014, 00:48:42 przez critz

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #334
Twój argument był dobry, ale Akyuu napisała które dokładnie rzeczy mogą się trochę różnić. Większość jest jak najbardziej nadal zgodna z rzeczywistością.
Przecież to z samej dosłownej interpretacji tekstu wychodzi.

"youkai threat levels" to jest tylko jedna część tabeli całego jej artykułu o dowolnej postaci.

Zaś " I received a great number of requests from youkai" Oznacza, że dostała dużo próśb od youkai (a nie, że dużo ich przyjęła), ale i tak wyszło z tego "a manual for youkai to help others learn about tchem". Pomoc w nauczeniu się o youkai stało się nierzetelne? Tylko dlatego, że ich poziom trudności pokonania się trochę zmienił?
Mogłoby mieć to wpływ najwyżej jeszcze na zakładkę "countermeasures".

W moim tekście masz "przyjąć go jako dar od ZUN'a pomagający w zrozumieniu pewnych rzeczy" a wcześniej w tym co wyłałeś "a manual for youkai to help others learn about tchem".
"Podręcznik od youkai aby się o nich więcej nauczyć" - tak wygląda końcowy opis dzieła. W którym miejscu ten opis wskazuje na falsyfikację informacji?
W jaki sposób wskazuje to na falsyfikat czegokolwiek? Skoro Akyuu nadal pisze informacje od siebie, a youkai mówiły tylko rzeczy typu "Make me sound stronger". (co znaczy, że nie jest to prośba o falsyfikację. Jest to prośba o to by "brzmiało" na silniejsze. A nie by coś się nie zgadzało z rzeczywistością)

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #335
*Pan Mietek mode on*
Raion, przestań forum spamować i ludzi męczyć dyć z postów widać żeś wstawion. Bier Pan ta wódka i przybywaj, chińskie bajki same się nie obejrzą.
*Pan Mietek mode off*


Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #336
Czy to Ty niedawno nie twierdziłeś "wszystko albo nic"? :p
Cóż, tym razem w większości w sumie się z Tobą zgadzam, choćby ze względu na brzytwę Ockhama. Jeno odnoszenie się do PMiSS konkretnie w celu zmierzenia powerlevelu będę brał z dużą dozą nieufności, skoro są poszlaki że może w takowych znaleźć się propaganda youkai. Innych typów informacji od Akyuu nie mam powodu negować.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #337
Spoiler (pokaż/ukryj)
Pierwsza cecha jest wspólna.
Druga absolutnie nie. Jedna i druga pomyłka jest pomyłką zupełnie innego rodzaju.

Spoiler (pokaż/ukryj)
Nie zrozumiałeś mnie, wspólną cechą jest mała wiarygodność - z podanych powodów, chociaż różnych.

  • Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2014, 01:45:42 przez Mayuki

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #338
Spoiler (pokaż/ukryj)
W sumie to to zrozumiałem ale i tak musiałem się wymądrzyć :U

Tradycyjnie.

Czy to Ty niedawno nie twierdziłeś "wszystko albo nic"? :p
Cóż, tym razem w większości w sumie się z Tobą zgadzam, choćby ze względu na brzytwę Ockhama. Jeno odnoszenie się do PMiSS konkretnie w celu zmierzenia powerlevelu będę brał z dużą dozą nieufności, skoro są poszlaki że może w takowych znaleźć się propaganda youkai. Innych typów informacji od Akyuu nie mam powodu negować.
Zadowolonym z tej odpowiedzi.
A co do "wszystko albo nic". To przyjmuję wszystko. Włącznie z tym, co Hieda powiedziała na temat swojej pracy.
  • Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2014, 02:16:27 przez Raion

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #339
Yuuka musi mieć powerlevel skoro nawet ZUN mówi o niej MOE Youkai.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #340
Tylko że w kontekście Yuuki ZUN raczej użył "moe" w znaczeniu "pączkować" (skoro jest kwiatową youkai). Jej kanoniczna osobowość jest raczej przeciwieństwem moe.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #341
Critz, ZUN użył terminu youkai moe jeszcze zanim Yuuka była flower masterem.
A jej charakter jest bardzo moe. Jest jedną z najmilszych postaci w serii.
Jeszcze nigdy w kanonie nie zachowywała się nie moe.
  • Ostatnia zmiana: Luty 28, 2015, 18:21:23 przez Raion

  • Drewko
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #342
Imho Yuuka to taki Zaraki z Bleacha tylko ładniej wygląda - miła, spokojna, cicha... ale lubi się napierdalać na poziomie i nie odmówi sobie sprezentowania wpierdolu komuś kogo uważa za godnego przeciwnika.
Does it hurt, Fenice? I'm sorry. But I didn't build you to be put on a shelf for display. I built you to win! The Gunpla I made... My Wing Gundam Fenice... I made you to show the world that you're the strongest! So... Just hang in there a little longer. Okay, partner?"

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #343
^aprobuję porównanie

  • Drewko
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #344
^O kurka, czuję się zaszczycony.